MÜŞTERİLERİ TEŞVİK ETMEK – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

MÜŞTERİLERİ TEŞVİK ETMEK – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

13 Nisan 2023 Müşteriyi teşvik etmede kullanılan yöntemler Yeni müşteri kazanma yöntemleri 0
Ticari Düşünceler

MÜŞTERİLERİ TEŞVİK ETMEK

Çevrimiçi tüccarlar, potansiyel müşterilere yardımcı olmak için orada olduklarına dair bir zihniyetle çevrimiçi mağazalarını kurarak açık, destekleyici bir ilişki oluşturmaya başlarlar. Müşteriler çevrimdışı olarak bir mağazayı ziyaret ettiklerinde, ziyaretlerinin her yönü planlanmıştır.

Bu manipülasyon değil, perakendecinin en iyi düzen, aydınlatma, müzik ve atmosferle ilgili zaman içindeki deneyiminin uygulanmasıdır ve bunların tümü, müşterinin her ziyarette daha fazla satın almasına yardımcı olmak için bir araya gelir. Bir çevrimiçi mağaza, cazip bir ortam yaratmak için aynı sayıda fırsata sahip olmasa da, sanal bir mağaza ziyaretinin tatmin edici bir deneyim olmaması için hiçbir neden yoktur.

Bir dijital mağazanın fiziksel muadili üzerinde sahip olduğu temel avantaj, müşterilerinin her biri için gerçek zamanlı olarak dinamik olarak yeniden düzenlenebilmesidir. En azından teori bu. Bu ideale yaklaşmaya başlamak için, çevrimiçi mağazanın her müşteri hakkında önemli miktarda bilgiye sahip olması ve müşterinin şimdi ve bundan sonra ne görmek isteyeceğini tahmin edebilmesi gerekir.

Ayrıca, tasarımın kafa karıştırıcı hale gelmemesine veya ziyaretçilerin yönünü şaşırıp ilgisini kaybetmemesine özen gösterilmelidir.

Dijital pazarlamacılar, ziyaretçinin deneyimini olabildiğince ödüllendirici hale getirmeye çalışırken, perakende mağazasına göre önemli bir avantaja sahipler. Çevrimiçi olarak, çoğu müşteri hareketini izlemek ve analiz etmek mümkündür. Her tıklama takip edilebilir ve ziyaretçilerin her sayfada geçirdikleri süre ölçülebilir, bu sayede ziyaretçilerin en çok neleri ilgilendirdiğini gözlemlemek mümkündür.

Ziyaretçilerin bir sayfada hangi unsurları okuyarak vakit geçirdiklerini, hangi unsurların ilgilerini çektiğini veya hangilerinin onlar için en faydalı olduğunu bilmek mümkün değildir. Ne de olsa ziyaretçiler, tam olarak açıklanmayan bir konu hakkında daha fazla bilgi edinmek için tıklayarak ilgilendikleri konuların bulunduğu bir sayfa bırakabilirler. Ancak bu nitelik ile dijital pazarlamacıların ziyaretçilere görmek istediklerinden daha fazlasını göstermeleri mümkündür.

Bu süreç bilgisayarlara özgü değildir ve diğer dijital ağlar üzerinden alınan çok çeşitli işlemlere ve alınan kararlara aşamalı olarak fayda sağlayacaktır. Örneğin, dijital video kaydediciler artık bir ailenin farklı üyelerinin izlemeyi tercih ettiği programların profilini oluşturabiliyor.

Zamanla bu, reaktif olmaktan proaktif olmaya doğru gelişir. Aile üyelerinin izleme tercihleri konusunda bu düzeyde bir anlayışa ulaşıldığında, kayıt cihazları ilgilerini çekebilecek programları kaydedebilir. Bu programları kaydeden cihazlar, ailenin en sevdikleri yıldızları, takımları veya konuları içeren programları kaçırmamasını sağlar.

Kullanıcılar için daha ilginç bir Web sitesi oluşturmanın alternatif yöntemi, onlara gördüklerini ilgilerini çekeceğine inandıkları şeye göre uyarlama fırsatı vermektir. Ancak, yarın bizi neyin ilgilendireceğini her zaman bilemeyiz.

En etkili ve ilgi çekici içeriğin, her iki yöntemin bir kombinasyonu ile sunulması muhtemeldir. Ziyaretçilere tercihlerini sorarak, olası içeriğin tamamı daraltılabilir. Gözlemlenen etkinliklerin müteakip analizi, görüntülenen konuların ve ekrandaki önceliklerinin izleyiciler için otomatik olarak değiştirilmesini sağlayabilir.

Bireysel müşterilerin gereksinimlerini karşılayan bu yaklaşım, ürünlerin doğasını değiştirebilir. Ürün ‘donanımı’ ve hizmet ‘yazılımı’ satan şirketler yerine, müşterilerin sürekli olarak yenilenen hizmetleri satın almak istediğini bulmaları daha olasıdır. Bir kerelik satın alma yerine, ürünler giderek daha fazla sözleşme düzenlemeleri olarak pazarlanacaktır.

Şirketler, müşterilere tek bir sonlu nesne satmak yerine müşterilerin temel ihtiyaçlarını karşılamayı giderek daha fazla üstlenecek. Bu nedenle, örneğin bir müşteriye araba satmak yerine, bir şirket müşterinin ulaşım ihtiyaçlarını karşılamayı taahhüt edecektir.

Ürün düzenli olarak en son spesifikasyonlara göre güncellenebilir, çünkü araç bileşenlerinin artan oranları donanımdan çok yazılımdır veya kolayca değiştirilebilir donanım öğeleridir.

Görev süresi boyunca, sektörünün gelecekte “araba” satmayacağını beklediğini belirten bir dizi röportaj verdi. Bunun yerine, sabit bir düzenli ödeme karşılığında şirketlere ve bireylere belirli bir süre boyunca ulaşım sağlamayı kabul eden “ulaşım sözleşmelerini” satarlardı.

Bu, müşterilerin kendi bakımları gerektiğinde yedek araçlar alacakları anlamına gelebilir; yurtdışında bulunuyorlarsa, sözleşmeleri eşdeğer bir aracın kullanımını içerebilir; Sözleşmeye bir dizi ‘takas’ hafta sonu dahil edilebilir, bu da bir ailenin ihtiyaca göre her zamanki sedanını 4 × 4 veya spor araba ile değiştirmesine olanak tanır. Ürünlerin ‘yeni’ ve ‘eski’ olarak düşünülmesi yerine, giderek daha fazla sürekli olarak yenilenmiş veya yükseltilmiş olarak görülecektir.


Yeni müşteri kazanma yöntemleri
Yeni müşteri kazanma ve tutundurma yöntemleri
Müşteriyi teşvik etmede kullanılan yöntemler
Sadık müşteri Kazanma Yöntemleri Nelerdir
Sosyal medyada müşteri çekmek
Müşteri portföyü nasıl geliştirilir
Müşteri tutundurma yöntemleri
Müşterinin farklı yönleri nelerdir


Giderek daha fazla sayıda fiziksel ürün, yazılımın son beş yılda geliştirdiği şekilde davranmaya başlayacak. Geliştirme ve üretimdeki ortaklıklar, maliyetleri ortadan kaldıracak ve esnekliği artıracak ve şirketlerin rekabetçi kalmasını sağlayacaktır. Müşteri biraz farklı bir araca ihtiyaç duyarsa, bu araç sözleşme şartlarına dahil edilebilir veya küçük bir yükseltme ücreti karşılığında alınabilir.

Müşteriler daha küçük ama daha düzenli ödemeler yapacak, bu da şirketlerin “değişim maliyetini” artırarak elde tuttukları müşteri sayısını artıracaktır. Bazı ürünler tamamen değiştirilecektir.

Örneğin, çoğu sigorta şu anda, sigorta şirketinin müşterilerden risk taşımak için ücret alması temelinde satılmaktadır. Dijital hizmet yaklaşımı uygulandığında, müşteriler sigortalanmak için nominal bir aylık meblağ öderler, ancak müşteriler poliçede talepte bulunmaları gerektiğinde ön ödeme yapma riskini taşırlar.

Sürtünmesiz bilgi ortamı tam anlamıyla kullanılırsa, ürün ve hizmet desteği ancak müşterilerin ihtiyaçları değiştikçe hızla gelişebilir. Bununla birlikte, pazarlama faaliyetinin amacı değişir. Başlangıçta, olası müşterilerden, onları şirketlerin dijital hizmetlerine dahil etmek için yeterli bilgiyi toplamaya çalışır.

Sonuç olarak, pazarlama, şirketin ürünlerinin gelişimini beslemek için müşterilerin beklentileri ve istekleri ile son derece yakın teması sürdürme sorumluluğunu almalıdır.

Toplanan bilgiler yalnızca işlemsel işlemleri değil, aynı zamanda müşteri hizmetleri ve destek faaliyetleri yoluyla toplanan verileri de içermelidir. İşlem verileri, müşterinin henüz hangi ürünleri satın aldığını gösterecek, ancak servis ekibiyle yapılan görüşmeler, müşterinin şirket portföyündeki diğer hangi ürünlere sahip olduğunu ve bunların nasıl kullanıldığını büyük olasılıkla ortaya çıkaracaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir