PAZARLAMA KANALLARINI KULLANMAK

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

 PAZARLAMA KANALLARINI KULLANMAK

25 Mayıs 2023 Dijital pazarlama Kanalları Pazarlama aracıları Nelerdir 0
BİR TİCARETÇİNİN GELİŞİMİ

 PAZARLAMA KANALLARINI KULLANMAK

Tavsiyelerin ışığında, sosyal medya denetimine geri dönmenin ve mevcut pazarlama kanallarımızın ötesine geçmek için hangi eylem öğelerine ihtiyacımız olduğunu görmenin zamanı geldi. Bu öğeler mümkün olanın en alt düzeydedir, bu nedenle sosyal varlığınızı en üst düzeye çıkarmak için bunu başlangıç noktası olarak kullanın.

İnternet Sitesi

Sosyal medya bir siloda oturmamalı ve bu sosyal medya stratejik planının ana hedeflerinden bazıları hem müşterileri bulundukları yerde meşgul etmek hem de markanızı sosyal medya topluluklarına yaymak olduğu için, en azından Sosyal medya strateji hedefiniz ne olursa olsun, web sitenizin aşağıdaki alanları sosyal medya faaliyetlerinize entegre edilmelidir:

• Tüm sosyal mülkleriniz, her sayfada bir simgeyle temsil edilmelidir, böylece web sitenizi ziyaret eden sosyal medya kullanıcıları, herhangi bir çağrıda bulunmasalar bile sosyal topluluklarınızdan birine katılarak üyeliklerinizi görebilir ve potansiyel olarak “yumuşak dönüşüm” gerçekleştirebilir. web sitenizdeki eylem. Daha yeni kanallar için marka bilinirliği sağlamaya çalışıyorsanız, sosyal medya simgelerini her sayfanın üst kısmında belirgin bir şekilde öne çıkarın.

• Google+ ve Facebook, işletmenizi/hayran sayfanızı halihazırda beğenmiş/çembere almış kişilerin yüzlerini göstermenize olanak tanıyan sosyal widget’lara sahiptir. Markanızı zaten beğenmiş olan arkadaşlarınızın fotoğraflarını potansiyel olarak görmenin ne kadar önemli olduğu abartılamaz. Bu, ziyaretçileri aynı şeyi yapmaya ikna edebilir. Bu yüz kutuları, her sayfanın üst kısmındaki sosyal simgelerin aksine, her sayfada, belki alt veya yan başlıkta kullanılmalıdır.

• Arama motoru optimizasyonu (SEO) amacıyla, Google+ ve Facebook, bu topluluklardaki varlığınız dışında web sitenizin URL’sini +1’lemenize/beğenmenize de olanak tanır. Bu düğmelerin web sitenizde de görünmesi önerilir.

• Blogunuz, blog içeriği ile diğer içerik arasında kusursuz bir geçiş olacak şekilde uygulanmalıdır. Başka bir deyişle, sosyal varlığınız ve bir blog sahibi olmanın SEO avantajları göz önüne alındığında, eski içerik sayfalarınız yerine blog sayfanıza giderek daha fazla ziyaretçi gelecektir; bu nedenle, blogdan web sitenizdeki diğer sayfalara geçmelerini kolaylaştırmanız gerekir.

• Her blog gönderisinde sosyal paylaşım butonları bulunmalıdır. Bunu uygulamanın birçok yolu var, ancak bunları her gönderinin başında ve paylaşımda bulunan kişi sayısını gösterecek şekilde göstermeyi düşünün. Bu sayılar -sosyal paylaşım sayınız arttığında içeriğinize anında güvenilirlik kazandırır. Sosyal paylaşım düğmelerini, yalnızca belirli sosyal medya strateji planınız tarafından tanımlandığı şekilde stratejik kanallar için dahil etmeniz gerektiğini unutmayın.

Bülten

Şirketiniz muhtemelen bir tür e-posta pazarlaması yapıyor ve belki de veri tabanınızda farklı demografik gruplar için bölümlere ayrılmış çeşitli haber bültenleri var. Aşağıdaki sosyal içerik türlerinden herhangi birini veya tamamını içermelerini sağlayarak sosyal medya varlığınızı haber bültenlerinizle entegre etmek için aşağıdakiler yapılmalıdır:

• Yeni sosyal medya kampanyalarının veya etkinliklerinin duyurulması
• Sosyal medyada paylaşılan içerik, hem popüler blog gönderileri hem de dikkat çeken üçüncü şahıs içeriği
○ Bunlar, okuyuculara daha fazla kaynak sağlamak, onları aboneliklerini sürdürmeye teşvik etmek ve gelecekteki haber bültenlerini dört gözle beklemek için paylaşılabilir.
• Sosyal medya kanallarında gerçekleşen ilginç tartışmalar
○ Okuyucularınızı sohbete katılmaya teşvik edebilir ve böylece üyeliğinizi artırabilirsiniz.
• Sosyal medya hesaplarınıza bağlantılar
○ Markanızın sosyal medya varlığından haberdar olmayanların kolayca hayran olabilmesi için bunlara bülteninizde yer verilmelidir.


Pazarlama Kanalları Nedir
Dijital pazarlama Kanalları Nelerdir
PAZARLAMA dağıtım kanalları
Ürün/hizmet Tanıtım Planı
Pazarlama aracıları Nelerdir
Satış kanalları
Dijital pazarlamanın ücretsiz kanalları
Pazarlama karması Nedir


Tıklama Başına Ödeme Reklamcılığı

Bu bölüm, şirketiniz arama motorlarını kullanan İnternet ziyaretçilerini çeşitli alakalı anahtar kelimeler için şirketinizin web sitesini ziyaret etmeye teşvik etmek için zaten tıklama başına ödeme (PPC) kampanyaları uyguluyorsa ilgili olacaktır. Daha önceki bölümlerde, farkındalık oluşturmak ve daha fazla sayıda sosyal medya kullanıcısına ulaşmak için Facebook, Twitter ve LinkedIn tarafından sağlanan sosyal PPC reklamlarının şirketiniz için değerli bir yatırım olup olmadığının araştırılması önerildi.

Sosyal reklamlar için bütçe yoksa, bir PPC bütçesinin bir kısmını bu sosyal reklamlara ayırmayı düşünün. Kampanya hedeflerine ulaşana kadar sosyal medya için yüzde 10’luk bir payla başlayın. Elbette, hayran/takipçi hedeflerine ulaşıldığında sosyal PPC reklamlarının durması gerekmez; sosyal medya kullanıcılarını, açılış sayfalarının yanı sıra sosyal medya kampanyalarıyla ilgili belirli uygulamalara veya gönderilere yönlendirmek için kullanılmaya devam edebilirler.

Verilerinizi Entegre Edin

Büyük sosyal veri eğilimi göz önüne alındığında, bu bilgileri kuruluş genelinde nasıl entegre edebileceğinizi düşünmenin zamanı geldi. Ancak, ne kadar büyük sosyal verinin var olduğu düşünüldüğünde, bu önemsiz bir görev değildir:

• Facebook, günde 2,5 milyar parça içeriği işler ve 500’den fazla terabayt veri alır.
• Twitter günde 400 milyon tweet işliyor.
• Instagram kullanıcıları günde 40 milyon fotoğraf yüklüyor.
• Google +1 düğmesi günde 5 milyar kez kullanılmaktadır.
• YouTube’a her dakika yetmiş iki saatlik video yüklenmektedir.

Bununla birlikte, tam sayılarla değil, bu verileri uygulayarak hangi şirket hedeflerini ilerletebileceğimizle ilgileniyoruz. Pazarlamacıların sosyal büyük verilerden yararlanabileceği iki temel alan şunları içerir:

• Tüketici içgörüleri: Tüketiciler siz ve rakipleriniz hakkında ne söylüyor? Ürünlerinizi ve hizmetlerinizi tanımlamak için hangi sıfatları veya zarfları kullanıyorlar? Topluluk önünde yaptıkları konuşmaların duygu analizi olumlu mu yoksa olumsuz mu? Tüm bu içgörüler zaman içinde nasıl değişir? Dahili olarak sosyal büyük verilerden yararlanmak, şirketlere, şirketinizin kamuoyunda gerçekten nasıl tartışıldığını anlamak için benzersiz bir erişim sağlar.
• Pazar araştırması: Kariyerimin başlarında, küresel bir ambalajlı tüketim malları şirketinin ürün pazarlama bölümünde bir marka yöneticisi pozisyonu için görüşme yaptım.

O zaman (sosyal medyanın ortaya çıkmasından önce) öğrendiğim şey, markaların ürünleri için pazar belirlemek ve hedefleri tarafından memnuniyetle karşılanan özelliklerin nihai üründe yer almasını sağlamak için kullanıcı odak gruplarına çok para harcadığıydı.

Sosyal büyük verilerden yararlanmak, benzer pazar araştırmalarını 7/24 yapmanızı sağlar. Doğru sosyal dinleme araçlarını satın almak ve verileri analiz etmek için gereken yatırım nedeniyle bunu yapmak ücretsiz olmasa da, genel kamu pazar araştırması verilerini toplamak istiyorsanız uygun maliyetli bir alternatif olabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir