Perakende Dağıtımındaki Değişiklikler – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Perakende Dağıtımındaki Değişiklikler – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

3 Ekim 2022 Perakende satış Perakende satış Ne Demek Toptan perakende Ne Demek 0
Ticaret Sisteminin Oluşması

Perakende Dağıtımındaki Değişiklikler

Şimdiye kadar geleneksel durum analizlerinin mevcut mağaza yeri metodolojileri tarafından iyi bir şekilde ele alınabileceğini savunduk. Ancak son zamanlarda perakende dünyasının gereksinimleri önemli ölçüde değişti.

Pek çok perakendeci artık çok fazla mağazasına sahip olduklarına inanıyor (piyasa doygunluğu terimi yaygın olarak kullanılıyor) ve satışları artırmak için yeni kanallar arıyor. Gribben’in detaylandırdığı gibi, Rover otomobil grubunun son durumu, otomotiv perakende sektöründe pazar doygunluğuna doğru bir hareketin iyi bir örneği olarak hizmet ediyor.

1980’lerin sonu ve 1990’ların başındaki büyük İngiliz bakkal perakendecileri gibi, İngiltere’deki büyük motorlu araç perakendecileri de yeni bayilik genişleme programlarına sermaye yatırımının ana büyüme biçimi haline geldiği birikim stratejilerine kilitlendi.

Ancak, büyük gıda perakendecilerinde olduğu gibi, büyük otomotiv perakendecileri de acı deneyimlerden sermaye birikimi ve organik büyüme stratejisine aşırı bağlılık ve aşırı güvenmenin derslerini aldılar.

Kurumsal birleşme ve satın alma faaliyetlerinin bir sonucu olarak ortaya çıkan otomotiv üreticilerinin yoğunlaşmasıyla birlikte, franchise verilen bayilerin, sermaye kazanmak için çift franchise, hatta çoklu franchise siteleri işleterek toplam satış noktası sayısını azaltma eğilimine tanık olunmuştur. 

Tersine, bazı üreticiler tarafından ikili veya çoklu franchising’den çözüm satış sitelerine geri dönüş, bayileri yeni sitelere yatırım yapmaya veya bu değişen talepleri karşılamak için mevcut tesisleri yeniden yapılandırmaya zorladı.

Otomobil üreticileri, güçlü marka kimliği ve farklılaşma yaratma ihtiyacını fark ettiler. Audi ve VW, Toyota ve Lexus, franchise’ları bağımsız çözüm sitelerinde bulunan farklı marka hisselerine bölmek için programlar başlattı.

Üreticiler böyle bir eylemi teşvik ederken, Hükümetin Ticaret ve Sanayi departmanı (ve daha özel olarak Rekabet Komisyonu) ve AB’nin Blok Muafiyetine ilişkin yaklaşan raporu, rekabeti artırmanın ve fiyatları düşürmenin bir yolu olarak çok markalı sitelere geçişi tavsiye edecek gibi görünüyor.

Bu, otomobil üreticilerini, kabul edilmesinin Birleşik Krallık’taki otomobil perakendeciliğinin coğrafyası ve yapısı üzerinde önemli bir etkisi olabilecek çok sayıda bayilikli satış noktalarını kabul etmeye zorlayabilir. Briers’ın belirttiği gibi, üreticilerin artan katılımı perakende ortamının yeniden şekillendirilmesini hızlandırıyor: “Aile tarafından işletilen şehir merkezi bayiliği aşamalı olarak kaldırılıyor.

Eski mülk sahibi satıcılar artık pratikte geçmişte kaldı.” Belirsiz bir makro-ekonomik ortamda büyük sermaye yatırımı ihtiyacı, birçok bayiyi satış yapmaya zorlayarak, bayilik yerinin mekansal modelinde ve yayılmasında değişikliklere neden oldu.

Peki, geleneksel satıcının geleceği tehdit altındaysa, otomobil üreticilerinin satışları nasıl artırması muhtemel? Bu sorunun cevabı, alternatif dağıtım kanalı biçimlerinin değerlendirilmesini içerir. Mağaza yeri araştırmasının geleceğinin mağaza yönetiminden kanal yönetimine değişeceği söylenebilir.

Bu nedenle, aşağıdaki stratejiler perakende büyümesinin sağlanmasında giderek daha önemli bir rol oynayacaktır:

– e-ticaret ve İnternet satışları;
– telefon satışları;
– TV satışları;
– yeni birleşme ve satın alma dalgaları;
– yeni stratejik ortak girişimler veya ortaklıklar;
– Uluslararasılaşma.


Perakende satış
Perakende satış Ne Demek
Perakende sektörü
Toptan perakende Ne Demek
Perakende satış örnekleri
Perakendecilik Nedir
Türkiye perakende sektörü büyüklüğü
Perakende sektörü Nedir


Bunların her birinin coğrafi pazarlama ve coğrafi işletme çözümleri için yeni bir talep yaratması muhtemeldir. Tüm bu büyüme kanalları için yeni araştırma gündemini bu bölümde ele almak mümkün değildir. Bunu göstermek için, yeni ortaklık türlerinin fizibilitesini araştırmak için mekansal modellerin kullanımını inceleyeceğiz. Örnek, otomobil üreticileri ve büyük perakende marketleri arasındaki ittifaka dayanacaktır. Süpermarket perakendecilerinin araba satışlarına akınına zaten tanık olduk.

Sainsbury’s, 432 kişilik İngiltere ağı boyunca bir araba satış programı başlatarak geleneksel motor perakende sektörünün en son zorluklarını ortadan kaldırdı. Bu hareket, fiyatların artan baskı altına girdiği bir zamanda rekabeti yoğunlaştırıyor ve muhtemelen Tesco gibi diğer süpermarket perakendecilerinin pazara katılmasına yol açacaktır. Sainsbury’s tarafından franchise bayilerinden alınan yaklaşık 3.500 model satışa sunulacak.

Yine de, Sainsbury’nin otomotiv perakendeciliğine girmesinden sadece bir ay önce Willard [WIL 00], birkaç otomotiv bayisinin özel olmayan satış noktalarının (süpermarketler ve posta siparişi gibi) pazarın bir özelliği haline geleceğini beklediğini ortaya koydu.
Sonraki bölüm, perakende pazarındaki ortak girişimlerin etkilerini modelleme potansiyelini özetlemektedir.

İdeal Ortakları Modelleme

Bu bölümün amacı, Rover’ı bir vaka çalışması olarak kullanan yeni ortak girişimlerin potansiyelini araştırmaktır. Kilit soru, Rover’ın şu anda en zayıf olduğu bölgelerde satışları artırma anlamında, büyük market kuruluşlarından hangisinin Rover için en iyi ortağı yapacağıdır.

Araba satan herhangi bir süpermarketin fazla stok tutmaması, sadece bir İnternet portalı, satış elemanı veya katalog gösterimi sağlaması muhtemeldir. Araçlar, merkezi bir araç holding kompleksinden, bölgesel dağıtım merkezlerinden veya en yakın franchise ana satış noktasından tedarik edilebilir.

Field, showroomlarına ve Halford’un yerine geçen satış noktalarına 250 interaktif multimedya kiosk kurmayı seçen Daewoo örneğini sunuyor.

Bu bölümün geri kalanında, Rover ve bakkal katlarının farklı kombinasyonlarını modellemenin sonuçlarını gösteriyoruz. Kullanılan model, Polk Ltd tarafından yeni otomobil pazarı için oluşturulmuş, oldukça ayrıştırılmış bir mekansal etkileşim modelidir.

Metodoloji, süpermarket ağlarının mevcut araba satıcısı ağlarına eklenmesini ve bu yeni satış noktalarından satışlardaki artışın tahmin edilmesini içerir. Bakkallar full otomobil bayisi olmayacağı için modeldeki çekicilikleri full otomobil bayilerine göre çok daha düşüktür. 

Rover’ın pazara girişi, belirgin bir mekansal çeşitlilik göstermektedir. Rover’ın pazar payı, şaşırtıcı olmayan bir şekilde, iyi temsil edildikleri ülkelerde en güçlü, penetrasyon ise en zayıf (%4’ten az) temsilin eksik veya zayıf olduğu ülkelerde geçerlidir.

Daha düşük tedarik oranlarına sahip alanlarda, özellikle daha önce tanımlanan büyük kentsel yığılmanın dışındaki İskoç ilçelerinde pazar payı zayıftır.

Bu amaçlara ulaşmak için, vekil bakkal tedarik noktalarının 391 satış noktasından oluşan mevcut Rover bayi ağına dahil edilmesinin etkisini simüle etmek için çeşitli model senaryoları çalıştırıldı. Sunulan sonuçlar, model tarafından simüle edilen dokuz hibrit bakkal-otomotiv ağı konfigürasyonu için model sonuçlarını ortaya koymaktadır. Dört potansiyel ortaklığı biraz daha detaylı incelemek için elde edilen sonuçları kullanıyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir