Pazar İstihbaratı – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Pazar İstihbaratı – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

14 Eylül 2022 Dış Ticaret İstihbarat Uzmanı Firma istihbaratı nasıl yapılır Ticari istihbarat siteleri 0
Ticari Düşünceler

Pazar İstihbaratı ve Planlama

Üçüncü Bölüm, veri toplama yöntemlerine ilişkin yönergeler ve nasıl yapılır teknikleri dahil olmak üzere toplam pazarlama ve rakip istihbarat sistemi için bir çerçeve sunar.

Amaç, sizi bir pazarlama araştırmacısı veya pazar istihbarat sistemleri oluşturma konusunda bir uzmana dönüştürmek değildir. Bunun yerine amaç, rekabet stratejileri geliştirmeye yardımcı olmak için koordine edebileceğiniz sistemleri ve girdileri size göstermektir.

O halde bu kısım şu soruyu yanıtlar: Tüm rekabet analizi ve diğer pazarlama verileriyle ne yaparsınız? Hedeflerinizi ve eylemlerinizi şekillendirmek için bilgileri kullanılabilir bir formatta düzenlemek ve sıralamak için bir yapı tanımlayın. Bu yapı stratejik pazarlama planıdır.

Bir Pazarlama Zekası Sistemi Geliştirmek: Pazarlama Stratejinizin Temelleri

Şunları yapabilmeniz için:

1. Bir rakip istihbarat sistemi geliştirin.
2. Bir piyasa istihbarat sisteminin uygulamalarını, rekabetçi stratejiler geliştirmeye ilişkin olarak listeleyin.

İşe yarar bir pazarlama zekası sistemi olmadan şirketinizin pazarlama çabalarını artırmayı bekleyemezsiniz. Bilgisiz eylem, rotanızı planlamak ve sonucu kontrol etmek yerine sonuçları şansa bırakır. Stratejik pazarlama planlaması ve taktiklerin geliştirilmesi, etkili ve verimli bir bilgi sistemi gerektirir.

Pazarlama ve satış yöneticileri, pazar ve rekabetçi istihbarat sistemlerinin güçlü stratejik ve taktik silahları temsil ettiğini keşfediyorlar. Bilgileri çeşitli yeni yollarla kullanarak, temel ürünlerinizi daha iyi destekleyebilir, onları rakiplerinden ayıran yeni katma değerli hizmetler sunabilir ve pazarlarınızı genişleten yeni ürünler ve işler yaratabilirsiniz.

Yönetim gurusu Peter Drucker’ın belirttiği gibi, “Önümüzdeki 10 ila 15 yıl içinde, dışarıdan bilgi toplamak bir sonraki sınır olacak.” Aşağıdaki örnek, bir organizasyonun işini büyütmek için nasıl yeni yerler bulduğunu göstermektedir.

Bilgi ve karar verme

İstihbaratın maliyeti, karar vermeyi iyileştirdiği sürece haklı görülebilir. Günümüz piyasası, içgüdü ve sezgiyle çok fazla yönetime izin vermemektedir. Yine de birçok yönetici, yönetim bilimi tekniklerini ezici ve korkutucu buldukları için bu yaklaşımı kullanmaya mecbur hissediyorlar. Çoğu zaman olduğu gibi, iki uç arasında bir uzlaşma çözüm gibi görünüyor.

Son derece değişken ortamlarda, etkili iş yönetimi için içgüdü ve pazar istihbaratı birleştirilmelidir. Genellikle hassas zekaya eşlik eden nicel bir dil üzerinde çalışmak kolay olmasa da, “pantolonunuzun koltuğunda uçmak” alternatifi pek umut verici değildir.

Rekabetçi bir dünyada, karar verme sürecinizi desteklemek ve kolaylaştırmak için kuşkusuz bilimsel temelli bilgilere ihtiyaç vardır. Bu ihtiyacı yeterince karşılamak için bilgi kaynakları ve akışları yönetilmelidir. Bilgi gereksinimlerinizi net bir şekilde tanımlamak, sırayla, bilgilerin edinilmesini ve işlenmesini yönetecek ve uygun kontrolleri oluşturacaktır.


Ticari istihbarat siteleri
Firma istihbaratı nasıl yapılır
Dış Ticaret İstihbarat Kanalları
Dış Ticaret İstihbarat Uzmanı
İhracat istihbaratında kullanılan Uluslararası Veri Tabanları
EİB eğitim
Tarım teknoloji şirketleri
Doktar yatırım


Karmaşık bir pazarlama bilgi sistemi oluşturma süreci şu basit düşünceyle başlayabilir: “Geçmişte tam olarak ne olduğunu bilseydim ve gelecekte neler olabileceğine dair biraz içgörü olsaydı, hangi eylemlerin gerekli olduğunu daha iyi hissederdim.”

Bu ifade, yöneticinin, karar vermeyi iyileştirebilecek anlamlı ve güncel istihbarat sağlamak için bir mekanizma geliştirme arzusunu ortaya koymaktadır. Soruları, “Bilseydim” isteklerine yanıt veren güncel ve birleştirilmiş bir bilgi deposuna yönlendirebilmelisiniz. Böyle bir rezervuar, veri tabanınızı ve sorgulama yönteminizi oluşturur.

Yaygın bir yanılgının aksine, istihbarat sistemleri insanları makinelerle değiştirmek amacıyla geliştirilmemiştir. Amaçları, karar vermeyi değiştirmek değil, iyileştirmektir.

Örneğin, bir bilgi sistemi tarafından sağlanan istihbarat, kıt kaynakları kârları optimize edecek şekilde tahsis etmede size rehberlik edecektir. Açık nedenlerle, istihbaratın maliyeti, yalnızca karar vermeyi iyileştirmeye devam ettiği sürece haklı görülebilir.

Böyle bir sistem aşağıdakileri gerçekleştirebilir:

• Karşı stratejiler geliştirmek için rakiplerin eylemlerini izleyin.
• İhmal edilen veya gelişmekte olan pazar bölümlerini belirleyin.
• Optimum pazarlama karmalarını belirleyin.
• Bir ürün ekleme, bir ürünü düşürme veya bir ürünü değiştirme kararlarına yardımcı olun.
• Daha doğru stratejik pazarlama planları geliştirin.

Sistem planlama ve geliştirmeyle ilgili mevcut malzeme zenginliği göz önüne alındığında, bu bölüm yalnızca önemli geliştirme konularını vurgulayabilir. Esas olarak, bir pazarlama istihbarat sisteminin kurulması ve işletilmesiyle ilgili olarak size bir fikir vermeyi amaçlamaktadır.

Bir pazarlama zekası sistemi kurmaya en faydalı katkı, World Wide Web’in dinamik genişlemesidir. İş dünyasının hemen hemen her büyük sektörünün geniş, çok sektörlü kapsamına hazır erişim sağlar.

Şirket ve sektöre genel bakışları, yönetim uygulamalarını, düzenleyici kararları ve yönetici değişikliklerini bulabilirsiniz. Sektör trendleri, pazar payı ve büyüklüğü, birleşme ve satın almalar, yeni ürün ve teknolojiler, tesisler ve kaynaklar, satış ve kazanç performansı ve Ar-Ge faaliyetleri ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Web, dünyanın önde gelen ticaret ve iş dergilerinin zamanında ve kapsamlı kapsamının yanı sıra günümüzün en hızlı büyüyen şirketleri hakkında güncel rehber bilgileri sağlar.

İşletmelerini veya mesleklerini etkileyen önemli gelişmeleri ve eğilimleri belirlemeye yardımcı olacak muazzam bir rekabet zekası zenginliği vardır. Önemli olan, World Wide Web’in size bir popüler kültür barometresi sağlamasıdır.

Veritabanları, aşağıdaki alanlarda trend aramanızı geliştirir:

• Tüketici ürünlerinin belirli etnik gruplara pazarlanma yolları üzerine araştırma.
• Moda, eğlence, eğitim, kozmetik, gıda ve beslenme, kişisel fitness ve evde bilgisayar kullanımı ile ilgili ürünlere yönelik yaşlanan bebek patlamaları arasında yaşam tarzı eğilimleri ve değişen tutumlar.
• Seyahat, oyuncak, din, kişisel finans, otomobil ve müzikle ilgili çeşitli ürün ve hizmetlerin kullanıcılarına ilişkin demografik bilgiler.

Örnek, bir şirketin yüzde 80 pazar payına sahip bir pazar liderine karşı hareket ettiği durumlarda pazar istihbaratının değerini göstermektedir.

Vaka Örneği

Evde sağlık bakım ekipmanı üreticisi olan Invacare Corp., son derece rekabetçi tekerlekli sandalye segmentinde büyük pazar payı kazanmaktadır. Bunu yapmak için Invacare, bir dönem tekerlekli sandalye pazarının yüzde 80’ini kontrol eden müthiş Everest & Jennings International ile rekabet etmek zorunda kaldı.

Arka plan: Bir zamanlar  bir bölümü olan Invacare’i 1979’da bir grup yatırımcı satın aldı. O zamanlar satışları yaklaşık 20 milyon dolardı, ancak yeni yönetim altında satış rakamları 500 milyon doların üzerine çıktı. Buna karşılık, o yıllarda Everest & Jennings’in satışları ve pazar payı düştü.

Eylem stratejisi

Invacare vakasından neler öğrenebilirsiniz? Invacare yöneticileri, bir rakibin büyüklüğünün sorun olmadığına ve pazar liderinin onları yıldırmaması gerektiğine dair kendinden emin bir tavırla stratejilerini şekillendirdi.

Bu cesur ruhu desteklemek için yöneticiler, müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamadığı için rakibin savunmasız olduğunu öğrendikleri anlamlı rekabet istihbaratı edindiler. İyi planlanmış bir dizi stratejiyle mücadele edilirse rakibin yerinden edilebileceği sonucuna vardılar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir