Paket Ürün Pazarlamacıları – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Paket Ürün Pazarlamacıları – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

8 Aralık 2022 Faizsiz finans kuruluşlar Faktoring şirketleri büyüklük sıralama 0
Pazarın Doğası

Sektörlerdeki Fırsatlar

Doğrudan pazarlama tekniği, bankacılık, sigortacılık ve diğer finansal hizmet kuruluşlarından mal paketleme ve perakendeye kadar pek çok şaşırtıcı alanda uygulanabilir.

Bazı doğrudan olmayan pazarlama şirketleri bile müşterilerle şirket arasında bir ilişki kurmak için veri tabanı pazarlamasını ve interneti kullanmada gerçek öncülerdir. Doğrudan pazarlamadaki diğer bir iş kaynağı, yazıcılar ve mektup dükkanları gibi sektördeki tedarikçilerden gelmektedir. Bu bölüm, doğrudan pazarlama becerilerinin önemli olduğu diğer alanlara bakar.

Paket Ürün Pazarlamacıları

Procter and Gamble gibi şirketlerdeki eski ürün yöneticileri bile, tüketici farkındalığı ve marka kullanımı oluşturmak için kullandıkları geleneksel tekniklerin yanı sıra doğrudan pazarlama tekniklerini kullanır.

Bu değişiklikleri mümkün kılan, müşteriler hakkında doğru ve kapsamlı tarihsel bilgileri saklama ve kullanma becerisine sahip veri tabanıdır.

Herhangi bir pazarlama programının sonuçlarını anında ölçebilme yeteneği ile birleştiğinde bu, veritabanı pazarlamasını düzinelerce alanda ürün ve pazarlama yöneticilerinin belirli tüketici pazar segmentlerine ve hatta belirli tüketicilere odaklanmalarına yardımcı olarak vazgeçilmez bir araç haline getirir.

Örneğin, belirli bir donmuş pizzanın tüketicileri tarafından kullanılan kuponlardan geliştirilen bir veri tabanı şu amaçlarla kullanılabilir:

• Markanın mevcut kullanıcılarına posta özel promosyonları
• Diğer benzer ürünleri kullanan kişilere daha fazla tasarruf sağlayan posta indirimleri
• Marka ailesindeki diğer ürünlerde kupon sunun
• Posta özel mal teklifleri kullanıcılara
• Kullanıcıları e-bülten olarak gönder
• En iyi ürünle ilgili yeni ürünleri test edin

Kârlı Doğrudan Pazarlama’da Jim Kobs, ambalajlı mal üreticilerinin, süpermarkette stoklanmayan ancak normal pazarda eklerle tanıtılan büyük boy çöp torbaları gibi perakende uyumsuz ürünleri karlı bir şekilde satmak için doğrudan pazarlamayı kullanabileceğine dikkat çekiyor. 

Doğrudan pazarlama ayrıca, ürünün dağıtım kanalından çekilmesine yardımcı olmak için düşük satış yapan bölgelere özel doğrudan pazarlama programları hedefleyerek düşük performans gösteren pazarların güçlendirilmesine yardımcı olabilir.

Sigorta ve Diğer Mali Hizmetler

Aslında, doğrudan sigorta pazarlaması “diğer” bir sektör olarak nitelendirilemez. En büyük doğrudan pazarlama şirketlerinin birçoğu ya yalnızca sigorta işindedir ya da sigorta bölümlerine sahiptir. Buhran sırasında, şirketler posta yoluyla hayat, kaza ve otomobil poliçeleri sunmaya başladı.

Bugüne kadar hemen hemen her büyük sigorta şirketi, hatta çok büyük acente kuvvetleri ve satış ofisi ağları olanlar bile, giderek daha fazla takip edildi, doğrudan pazarlamaya katılıyor.

Bazıları, daha sonra temsilcilerine dağıtılan veya satılan olası satışlar üretmek için doğrudan pazarlamayı kullanır. Diğerleri, yalnızca posta yoluyla satış için sigorta poliçeleri geliştirerek, teklifin çekici ve yaratıcı bir şekilde yapılabilmesi için yeterlilik sürecini ve başvuru formunu basitleştirir.

Yine de diğerleri, acentelerinden müşteri ve potansiyel müşteri listeleri kiralar ve bu listeleri, komisyonlar çok düşük olduğu için acentelerin asla uğraşmayacağı politikaları satmak için kullanır.

İlk başta rekabet olarak algıladıkları şeyin tehdidi altında olan acenteler ve komisyoncular, posta siparişi sigortasıyla barıştılar ve doğrudan pazarlamayı kendi işletmelerine nasıl uygulayabileceklerini araştırıyorlar.

Hem büyük hem de küçük ajanslar, doğrudan posta ve telefonla pazarlamayı kullanarak müşteri adaylarını nasıl oluşturacaklarını ve dönüştüreceklerini ve doğum günleri, poliçe bitiş tarihleri ve diğer olaylara denk gelecek hedefli postalar geliştirebilmek için müşterileri veritabanlarında nasıl izleyeceklerini öğrendiler. 

Kredi kartları, banka kartları, tüketici kredileri ve yatırım fonu yatırımlarının tümü, doğrudan pazarlama yoluyla başarılı bir şekilde pazarlanmaktadır. Postalara cevap veren kişiler, teklifleri kendi evlerinin mahremiyetinde incelemenin rahatlığını yaşarlar ve çoğu zaman kimseyle uğraşmak zorunda kalmadan satın alabilmekten memnun olurlar.


Finansman şirketi
BDDK lisans alan firmalar
Faktoring şirketleri
türkiye’deki faktoring şirketleri
Faizsiz finans kuruluşları
Finansal holding Şirketleri
türkiye’nin en büyük faktoring şirketleri
Faktoring şirketleri büyüklük sıralaması


Bankacılık Sektörü

Bankalar, müşterileri için tuttukları mali kayıtların pazarlama çabalarına yardımcı olabileceğini anladığından, pazarlama personelinin yeni hesaplar açabilmesi, yeni kredi beklentileri kaydedebilmesi ve hatta posta veya telefon yoluyla küçük kredileri onaylayabilmesi gerekir.

Büyük bir şirketin kendi topluluğuna taşınmayı planladığını keşfeden bir Alabama bankası, yer değiştiren çalışanların bankacılık işini işe almak için doğrudan pazarlama ve halkla ilişkileri harmanlayan bir kampanya geliştirdi. Yeni hesap başvuruları, kapsamlı topluluk bilgileri ve çalışanların her birine kişiselleştirilmiş bir mektup gönderdi ve kasabaya taşınan ailelerin hesaplarının yüzde 75’ini başarıyla işe aldı.

Otomobil Endüstrisi

Bu, doğrudan pazarlamanın değerini öğrenmiş olan başka bir endüstridir. Araba şirketi Porsche, lüks arabalarını tanıtmak için doğrudan pazarlamayı kullandı ve üç yüz bin yüksek gelirli potansiyel müşteriyi bir satıcıyı ziyaret etmeye ve almaya davet etmek için basit, klasik bir görünüm için filigranlı kırtasiye malzemesine basılmış iki sayfalık bir mektup gönderdi.

Bu potansiyel müşteri yaratma programında, birincil vurgu, nitelikli potansiyel müşterileri tanımlamaya ve ardından konumlandırmaya düştü. Porsche, test sürüşü yapmak isteyen ancak arabayı gerçekten karşılayamayan insanları göndererek bayileri yabancılaştırmak istemedi.

Başka bir araba üreticisi, modellerinden birinin alıcılarını takip etti ve beş yıl sonra sahiplerine “yeni bir araba alma zamanı” hatırlatmaları gönderdi. Araba satıcıları bile bakım ve onarım hizmetlerini teşvik etmek ve müşterileri yeni bir araba aramaya başladığında bayilerini ilk sıraya koymak için veritabanlarını ve doğrudan pazarlamayı kullanıyor.

Perakende

Perakende mağazaları, doğrudan ve etkileşimli pazarlamayı ayrı bir satış kanalı olarak ve mağaza trafiği oluşturmak için kullanır. Bloomingdale’s ve Neiman-Marcus gibi büyük zincirler, satışları en iyi mağazalarınınkine eşit veya daha fazla olan yüksek fiyatlı, özel ürünlerin kataloglarını sunar.

Eddie Bauer gibi büyük katalogcular, katalog satışlarını tamamlamak için perakende satış mağazaları kurarak ters yöne gittiler. Toplamda, tüm tüketici postayla sipariş satışlarının yaklaşık üçte birinin, postayla sipariş bölümleri olan perakendeciler tarafından üretildiği tahmin ediliyor.

Katalog perakende zincirleri de aynı stratejiyi izliyor. Diğer perakendeciler, kataloglarının önemli bir kısmının doğrudan posta alışverişi için değil, nihai olarak mağazalarında yapılacak satın alma işlemleri için kullanılacağını biliyorlar.

Bir zamanlar Sears tarafından yapılan bir araştırma, Sears katalogları alan ailelerin bir Sears mağazasından alışveriş yapma olasılığının, kataloğu görmeyenlere göre iki kat daha fazla olduğunu gösterdi. Daha da iyisi, katalog alıcıları mağaza içi satışlara diğerlerinin iki katı kadar harcadı.

Son olarak, perakendeciler, Web’deki varlıklarını hem oluşturmak hem de güçlendirmek için kataloglar başlatıyorlar. Basılı bir katalog, müşterilere sizi nerede ve nasıl bulabileceklerini söyleyebilir ve İnternet üzerinden satışları artıran özel teşvikler içerebilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir