MÜŞTERİNİN TEPKİSİNİ ÖLÇME

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

MÜŞTERİNİN TEPKİSİNİ ÖLÇME

15 Haziran 2023 Müşteri memnuniyet modelleri hangileridir Müşteri özelliklerini tespit etme 0
Pazarın Doğası

MÜŞTERİNİN TEPKİSİNİ ÖLÇME

Rakip araştırmasının ne de şirket yöneticileriyle yapılan bir beyin fırtınasının yeterince hizmet etmediği bir adım olan beyin fırtınası anahtar kelimesindeki önemli bir adımla güzel bir şekilde örtüşüyor: müşterinin sesi.

“Facebook entegrasyonu” veya “LinkedIn entegrasyonu” merkezli bir kampanya geliştirme kararıyla ilgili örneğimize geri dönelim. Frontline çalışanları tarafından sağlanan içgörüler olmadan, yazılımınızın LinkedIn ile entegre olma yeteneği muhtemelen hiçbir zaman dikkate alınamazdı. Ne de olsa, geleneksel ölçümler sizi Facebook’a yönlendirir.

Müşteri kişiliklerine yönelik araştırmanızın temsil ettiği şekliyle müşterinin sesi, anahtar kelime sözlüğü geliştirme sürecinize dahil edilmelidir. Çalışanlarını beyin fırtınası oturumlarına doğrudan veya kişi araştırma sürecindeki görüşmeler yoluyla dahil etmek, bir altın madeni açabilir ve nihai anahtar kelime sözlüğünüzün yalnızca popüler değil, aynı zamanda en iyi müşterileriniz için anlamlı olan anahtar kelimelerle doldurulmasını sağlayabilir.

ARAŞTIRMA ARACIYLA ANAHTAR KELİMELERİ FİLTRELEME

Daha önce, anahtar kelime sözlüğünüzün gelişimini desteklemek için kullanabileceğiniz üçüncü taraf anahtar kelime araştırma araçlarına değinmiştik. Ancak daha ileri gitmeden önce, birkaç temel ilkeyle başlayalım:

• Anahtar kelime araştırma araçları, eriştiğiniz en güçlü iki anahtar kelime aracı tarafından sağlanan varsayımları desteklemek üzere tasarlanmıştır: araştırma (müşteriler, potansiyel müşteriler ve ön saflardaki çalışanlarla) ve alaka düzeyi (marka ürün ve hizmet karması ile).
• Anahtar kelime araştırma araçları, bağırsaklarınıza ve beyninize erişebileceğiniz en kusurlu iki araç tarafından sağlanan yanlış varsayımları geçersiz kılmak için tasarlanmıştır.
• Bu bölümde listelenen anahtar kelime araştırma araçları, mevcut çeşitli araçlardan alınan yalnızca bir avuç örneği temsil etmektedir.

Bu bölümü kılavuz olarak kullanarak bir anahtar kelime sözlüğü geliştiriyorsanız, muhtemelen şu anda rekabet, marka ve müşteri araştırmalarında harcanan zamana göre kategorize edilmiş geniş bir anahtar kelime listesine bakıyorsunuzdur.

Bu noktada bunalmış hissediyorsanız, sorun değil. Aslında, neredeyse ideal. Bu, önünüzde çok geniş bir güçlü ve etkili anahtar kelime listesi olduğu anlamına gelir. Şimdi tek yapmanız gereken, onları uygulanabilir bir biçime dönüştürmek gerekir.

Burası, en tehlikeli iki aracınızı, bu cümleleri verimli ve nesnel bir şekilde görmenize yardımcı olacak üçüncü taraf araçları lehine kafa kafaya askıya almanız gereken yerdir.

Bir anahtar kelime kategorisinin, “sosyal medya CRM entegrasyonu”nun, gösterildiği gibi ilk beyin fırtınası oturumundan sonra nasıl görünebileceğine dair bir örneğe bakalım.

Bu kategoride, hem “CRM yazılımı” hem de “CRM yazılımı” geniş ifadelere örnek olurken, “sosyal CRM yazılımı” uzun kuyruklu bir ifadeyi temsil eder. Geniş bir kelime öbeği, bir kategorideki en popüler ve genellikle en kısa anahtar kelime varyasyonunu ifade eder. Uzun kuyruklu deyim ise, geniş deyimle ilgili daha spesifik, çok kelimeli bir deyimdir.


Müşteri Özellikleri nelerdir
Müşteri memnuniyeti örnekleri
Müşteri Özellikleri modülü
Müşteri memnuniyet modelleri hangileridir
Müşteri isteklerini tespit etme
Müşteri özelliklerini tespit etme
Müşteri özellikleri pdf
Müşterinin demografik yapısını tespit etme


Burada, bireysel bazda, uzun kuyruklu ifadelerin genellikle daha geniş ifadelere göre daha az bireysel arama hacmi oluşturacağı belirtilmelidir. Örneğin, Google AdWords Anahtar Kelime Aracı, “CRM yazılımı”nın aylık 74.000 yerel arama yaptığını ve “küçük işletme CRM yazılımı”nın 2.400 arama yaptığını bildiriyor.

CRM yazılım şirketinizin odak noktası küçük işletmeler ise, yeni işleri daha hızlı çekmekle ilgileniyorsanız alakalı olmak çok daha mantıklıdır. Müşterinizin satın alma döngüsündeki konumuna göre sorunlu noktaları, ihtiyaçları ve hedeflerini göz önünde bulundurmak, daha spesifik arama ifadeleri için filtreleme yaparken de önemli bir husustur.

Arama yapanların, arama motoru sorgularında belirli üç veya dört kelimelik uzun kuyruklu ifadeler kullanma eğilimi vardır. Aslında, arama ifadelerinin yüzde 50’den fazlası üç kelime veya daha uzundur. Uzun kuyruklu ifadeler neden bu kadar az arama hacmi elde ediyor? Çünkü çok az insan aynı uzun kuyruklu cümleleri kullanır.

Örneğin, sitemizi 15 ila 20 kelime öbeği karışımı için optimize ederken, aslında her ay 28.000’den fazla benzersiz kelime öbeğinden organik arama trafiği alıyoruz. Bu ifadelerin çoğu, tüm ay boyunca yalnızca bir veya iki kez kullanıldı. Başka bir bakış açısı ise, Google’da günlük aramaların yüzde 16’sının daha önce hiç görülmediği gerçeği. Bu, orada çok fazla uzun kuyruklu ifade olduğu anlamına gelir.

Bu çalışmada ilerleyen kısımlarında, sözlüğünüze hangi uzun kuyruklu anahtar kelimeleri ekleyeceğiniz, onları nasıl izleyeceğiniz ve içerik geliştirme çabalarında nasıl kullanacağınız hakkında daha fazla ipucu sunacağız.

Burada tartışılan anahtar kelime kategorisi, listenizdeki düzinelerce anahtar kelimeden yalnızca birini temsil eder ve her kategori benzer sayıda anahtar kelimeden oluşur. Anahtar kelime sözlüğünüzü geliştirmenin bu aşamasında, şu cümleyi hatırlamak isteyeceksiniz: “Herkes için her şey olmaya çabalayanlar, hiç kimse için hiçbir şey olmayacaktır.” Başka bir deyişle, odaklanın. Kategorilerinizi daha fazla etki yaratan ifadelerle detaylandırırken, ilk beyin fırtınası listenizde anında fayda sağlamayan anahtar kelime varyasyonlarını filtrelemenin yollarını bulun.

Birkaç aracın yardımıyla listenizi küçültmeye başlayabilirsiniz, ancak burada paylaştığım araç Anahtar Kelime Keşfi. Bu anahtar kelime araştırma ve proje yönetimi aracı, ikinci ve üçüncü taraf panel verilerinden toplanan arama popülerlik ölçümlerini alır. Temelde popülerliği tahmin etmek için kullanılan bir arama sorgusu örneği olan Anahtar Kelime Keşfi, dikkate almamış olabileceğiniz alternatif anahtar kelime varyasyonları sağlamak için de kullanışlıdır.

Yalnızca burada sağlanan verilere dayanarak, “CRM yazılımı” en çekici genel ifade olarak görünürken, sosyal odaklı anahtar kelimeler için yapılan aramalar, bu araçta herhangi bir popülerlik puanı kaydetmek için son 12 ayda yeterince önemli olmamıştır. Türetilmiş kelime öbekleri araştırmasıyla ilgili olarak, arama yaparken hem “CRM yazılımı” hem de “CRM yazılımı” varyasyonunu kullanma yönünde bazı arama yapanların eğilimi olduğunu bir bakışta belirleyebiliriz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir