PERSONAS İÇERİK OLUŞTURMA

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

PERSONAS İÇERİK OLUŞTURMA

15 Haziran 2023 Persona oluşturma Sitesi Persona yaratmak ne demek 0
Pazar Araştırması

PERSONAS İÇERİK OLUŞTURMA VE

OPTİMİZASYONU YÖNLENDİRME?

Müşteri karakterlerinin sıkıntılı noktalarını, hedeflerini ve konu tercihlerini anlamak, bu müşterilere satın alma döngüsü boyunca rehberlik edecek içerik planlama konusunda paha biçilmez bilgiler sağlar. Müşterileri öneriler için sosyal ağlarında arama yapmaya veya bu ağlardan yararlanmaya iten motivasyonlar ve bağlam taktiklere dönüştürülebilir.

• İçerik planı. İdeal müşteri kişiliğiniz için ihtiyaca, sıkıntılı noktaya veya hedefe bağlı olarak, onu karşılayacak içeriğin zaten var olup olmadığını belirleyin. Yeterli içerik yoksa, bunu oluşturma için içerik planına dahil edin. Müşterinizin ihtiyaçlarını (örneğin, “Diskleri kaybetme veya planlamayı hatırlama endişesi duymadan bilgisayarımı nasıl yedekleyebilirim?”) bir makale, nasıl yapılır videosu veya hatta bir ürün sayfası gibi belirli içeriklerle eşleştirin. o kişiye satış döngüsünde yol göstermesine yardımcı olur.

• SEO ve Anahtar Kelimeler. Kişinin ihtiyacına uygun ürün veya hizmeti temsil eden talep edilen arama ifadeleri, popülerlik ve rekabet gücü açısından araştırılmalıdır. Önceki yedekleme örneğine dayanarak, “disksiz bilgisayar yedeklemesi” veya “otomatik bilgisayar yedeklemeleri” gibi durumları veya senaryoları açıklayan ifadeler dahil olmak üzere, bariz “bilgisayar yedeklemesi”nin ötesinde araştırma yapın. Anahtar kelime- mevcut içeriği optimize edin ve içerik planına göre sürekli içerik oluşturmak için SEO metin yazarlığını görev listesine dahil edin. Anahtar kelime araştırmasını daha fazla ele alacağız.

• Sosyal medya varlığı ve katılımı. Belirli müşteri kişileri hangi sosyal kanallarda yer alıyor? Nereden etkilenirler?

Kişisel sosyal medya katılımına dayalı olarak, bir marka varlığının var olup olmadığını belirleyin. Eğer öyleyse, ideal müşteri kişiliğinin ihtiyaçları ve hedefleri ile ilgili içerik paylaşıyor ve bunlarla etkileşim kuruyor mu? Değilse, bu sosyal içerik fırsatını, sosyal bir varlık oluşturmak için markanın sosyal medya stratejisine dahil edin.

Kişiyi hangi sosyal konular motive ediyor? Müşteri hedefleriyle ilgili sosyal kanallarda zaten tartışma konuları var mı? Markanız bu konularda nasıl yetkili bir ses olabilir? İdeal müşteri kişiliğiyle ilgili topluluk yönetiminize, sosyal içeriğinize ve katılım yaklaşımınıza ilgili sosyal konuları dahil edin.

Mevcut web sayfası ve sosyal varlıkların değerlendirilmesinde, bu arama ve sosyal medya varlıklarının sıralama ve sosyal görünürlük açısından ne kadar iyi performans gösterdiğini belirleyin. Hedef kişiyi daha iyi çekmek, ilgisini çekmek ve ilham vermek için mevcut performans ile ideal arasındaki farkı uzlaştırın.

Buna göre yeni içerik, optimizasyon ve sosyal katılım görevleri ekleyin. Ayrıca, ideal kişiliğinizle bağlantı kurma konusundaki başarılı çabaları belirlemenize hangi ölçütlerin yardımcı olacağını düşünün.

Arama, sosyal medya ve içerik pazarlamasında parçalanmış bir çaba, müşterilere ve kesinlikle şirketlere değil kimseye yardımcı olur. Arama sonuçlarında ve sosyal ağda dikkat çekmek için rekabet, yalnızca daha fazla marka yayıncı haline geldikçe ve daha fazla müşteri içerik oluşturup sosyal olarak paylaştıkça artacaktır.

Aşırı bilgi yüklemesiyle dolu çevrimiçi bir dünyada hedef müşterileriniz için ilgili bir deneyim yaratma ihtiyacı artık her zamankinden daha önemli. Akıllı pazarlamacılar, en iyi müşterilerinin arzularını, hedeflerini ve temel özelliklerini yansıtan kişiliklerin gelişimine yatırım yaparak kendileri ve ulaşmaya çalıştıkları müşteriler için iyi iş çıkarır.

Müşteri içgörüsünü, arama yapanın satın alma döngüsündeki ihtiyaçlarına göre belirli ifadeler için web sayfalarının, sosyal içeriğin ve dijital varlıkların kaliteli anahtar kelime optimizasyonuna dönüştürmek, sosyal katılımla birlikte önemli bir adımdır. Sonuç olarak, hem arama motorları hem de müşteriler için sosyal web’de paylaşmaya değer, daha alakalı bir deneyim sunacaksınız.

Müşteri karakterlerinin nasıl araştırılacağı ve geliştirileceği ve buna karşılık gelen içerik, arama ve sosyal medya pazarlama yaklaşımımız üzerindeki etkileri hakkındaki yeni bilgimizle donanarak, daha sonra anahtar kelime araştırmasının daha incelikli sanatına inebiliriz.


Persona oluşturma Sitesi
Persona Örnekleri
Persona Örnekleri Türkçe
Persona Nedir Psikoloji
Persona Şablonu
Persona yaratmak ne demek
Persona nedir girişimcilik
Persona Çalışması


Anahtar Kelime Araştırması

Midwest’teki bir kağıt tedarik firmasında orta düzey bir pazarlama müdürü. Otuzlu yaşlarının başında ve 10 yıllık sektör tecrübesine sahip, 5’i şu anki şirketinde yönetici pozisyonunda. Günlük hayatında sosyal ağlarda aktiftir, ancak sosyal kanallar aracılığıyla yeni müşterilerle en iyi nasıl bağlantı kurabileceği konusunda mücadele etmektedir.

Bir müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) yazılım ürünü sunan bir başlangıç yazılım şirketinde çalışıyorsunuz. En ilgi çekici özelliği, birden fazla sosyal medya platformuyla entegre olabilme yeteneğidir. Oh, ve “Sandra Manager”a yeni bir yazılım bütçesi verildi.

“Sandra Manager” hakkında anlaşılması gereken önemli şey şudur: O bir kişidir veya hedef müşteri adayınızı temsil etmek için yarattığınız karakterdir. Belirlenen süreçleri takip ederek kişiliklerinizi geliştirmek, potansiyel müşterilerinizi çok daha parlak bir ışıkta görmenize yardımcı olacaktır. O sabah kahvaltıda ne yediklerinden neden dayanamadıklarına kadar her şey hakkında teoriler üretebileceksiniz.

Temel olarak, ürününüzle ilgili müşteri kişiliklerinizi etkileyebilecek hemen hemen her şeyi bileceksiniz. Ancak, bir çevrimiçi pazarlamacı olarak, kişilik geliştirme ile anahtar kelime araştırmasını birleştirmediğiniz sürece, kritik bir faktörle ilgili ayrıntıları kaçıracaksınız: potansiyel müşterilerinizin arama yapmak ve sosyalleşmek için kullandıkları dil önemlidir.

Geleneksel SEO metin yazarlığı önerileri genellikle, öncelikle popülerliğe dayalı anahtar kelimeleri bulmaya ve kullanmaya odaklanır. Müşteriler ve danışmanlar, her biri yeni iş yaratma potansiyel etkisi açısından eşit ağırlıkta olan, büyük anahtar kelime sözlükleri veya binlerce anahtar kelimeden oluşan listeler oluşturmak için genellikle birlikte çalışırlar.

Çoğu durumda, anahtar kelime sözlükleri oluşturmak, sınıflandırma, öncelik ve hatta bazen satın alma döngüsündeki müşteri konumuyla alaka düzeyini gözden kaçırır. Bu durumlarda amaç, listedeki her anahtar kelime için en üst arama görünürlüğünü yakalamaktır.

Dünyanın “Sandra Yöneticileri” tarafından kullanılan gerçek dil veya “müşterilerin ne istediğini” açıklamak için kullanılan anahtar kelimeler, işletme yöneticilerinin ve pazarlamacıların kullandıklarından “ucuz hava taşımacılığı” ile “ucuz hava taşımacılığı” arasındaki fark kadar farklı olabilir. Bu kopukluk şirketlere milyonlara mal olabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir