Ticaret Sisteminin Oluşması

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Ticaret Sisteminin Oluşması

29 Temmuz 2022 0

Ticaret Sisteminin Oluşması

Ticaret Sisteminin Oluşması

Çoğu insan, kendilerine para kazandıran bir tür giriş noktaları varsa, bir ticaret sistemlerine sahip olduklarına inanır. Bu kitapta daha sonra öğreneceğiniz gibi, profesyonel bir ticaret sisteminin 10’a kadar bileşeni vardır ve giriş sinyali muhtemelen en az önemli olanıdır. Bununla birlikte, çoğu insan sadece giriş hakkında bilgi edinmek ister.

Vadeli işlemlerin ve hisse senetlerinin teknik analizi üzerine uluslararası bir konferansta konuşmacıydım. Amerika Birleşik Devletleri’nden yaklaşık 15 konuşmacı vardı ve performansımıza göre derecelendirildik. En yüksek derecelendirmeye sahip konuşmacılar çoğunlukla giriş sinyallerinden bahsetti. Ve bir ticaret sisteminin çeşitli bileşenlerinden bahseden ve çok değerli bir konuşma yapan duyduğum tek konuşmacı çok daha düşük sıralamalar aldı.

Daha yüksek puan alan konuşmalardan birine katıldım. Konuşmacı, 1994’te hesabında yalnızca yüzde 10’luk bir düşüşle yaklaşık yüzde 76’lık artış gösteren parlak bir tacirdi. Yine de bahsettiği şeyler çoğunlukla bir trenddeki değişiklikleri seçmek için sinyallerdi.

Konuşmasında bu tür altı ila sekiz sinyal verdi ve insanlar ona sorulduğunda çıkışlar ve para yönetimi hakkında bir şeyler söyledi. Daha sonra ona tüm bu sinyalleri takas edip etmediğini sordum. Cevabı şu oldu: “Elbette hayır! Trend takip eden bir sinyal ticareti yapıyorum. Ama insanların duymak istediği şey bu, ben de onlara veriyorum.

Bu önyargı o kadar güçlü ki, insanlar sıklıkla piyasada gelişmek için ihtiyaç duydukları bilgileri alamıyorlar. Bunun yerine, duymak istediklerini alırlar. Ne de olsa, insanlar genellikle ihtiyaç duyduklarını vermek yerine istediklerini vererek en çok parayı kazanırlar. Bu çalışma, bu kuralın bir istisnasıdır. Ve umarım gelecekte bu tür birkaç istisna olacaktır.

Küçük Sayılar Yasasının Önyargısı

Gösterilen model, insanları için başka bir önyargıyı temsil ediyor olabilir. Piyasanın hiçbir şey yapmadığı ve ardından büyük bir yükselişin olduğu 4 gün var. .%me grafik kitaplarını incelerseniz, bunun gibi dört veya beş örnek bulabilirsiniz. Küçük sayılar yasası, hemen bir sonuca varmanız için bu tür çok sayıda vakanın olması gerekmediğini söylüyor. Örneğin, dar bir aralıkta 4 günümüz varken ve ardından fiyatlarda büyük bir sıçrama olurken piyasaya girelim.

Aslında benim gözlemim, çoğu insanın iyi seçilmiş birkaç örnekte gözlemledikleri kalıpları takip ederek ticaret yaptıklarıdır. Gösterilen gibi bir model ve ardından büyük bir hareket görürseniz, modelin iyi bir giriş sinyali olduğunu varsayarsınız. Şimdiye kadar tartışılan dört önyargının da bu karara girdiğine dikkat edin.

Bilimsel araştırmalar bu tür önyargıları biliyor. En dikkatli araştırmacı bile sonucu kendi hipotezine doğru yönlendirme eğiliminde olacaktır. Bu nedenle bilim adamlarının deney bitene kadar deneyi yapanın hangi grubun deney grubu, hangi grubun kontrol grubu olduğunu bilmediği çift-testleri-testleri vardır.

Ticaret Nedir
Sıfırdan ticaret nasıl Yapılır
İç ticaret nedir
Ticaretin temel amacı Nedir
Ticaret Nasıl Yapılır
Dış ticaret Nedir
Ticaret Türleri
Gümrük Tarifeleri ve Ticaret Genel ANLAŞMASI

Aklımızda bir ticaret konsepti olduğunda, muhafazakarlık önyargısı devreye giriyor: Çelişkili kanıtları fark edemiyoruz, hatta göremiyoruz. İnsan zihni, işe yaramayan örneklerden kaçınırken veya görmezden gelirken işe yarayan birkaç olağanüstü hareket örneğini görmekte hızlıdır. Örneğin, çok fazla veriye baktıysanız, modeli zamanın yüzde 20’sinde büyük bir hareketin izlediğini görebilirsiniz. Geri kalan zamanlarda önemli bir şey olmadı.

Çoğu insan, ezici olmasına rağmen çelişkili kanıtları tamamen görmezden gelir. Ancak, arka arkaya yedi veya sekiz kayıptan sonra, ne kadar kayıp meydana gelebileceğini asla belirlemeden, ticaret sistemlerinin geçerliliği konusunda birdenbire endişelenmeye başlarlar.

Zamanın yüzde 20’sinde gerçekleşen hareket yeterince büyükse, o zaman işlem yapılabilir, ancak yalnızca hiçbir şey olmadığında hamlelerin yüzde 80’i sırasında kayıpları kısa kesmeye dikkat ederseniz.

Ancak, elbette, bu, loto yanlılığının önemine işaret ediyor. Sadece kalıba konsantre olursanız, muhtemelen para kazanamazsınız.
Bu önyargının anlamı, insanların piyasada görmek istedikleri ve görmeyi bekledikleri şeyleri aramalarıdır. Çoğu insan, piyasaya göre tarafsız değildir ve akışla 0 doları alamazlar. Bunun yerine, sürekli olarak görmeyi bekledikleri şeyi ararlar.

Rastgelelik Önyargısı

Bir sonraki önyargı, ticaret sisteminin gelişimini iki şekilde etkiler: insanlar piyasanın rastgele olduğunu varsayma eğilimindedir. Bu, fiyatların rastgele şansa göre hareket etmesidir. İkincisi, insanlar böyle bir rastlantısallığın, eğer varsa, ne anlama geldiğine dair eğilimli varsayımlarda bulunurlar.

İnsanların zirveleri ve dipleri seçmeyi sevmelerinin bir nedeni, piyasanın her an tersine dönebileceğini ve döneceğini varsaymalarıdır. Temel olarak, piyasanın rastgele olduğunu varsayarlar. Gerçekten de, birçok akademik araştırmacı hala pazarın rastgele olduğuna inanıyor. Peki bu varsayım doğru mu? Varsayım doğru olsa bile, insanlar böyle bir piyasada işlem yapabilir mi?

Pazarın bazı rasgelelik özellikleri olabilir, ancak bu onun rasgele olduğu anlamına gelmez. Örneğin, bir rasgele sayı üreteci kullanarak bir dizi çubuk grafik oluşturabilirsiniz. Bu çubuk grafiklere baktığınızda, çubuk grafikler gibi görünürler. Ancak bu, temsil edilebilirlik yanlılığının bir örneğidir ve rastgele “gibi görünmek”, rastgele “olmak” değildir.

Bu tür veriler piyasa verilerinden farklıdır çünkü piyasadaki fiyatların dağılımı, normal olarak dağıtılan rastgele fiyatlardan tahmin edemeyeceğiniz aşırı uç değerlere sahiptir. Neden? Pazar verilerine baktığınızda, siz daha fazla veri ekledikçe örneklem değişkenliği daha da büyür.

Sözleşmenin yürürlüğe girmesinden sonraki on yıl içinde, bir rastgele sayı serisinden tahmin etmek zor olacaktır. 10.000 yılda bir meydana gelebilir, ancak bu olay bizim yaşamımızda meydana geldi. Dahası, on yıl içinde tekrar ortaya çıkabilir. Puanlık bir düşüş yaşadı ve ertesi gün günlük 87 puan aralığına ulaştı.

Piyasa fiyat dağılımlarının sonsuz ya da hemen hemen varyanslı olması, hayal edebileceğinizden daha aşırı senaryoların hemen köşede olduğunu gösteriyor. Sonuç olarak, türetilmiş herhangi bir risk tahmini önemli ölçüde hafife alınacaktır.

Ve ne yazık ki, çoğu insan piyasada çok fazla risk alıyor. Ed Seykota ve Tom Basso gibi piyasa sihirbazları, öz sermayenizin yüzde 3’ünü tek bir pozisyonda riske atmanın “silahlı soyguncu” olduğunu iddia ettiğinde, bu, çoğu insanın aldıkları risk miktarı konusunda gerçekten çılgın olduğunu gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir