Pazarlama Süreci – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Pazarlama Süreci – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

24 Ocak 2023 Pazarlama yönetim süreci Aşamaları Pazarlama yönetim süreci aşamalarından hangisinde planlara uygun olarak faaliyetlerin yürütme 0
Piyasalar ve Ticaret

Pazarlama Sürecini Çerçevelemek

“Pazarlama nedir zaten?” sorusuna yanıt aramak için bu kitabı açtıysanız yalnız değilsiniz. Herkes, pazarlamanın iş başarısı için temel bir bileşen olduğunu biliyor gibi görünüyor, ancak tam olarak ne olduğunu söyleme zamanı geldiğinde, kesinlik sahneden kayboluyor.

İnsanlar pazarlama, reklamcılık ve satışın aynı mı yoksa farklı şeyler mi olduğundan emin değiller. Ve pazarlamanın neleri içerdiğinden ve bunun nasıl iyi yapılacağından daha da az eminler. Sorunu baştan halletmek için, işte pazarlamanın ve bu çalışmanın neyle ilgili olduğuna dair sade bir dille açıklama söz konusudur.

Pazarlama, müşterileri kazandığınız ve elinizde tuttuğunuz süreçtir.

» Pazarlama, işletmenizin ne sattığı ile müşterilerinizin ne satın aldığı arasındaki eşleştirme aracıdır.
» Pazarlama, en önemli ticari varlığınız olan müşterinizin isteklerini karşılamak için ürünlerinizi, mesajlarınızı, çevrimiçi ve çevrimdışı iletişimlerinizi, dağıtımınızı, müşteri hizmetlerinizi ve diğer tüm ticari faaliyetlerinizi uyarlamaya yönelik tüm adımları kapsar.
» Pazarlama, işletmeniz ve pazarı arasında bir kazan-kazan ortaklığıdır.

Pazarlama, müşterilerinizle konuşmakla ilgili değildir; onlarla konuşmakla ilgili. Pazarlama, işletmeniz ve alıcılarınız arasındaki iki yönlü iletişime dayanır. Bu bölüm size pazarlama sürecinin ne olduğu hakkında daha net bir fikir verecektir.

Pazarlama kesintisiz bir döngüdür. Müşteri bilgisi ile başlar ve her şey yeniden başlamadan önce müşteri hizmetlerine kadar gider. Yol boyunca, ürün geliştirme, fiyatlandırma, paketleme, dağıtım, reklam ve promosyon ile satış yapma ve müşteriye iyi hizmet verme ile ilgili tüm adımları içerir.

Pazarlama Serveti

Milyar dolarlık bir işletme veya tek başına bir girişimci için her başarılı pazarlama programı, gösterilen pazarlama döngüsünü takip eder. İster yeni kurulmuş ister mevcut bir işletme olun, bütçeniz büyük veya küçük, pazarınız yerel veya küresel, ister İnternet üzerinden, ister doğrudan posta yoluyla veya tuğla yoluyla satış yapın, süreç tamamen aynıdır. 

Müşterileri kazanmak ve elde tutmak ve bu süreçte güçlü bir iş kurmak için çarkın tepesinden başlayın ve hiç bitmeyen bir süreçte saat yönünde daire çizin.

Pazarlama çarkında dolaşırken, aldığınız pazarlama eylemleri şunlardır:

1. Müşterileriniz, ürününüz, pazar alanınız ve rakipleriniz hakkında bilgi edinmek için araştırma yapın.
2. Ürününüzü, fiyatlandırmanızı, paketlemenizi ve dağıtım stratejilerinizi müşterilerinizin ihtiyaçlarını, pazar ortamınızı ve rekabet gerçeklerinizi karşılayacak şekilde uyarlayın.
3. Potansiyel müşterilerinize ulaşmak için pazarlama mesajı oluşturun ve projelendirin, ilgilerini uyandırın ve onları satın alma kararlarına yönlendirin.
4. Git ve satışı kapat ama orada durma.
5. Satışı yaptıktan sonra müşteri hizmetleri aşamasına başlayın.
6. İstekleri ve ihtiyaçları ile ürünlerinizi ve hizmetlerinizi kullanımları ve görüşleri hakkında bilgi edinmek için müşterilerle etkileşim kurun.

İlk satışı işletmeniz için tekrarlanan işlere, sadakate ve ağızdan ağza reklamlara dönüştürmek için ilişkiler geliştirmek ve yüksek düzeyde müşteri memnuniyeti sağlamak için çalışın.

Pazar alanınız ve rekabet ortamınız hakkında devam eden araştırmalarla müşteri bilgilerini birleştirin. Ardından bulgularınızı ürününüze, fiyatlandırmanıza, paketlemenize, dağıtımınıza, promosyon mesajlarınıza, satışlarınıza ve hizmetinize ince ayar yapmak için kullanın.

Ve böylece pazarlama süreci dönüp durur. Başarılı pazarlamanın kısayolları yoktur, öylece satışa atlayamazsınız. Başarılı bir iş kurmak için, pazarlama döngüsündeki her adımı izlemeniz gerekir ve bu çalışmanın geri kalanı da bununla ilgilidir.


Pazarlama süreci şeması
Pazarlama Süreci Şeması
Pazarlama yönetim süreci Aşamaları
Pazarlama yönetim süreci aşamalarından hangisinde planlara uygun olarak faaliyetlerin yürütülmesi
Pazarlama yönetimi sürecinin aşamalarından biri değildir
PAZARLAMA Yönetimi
Aşağıdaki pazarlama yönetim süreci aşamalarından hangisinde
PAZARLAMA planlamasında yer alan konular


Pazarlama ve Satış Arasındaki İlişkiyi Anlamak

İnsanlar, pazarlamanın satış demenin çok güçlü veya gösterişli bir yolu olduğunu düşünme hatasına düşüyorlar. Veya pazarlama ve satışı, pazarlama ve satış etiketi altında bir araya getirdikleri iki bağımsız işlev olarak ele alırlar.

Aslında satış, pazarlamanın önemli bir parçasıdır, ancak tam pazarlama sürecinin yerine geçmez ve asla olamaz. Satış, pazarlama mesajınızı iletme yollarından biridir. Ürünü sunduğunuz, davayı açtığınız, müşterinin satın alma kararını verdiği ve işletmeden müşteriye değiş tokuşun gerçekleştiği noktadır.

Reklam, pazarlama, satış, promosyonlar arasındaki farklılıklar nedir? Aşağıdaki hikaye, pazarlama dünyasında onlarca yıldır dolaşıyor ve pazarlama iletişimi alanında neyin ne olduğuna dair bazı iyi cevaplar sunuyor:

• Kasabaya sirk geliyorsa ve üzerine “Cumartesi günü Sirk Fuar Alanına geliyor” yazan bir tabela çizerseniz, bu reklamdır.
• İşareti bir filin sırtına koyar ve onu şehre götürürseniz, bu terfidir.
• Fil, belediye başkanının çiçek tarhından geçerse, bu reklamdır.
• Ve belediye başkanını güldürürseniz, bu halkla ilişkilerdir.
• Kasabanın vatandaşları sirke giderse ve onlara çok sayıda eğlence kabini gösterirseniz, orada para harcamanın ne kadar eğlenceli olacağını açıklayın ve sorularını yanıtlayın ve sonuçta sirkte satış olarak çok para harcarlar.

Pazarlama, pazarlama iletişiminden çok daha fazlasını içerdiğinden, bu sirk analojisinin ikinci kısmı, araştırma, ürün geliştirme ve pazarlama sürecinin diğer bileşenlerinin nereye uyduğunu göstermeye devam ederse hikayenin nasıl devam edebileceğini gösterir:

• “Cumartesi günü Sirk Fuar Alanına Geliyor” yazan tabelayı boyamadan önce, topluluk takvimlerini kontrol ederek çakışan etkinliklerin planlanıp planlanmadığını kontrol ederseniz, sirke genellikle kimlerin katıldığını araştırır ve ne tür hizmet ve faaliyetleri tercih ettiklerini ve onlar için ne kadar ödemeye razı oldukları, bu pazar araştırmasıdır.
• İnsanların file binmeyi beklerken yemeleri için fil kulağı hamur işleri icat ederseniz, bu ürün geliştirmedir.
• Bir sirk bileti, fil kulağı, fil gezintisi ve fil fotoğrafını birleştiren bir teklif oluşturursanız, bu paketlemedir.
• Eğer fil paketinizi satmak için Filler adında bir restoran bulursanız, bu dağıtımdır.
• File binen herkesten bir ankete katılmalarını isterseniz, bu müşteri araştırmasıdır.
• Her anket katılımcısına bir teşekkür notu ve gelecek yılki sirk için ikiye bir kupon göndererek devam ederseniz, bu müşteri hizmetidir.
• Anket yanıtlarını yeni ürünler geliştirmek, fiyatları gözden geçirmek ve dağıtımı iyileştirmek için kullanırsanız, pazarlama sürecini baştan başlatmış olursunuz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir