Post Prodüksiyon – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Post Prodüksiyon – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

28 Mart 2023 Post prodüksiyon Nedir Pre Prodüksiyon Nedir 0
TİCARET SİSTEMİ GELİŞİMİ

Post Prodüksiyon

Bu aşamada, üretilen tüm malzeme, düzenleme yoluyla nihai bir üründe birleştirilir. Son derece yaratıcı bir süreç olmasının yanı sıra, post prodüksiyon gösterildiği gibi prosedürel ve teknik açıdan da karmaşıktır. Post prodüksiyonda, yöneticiler yine bütçe kararları ve yaratıcı onay yoluyla önemli ölçüde kontrol uygularlar.

Ürünün ilk versiyonu kaba kesim olarak adlandırılır. Kaba kurgu, öğelerin eksik olduğu yerlerde boşluklara veya henüz teslim edilmeyen son versiyonun yerine daha sonra iyileştirilecek olan malzemenin ilk versiyonlarına sahip olabilir. Öğelerin rengi, renk derecelendirme olarak bilinen bir işlemle eşleşecek şekilde düzeltilmemiştir.

Dijital olarak oluşturulan görüntüler (bilgisayar tarafından oluşturulan görüntüler veya CGI), birçok hareketli görüntüde büyük bir rol oynar. 1998 itibariyle, tüm zamanların en yüksek hasılat yapan on filminden sekizi, büyük ölçüde özel ve görsel efektlere dayanan filmlerdi.

Sonraki araştırmalar, görsel ve ses efektlerinin sinema filmlerinin gişe başarısı üzerinde güçlü bir pozitif etkiye sahip olduğunu göstermiştir. House gibi şovlar bile biyolojik süreçleri göstermek için rutin olarak az sayıda görsel efekt kullansa da, çoğu televizyon programı çok daha az görsel efekt kullanır.

Bilgisayar tarafından oluşturulan materyaller için iş akışı, post prodüksiyonda iki içerik türü bir araya getirilene kadar canlı aksiyon iş akışına paralel olarak çalışır. CGI, görsel ve özel efektler genellikle butik dijital tesislerde çalışan özel becerilere sahip zanaatkarlara ihale edilir.

Görevler, dünyanın herhangi bir yerinde çalışan kişiler tarafından yürütülebilir; küresel olarak dağılmış bir işgücüdür. Bununla birlikte, yüksek kaliteli, son teknoloji işler yapmak için gereken güçlü, özel bilgisayar iş istasyonları ve yazılımları çok pahalı olabileceğinden, bireysel sanatçıların yapabileceklerinin sınırları olabilir.

Tipik olarak, görüntülerin çok yüksek çözünürlükte oluşturulması gerekir. (Yüksek çözünürlük 2k × 2k veya 4k × 4k olarak ifade edilir. 2k × 2k, 2.000 dikey çözünürlük satırı ve 2.000 yatay çözünürlük satırı anlamına gelir; benzer şekilde 4k, 4.000 dikey ve 4.000 yatay çözünürlük satırı anlamına gelir.)

CGI ve görsel efektler için bütçeyi yöneticiler belirler. Büyük sinema filmleri için maliyet, yapım bütçesinden büyük bir pay alabilir. Bağımsız filmlerin ve televizyon şovlarının genellikle harcayacak bu tür paraları yoktur, bu nedenle bu projeler için dijital malzeme bazen nispeten ucuz yazılım çalıştıran masaüstü bilgisayarlarda (genellikle Mac’ler, bazen de Windows PC’ler) oluşturulur.

Bu durumlarda, çıktı çözünürlüğü, yüksek tanımlı TV veya standart tanımlı dijital video kalitesinde, stüdyo filmlerinden çok daha düşüktür. Editör, kaba bir ses karışımı da dahil olmak üzere kaba bir kurguyu bir araya getirdiğinde, bu iş yönetmene, yapımcılara ve denetleyici yöneticilere gider.


Post prodüksiyon Nedir
Post prodüksiyon Maaşları
Pre Prodüksiyon Nedir
Post prodüksiyon Kitap
Post prodüksiyon programları
Post prodüksiyon Aşamaları
Post prodüksiyon şirketleri
Post Prodüksiyon Koordinatörü Nedir


Tüm oyuncular son sürüm üzerinde yaratıcı bir anlaşmaya vardığında, editör bir Düzenleme Karar Listesi (EDL) oluşturur. Analog dünyada bu, kameranın orijinal negatifini EDL’ye uydurmak ve tüm görsel efektler ve optik efektlerden malzeme eklemek için bir dizi son derece uzmanlaşmış faaliyeti başlatır.

Uyumlu negatif, yönetmen ve profesyonel bir renk uzmanı tarafından taranan bir yanıt baskısı yapmak için kullanılır. Renkçi, filmin üst rengine yorumlayıcı değişiklikler uygular ve üretimden kaynaklanmış olabilecek renk sorunlarını düzeltir. Baskılar ve kopyalar dağıtım için yapılmadan önce nihai onay için bir dizi baskı yapılır.

Ancak, tüm bunlar değişiyor. Televizyon şovları ve reklam spotları film sürecinden hiç geçmeyebilir. Bunun yerine negatif, yüksek tanımlı videoya dönüştürülür ve post prodüksiyon dijital ortamda gerçekleşir. Sinema filmi yapımında bile, gösterildiği gibi, dijital ara (DI) süreci, karmaşık film post prodüksiyon sürecinin yerini alıyor.

Analogdan dijital post prodüksiyona geçiş, yöneticilere nihai içerik ürününü şekillendirmede daha geniş bir söz hakkı verir. Herhangi bir noktada, içerik inceleme için görüntülenebilir. Ve değişiklik yapmak çok daha kolay (ve daha ucuz).

Ön Dağıtım

Ön dağıtım genellikle üretim sonrası sürecin son aşamaları olarak ele alınır. Ancak dijitalleştirme, her zaman aynı tesiste gerçekleştirilemeyen özel süreçler gerektirir. İçeriği dağıtmak için kullanılan tüm kanalları göz önünde bulundurun: sinema yayını, kablo, ağ ve uydu TV, DVD, İnternet ve mobil. Her kanal, içeriğin kendi teknolojisine göre hazırlanmasını ve yapılandırılmasını gerektirir ve her biri birkaç format içerir.

Bu dönüştürme faaliyetlerine kod çevrimi denir. Biçimlerin çoğu, içeriği ağlar üzerinden taşımak için bant genişliğini ve sunucuda gereken depolama miktarını azaltmak için bir tür sıkıştırma içerir; bu, içeriği son tüketiciye talep üzerine yürüten özel bir bilgisayardır.

Herhangi bir işleme şekli, her zaman nihai ürünün görünümü ve hissi üzerinde olumsuz etkilere neden olabilir. Kod dönüştürme ve sıkıştırma ile, etkiler şiddetli olabilir. Yönetmen ve yapımcılar hala projeyle bağlantılı olabilir, ancak başka işlere de geçmiş olabilirler.

Bu gibi durumlarda, işin kalitesi hakkında gerekli kararları vermek için sadece yöneticiler ve yöneticiler devreye girebilir. Her durumda, yöneticiler yayınlanan içeriğin nihai onayını uygulayacaktır.

2003 yılında video oyunlarından elde edilen gelir, sinema filmlerinden elde edilen sinema gişe gelirini aştı. Sofistike video oyunları, etkileşimli bir içerik yapısında sunulan sinematik hareketli görüntüleri birleştirir.

Sinema filmi endüstrisi gibi, video oyunu yapımcıları da gişe rekorları kıran yapımlar üretmek için ünlü yetenekleri kullanır ve büyük paralar harcar. Ön filmler, devam filmleri ve klonlar gibi başarılı sinema filmlerinin ve çizgi romanların yan ürünleri yaygındır. Televizyon endüstrisi gibi, yaratıcılar da daha küçük bir ekran planlıyor. Ancak etkileşim, kullanıcı ve içerik arasında daha da yakın bir ilişki de sağlar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir