Para Toplama Yöntemleri – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Para Toplama Yöntemleri – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

25 Mart 2023 PAZARLAMA araştırması örnek ödevi PAZARLAMA araştırması türleri 0
Ticaret Disiplini

Para Toplama Yöntemleri

Mali yönetim aynı zamanda, bir film, video veya şarkı gibi içerik oluşturmayı ve devam etmek için çabanın gerektirdiği her türlü finansmanı finanse etmek için parayı elden geçirmeyi de içerir. Yaratıcı endüstrilerin her sektörünün para toplamak için bir dizi kabul görmüş yöntemi vardır, ancak yenilik (eğer etkiliyse) her zaman memnuniyetle karşılanır.

Örneğin, yeni medya şirketleri genellikle özel yatırımcılardan ve yatırımcı gruplarından başlangıç parası alma ve ardından şirketi ilk halka arz (IPO) olarak halka arz etme yolunu izler. Orijinal özel yatırımcılar başlangıçta bir öz sermaye hissesine sahip olabilir ve halka arzda avantajlı pozisyonlar alarak yeni halka açık şirkette daha fazla öz sermaye toplayabilirler.

Sinema endüstrisinde öz sermaye, yatırımcıların film yapımcılarının elde etmeyi umduğu kârlara katılması anlamına gelir.17 Filmlerin pahalı üretimi ve dağıtımı genellikle benzersiz ve karmaşık bir dizi yatırım ve kredi ile desteklenir, bir tamamlama teminatı da dahil olmak üzere, yatırımcılara filmin dağıtım için bitirileceğine dair güvence veren veya resim terk edilirse, yapımında yapılan masrafların çoğunu geri ödemeyi kabul eden bir garantördür.

Müzik işinde, müzik şirketleri CD’nin üretimi, pazarlanması, tanıtımı ve dağıtımı için ödeme yapar ve plak şirketi maliyetlerini karşıladıktan sonra sanatçıya telif ücreti öder, bu da temelde sanatçıya telif hakkını elinde tutarken bir öz sermaye hissesi verir.

Televizyon endüstrisinde, yapımcı kuruluş genellikle projeyi başlatmak için dahili işletme sermayesi sağlar; müteakip finansman, distribütörler, reklamcılar ve diğer pek çok kaynaktan gelebilir.

İnteraktif eğlence, reklamcılık, halkla ilişkiler, tasarım ve kreatif hizmetlerdeki daha küçük şirketler, faaliyetlerini finanse etmek için genellikle aylık bir ücret yapısına sahiptir veya büyük bir kreatif projenin geliştirilmesi ve üretilmesi için bütçenin belirli bir yüzdesinin avans olarak ödenmesini isteyebilirler.

Şirketler bir girişim kurmak veya bir projeyi finanse etmek için para topladıklarında, insanları işe alır ve geliştirmeyi finanse ederler. Kısacası, bu parayı genellikle çok hızlı ve bazen de büyük miktarlarda harcarlar. Topladıkları parayı dağıtma hızlarına yakma oranı denir.

Vergileri Yönetmek

“İş hayatındaki herkes çeşitli vergilerle uğraşmak zorundadır. Satış ve kullanım vergileri, emlak vergileri, bordro vergileri, gelir vergileri ve diğerleri, hükümetlerin üzerinde çalıştığı şeylerdir. İşletmeler, gerekenden daha fazla veya daha az değil, tam olarak doğru miktarda vergi ödemenin akıllıca ve ustaca yollarını geliştirmelidir” diye yazıyor.

Gelişen bir işletmede çok az insan, şirketin ödemesi gereken vergi miktarını tam olarak doğru bir şekilde bulan, şirketin parasını biriktirmek ile şirketi çeşitli şirketlerle olan pahalı savaşlardan uzak tutmak arasındaki dengeyi bulan zeki ve bilge bir muhasebeciden daha değerlidir.

Bununla birlikte, yaratıcı endüstri şirketleri, ödenmesi gereken standart vergiler menüsüne ek olarak, tüm işletmelerin kullandığı vergileri azaltma yöntemlerinden ve yalnızca telif hakkıyla korunan ürünler yaratan ve dağıtan şirketler için geçerli olan bazı vergi kolaylıklarından yararlanabilir. Liste, gösterildiği gibi, genel olarak yaratıcı çalışmalara ve özel olarak da film endüstrisine özgü uzun vergi değerlendirmeleridir.

Sadece bir bölüm, mali yönetim konusunun yüzeyini zar zor çiziyor. İş, yapımcılık, yönetmenlik veya oyunculuk kadar heyecan verici görünmese de, birçok yeni İnternet girişimi, hayallerini gerçekleştirmek için para toplarken bunu her dakika heyecan verici buluyor. Hem büyük hem de küçük projeleri gerçekleştirmek için kaynak, para, zaman ve insan gerekir.

Bu bölüm, mali yöneticilerin ve departmanların unvanlarını ve çalışmalarını tanımlıyordu. Mali yönetimi ele almak için gereken temel kavramların tanımlarını ve bazı örneklerini sağladı. Ardından, bazı medya holdingleri tarafından bildirilen belgelerle birlikte, kilit mali tablolara geçildi.

Ayrıca, gereklilikleri ve kurum çapında finansal yönetim sistemlerinin ortaya çıkışı da dahil olmak üzere, finansal yönetimdeki bazı son değişikliklere de baktı. Son olarak, bölüm stratejik planlama, bütçeleme ve finansal stratejilere baktı.


PAZARLAMA Araştırması Ders Notları
PAZARLAMA araştırması örneği
PAZARLAMA araştırması örnek ödev
PAZARLAMA araştırması süreci
PAZARLAMA Araştırması ders notları PDF
Pazarlama araştırması nedir
PAZARLAMA araştırması türleri
PAZARLAMA araştırması PDF


İzleyici üyeleri, izleyiciler, dinleyiciler, okuyucular, kullanıcılar veya oyuncular olsun, izleyicilere dönüyor:

■ Kitleler: İzleyiciler, dinleyiciler, okuyucular, kullanıcılar ve oyuncular
■ Televizyon, radyo, kablo ve uydu ağları dahil olmak üzere medya kanalları, baskı, internet ve oyunlar
■ Görsel, işitsel, basılı ve etkileşimli medya gibi içerik türleri
■ Eğlence, haber, bilgi ve kullanıcı oluşturulan içerik (UGC)
■ İçerik ürünlerini kitlelerle ve kitle segmentleriyle eşleştirme, içerik oluşturma, edinme, toplama ve dizine ekleme

Medya içeriği eğlenceli, eğlendirici, dokunaklı, büyüleyici, zorlayıcı, bilgilendirici ve hatta hayat değiştirici olabilir. Hepimiz tüketiciler olarak medya deneyimine çok aşinayız. Ancak medya profesyonelleri, tıpkı doktorların hastalar hakkında hastaların kendileri hakkında düşündüklerinden farklı düşünmeleri gibi, medya tüketicileri hakkında tüketicilerin kendilerini nasıl gördüklerinden farklı şekillerde düşünürler.

Bu kitabın ilk iki bölümü, medyanın doğası ve içerik oluşturan kişi ve şirketler hakkında konuştu. Bu bölümde, odak noktası içeriğin yaratıcıları, pazarlamacıları ve dağıtıcılarından medya profesyonellerinin gördüğü şekliyle içeriğin alıcılarına doğru değişir.

İnsanların aldığı içeriğin doğasına ve üreticilerin ve pazarlamacıların alıcıları içerik ürünleriyle eşleştirmek için kullandıkları yöntemlere bakar. İçeriği almak isteyen insanlara içerik sağlamak, bilim kadar sanattır, ancak sürekli başarı, bilimin sanat kadar sofistike olmasını gerektirir.

Tüm ticari girişimler, alıcılar ve satıcılar veya medya endüstrisinde olduğu gibi, kaynaklar ve alıcılar arasındaki işlemleri içerir. Medya yaratıcıları, distribütörleri ve satıcıları, herhangi bir sektördeki şirketlerin müşterileriyle yaptığı yaklaşımla başlamalıdır. Sorabilecekleri soru türleri şunlardır: Onlar kim ve neredeler? Ne kadar para ve zaman harcayabilirler? Neleri severler, sevmezler, önemserler, görmezden gelirler? Özellikleri ve medya tercihleri ve alışkanlıkları nelerdir?

Farklı medya endüstrisi segmentleri için hem sorular hem de cevaplar değişebilir. Ne de olsa medya tüketicileri için sahip oldukları isimler bile farklı. En son Kate Winslet gişe rekorları kıran filmini izlemeye giden hayranlar, sinema veya tiyatro müdavimidir (bu, bir etkinliğe katılmak için evlerinden dışarı çıktıklarını yansıtır); ancak, izleyiciler veya izleyiciler olarak da adlandırılabilirler.

Kitle iletişim araçları tüketicileri, TV izleyicileri, radyo dinleyicileri, basılı okuyucular, kablo aboneleri ve DVD satın aldıklarında alıcılardır. Etkileşimli medya için, İnternet’in kullanıcıları, video oyunlarının oyuncuları ve bazı çevrimiçi oyunların aboneleri vardır. Facebook bağlantıları arkadaşlardır ve Twitter alıcıları takipçilerdir.

Hepsinin ortak noktası medya tüketicisi olmaları. Yaratıcılar, onları cezbetmek ve memnun etmek için fikirler buluyorlar. Pazarlamacılar onlara ulaşmak için planlar yapıyor. Ve pek çok tüketici, bir sonraki büyük gişe rekorları kıran filmi hevesle bekliyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir