NORMAL DAĞILIMDA YÜZDELER – İstatistik Alanları- İstatistik Fiyatları – Ücretli İstatistik – İstatistik Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

NORMAL DAĞILIMDA YÜZDELER – İstatistik Alanları- İstatistik Fiyatları – Ücretli İstatistik – İstatistik Yaptırma

12 Şubat 2021 Normal dağılım hesaplayıcı Standart Normal dağılım Standart normal dağılım özellikleri 0
PSE ve CE için KE Fonksiyonlarının Karşılaştırılması – İstatistik Alanları- İstatistik Fiyatları – Ücretli İstatistik – İstatistik Yaptırma

Meteorologlardan bile daha tuhaf olan radyo disk jokeylerinin (DJ’ler) tahmini duyurduğunu ve hava durumu uzmanlarının tahmin ettiği gibi yağmur için R (x) adlı bir dağıtım işlevinden bahsetmeye başladığını varsayalım. Bir DJ, yağmur miktarının sürekli bir rastgele değişken x’i temsil ettiğini ve yağış senaryosu için dağıtım fonksiyonu R (x), 0 cm ve 2 cm yağış seviyelerinde değeri 0’a giden normal bir dağılım olduğunu söylüyor. Ne hakkında konuştuklarına dair kaba bir grafik çizin.

ÇÖZÜM 3-8

Şekil 3-11’e bakın. Eğrinin ortalamayı temsil eden dikey çizginin solundaki kısmı 0,5’lik bir alana sahiptir. Ortalamanın kendisi x 1⁄4 􏰍 1⁄4 1 cm’dir.

PROBLEM 3-9

DJ’ler açıklamaya devam ederken yukarıdaki senaryoyu hayal edin. Dağılım işlevinin ortalama 1 cm değerine ne kadar yayıldığı hakkında konuşmaya başlarlar. Bunlardan biri, üzerine düşen 6 rakamı gibi görünen küçük Yunan harfli sigma ile sembolize edilen standart sapma denen bir şeyden bahsediyor. Başka bir DJ, kasabanın gelecekteki toplam ıslaklığının% 68’inin, ortalamanın her iki tarafında sigma tarafından tanımlanan iki yağış değerine düştüğünü söylüyor. Şu anda ne hakkında konuştuklarına dair kaba bir grafik çizin.

ÇÖZÜM 3-9

Şekil 3-12’ye bakın. Gölgeli bölge, x 1⁄4 􏰍 􏰇 􏰎 ve x 1⁄4 􏰍 þ 􏰎 ile temsil edilen iki dikey çizgi arasındaki eğrinin altındaki alanı temsil eder. Bu, x 1⁄4 􏰍 ortalamayı temsil eden dikey çizgide ortalanmış, eğrinin altındaki toplam alanın% 68’idir.

PROBLEM 3-10

Şekil 3-12’deki grafiğe göre standart sapma ne gibi görünüyor?

ÇÖZÜM 3-10

Yaklaşık 􏰎 1⁄4 0,45 gibi görünür, x 1⁄4 􏰍􏰇􏰎 dikey çizgisinin veya x 1⁄4 􏰍þ􏰎’nin ortalamadan uzaklığını temsil eder, x 1⁄4 􏰍 1⁄4 1 cm . Bunun yalnızca burada çizdiğimiz kaba grafiğin sonucu olduğunu unutmayın. DJ’ler 􏰎’nin gerçek değeri hakkında hiçbir şey söylemediler. Etrafta dolaşıp bize ne olduğunu söyleyip söylemeyeceklerini öğrenmek istiyoruz, ama sonra yayın kulesine büyük bir yıldırım çarptı ve istasyon yayından kaldırıldı.

Normal dağılım örnekler
Normal dağılım formülü
Normal dağılım Tablosu
Normal Eğri alanları tablosu
Normal dağılım hesaplayıcı
Z Tablosu
Standart Normal dağılım
Standart normal dağılım özellikleri

1. Ampirik olasılık,
(a) gözlem veya deney
(b) yalnızca teorik modeller
(c) sürekli sonuçlar
(d) standart sapmalar
2. İşaretçinin herhangi bir belirli yön aralığında (ince bir dilim pasta şeklinde) durma olasılığının, başka herhangi bir aralıkta durma olasılığı ile aynı olduğu, mükemmel dengelenmiş bir dönen tekerlek hayal edin. eşit boyut. Yön ise
İmlecin durduğu, pusulanın dereceleri cinsinden ölçülen (gerçek kuzeyden saat yönünde) rastgele değişkendir, bu tekerleğin davranışını temsil eden yoğunluk işlevi şu şekilde tanımlanabilir:
(a) ayrı bir dağıtım
(b) normal dağılım
(c) düzgün bir dağılım
(d) yukarıdakilerin hiçbiri
3. Bir seferde 3 alınan 7 nesnenin olası permütasyon sayısı nedir?
(a) 10
(b) 21
(c) 35
(d) 210
4. permütasyonlar ve kombinasyonlar arasındaki fark,
(a) permütasyonlar sırayı dikkate alır, ancak kombinasyonlar
(b) kombinasyonlar sırayı hesaba katar, ancak permütasyonlar
(c) kombinasyonlar yalnızca sürekli değişkenleri içerir, ancak permütalı
sadece ayrık değişkenleri içerir
(d) permütasyonlar yalnızca sürekli değişkenleri içerir, ancak kombinasyon
sadece ayrık değişkenleri içerir
5. Bir olayın sonucuna denir
(a) bir deney
(b) bir deneme
(c) bir sonuç
(d) bir değişken
6. İnsanların siyasi görüşlerini, en ” liberal ” olası görüşlerin ‘değeriyle temsil edildiği,’ ‘liberal’ ‘ile’ ‘muhafazakar’ ‘arasındaki bir süreklilik üzerine nicel olarak tanımlayan bazı araçların tasarlandığını varsayın. 50 (ölçeğin aşırı sol ucu) ve en “muhafazakar” olası görüşler, +50 değeriyle (ölçeğin en sağ ucu) temsil edilir. Bir yoğunluk fonksiyonunun grafiğe döküldüğünü ve şaşırtıcı olmayan bir şekilde, çoğu insanın “orta” ya yakın düşme eğiliminde olduğu ve eğrinin çan şeklinde olduğu keşfedildiğini varsayalım. Bu temsil eder
(a) ayrı bir dağıtım
(b) normal dağılım
(c) düzgün bir dağılım
(d) yukarıdakilerin hiçbiri
7. Bir deney sırasında olası tüm sonuçların kümesi denir
(a) bağımlı bir değişken
(b) rastgele bir değişken
(c) ayrık bir değişken
(d) bir örnek alan
8. Arka arkaya 10 kez atılan bir bozuk paranın 10 atışta da “yazı” gelme matematiksel olasılığı nedir?
(a) 1
(b) 1/10
(c) 1/1024
(d) 1/4096
9. İki sonuç, ancak ve ancak
(a) ayrılmazlar
(b) ortak unsurları yoktur
(c) ortak en az bir unsurları vardır
(d) aynı sonuç kümelerine sahipler
10. Belirli bir olayın yüzdesi olarak ifade edilen olasılığı asla
(a) 100’den az
(b) 0’dan az
(c) 1’den büyük
(d) tam sayı dışında herhangi bir şey

Tanımlayıcı Ölçüler

Verileri analiz ederken, aralıklara ayırmak, özel yollarla grafiğini çizmek veya özelliklerini belirli formüllerden türetilen sayılar açısından tanımlamak faydalı olabilir. Bu tekniklere tanımlayıcı ölçüler denir.

Yüzdelikler

İlkokuldayken her sonbaharda standart testler aldığınızı hatırlıyor musunuz? Benim zamanımda (1960’lar) ve yerimde (Minnesota) Iowa Temel Beceriler Testleri olarak biliniyorlardı. Bir yıllık çetin sınavın sonunda belirli bir yüzdelik dilimde olduğumun söylendiğini hatırlıyorum.

NORMAL DAĞILIMDA YÜZDELER

Yüzdelik dilimler, büyük bir veri kümesini her bir aralığa kümedeki öğelerin% 1’ini içeren 100 aralığa böler. Yüzdelik dilimler 100 aralığın birleştiği sınırları temsil ettiği için 100 değil, 99 olası yüzdelik vardır.

Çok sayıda insan için sistolik kan basıncı ölçümlerinin yapıldığı bir deney hayal edin. Sistolik okuma, enstrümanın görüntülediği iki sayıdan yüksek olanıdır. Öyleyse, eğer okumanız 110/70 ise, “110’a 70’i okuyun, sistolik basınç 110’dur. Bu deneyin sonuçlarının bize grafik biçiminde verildiğini ve eğrinin sürekli bir dağılım gibi göründüğünü varsayalım çünkü orada nüfus çok büyük. Bunun normal bir dağılım olduğunu varsayalım: çan şeklinde ve simetrik (Şekil 4-1).

Yatay eksende bir basınç değeri seçelim ve bundan düz bir L doğrusu uzatalım. Bu basınca karşılık gelen yüzdelik, eğri altındaki alanın en az% n’si L çizgisinin soluna düşecek şekilde n sayısı bulunarak belirlenir. Daha sonra n, aşağıdakiler dahil en yakın tam sayıya yuvarlanır, 1 ve 99 p yüzdesini elde etmek içindir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir