Piyasalar ve Ticaret

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Piyasalar ve Ticaret

12 Temmuz 2023 Düzenli gelir getiren yatırımlar Serbest piyasa Döviz Kurları Kapalıçarşı 0
Piyasalar ve Ticaret

Piyasalar ve Ticaret

Piyasalar ve ticaret hakkında birçok temel yanılgı vardır. Analiz için doğal bir yeteneğim var. Keşke ticaret için daha doğal bir yeteneğim olsaydı, ama yok. Yeteneklerime rağmen geldiğim yere onlar sayesinde değil. Ancak analizim çok yardımcı oldu çünkü artık piyasaları ve onlardan nasıl para kazanılacağını anlıyorum. Şimdi tutarlı karlar elde ediyorum ve her yıl geçtikçe bu karlar daha da büyüyor.

Bu çalışma ayrıntılı esaslara iniyor. Bu esasları şöyle özetleyebiliriz:

1 Piyasanın oralarda bir yerde olduğunu düşünebilirsiniz. Yanlış. Piyasayı nasıl düşündüğünüz benzersizdir ve yalnızca sizin kafanızda vardır. Kazanmak için pazar sürümünüzün “faydalı” olduğundan emin olmanız ve ardından onu kullanmanız gerekir.
2 Kendi pazar versiyonunuzu net bir şekilde gördüğünüzü düşünebilirsiniz. Yanlış. Gördükleriniz duygusal bir kasırgayla örtülür. Yerinde bir ticaret pozisyonunuz olduğunda kasırga çok daha hızlı olabilir.
3 Alım satımın, ucuza alıp yüksekten satmayı içeren kolay bir işlem olduğunu düşünebilirsiniz. Yanlış. Aslında ticaret zor değil, kolay da değil ama piyasaya yanımızda getirdiğimiz duygusal problemler çok az kişinin kazanması anlamına geliyor.

Bu üç ifade, neye bulaştığınızı özetlemektedir. Normal yaşam yürüyüşlerinde bu tür şeyler ya olmaz ya da kısa sürede uzak durmayı öğreniriz. Pazar farklı. Her zaman aynı şeyleri yapmaz.

Yani bir gün belirli bir taktik işe yarayacak, ertesi gün işe yaramayacak. Bunu sokakta yürümek gibi normal günlük bir işlevle karşılaştırın. Bir sokak lambası direğine girerseniz, kısa sürede etrafından dolanmanız gerektiğini öğrenirsiniz. Ama çarşıda lamba direkleri yaklaştıkça hareket eder, etrafından dolaşabileceğinizden asla emin olamazsınız.

Ancak yapabileceğiniz şey, zihinsel disiplini geliştirmektir, böylece onlarla karşılaştığınızda bile sorun olmaz. Bu bölümün başlığı “SİZ”dir. Bunun nedeni, ticaret yapma şeklinizin arkasındaki temel unsur olmanızdır. Bu bölümün başındaki Ticaret Piramidi şemasına bakarsanız, piramidin tabanını oluşturduğunuzu göreceksiniz. Bunun nedeni, size uygun bir ticaret tarzı geliştirmeniz gerektiğidir. Başka hiçbir şekilde işe yaramayacak.

Ticaret Deneyimi

Alım satımla ilgili birkaç kitabı olan herhangi bir kitapçıyı incelerseniz, çok geçmeden, zor kazandığınız paranın bir kısmını kapmak isteyen ve böylece size piyasalarda nasıl alım satım yaptıklarını anlatabilecek çok sayıda insan olduğunu göreceksiniz. yazarlar aslında ticaret yapmıyorlar, ama bu başka bir konu.

Şimdi bu pek çok kitaptan biri size uygun olabilir ama hangisi? Cevaplanması kolay bir soru değil. Kullanmanız gereken analiz tekniğinin yanı sıra, sonuçta bu oyunun yaklaşık yüzde 95’ini oluşturan ticaret becerilerini de öğrenmeniz gerekiyor. 

Alım satımda anında başarılı olmayı beklemeyin, her işi yaptığınız gibi bu işi de öğrenmelisiniz. Bunu yaparken basit bir göreviniz var ve bu ticaretin ilk sırrıdır.

Tüm büyük sırlar gibi iyi bilinir çünkü bir şeyi sır olarak saklamanın en iyi yolu budur, herkesin onun aslında bir sır olmadığını düşünmesini sağlayın. Ancak çoğu acemi tüccarın düştüğü yer burasıdır, kendilerini oyunun dışına attıkları yer burasıdır. Şimdi bu sırrı tekrarlamayacağım çünkü bunu yapmak için önemini küçümsemek olur.

Bu sır ve diğer ikisi bu çalışma boyunca ortaya çıkıyor. Sırları duyduğunuzda onları zaten “bileceksiniz” ama belki bu sefer bir fark yaratmak için yeterli etkiye sahip olacaklar. Tek istediğim bu, söylediklerimin bir fark yaratmaya, ticaret performansınızı iyileştirmeye yardımcı olmasını istiyoruz. Ticaret deneyimini tanıtmak için kendi içimize bakmalıyız. Burası her şeyin gerçekleştiği yerdir.


Küçük yatırımcı neye yatırım yapmalı
Bigpara
Serbest piyasa Döviz Kurları Kapalıçarşı
Patlayacak hisseler
Güçlü al veren hisseler
Bigpara Canlı Borsa
türkiye’nin en iyi borsa yorumcusu
Düzenli gelir getiren yatırımlar


Birkaç basit kural var ama bunların ne olduğunu söylemeden önce üç noktayı vurgulamanın önemli olduğunu düşünüyoruz:

1 Ticaret ortamında mutlak bir gerçek yoktur. Herhangi bir durumda yapılacak “doğru” şeyin ne olduğunu ve bir tüccar için “doğru” olanın diğeri için yanlış olduğunu asla bilemeyiz. Bu nedenle, bizim için çalışan “faydalı inançlar” formüle etmeliyiz. Bu, bilim adamlarının kuantum mekaniği ile uğraşırken nasıl çalıştıklarına benzer.

Mevcut teorilere (ya da faydalı inanışlara) göre tüm maddenin yapı taşı kuarktır. Ancak bunun kütlesi olmadığı bulunmuştur. Yapı taşının kütlesi nasıl olmaz? Yararlı bir inancın diğer bir adı da yararlı bir yalandır. Gerçek olmayan her şeyin, tüm gerçeğin ve yalnızca gerçeğin yalan olduğu söylenebilir, ancak bu tanım geniş çapta kabul görmemektedir.

2 Bu gerçeği göz önünde bulundurarak söylediğim hiçbir şey değişmez, ticaret felsefenizin temelini oluşturacak kendi “faydalı yalanlarınızı” keşfetmeniz önemlidir.

3 Benzer şekilde, doğru yaklaşımı aramanızda size rehberlik etmesi gereken kişiliğinizdir. Birçoğunun olduğu gibi, reklam metni tarafından yönlendirilmeyin. “Benim için doğru olan nedir?” sorusunu sorun. ve sonra dışarı çıkıp onu bul. Peki birkaç basit kural nedir?

Bunlar şu şekilde olabilir:

1 Her zaman kayıplarınızı sınırlandırın.
2 Ortalama kazancınızın ortalamanızın en az 2,5 katı olmasını sağlamaya çalışın.
3 Size avantaj sağlayan bir yaklaşım bulmaya çalışın.
4 Alım satım yaklaşımınızda rahat olduğunuzdan emin olun. Bu
kendini keşfetmeyi içerir, bu birçok kişinin çekindiği bir şeydir. Ancak dış katmanları soyun ve içeridekiler genellikle gerçekten çok iyidir. Dış katmanlar biraz hantal olabilir.
5 Kârın akmasına izin vermeyi öğrenin.
6 Seçerek ticaret yapmayı öğrenin.
7 Kendi kendinizi sabote etmenizi kontrol etmeyi öğrenin.

Sonuç olarak:

Ticaret Piramidinin ilk seviyesi çünkü tüm piramit sizin kişiliğinize dayanmalıdır.
Her birimizin pazarı nasıl gördüğümüz benzersizdir ve algımızın “faydalı” olduğundan emin olmamız gerekir.
Anahtar ticaret “sırları” iyi bilinmektedir.
Ticaret ortamında “mutlak” bir gerçek yoktur.
Bu kitaptaki hiçbir şey “taştan yapılma” değildir ve başarıya giden kendi yolunuzu bulmalısınız.
Reklam metnine aldanmayın, neye ihtiyacınız olduğuna karar verin ve sonra gidip onu alın.
Başarının yedi basit kuralı vardır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir