Pazarlamada Satış Bölümü – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Pazarlamada Satış Bölümü – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

3 Nisan 2023 Pazarlama bölümü eşit ağırlık mı Satış ve pazarlama Uzmanı hangi bölüm 0
Ticari Düşünceler

Pazarlamada Satış Bölümü

Havadan alım, izleyicinin bu sinyali ücretsiz olarak alabilmesi için sırayla reklamları izlemesini gerektirir. Yıllar içinde teknoloji geliştikçe, birçok izleyici yayın istasyonlarını yerel kablo şirketleri aracılığıyla almaya karar verdi.

Daha sonra, uydu şirketleri, artık yerel mahallelerde kablo döşemeye gerek duymayan ve bunun yerine aynı ağların birçoğunu, ev sahiplerinin bir uydu anteni kurmasını gerektiren bir uydu sinyali aracılığıyla başlatan bir teknoloji geliştirdi.

Pek çok pazardaki telefon şirketleri, mevcut fiber optik hatlarını kullanarak kendi televizyon/kablo hizmetlerini sunarak artık kablo şirketlerine rakip oldular. Bu hizmetler TelCo olarak adlandırılır.

İnternet üzerinden televizyon (IPTV), izleyicilere bir dizi yayın ve alternatif ağ sinyalleri almaları için başka bir seçenek sunmak üzere şu anda İnternet hizmeti için kullanılan Wi-Fi ve fiber optik hatlarını kullanacağı için aynı şeyi yapacaktır. İzleyicilerin en sevdikleri programları izledikleri bu alternatif araçlara alternatif dağıtım sistemi (ADS) adı verilir.

Geleneksel yayın istasyonları ile dağıtım sistemi gibi ADS ağları arasında bariz farklar vardır, ancak belki de en göze çarpanı, her bir varlığın kendi gelir kaynağını elde ettiği araçlardır. Geleneksel yayın istasyonları öncelikle reklam satışına bel bağlarken, ADS ağları, abonelerin hizmetleri için ürettiği ikincil gelir kaynağına sahiptir.

Yıllar geçtikçe, elektronik medya şirketleri, eğlence seçeneklerindeki inanılmaz artış nedeniyle reklam satma yöntemlerini geliştirmek zorunda kaldı. Kısa bir süre önce, aralarından seçim yapabileceğiniz yalnızca bir avuç televizyon ve radyo istasyonu vardı. Bu istasyonlar, ilk günlerde muazzam izleyici paylarına sahipti.

O altın yıllarda Hesap Yöneticilerinin reklamcılara yayın süresini satma yöntemi, günümüzün rekabetçi ortamında kullanılanlardan çok farklı görünüyordu. Aslında, o zamanın satış temsilcilerine genellikle “sipariş alan” denirdi.

O günler çok geride kaldı. Son 30 yılda, tüketiciler kablo sistemleri, uydu, internet, ipod’lar, mobil cihazlar ve oyun sistemleriyle tanıştırıldı ve bunların tümü, bu geleneksel medya kuruluşlarının izleyici kitlesinin erozyona uğramasına katkıda bulundu.

Bunun medya endüstrisinde çalışanlar için kaba bir uyanış olmasının yanı sıra, reklam satma yöntemlerini kesinlikle değiştirmeleri gerektiği anlamına geliyordu. Bu alanda yardımcı olmak için, kendi endüstrilerini eğitim ve öğretim yoluyla yeni medya platformları ile hem bilgili hem de rekabetçi tutmak amacıyla çeşitli kuruluşlar kuruldu.

Bu bölümde, televizyon, kablo ve radyo dahil olmak üzere elektronik ortamlar için gelir elde etmek için kullanılan bazı yeni yaklaşımlara ve yaygın uygulamalara daha yakından bakacağız. Bu uygulamaların çoğu, İnternet satışı için satış süreci için geçerlidir, ancak terminoloji değişiklik gösterir ve bu alan ayrıca detaylandırılacaktır.

Tipik bir yayın satış departmanı, ticari ve ücretsiz spotların ara yapılarla ilgili olarak kayıt defterine düzgün bir şekilde yerleştirilmesini sağlamak için yazılım çalıştıran bir trafik departmanı içermez.


Satış pazarlama Ne iş Yapar
Satış ve pazarlama Uzmanı hangi bölüm
Satış ve PAZARLAMA Bölümü
Pazarlama bölümü maaş
Pazarlama hangi bölüm
Pazarlama Mezunu Ne is Yapar
4 Yıllık pazarlama Bölümü
Pazarlama bölümü eşit ağırlık mı


Bir Satış Müdürünün spotların nasıl yerleştirileceği üzerinde kontrole sahip olması bir çıkar çatışması oluşturma potansiyeline sahip olduğundan, birçok medya şirketi bu departmanın satışa rapor vermesinden uzaklaşmaya başladı. Trafik yöneticisi Business Manager’a rapor verirse, bir “denetim ve denge” sistemi oluşturur.

Aşağıda gösterilen tablo, bazı medya şirketlerinin bazı pozisyonları birleştirirken bazılarının daha spesifik roller içerebileceğini kabul eden bir satış departmanının genel bir görünümüdür.

Genel Satış Müdürü

Genel satış müdürü, satış bölümünün tüm operasyonlarından sorumludur. Bu pozisyon bütçeleri belirler, gelirleri projelendirir, Yerel Satış Müdürü ve Ulusal Satış Müdürü’nü motive etmek için teşvikler belirler, bölüm içindeki personel meselelerini ele alır, ücret listeleri ve sipariş işleme konusunda nihai onayları sağlar ve doğrudan Genel Müdür’e rapor verir. 

Bu kişi ayrıca, mevcut ticari noktaların envanter seviyelerini sürekli olarak izlemeli ve açık alanlara satışları teşvik etmek ve tükenenlerin oranlarını yükseltmek için oranları buna göre ayarlamalıdır. Bu sürekli bir dengeleme eylemidir ve düzgün yapılmadığı takdirde medya şirketlerine yüzbinlerce dolara mal olabilir.

GSM, bir bölüm başkanı pozisyonu ve belki de daha stresli pozisyonlardan biri olarak kabul edilir. Rakamlar yalan söylemez. İstasyon bütçeyi tutturamıyorsa, bundan GSM sorumlu tutulur. Ana şirketin birden fazla istasyona sahip olduğu (yani duopol) veya başka bir yayın şirketi ile Leasing Yönetim Sözleşmesi (LMA) yaptığı durumlarda, bir GSM’nin birden fazla radyo veya TV istasyonunun satış bölümünü denetlemesi alışılmadık bir durum değildir. Çoğu durumda, bu pozisyon genel müdür pozisyonuna götürebilir.

Yerel Satış Müdürü

Yerel satış müdürü, yerel müşteri yöneticileri (AE) ile ilişkili günlük aktivitelerin yürütülmesinden sorumludur. Bu, satış görüşmelerinde AE’lere katılmak, gelir akışlarını geliştirmek için özel projeler geliştirmek ve spot siparişleri onaylamak anlamına gelir.

LSM ayrıca piyasa koşullarını yansıtan oranları belirlemek için GSM ile yakın işbirliği içinde çalışır. Bu pozisyon genellikle, GSM satış departmanında revizyonlar veya değişiklikler yapmak istediğinde AE’lerin savunucusu olarak hizmet eder.

Ulusal Satış Müdürü

Bu kilit pozisyon, bir gruptaki istasyonu veya istasyonları daha büyük, ulusal reklamcılara temsil etmek için genellikle Petry Media, HRP veya Telerep gibi bir Ulusal Temsilci firmasıyla yakın çalışan ulusal reklamcılardan gelir elde etmekten sorumludur. Bu durumda NSM, daha büyük iş payları elde etmek için temsilci firmalardaki medya alıcılarıyla birlikte çalışır.

İstasyon ulusal bir temsilci firması kullanmıyorsa, reklamcılık işinin o bölümünü elde etmek için ulusal reklam ajanslarıyla kişisel olarak iş ilişkileri geliştirmelidir. Her iki durumda da, bu pozisyon, temsilci firmaya veya acentelere oranları, satış paketlerini ve derecelendirme bilgilerini sunmaktan sorumludur.

Pazarlama Müdürü

Pazarlama müdürü, potansiyel müşterileri istasyona çeken tüm fonksiyonları denetler. Bu, çeşitli kaynaklardan araştırma toplamayı ve pazar yerine veya istasyonun programına özel kampanyalar geliştirmek için araştırma analisti ile birlikte çalışmayı gerektirir. Örneğin, NASCAR’ı yayınlayan bir radyo istasyonu, reklamverenlerin o yayında spotlar yayınlaması için özel bir paket oluşturur.

Paket, işletme sahibinin bir yarışa katılması için biletleri bile içerebilir. Bu tür paketler ve müşteri teşvikleri, niş bir pazarlama yaklaşımına yönelik “özel paketler” oluşturmak için bir araya getirilir. Metin Yazarı/Yapımcı: Bu pozisyon, senaryo yazmak, ticari spotlar üretmek ve web öğeleri tasarlamak için AE’lerle birlikte çalışır.

Araştırma Analisti: Araştırma analisti, potansiyel müşterilere sunum yapan AE’ler tarafından kullanılacak istasyon veya Web sitesi hakkında nitel ve nicel verileri araştırmak için Pazarlama Müdürü ile birlikte çalışır.

Hesap Yöneticileri

Hesap Yöneticileri “para kazananlardır” ve gelirlerin aslan payını elde etmekten sorumludurlar. Satış temsilcileri, sürekli olarak yeni iş üretirken aynı zamanda mevcut müşterilere hizmet vermekten ve satış yapmaktan sorumludur. Bu bölümün ilerleyen kısımlarında, başarılı bir AE olmak için gereken birçok adımdan ve eğitimden geçeceğiz.

Burası tipik olarak en yüksek ücretli çalışanlardan bazılarını bulacağınız yerdir. Çoğu zaman, hesap yöneticilerine ürettikleri işin bir yüzdesi ödenir ve bu da tavanı olmayan bir ödeme skalası oluşturur. Bazı istasyonlar, şirket bütçeleri içinde kalma konusunda daha kontrollü bir sistem sağlamak için başka ödeme yöntemlerine geçti.

Böyle bir yaklaşım, sabit bir maaş artı yönetim tarafından belirlenen puanların birikimine dayalı olarak kazanılan bir komisyon yüzdesi ve bir grup olarak bütçeyi tutturmak için ikramiye ödemeyi içerir. Her iki durumda da, pozisyon, parayla yüksek motivasyona sahip olanları ve reddedilmeyi halletmeye istekli olanları gerektirir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir