Pazara ve Ürüne Göre Tanımlama – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Pazara ve Ürüne Göre Tanımlama – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

5 Ağustos 2022 İlgili ürün pazarı nasıl tespit edilir Müşterinin gerçekte ne satın aldığı açık biçimde tespit edildiği ürün Pazar ve piyasa KAVRAMLARI 0
TİCARET SİSTEMİ GELİŞİMİ

Rakipleri Belirleme

Yüksek teknoloji pazarları genellikle kazananın her şeyi aldığı pazarlar olsa da, kibir ve rakiplerin küçümsenmesi yüksek teknoloji endüstrilerinde hızlı bir ölüme yol açabilir. Ana bilgisayar üreticilerinin, 20 yıl önce piyasaya çıktığında PC’ye karşı ne kadar kibirli olduklarını her zaman hatırlamalıyız.

Ticari firmaları ilgilendirmeyen veya üstünlüklerini tehdit etmeyen bir bilgisayar korsanının oyuncağı olarak gördüler. Şaşırtıcı bir şekilde, DEC, HP ve Data General gibi mini bilgisayar üreticileri, masaüstü bilgisayarların onları yeneceği şekilde ana bilgisayarı yenmiş olmalarına rağmen, aynı görüşe sahipti.

Rekabet düşünüldüğünde, yalnızca doğrudan rakipleri değil, aynı zamanda belirli bir endüstride (veya sektörde) hemen hemen aynı pazarlara hizmet eden firmaların arz tarafındaki tüm rekabet güçlerine de bakılmalıdır. uzun vadeli endüstri ortalama karlılığı üzerinde bir etkiye sahiptir.

Pazara ve Ürüne Göre Tanımlama

Bir rekabet analizi, öncelikle şirketin hali hazırda karşıladığı veya karşılamayı planladığı aynı ihtiyaçları karşılayan mevcut tüm rakipleri analiz etmelidir. Örneğin, yangına dayanıklı malzeme üretiminde kullanılabilen polibütaren bazlı yeni bir reçine, yalnızca rakiple benzer reçinelere değil, aynı zamanda asbest ve seramik gibi diğer yangına dayanıklı bileşenlere de sahiptir. Müşterinin satın aldığı reçine değil, kendi ürününe entegre edilecek bir “ateşe dayanıklılık”tır.

Pazarlamacı

ager, bu ürünlerin farklı pazarlardaki müşteriler tarafından gelecekteki olası kullanımlarını belirlemeye çalışarak, pazar/ürün kombinasyonları temelinde ana rakiplerini belirlemelidir. Böyle bir kılavuzun çok etkili olduğu kanıtlanmıştır.

Gerçekten de, yüksek teknoloji sektöründe teknoloji, ürünler ve hatta üreticiler hızla değişiyor olsa da, en azından müşteriler bu kadar büyük ölçüde değişmiyor, bu nedenle rekabet analizini birincil pazarlara ve ana pazarlara demirlemek çok yararlıdır. endüstrinin bu pazarların ihtiyaçlarına (yani ürünlere) verdiği yanıtlar. Bu yöntemi, 2003’te bilgisayar endüstrisindeki ana oyuncuların kim olduğunu belirleme örneğiyle gösterir.

İlginç bir örnek çünkü bilgisayar endüstrisi son yıllarda birçok dramatik değişiklik yaşadı. Bir yandan, ürün yelpazesi önemli ölçüde genişledi. 1970’lerde sadece ana bilgisayar ve mini bilgisayarlar vardı; sonra 1980’lerde masaüstü bilgisayarlar ve iş istasyonları geldi; bundan sonra 1990’larda dizüstü bilgisayarlar ve PDA’lar geldi; artık cep telefonları gibi yeni kategoriler giderek daha fazla bilgisayar işlevi görüyor.

Öte yandan, her ürün kategorisi için önde gelen firmalar büyük ölçüde değişti. İlginçtir ki, bir kategoride en büyük pazar payına sahip olan bazı şirketler, daha az etkili rakiplerini yerinden ederek ürün hatlarını genişletip diğer kategorilerde pazar payı elde edebildiler.

Örneğin, Sun Microsystems üniversite araştırmacıları için iş istasyonları üretmeye başladı. Ancak, bir iş istasyonu, UNIX gibi standart bir işletim sistemine bağlı olan kullanıcı için gerçekten büyük bir yerel hesaplama kapasitesidir. Bu sistem, bankaların işlem odaları için ihtiyaçlarını tam olarak karşılamaktadır.

Sun Microsystems bankaların taleplerine cevap verebildi ve bu sektörün önde gelen tedarikçilerinden biri oldu. Daha sonra, mini bilgisayarların çoğunluğunun çoğunlukla telekomünikasyon sunucuları olduğu ortaya çıktığında, Sun, İnternet uygulamaları çalıştıran büyük ve küçük şirketlere sunucu sağlamada lider şirketlerden biri olmayı başardı.

Ancak son yıllarda Sun, ana rakipleri Linux tabanlı sunucuları zorlarken, kendi tescilli işletim sistemine bağlı kalarak önemli pazar payını kaybetti.


Pazarın ülke, bölge, şehir, yerleşim özellikleri iklim gibi
İlgili ürün pazarı nasıl tespit edilir
Pazar ve piyasa KAVRAMLARI
İlgili pazar nedir
Müşterinin gerçekte ne satın aldığı açık biçimde tespit edildiği ürün
Rekabet Kanunu
aşağıdakilerden hangisi pazarlama planlamasında yer alan konulardan biri değildir?
Sürekli ürüne odaklanarak


Silicon Graphics (SG) de benzer bir hikayeye sahipti. En güçlü iş istasyonunun satıcısı olan SG, mali piyasaya ve devlet kurumlarına başarılı bir şekilde girmeden önce, imalat endüstrisinde bilgisayar destekli tasarım için favori araç olarak ün kazandı.

Gelişmiş teknolojisi ve bilgi işlem gücü üzerine inşa edilen SG, daha güçlü bir bilgisayar sundu ve ana bilgisayar pazarına, yani dünya çapındaki Fortune 500 şirketlerine, büyük üniversitelere ve büyük devlet kurumlarına girdi. Sonunda, SG bilimsel süper bilgisayar satıcısı Cray’i satın aldı ve pazarın neredeyse yarısını güvence altına aldı. En büyük rakibi, ana bilgisayar işinde ürün hattını tamamlamak için Tandem Bilgisayarı satın alan Compaq olarak ortaya çıktı.

Başlangıçta Compaq PC işinde başladı. Kendi kategorisinde en akıllı olan bir IBM PC klon satıcısı olarak başladı. Daha sonra 1989’da, düşük fiyatlı, yüksek performanslı bir çözüm olan başarılı Prosignia sunucusunu 1992’de piyasaya sürmeden önce, beş farklı işletim sistemini çalıştırabilen ilk sunucusu olan system Pro’yu tanıttı ve ardından, 1993’te, Proliant 1000, kurulumu kolay, kullanımı kolay bir sunucudur.

Sonuç olarak, Compaq önde gelen hataya dayanıklı mini bilgisayar satıcısı Tandem’i ve Compaq’a çoğunlukla bankalar, eğitim ve devlet dairelerindeki ana bilgisayar müşterilerine erişim sağlayan DEC’i satın aldı. Son olarak Hewlett-Packard, Compaq’ı 2002’de satın aldı ve bugün Tandem, DEC ve hatta Compaq’ın organizasyonu ve uzmanlığı HP yapısı içinde gömülü durumdadır.

Daha önce Dell, onu geçmek için Compaq’ın yolunu izledi. Bir bilgisayar satıcısı olarak yola çıkan Dell, yalnızca doğrudan pazarlama yoluyla önce tüketicilere, ardından küçük işletmelere ve son olarak da daha büyük kuruluşlara satış yaptı. Ardından Dell, kurumsal müşterilerine önce iş istasyonları, ardından sunucular, depolama ve ağ iletişimi sunarak başarılı bir şekilde pazarda yükselmeyi başardı.

Ancak Dell diğer pazarlarda da genişlemektedir. İlk olarak, Mart 2003’te Dell, mürekkep püskürtmeli yazıcıları piyasaya sürerek HP ve IBM’e meydan okuma kararı aldı. Ardından, Eylül 2003’te, popüler Web sitesinde MP3 çalarlar ve düz ekran TV’ler satarak tüketici elektroniği pazarına girdiğini duyurdu.

Dell, Sony, Samsung ve Matsushita gibi Asyalı şirketlerin hakim olduğu bu yeni işe giren ilk bilgisayar firması değildi. Gateway, 2002 yılında büyük ekran plazma TV monitörleri pazarlamaya başladığında ve 1 yıldan kısa bir sürede Amerika Birleşik Devletleri’nde en büyük pazar payını aldığında harekete geçen ilk şirket oldu; şimdi Gateway dijital kameralar da satıyor.

Son olarak, bugün bilgisayar endüstrisindeki en eski oyuncu olan IBM, finansal ve bilimsel olmayan uygulamalar için hala önde gelen ana bilgisayar satıcısıdır. Aynı zamanda irili ufaklı, özel veya resmi her türlü organizasyonda kazanan AS400 mini bilgisayar ailesi ile en büyük göreceli pazar payına sahiptir.

RISC iş istasyonu ailesi, IBM’in tüm bu pazarlarda güçlü bir konum kazanmasına da yardımcı oluyor. PC işinde IBM, farklı PC markalarıyla tüm pazar segmentlerini kapsar, ancak Compaq’ın arkasındaki ikinci satıcı ve çözümleri çeşitli ticari müşteriler ve devlet kurumları tarafından takdir edilen mini bilgisayar uzmanı HP’nin önündedir. Gartner’a göre, 2003 yılında IBM, UNIX, Linux ve Intel Sunucularındaki gelir payını dünya çapında %30,7’lik gelir payına yükseltti.

Bu çeşitli örnekler, rakiplerin bir pazar bölümünden diğerine geçebileceğini açıkça göstermektedir. Sonuç olarak, rakiplerinin yeteneklerini eşleştirmek isteyen bir firma, teknoloji tabanını genişletmeye hazır olmalıdır.

Benzer bir analiz, elektronik yollarla bilgi, mal, hizmet ve ödeme ticareti yapan tüm firmaları kapsayan elektronik ticaret sektörü için de yapılabilir. Bu endüstrinin iki ana pazar işletmesi ve tüketicisi vardır. ve üç geniş çözüm türü sunar: çevrimiçi bilgi hizmetleri; ticari müşteriler için XML ve diğer Web hizmetleri dahil mesajlaşma; ve piyasa işlemleri.

Aynı ürün için birkaç marka birbiriyle benzer veya farklı fiyat seviyelerinde rekabet edebiliyorsa, bir ürünün yerini alabilecek yakın ikame ürünleri belirlemek de önemlidir. Örneğin, uzun bir süre ultrason pazarı sadece iki boyutlu ultrason ekograflarından oluşuyordu, ancak şimdi yerini üç boyutlu ultrason ekograflarına bırakmaya başlıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir