Pazarın Doğası – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Pazarın Doğası – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

3 Ağustos 2022 Kar amacı gütmeyen kuruluşlar örnek PAZARLAMA dönemleri Pazarlamanın tarihsel Gelişimi PDF 0
Pazarın Doğası

Pazarın Doğası

Basitleştirmek için, altı sınıfın tümü teorik olarak normal bir dağılım eğrisi boyunca bölünebilir, ancak gerçekte dağılımları her pazarın doğasına göre önemli ölçüde de değişebilir.

Örneğin, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kablolu TV izle ve öde hizmetlerinde, hanelerin %20’si tüm satın almaların %80’ini oluşturuyor. Benzer şekilde, Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık’taki video kiralama durumlarında, VCR’li hanelerin %20’si toplam talebin %80’ini de oluşturmaktadır.

İnovasyona karşı tutum da bir ülkeden diğerine değişebilir. Örneğin, batı ülkelerinde genişbant penetrasyon oranı örneğini ele alalım.

Danışmanlık firması McKinsey’e göre, İtalya, Birleşik Krallık, Avustralya, Fransa, İspanya, Almanya ve Japonya’da 2003 yılında hanelerin %10’undan daha azı geniş bant (gelişmekte olan pazarlar) ile donatılmıştır; Hollanda, Amerika Birleşik Devletleri, Belçika ve İsveç’te benimseme oranı %10 ile %14 arasındadır (büyüyen pazarlar); Kanada’da penetrasyon oranı %25 ve Güney Kore’de hanelerin %50’den fazlası geniş bant (olgun pazarlar) da kullanıyor.

Bu analiz, potansiyel olarak kısa ömürlü yenilikçi ürünler pazarlarken önemlidir. Aslında, yeni bir yüksek teknoloji ürününün tanıtımını optimize etmek için, bir şirket önce yenilikçileri ve öncüleri belirlemelidir. Bu iki potansiyel müşteri grubu, ürünün kabul görmesini sağlayacak ve diğer müşteri gruplarını da kazanacaktır.

Ancak başarının tarifinin bu olduğunu düşünmemek lazım. Aslında, yüksek teknoloji endüstrisinin, on üründen birinden daha azını piyasaya süren şirketlerle dolu bir mezarlığa sahip olduğu düşünülürse, bunun nedeni genellikle şirketlerin bu ilk iki müşteri kategorisinin ötesine genişleyememeleridir.

Öncüler ve ana akım kullanıcılar arasındaki “uçuru” geçmekte zorlanıyorlar. Gerçek pazarlama zorluğu budur. Ancak bu uçuruma ulaşmadan önce, bir pazarlamacının yenilikçileri ve öncüleri yakalaması gerekir, bu nedenle piyasada başarılı olmak için gerekli bir koşuldur, ancak kendi başına yeterli değildir.

Bilgili pazarlama şirketleri, Yenilikçileri ve Öncüleri belirleyecektir. Örneğin, 1993 yılında Siebel Systems’ı kurduğunda, Thomas M. Siebel, Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) sistemlerine olan ihtiyacı en başından tam olarak anlayan umutların peşinden gitti. İhtiyacı anlayan ve yapmak isteyen insanları da arıyorduk.

Yenilikçiler, genellikle “lider kullanıcılar”, pazar trendlerinin çok ilerisinde olan ve ihtiyaçları “ortalama kullanıcı”nın çok ötesine geçen “lider kullanıcılar” şirketler, organizasyonlar veya bireylerdir. 


PAZARLAMA dönemleri
Kar amacı gütmeyen kuruluşlar örnek
Kâr amacı gütmeyen KURULUŞLAR
Pazarlamanın Tarihçesi
Pazarlamanın tarihsel Gelişimi PDF
Pazarlamanın Tarihsel gelişiminde tüketici davranışları
Tüketici istek ve ihtiyaçlarının önem kazanmaya başladığı pazarlama Anlayışı
PAZARLAMANIN gelişim SÜRECİ


Örneğin, 2002’de Microsoft, yeni çevrimiçi oyun hizmetini test etmek için 100.000’den fazla gönüllüden 10.000 “sert çekirdekli oyuncu” seçti ve bazı yararlı önerilerle geri döndüler. Örneğin Microsoft’un Xbox Live hizmetiyle birlikte sunduğu mikrofon/kulaklıklar, oyuncuların seslerinin sesini değiştirmelerine ve farklı bir kimlik kazanmalarına olanak tanıyor.

Ağ oluşturma, lider kullanıcıları bulmanın en etkili yoludur, çünkü bir konuyla ilgilenen kişiler, daha fazlasını bilen diğer kişilere aşina olma eğilimindedir.

Bu nedenle, konuyla ilgili bir dereceye kadar uzmanlığa sahip görünen kişiyle başlayabilir ve daha sonra daha da uygun bilgiye sahip birine havale edilmesini isteyebilir. Sonuç olarak, pazarın ön saflarında yer alan lider kullanıcılara ulaşılabilir.

Ardından pazarlamacılar, bu lider kullanıcıların davranışlarını inceleyebilir ve ihtiyaçlarını, isteklerini ve arzularını daha iyi anlamak için onlarla röportaj yapabilir. Ayrıca lider kullanıcılara çeşitli prototipleri test etme fırsatı verebilirler.

Aslında, bireylerin teknolojinin tasarımında rol oynadığında, katılım derecelerinin arttığı ve tepkilerinin daha olumlu olduğu, teknolojiye duyulan ihtiyaç ve değerin arttığı gösterilmiştir.

Ardından, tüm bu bilgi ve geri bildirimlerle bir şirket, yenilikçilere hitap edecek bir ürünü özenle tasarlayabilir ve pazarlayabilir. Çoğunlukla, yenilikçiler için her zaman bir zorunluluk olan birçok teknik bilgi ile pazara tanıtılmalı ve ardından lider kullanıcılar ve teknoloji uzmanlarından oluşan bir ağ tarafından iletilmelidir.

Bu çözüm öncüleri de cezbedebilir, ancak farklı şekilde pazarlanması gerekecektir, çünkü bu kategoriye giren bireyler veya kuruluşlar yenilikçi ama çoğunlukla farklı bir şey arıyorlar. Onları ürüne çekmek için özel bir iletişim türü, çözümü mümkün olduğunca özelleştirme ve teknik destek dahil özel hizmetler sunma kapasitesi gerekir.

Örneğin, 1984’te Macintosh bilgisayarını piyasaya sürmeden önce Apple, altı farklı insan türüyle verimli ilişkiler kurarak potansiyel pazarını dikkatle hazırladı: üçüncü taraf geliştiriciler; bayiler; finansal analistler; ticaret, ticaret ve genel basın; en kritik Apple müşterileri; ve “aydınlatıcılardır”.

Bu son grup, Ted Turner, Lee Iacocca ve Andy Warhol gibi yaklaşık 50 yaratıcı insanı ve karar vericiyi temsil ediyordu. Bu ünlü kişilerin hepsi, Macintosh’u yeni bir fenomen haline getirmeye hazır olan ve Macintosh bilgisayarına olan tutkularını “güncel” yenilikçiler ve ilk benimseyenlerden oluşan bir kitleye aktaracak olan kanaat önderleriydi.

Apple, Macintosh’u piyasaya sürmeden çok önce, söz konusu altı referans grubunu ürün hakkında bilgilendirmişti, böylece bu insanlar zaten ürünü iyi bildikleri için olumlu yorumlar yapmaya meyilli olacaklardı.

Apple, Macintosh’u piyasaya sürmeden önceki 3 ay içinde bilgisayar endüstrisindeki finansal analistlere ve gazetecilere yaklaşık 60 bireysel 7 saatlik sunum, 10 veya daha az kişilik gruplar için 16 gösteri ve 40.000 perakendeciye eğitim oturumları verdi.

Microsoft, testçilerin sayısını önemli ölçüde artırmak için daha da ileri gitti. Windows 2000 Beta 3’ü piyasaya sürdüğünde, işletim sistemini yalnızca 250.000 değerlendiriciden oluşan olağan çekirdeğine göndermekle kalmadı, aynı zamanda Windows 2000 Kurumsal Önizleme Programı (CPP) aracılığıyla beta test sürecini nominal bir ücret karşılığında açtı. değerlendirmeleri sırasında Microsoft’tan veya bir çözüm sağlayıcıdan telefon desteği ile de ücret alınır.

Araç kiralama acentelerinden ağ çözümleri sağlayıcılarına ve daha fazlasına kadar tüm şirket kategorilerinde talep 350.000’i aştı ve şirket tarihindeki herhangi bir ürünün en yüksek müşteri önizleme sayısı oldu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir