Pazar Demografisi – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Pazar Demografisi – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

31 Ocak 2023 Demografik segmentasyon örnekleri Psikografik bölümlendirme örnek 0
Piyasalar ve Ticaret

Pazar Demografisi

Bir hedef pazara yalnızca demografi açısından bakmak yerine, yaşam aşaması analizi, medya davranışını ve harcama modellerini etkileyebileceğini kabul ederek, insanların yaşamlarında ne yaptıklarını dikkate alır. Kullanım ayrıca gösterildiği gibi yaşam evrelerine göre farklılık gösterebilir. Açıklanan yaşam evreleri dizisinin, günümüzün yaşam tarzlarının daha geniş yelpazesini tam olarak yansıtmayabileceğini unutmayın.

Hedef kitlenizin profili ile sosyal medya hizmetinin profili arasında bir uyum arıyorsunuz. Yaşam geçişlerinden geçmek için daha esnek zamanlama ile demografik analiz, birçok ürün ve hizmet türü için yeterli değildir.

Kadınlar daha sonra çocuk sahibi olabilir; daha yaşlı, geleneksel olmayan birçok öğrenci üniversiteye geri dönüyor; bazı emekliler, Sosyal Güvenlik kazançlarını desteklemek için işgücüne yeniden giriyor. Potansiyel müşterilerinizin her gün yaptıkları, satın aldıkları ürünleri ve hangi medya kuruluşlarını kullandıklarını yaşlarından veya konumlarından daha fazla etkileyebilir.

Psikografik

Psikografik bölümleme, bir pazarı sosyal sınıfa, yaşam tarzına veya potansiyel müşterilerin ortak faaliyetlerine, ilgi alanlarına ve fikirlerine göre böler. İstediğiniz profili karşılayan kullanıcıları çeken bir sosyal ağ hizmeti veya diğer, daha küçük sosyal ağlar içindeki grupları belirlemenize yardımcı olur.

Yakından ilişkili olan davranışsal bölümleme, potansiyel alıcıları kullanımlarına, tepkilerine veya bir ürün veya hizmete yönelik tutumlarına göre ayırır. Müşterileriniz hakkında bu bilgileri elde etmek için e-bülteninizin, web sitenizin veya blogunuzun bir parçası olarak hızlı bir anket eklemeyi düşünün.

Yanıt verenlerin sonuçları, toplam müşteri tabanınızı veya potansiyel müşterilerinizi tam olarak temsil etmese de, bir anket size bazı başlangıç verileri verir. Bir grubun psikografik profilini bir bireye özgü kişilik özellikleriyle karıştırmayın.

Psikografik segmentasyon, yalnızca şirketinizi nerede tanıtacağınızı değil, aynı zamanda mesajınızı nasıl oluşturacağınızı da belirlemenize yardımcı olur. Örneğin, belirli hedef grubunuzu, zihniyetini ve yaşam tarzını anlamak, üst düzey moda, ev dekorasyonu veya tatil yerlerinizle ilgilenebilecek gösterilen Yenilikçiler gibi müşterilere hitap etmenize yardımcı olabilir. Ya da yeni ve harika bir kozmetik serisi, çılgın yeni bir restoran veya bir enerji içeceği için Deneyimlileri hedefleyebilirsiniz.

 Pazarları Araştırmak

İşletmeden işletmeye (B2B) pazarlar için pazar araştırması ve sosyal medya seçimleri, işletmeden tüketiciye (B2C) pazarlardan biraz farklıdır çünkü satış döngüsü farklıdır. Genellikle, B2B şirketlerinin daha uzun bir satış döngüsü, yüksek bilet alımları ve bir satışı kapatmada rol oynayan birden fazla kişi vardır; sonuç olarak, B2B pazarlama farklı bir sosyal medya mevcudiyeti gerektirir.

Sosyal medya açısından, daha fazla B2B pazarlama çabası, B2C şirketlerinden gelen daha fazla satış odaklı mesajlara kıyasla markalaşmaya, akılda kalıcı görünürlüğe, müşteri desteğine, müşteri sadakatine ve problem çözmeye odaklanır.

B2B pazarlamasında önemli bir adım, satın alma kararını veren kişileri belirlemektir. LinkedIn, Networking for Professionals veya www.sitepoint.com/social-networking-sites-for-business adresindeki diğerleri gibi profesyonel sosyal ağlar, B2B müşteri veya potansiyel müşteriler listenizdeki kişileri araştırmanıza yardımcı olabilir.

İçerik Pazarlama Enstitüsü tarafından yapılan araştırmaya göre, tüm B2B pazarlamacılarının yüzde 90’ından fazlası bir tür sosyal medya kullanıyor. Gösterildiği gibi, B2B firmaları, B2C işletmelerine göre farklı sosyal medya biçimlerini vurgulayabilir. Çoğu durumda, sosyal medya seçimi şirket büyüklüğüne, sektör türüne, sosyal medya deneyimine ve bütçe ve insan kaynaklarının mevcudiyetine göre değişir.

HubSpot ayrıca bir dizi B2B pazar araştırma araçları ve web seminerleri sunar. Her zaman olduğu gibi, anahtar, müşterilerinizin düşündüğünüz sosyal medya türünü kullanmasını sağlamaktır.

Mevcut müşteri listenizi test etmek için büyük sosyal ağ sitelerinde arama özelliğini ve grup seçeneklerini kullanın. Mevcut müşterilerinizin büyük bir kısmı bu hizmeti kullanıyorsa, gelecekteki müşteriler için de iyi bir kaynak olma ihtimali yüksektir.

Genel pazar araştırmasına katılmanın yanı sıra, yalnızca hedef pazarınıza ulaşan sosyal medya alternatiflerini araştırmaya değil, aynı zamanda sizinkiyle rekabet eden şirketleri bulmanıza da yardımcı olanBenzerSitessite’ı denemek isteyebilirsiniz.

Müşterilerine nasıl ulaştıklarını görmek için diğer sitelerden gelen bağlantılar ve bunların giden bağlantıları için rakip siteleri kontrol edin.


Psikografik bölümlendirme örnekleri
Demografik Ne Demek
Psikografik bölümlendirme Nedir
Demografik segmentasyon örnekleri
Coğrafik bölümlendirme nedir
Segmentasyon Nedir tip
Davranışsal BÖLÜMLENDİRME
Davranışsal segmentasyon örnekleri


Çevrimiçi Diğer Pazar Araştırması Türlerini Yürütme

Çevrimiçi olarak sunulan araştırma miktarı felç edici olabilir. İyi hazırlanmış bir arama, ihtiyacınız olan sosyal pazarlama araştırmasının tamamını olmasa da çoğunu verir. Akademik bir makale yazmıyorsunuz; sınırlı zamana ve kaynaklara sahip bir işletme yürütüyorsunuz. Araştırma için bir veya iki hafta ayırın ve ardından yaklaşımınızı belirlemeye başlayın.

Küçük ölçekte denemekten korkmayın. Nihayetinde önemli olan, sosyal medyayı pazarlama planınıza entegre ederken işletmenize ne olduğudur.

Bu ifadelere rağmen, diğer iki araştırma noktasına değinmek isteyebilirsiniz:

» Tercih ettiğiniz sosyal medyadaki en etkili siteler, afişler veya sayfalar: Onlardan öğrenebilirsiniz.
» İnsanları belirli sosyal medya türlerini kullanmaya neyin motive ettiğini anlamak: Sağladığınız içeriğin onların beklenti ve isteklerini karşılamasını sağlayın.

Etkileyicileri Belirleme

İster B2B ister B2C şirketiniz olsun, etkileyicilerin (sektör sektörünüzde sohbeti yönlendiren şirketler veya kişiler) yorumlarını inceleyerek değerli bilgiler edinirsiniz.

En sık kullanılan posterlerin en çok takipçiye sahip olanlar olmadığını ve bunun tersinin de geçerli olduğunu görünce şaşırabilirsiniz.

Çeşitli sosyal medya kanallarındaki etkileyicileri belirlemeye yönelik ek araçlar için Binkd veya Ragan’daki listelere göz atın. Bu siteler, araştırma amacıyla takip etmek isteyebileceğiniz kişileri belirlemenize yardımcı olabilir.

Sosyal medya kullanımı

İnsanların farklı ihtiyaçları karşılamak için farklı sosyal medya türlerine yönelmesi beklentisi makul görünmektedir. Buradaki zorluk, elbette, insanların aradıklarını belirli sosyal sitelerle eşleştirmek.

Chitika reklam ağı, Facebook ve Twitter’da gösterildiği gibi, sosyal ağlardan web sitelerine yönelik aşağı yönlü yönlendirmeleri dikey sektör türüne göre sıralayarak kendi müşterilerini araştırdı.

Kendinize bu modellerin beklentilerinize uyup uymadığını ve bu sitelerde gördüklerinizle eşleşip eşleşmediğini sorun. Başarılı sosyal medya modellerinin gözden geçirilmesi, kendi kampanyanız için yaratıcı fikirlere yol açabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir