PAZARLAMA PROGRAMLARI OLUŞTURMA – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

PAZARLAMA PROGRAMLARI OLUŞTURMA – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

13 Nisan 2023 Dijital pazarlama uygulamaları Ücretsiz pazarlama sertifika programları 0
Piyasalar ve Ticaret

PAZARLAMA PROGRAMLARI OLUŞTURMA

Birçok pazarlama programı, mevcut müşterileriyle uzun vadeli değerli ilişkiler kurmak yerine yeni müşteriler kazanmayı vurgular. Pek çok işletme kendilerini ve rakiplerini sürekli artan müşteri işe alma maliyetleri girdabına sürükledi.

Çok az pazar, müşterilere mevcut sağlayıcılarında kalmaları için gerçek teşvikler sunar. Motor endüstrisi, önceki yıllarda müşterilerine değer katmak için çok az şey yaptıktan sonra, sözleşme süresinin sonunda takas değerleri ile uğraşıyor.

Mortgage sağlayıcıları, bir düzenlemenin başlangıcında indirimli dönemler sunar ve bir sözleşme döneminin başında bununla birlikte kompakt bir ortaklık düzenlemeleri paketi sunar. Tipik olarak, işe alım teşvik bütçesi sona erdiğinde, diğer finansal ürünlerin çapraz satış teklifinden başka pek bir şey yapmıyor gibi görünüyorlar.

Müşterilerin başka bir sağlayıcının ürününe geçmeleri durumunda ceza ödeyecekleri herhangi bir “kilitlenme” döneminin sonunda bile, bu engeli aşarken müşterileri elde tutmak için çok az çaba harcanır. Yine de bunlar, 25 yıllık bir ürün sahipliği yoluyla yollarının yalnızca yüzde 20’sini alabilen müşterilerdir. Kârın çoğu, kurulum, komisyon ve yönetim maliyetleri ödendikten sonra mülkiyetin son yüzde 80’inde yapılacaktır.

Müşteriler, birbirini izleyen her kilometre taşını geçerken şirkette kalmaları için bir teşvik alırlarsa, bu onlar için çok anlamlı olacaktır. Şirket ancak kârlı bir müşteriyi elde tutarak fayda sağlayabilir.

Sigorta pazarlaması, çapraz satılan ürünlerde hasarsızlık indirimi sunarak yalnızca marjinal olarak daha iyidir; bu, bir ürün kategorisinde düşük sigorta riski olan müşterinin başka bir ürün kategorisinde de düşük sigorta riski olabileceğini kabul eder. Bununla birlikte, mevcut düzenlemelerin hiçbiri, yazılım ürünlerinde olduğu gibi tek bir sağlayıcıda kalmaya yönelik uzun vadeli teşvikler sunmamaktadır.

Ürün pazarlamanın müşterileri kazanmak yerine elde tutmaya odaklanma yönlerini iyileştirmek için yapılabilecek olumlu değişikliklere rağmen, ödül değerleri ve zamanlamalarla uğraşmak, bir ürünün nasıl fiyatlandırıldığı ve satıldığına ilişkin temelleri değiştirmez. Değişmeyen şirketler, rekabetin değiştiğini ve modası geçmiş geleneksel fiyatlandırma modelleriyle rekabet edemeyeceklerini göreceklerdir.

DİJİTAL İŞ MODELİNDE FİYATLANDIRMA

Dijital iş modelleri, sabit fiyatlandırmanın ortadan kalkmasına tanık olacak. Kişisel fiyatlandırma, ihtiyaç ve talebin dalgalandığını kabul eder. Dijital ortam, daha önce kişisel fiyatlandırmayı ekonomik olmayan bir uygulama haline getiren maliyetlerin ortadan kalkması anlamına gelir. Ancak, gerçek zamanlı kişisel fiyatlandırma kendi başına sürdürülebilir bir rekabet avantajı değildir. Şirketlerin müşterilerle olan ilişkilerinde yaratabileceği etki, somut ilişkisel faydalar üretecektir.

Mikro ödemelerle ilişkileri sürdürmek

Şirket ve müşteri arasındaki geleneksel satış ilişkisi, ilişkinin sıcaklığının satın alma ve ödeme noktasında zirveye ulaşmasını teşvik eder. Müşterinin şirketle olan ilişki duygusu zamanla azalacaktır.

Şirketin bir ilişki duygusunu sürdürmek için izleyebileceği belirli yollar vardır, örneğin güçlü markalaşma ve CRM stratejileri, ancak müşterinin ilişki duygusunun satın alma noktasından ürün kullanımına ve hizmet deneyimine dayalı bir düzeye düşmesi daha olasıdır. .

İlk satın alma fiyatını düşüren ve ödemeleri belli bir süreye, belki de nihai uzlaşma tutarlarıyla birlikte yayan finansman düzenlemeleri, müşterilerin satın aldıkları şirketlere karşı tutumlarının temellerini değiştirmez.

Kişisel terimlerle gerçek zamanlı fiyatlandırma, fiyata göre farklılaşmayı ortadan kaldırmanın tek yolu değildir. Ürün ve hizmetler için mikro ödemelerle ücretlendirme konusunda önemli sayıda erken deney yapılmıştır.


PAZARLAMA planı örnekleri
PAZARLAMA planı Örneği PDF
Ücretsiz pazarlama sertifika programları
Pazarlama Planı Nasıl HAZIRLANIR
PAZARLAMA Planı PDF
Dijital pazarlama uygulamaları
Satış pazarlama Programları
Dijital pazarlama Sertifikası


Ürün ve hizmetleri için aşamalı ve kademeli olarak ücretlendirmenin uzun vadeli faydalarını araştıran çok sayıda kuruluşla, bazı pazar yerlerinde bunun ortak bir fiyatlandırma modeli olarak ortaya çıkması muhtemeldir. Bununla birlikte, bu kısa vadeli bir çözüm değildir ve bu ilk deneylerin ekonomik olma olasılığı son derece yüksektir çünkü dijital ağlarda şirket için yeterli müşteri kitlesi yoktur.

Mikro ödemeler, müşterilerin iş yaptıkları kuruluşlar hakkındaki algılarını önemli ölçüde değiştirir. Geleneksel modeller yapılan satışa değer biçerken, mikro ödemeler firmaları zaman içinde müşterilere değer vermeye mecbur bırakıyor. Şirketler satın alma fiyatını ölçmek yerine zaman içinde verilen taahhüdü ölçer ve bunu bir ilişki değeri olarak ifade eder.

Müşterilerden, şirketin hizmetini ilk kez satın almayı planladıklarında nispeten düşük düzeyde finansal ve duygusal bağlılık göstermeleri istenir. Zamanla bu bağlılık güçlenir. Geleneksel olarak yıllık abonelik yenileme veya yeni ürün sürümleri satın alma ile tetiklenen ilişkinin önündeki mali engeller azalır. Şirket bir dijital hizmet yaklaşımını benimserse, yenileme ve yükseltmenin önündeki mali engeller neredeyse ortadan kalkar.

Şirket onlara taahhütlerini azaltmaları için çok az neden verirse, müşterilerin bir tedarikçi şirketle güçlü bir ilişki sürdürmesi çok daha kolaydır. Şirketler, düzenli olarak küçük artan miktarları ücretlendirerek, rekabetçi bir yaklaşım olarak düşük fiyatı da ortadan kaldırır.

Bir rakip, ürünü için ayda 1 sterlin alıyorsa, çok az sayıda müşteri 0,50 sterlin alarak çekilebilir – tasarruf edilen miktar o kadar önemsiz görünüyor ki, mevcut tatmin edici bir ilişkiyi bozmaya değmez. Elbette bu da prim fiyatını ve prim ödeme tekliflerini yeniden değerlendirmek için yeni fırsatlar yaratıyor. Ancak, rakipler kullandıkça öde esası sunarken, bir şirket ürünler için peşin ödeme teklifine nasıl değer katabilir?

Tek seferlik bir satın alma ödemesinden daha karmaşık ödeme modellerine kadar ortaya çıkan açık bir evrimsel yol var. Bu daha sofistike modeller, dijitalleştirildiklerinde önemli ölçüde daha fazla süreç verimliliğine sahip oluyor ve ürünlerin genel dağıtım maliyetini düşürüyor.

Sigortacılar, zaten verimli olan doğrudan satış süreçlerini dijitalleştirerek yaklaşık yüzde 40’a varan tutarlı tasarruflar gösteriyor; üreticiler gelecekte yüzde 20 veya yüzde 30 oranında tasarruf sağlayacaklarını varsayıyorlar. Bu geleceğe ulaşmak için şirketler ile müşterileri arasındaki ticari ilişki değişecek ve bu değişim satın alma ve ödeme süreçlerinde kendini gösterecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir