PAZARLAMADA YENİ SOSYAL MEDYA PLATFORMLARI 

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

PAZARLAMADA YENİ SOSYAL MEDYA PLATFORMLARI 

25 Mayıs 2023 En yeni sosyal medya uygulamaları Tüm sosyal medya uygulamalar 0
Paylaşım Geçmişleri

PAZARLAMADA YENİ SOSYAL MEDYA PLATFORMLARI 

Açıkça Facebook, Google+, Twitter, Instagram, YouTube ve Pinterest şu anda başlıca sosyal medya platformlarıdır, ancak ufukta her zaman bizi araştırmak ve bunları sosyal medya strateji karışımımıza nasıl bağlayacağımızı öğrenmek için zaman harcamaya teşvik eden yeni siteler vardır. . Twitter kısa bir süre önce, kullanıcıların bir akıllı telefondan çok kısa videolar yüklemesine olanak tanıyan Vine1 adlı yeni bir hizmet başlattı.

Japonya’da, Line2 adlı yeni bir mobil iletişim platformu var ve hızla 100 milyondan fazla kullanıcı topladı. Sosyal medya oyun alanının kenarında dans eden iki kişi daha oynayıp oynayamayacaklarını görmek için bekliyor. 

SOSYAL MEDYA SÜREKLİ YENİLİK GEREKTİRİR!

Markanın şimdi verdiği mesaj, her zaman herhangi bir yeni platformu deneyeceği ve bunu şirket stratejisine nasıl dahil edeceğini bulacağıdır.

Çoğu şirket böyle değil, bunun yerine yalnızca zaten sahip oldukları sınırlı kaynakları optimize etmeye çalışıyor. Şirketlerin yalnızca küçük bir yüzdesinin erken yenilikçi olmayı seçtiğini varsayarsak, diğerlerinin kaçıracağı hangi fırsatları yakalayabilecekler?

Sosyal medyada dönemsel olarak yaptığı deneylerin sonuçları etkileyici:

• Sosyal medyada kendini temsil etmesi için yaratılan animasyon karakter, bir ankete göre ankete katılanların yüzde 20’si ile tüm marka karakterleri arasında en yüksek bilinirliğe sahip karakterdi.

• Şirketin sosyal medyada “ipuçlarının” yayınlandığı kampanyası 6.257 retweet oluşturdu,6 ancak daha da önemlisi, oluşturulan çevrimiçi trafik miktarı, kızarmış tavuğun şirket tarihindeki en çok satan ikinci ürün olmasına katkıda bulundu.

• Ortalama yüzde 3’ten birkaç kat daha yüksek, yüzde 14 gibi muazzam bir itfa oranı alan 60 yenlik (Amerika Birleşik Devletleri’nde yaklaşık 0,60 ABD Doları) bir ürün için bir kupon sunmak üzere Facebook Tekliflerini kullandı.

Facebook’tan yararlananların yüzde yetmişi, diğer ürünlere ek 368 yen veya 3,50 dolardan fazla harcama yaptı ve bu da şirketin ilk yatırımının yedi katından fazla değerinde bir yatırım getirisine (ROI) yol açtı.

• Lawson şu anda 22 farklı sosyal medya platformunda 7,6 milyondan fazla hayrana ulaşıyor; bu arada, sosyal medya hala çevrimiçi pazarlama bütçesinin yüzde 10’undan daha azını oluşturuyor.

Hiç şüphesiz, Nikkei BP’ye göre Lawson’ın sosyal medya faaliyetlerinden elde edilen satışlar açısından lider şirket olmasına yardımcı olan şey, bu hiç bitmeyen deneyim ve yeniliği benimsemesidir.

Şirketiniz mutlaka yenilikçi olmaya çalışmıyorsa, bekle ve gör yaklaşımını veya burada ve şimdi yaklaşımında sosyal medya dediğim şeyi de benimseyebilirsiniz.

Günün sonunda, sosyal medya için asla geç kalmış sayılmazsınız. Bu küresel markanın erken benimseyenlerden biri olmamasına rağmen, yine de atladı ve sosyal medya pazarlamasında hızla büyük adımlar atıyor.

Konferansta, birkaç konuşmacıyla röportaj yaparak ve üyelerine sosyal medya tavsiyesi sağlamak için içeriği YouTube’a yükleyerek bir sıçrama yaptı. Bu videolardan biri, kanalının toplam video görüntülemelerinin neredeyse üçte biri değerinde yeni marka bilinirliği oluşturdu.

Şirketiniz hepsini yapamıyorsa (ve çoğu yapamıyorsa), durumunuza uygun platformları kullanın ve iyi gitmeyen platformlara zaman harcamayın. Kitlenizin olduğu yerde olun, kullanıcılarınızı ve alışkanlıklarını analiz edin ve şirketiniz için neyin en iyi olduğunu öğrenin.

Bir şeyin şirketinizin zamanına değip değmeyeceğini bilmiyorsanız, yeni bir platformu üç ay kadar bir deneme olarak deneyin ve nasıl gittiğini görün, ancak çalışmayan bir sitede çok fazla zaman kaybetmeyin. Belirli bir sosyal medya platformuna zaman, enerji ve para yatırmak için gerçek bir yatırım getirisi ve katma değer elde edene kadar her şeyi yapmayın.


En yeni sosyal medya uygulamaları
Tüm sosyal medya uygulamaları
Bilinmeyen sosyal medya uygulamaları
türkiye’de en çok kullanılan sosyal medya platformları
En popüler sosyal medya platformları
En popüler sosyal medya uygulamaları
Sosyal medya platformları Nelerdir
Sosyal medya uygulamaları


ESKİ SOSYAL MEDYA PLATFORMLARINDA BİLE İŞLER ASLA STATİK DEĞİLDİR!

Her zaman bir sonraki büyük şeye atlayan bir toplumuz ve sosyal medya platformları da bir istisna değil. Bazen stratejiyi ayarlarken tanıdık bir platforma bağlı kalmak, sosyal medya pazarlamasını yönetmenin en iyi yoludur. Bazı platformlar neredeyse 10 yaşındadır, ancak diğerlerinden daha eski olmaları, platformla yeni şeyler denememeniz ve denememeniz gerektiği anlamına gelmez.

Yeni kullanıcıların bu platformların her birini kullandığı farklı yolları inceleyin. Şirketinizin aktif olduğu sosyal sitelerde yapılan güncellemelerden haberdar olun. Sosyal platformlarda her zaman yeni işlevler sağlanmaktadır; Aylık veya üç aylık incelemeniz sırasında, bir adım geri atın ve neyin işe yaradığını ve zamanla nasıl etkili bir şekilde değişebileceğinizi değerlendirin.

LinkedIn, Twitter ve Facebook’un tümü, güncellemeleri yayınladıkları bloglara sahiptir; işlerin nasıl değiştiğini izlemenize izin vermek için bu blogları RSS beslemenize ekleyin. Sosyal medya durağan değildir ve konu sosyal medyayı en üst düzeye çıkarmak olduğunda her zaman iyileştirmeye yer vardır.

İşletmeler için, Google’ın arama sonuçlarını iyileştirmek için Google+’yı kullanma niyeti güçlü bir fırsat yaratır. Google+, bir Google aramasında nelerin öne çıkması gerektiğini belirlemeye yardımcı olmak için Google tarafından yapılan açık bir davettir.

Bu kısmen, arama motorları için sosyal sinyallerin öneminden kaynaklanmaktadır. Sosyal ağlar, paylaşımları, beğenileri, retweetleri ve +1’leri aracılığıyla beğendiklerini ve düşündüklerini belirten gerçek kişilerle dolu olduğundan, arama motorlarının bu sinyalleri izlemesi doğaldır.

Sosyal sinyallerin kullanımı henüz başlangıç aşamasında olmasına rağmen, hem Google hem de Bing bunların öneminin ancak önümüzdeki yıllarda artacağını belirtmişlerdir.

Elinizde bir sosyal medya stratejisi oluşturma ve yürütme konusunda tavsiye ve bu çevrimiçi ve mobil dünyanın geleceğine bir bakışla, umarım bu sürekli gelişen ancak gerekli iş alanına girmeye hazır hissediyorsunuzdur.

Sosyal medya söz konusu olduğunda hiçbir garanti yoktur, ancak stratejinizi gerektiği gibi denemeye, değerlendirmeye, analiz etmeye ve değiştirmeye devam ederseniz, işletmeniz sosyal medya yatırım getirisini en üst düzeye çıkarabilecek ve kullanılabilecek bir yol haritası oluşturabilecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir