Pazarlama Yönetimi – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Pazarlama Yönetimi – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

13 Aralık 2022 Pazarlama YÖNETİMİ - Ünite 2 PAZARLAMA Yönetimi dersi PAZARLAMA Yönetimi Kotler Keller 0
Pazarın Doğası

Pazarlama Yönetimi

Bu bölümü okuduktan sonra şunları yapabilmelisiniz:

1. Piyasada test edilmiş stratejileri kendi işinize uygulayın.
2. Pazarlama karmasını strateji ve taktik geliştirmek için bir kaynak olarak kullanın.
3. Bir işi yapan veya bozan dış pazar güçlerini gözlemleyin: müşteriler, rakipler, endüstri ve çevre.
4. Rakiplerinizi geride bırakmak için rekabetçi pazarlama stratejileri geliştirin.

Anket, pazarlama stratejisini, sektörünüz ve şirketinizin büyüklüğünden bağımsız olarak, eylemlerinizi 21. Yüzyıla taşıması gereken en önemli faaliyet olarak belirliyor. Bu dinamik eğilim göz önüne alındığında, pazarlama stratejilerinin bazı tanımlanabilir özellikleri nelerdir ve bunları kendi işiniz için anlamlı eylemlere nasıl çevirebilirsiniz?

Aşağıdaki şirket örneklemesi, stratejilerin ne kadar yaygın olduğuna ve faaliyetlerindeki çeşitliliğin bu kuruluşların neredeyse her düzeyine nasıl ulaştığına dair bazı cevaplar sunmaktadır:

• İngiltere’nin en büyük İnternet servis sağlayıcısı olan Freeserve, reklam, telefon kullanımı ve e-ticaretten gelir elde ederken, öncelikle kullanıcı ücretlerini ortadan kaldırarak İngiliz İnternet pazarının %28’ini ele geçirmek için meteor hızıyla hareket etti. Freeserve’in pazarlama stratejileri o kadar başarılı oldu ki, America Online ve Yahoo! İngiltere’deki aylık ücretlerinden de vazgeçtiler.

• İspanya’dan Telefonica, hücresel pazardaki hızlı büyümeden yararlanarak altı aylık bir dönemde 1,2 milyon telefon müşterisi ekledi. Şirket, son derece popüler olan ön ödemeli telefon kartlarını satın alarak sözleşmesi veya aylık faturaları olmadan bağlantı kuran hevesli tüketicilere hizmet vermek için hızla harekete geçti. .

• İtalya’dan Omnitel ve Almanya’dan Mannesmann, cep telefonlarının sabun gibi kitlesel pazarlamasına öncülük etmek için yeni satış güçleri oluşturdular ve böylece düşük gelirli, yaşlı ve gençlerden oluşan iyi nüfuslu gruplara ve diğer tanımlanabilir nişlere nüfuz ettiler. yüzeye çıkan gruplar.

• Home Depot, pazar payı elde etmek, mevcut mağaza satışlarını artırmak ve yeni segment fırsatlarını belirlemek için süregelen bir rekabet stratejisi olarak toplam operasyonun içinde ve dışında iyileştirmeler için sürekli testler yapar. Örneğin, bazı mağazaları günde 24 saat açık tutar ve kamyon sunar. alışveriş yapanları yüksek fiyatlı büyük ürünlere harcamaya teşvik etmek için kiralama.

Hatta şirket, ek destek almaya hak kazananları ve yeniden eğitilmesi ve hatta görevden alınması gerekenleri belirlemek için distribütörlerin performansını sıralıyor. Sonuç: Mağaza satışları yalnızca bir çeyrekte %9 fırladı ve toplam kazanç bir yılda %39 arttı.

• Kredi kartı veren Capital One Financial, geçerli müşteri segmentlerini belirlemek ve yeni ürünlerinde ince ayar yapmak için titiz tüketici araştırmalarından yararlanır. Böylece, gerçek bir ürün lansmanından çok önce kayıp riskini azaltır ve başarı şansını artırır.

• Imperial Chemical Industries, yurtiçinde ve yurtdışında avro ile karlı pazarlama fırsatları peşinde koşuyor. Yeni para birimi Birleşik Krallık tarafından resmi olarak kabul edilmemiş olsa da, ICI, karar verme sürecine piyasanın sesinin hakim olmasına karar verdi.

ICI, müşteriler ve tedarikçilerle avroyu kullanarak ve onu hemen hemen tüm işlemlerde kullanarak, pazar fırsatlarına ve tüketici tercihlerine göre daha fazla tepki gösteren şirketlerle birlikte ivme kazandı. 


PAZARLAMA Yönetimi PDF
PAZARLAMA Yönetimi Ders Notları pdf
PAZARLAMA Yönetimi Kotler Keller
PAZARLAMA Yönetimi dersi
Pazarlama yönetimi Nedir
Pazarlama YÖNETİMİ – Ünite 2
PAZARLAMA Dersi PDF
PAZARLAMA Yönetimi AÖF PDF


• Dell Computer, ürün gruplarının olgunlaşmasını beklemedi. Yöneticiler, pazar ihtiyaçlarındaki değişiklikleri hızla fark ettiler ve çokça lanse edilen üretim esnekliğini yeni pazar trendlerini karşılamaya ve tatmin etmeye çevirdiler.

Örneğin Dell, 614 sterlinin altında büyüyen segment gibi yeni bilgisayar fırsatlarının çılgın hızını karşılamak için hızla yeni ürünlere yöneldi. Ayrıca, Dell’in üretim esnekliği, siparişlerin İnternetten veya telefonla satış elemanından doğrudan, özelleştirilmiş bilgisayarların birkaç saat içinde üretildiği ve sevk edildiği fabrika katına aktığı olağanüstü verimli dahili iletişim akışına çevrildi.

• Gap Inc., üstün müşteri hizmetlerine ve hızlı üretim yeteneklerine keskin bir şekilde odaklanır ve bunları toplam müşteri odaklılık ile birleştirir. Bu özellikler, demografik, kültürel ve coğrafi özelliklerle tanımlanan seçilmiş pazarlara uyacak şık moda tasarımına yayılır.

Bu örneklerin altını çizmek, iş veya endüstriden bağımsız olarak ele alınması gereken iki temel sorundur: pazar ve organizasyon.

1. Pazar

Bu konu, şirketinizin, hedef segmentlerinizdeki belirli grupların özel ihtiyaçlarını karşılama ve benzersiz sorunlarını çözme ve bunu, rakibiniz bir tedarikçi olsa bile tedarikçilerle uygulanabilir ittifaklar geliştirmenizi gerektiren rekabetçi bir ortamda yapma becerileriyle ilgilidir.

2. Organizasyon

Bu konu, şirketinizin hemen hemen her işleviyle koordinasyon sağlama ve bunu, çeşitli pazar segmentlerinin çeşitli taleplerini rakiplerinizden daha iyi karşılayabileceğiniz beklentileriyle gerçekleştirme konusundaki yönetimsel yeteneğinizi araştırır. Bu, inancı tamamen içselleştirerek gerçekleştirilir. Yukarıdaki örneklerde gösterildiği gibi, etkili stratejiler organizasyonun hemen hemen her bölümünden gelebilir.

Aşağıdaki örnek olay incelemesi, bu sorunları daha ayrıntılı olarak göstermektedir.

Efsane Holdingler

Çin’in önde gelen PC üreticisi, 1984’te kurulan yeni başlayan, para kaybeden bir kuruluştan bugün Çin’in önde gelen pazar liderine geçti. Çin’in satışlarının %15’iyle Legend, en yakın rakibi IBM’in iki katı pazar payına sahip.

Legend’in stratejik planları, ikili hedeflere ulaşmayı gerektirir:

1. dünyanın en iyi 10 bilgisayar üreticisi arasında yer almak;
2. kendi ülkesinde – şu anda dünyanın en hızlı büyüyen bilgisayar pazarı olma onurunu elinde tutan bir pazarda – hakim konumunu sürdürmek.

Çoğu uluslararası marka tanınırlığından yararlanan güçlü yabancı rakiplere karşı böylesine göz kamaştırıcı bir performans ortaya çıkaran pazarlama stratejisinin arkasında ne var? Ürün, fiyat, promosyon ve dağıtım etrafında yapılandırılmış temel stratejileri inceleyelim:

Ürün

Tedarikçileri olan Intel ve Microsoft’un yardım ve tavsiyeleriyle Legend, düşük kaliteli bir ürün üretme şeklindeki eski püskü imajını ortadan kaldırdı. Yüksek teknoloji ürünü bir dinamo olarak görüntüyü keskinleştirirken son teknoloji, güçlü PC’ler geliştirmeye kararlı bir şekilde geçiş yaptı.

İttifaklar, Legend’in pazarlama stratejisinin dayanak noktası olmaya devam ediyor. Örneğin, IBM bir rakip olmasına rağmen, bir müşteri-tedarikçi ittifakı gelişir. IBM’in konuşma tanıma yazılımının Çince versiyonu da dahil olmak üzere IBM’in yazılımı, Legend’in bilgisayarlarına önceden kuruludur.

İki şirket birlikte Çin’in telekom, finans ve havacılık sektörleri için yazılım geliştirerek işbirliği yapıyor. Çinli işletmelere grup yazılımı ve veritabanı yazılımı satmak için ek ilişkiler gelişiyor.

Böylece Legend, önce dışa bakan ve gelişmiş ürünlerini büyük ve büyüyen bir pazarın ihtiyaçlarını karşılamak için kullanan iki yönlü bir strateji yürütür. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir