Promosyon Araçlarını Yönetme – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Promosyon Araçlarını Yönetme – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

25 Ağustos 2022 Belli bir dönem için düzenlenen tüketiciyi özendirme amaçlı etkinlik Pazarlama Araçları Nelerdir Satış GELİŞTİRME Nedir 0
Pazarın Doğası

Promosyon Araçlarını Yönetme

Bir satın alma kararıyla ilgili olarak tüm iletişim araçları aynı amaca sahip değildir. Çevrimiçi hizmetler işinde, bir promosyon kampanyasının temel amacı, müşterileri az bilinen bir çözümün faydaları hakkında bilgilendirmektir.

Tersine, cep telefonu işinde amaç, bir şirketin rakiplerine kıyasla değer önerisini ilan etmektir, çünkü sorun ürün farkındalığı değil, müşterileri rekabetten geçmeye teşvik etmektir.

Bazı iletişim araçları farkındalık oluşturmak için uygundur; diğerleri, ürün ve teknolojinin daha iyi anlaşılmasını sağlamak için mükemmeldir; hatta diğerleri ürün takdirini güçlendirir veya satın alma işlemini tamamlar. Buna göre, bu araçlar bu nedenle zaman içinde farklı noktalarda kullanılmalıdır.

Yeni bir ürünün piyasaya sürülmesi durumunu ele alalım. Her şeyden önce, bir pazarlama yöneticisi, ürün farkındalığı oluşturmak için reklam ve doğrudan pazarlama kampanyaları planlamalıdır.

Bu kampanyaları, yeni bir teknolojiyi ve faydalarını açıklamak için seminerlere davetler ve profesyonel dergilerde makalelerin yayınlanmasının yanı sıra ticari fuarlara katılım izlemektedir. Satış gücü ve distribütörler, yeni ürünü test etmelerine, dokunmalarına ve görmelerine izin verilen ürün tanıtımları düzenleyerek müşteri inançlarını güçlendirmeye davet edilecektir.

Ticaret fuarları, seminerler, boş zamanlarında okunabilen ve tekrar okunabilen literatür ve paketleme, müşteriyi bir ürüne alıştırmaya yardımcı olur. Bu araçlar, müşterinin ihtiyaçlarına en uygun seçimi yapmasına yardımcı olarak satış gücünün ve distribütörün yolunu açar.

Gerekirse, özellikle talebin ortaya çıkması tahmin edilenden daha uzun sürerse, farkındalığı teşvik edecek eylemler planlanabilir. Ancak gerçekte, yüksek teknoloji endüstrisindeki yeni ürün duyuruları birbirini hızla takip ettiğinden (tüm ürünler devrim niteliğinde olmasa bile), bir pazarlama yöneticisi ürün lansmanları için iletişim faaliyetlerinin hazırlanmasına konsantre olmalı ve gerisini biraz ihmal etmelidir.

İyi bir iletişim kampanyası, ürün lansmanları için kilit başarı faktörlerini güçlendirecek ve ilk önce yeni bir ürünün avantajlarını açıklayan, başarılı bir ürün imajını ileten veya güvenilir referansları halka açıklayan “yenilikçilere” hitap etmelidir. Öte yandan, kalitesiz bir iletişim kampanyası bir ürünü mahvedebilir.

Çoğu zaman, ürün lansmanları oyunun merkezinde yer alır. Başarısız bir ürün lansmanı, genellikle satışlarda bir gecikme anlamına gelir ve bir rakibe bu zamandan yararlanma ve pazara atlama fırsatı verebilir. Yeni bir ürün ne çok erken ne de çok geç olmadan doğru zamanda duyurulmalıdır.

Yüksek Teknolojili Ürünler İçin İletişim Planında Ön Duyuru

İletişim faaliyetlerini yönetmek gerçekten bir sanattır. Bilgisayar endüstrisinde, IBM ve Microsoft zamanlamanın ustalarıdır. Özellikle, piyasaya hazır olmadan önce ürünlerinin ön duyurusu konusunda çok bilgilidirler.

Bazen küçümseyerek “buharlı yazılım” olarak adlandırılan ön duyuru, farklı piyasa oyuncularının (yani müşterilerin, aynı zamanda rakipler, distribütörler, tedarikçiler ve hatta hissedarlar ve hükümetler) algı ve tutumlarını etkilemeyi amaçlayan bir iletişim türüdür.

Çoğu ön duyuru ürünlere ve fiyat indirimine odaklanırken, bunlar ayrıca gelecekteki kazançlar, gelecek ittifaklar, lisanslama stratejilerindeki değişiklikler, dağıtım stratejilerindeki hamleler veya gelecekteki satın almalarla da ilgili olabilir.

Mobil telekomünikasyon operatörlerinin kameralı cep telefonları aracılığıyla fotoğraflı mesajlaşmayı başardıkları için, ön duyuru, piyasada bir miktar “vızıltı” yaratarak talebi artırmaya yardımcı olabilir.

Bu hizmet 2001 yılında duyurulmuştu. 2002 yılının ortalarında Japonya ve Avrupa’da büyük bir başarı ile tanıtılmıştı: fotoğraflı canlı mesajlaşma Vodafone live! 1 yıl içinde yalnızca Birleşik Krallık’ta 2 milyondan fazla müşteriye imza attı, Japonya’da ise DoCoMo 11 ayda 10 milyondan fazla kameralı cep telefonu sattı.

Ön duyuru, müşterilerin satın almaları ve teknolojik gelişmeleri için daha verimli planlama yapmalarına da yardımcı olabilir. Rutin olarak, tüm büyük bilgisayar ve telekomünikasyon satıcıları gelecekteki ürünlerini bir gizlilik anlaşması kapsamında en büyük müşterilerine sunuyorlar.


Belli bir dönem için düzenlenen tüketiciyi özendirme amaçlı etkinlik
Pazarlama Araçları Nelerdir
Satış GELİŞTİRME Nedir
Satış geliştirmenin avantajlarından biri değildir
Satış Teknikleri
Satış Tutundurma Nedir


Bazı şirketler, örneğin Microsoft’un X box oyun konsolunu Mart 2000’de geliştiricilere sunduğunda ve bir yıldan fazla bir süre için piyasaya çıkmayacağını açıkladığı gibi, yeni distribütörleri veya yazılım geliştiricileri gibi tamamlayıcıları çekmek için ön duyuruyu kullanır. Bazı durumlarda, ön duyuru sadece bu distribütörleri motive etmek veya şirkette tutmak için kullanılır.

Nihayetinde yüksek teknoloji endüstrisinde, ön duyuru, çoğunlukla yüksek profilli bir liderlik konumunu sürdürmek için yaygın olarak kullanılmaktadır. Bazı yenilikçi şirketler, rakiplerini benzer ürünlerle pazara girmekten vazgeçirmek için ön duyuruyu kullanır.

Diğerleri bunu, mevcut müşterilerini satın almayı ertelemeye teşvik etmek için misilleme niteliğinde bir ön duyuru olarak, yeni bir ürünün ön duyurusuna veya piyasaya sürülmesine karşı koymak için kullanır.

1994’te IBM, doğrudan Microsoft’un MSDOS yazılımını kullanan müşterilerin kurulu tabanını hedefleyen yeni PC işletim sistemi Warp’ı piyasaya sürdüğünde Microsoft’un stratejisi buydu: Bill Gates, yeni nesil işletim sistemi Windows 95’in lansmanını duyurdu. 1995 yılının başında piyasayı dondurdu. Warp pazar payı sonraki aylarda düştü ve 2 yıl sonra IBM, PC işletim yazılımındaki herhangi bir yeni gelişmeyi durdurdu.

Bu agresif iletişim stratejisinin, ürünün nihai olarak özelliği sağlaması ve duyurulan tarihte mevcut olması durumunda, müşteriler üzerinde hiçbir etkisi olmadan iyi çalıştığı gösterilmiştir.

Durum böyle değilse, bir ön duyuru kampanyası kolaylıkla geri tepebilir ve memnun olmayan müşterilerin başka bir tedarikçiye geçmesine neden olabilir ve firmanın itibarına ve güvenilirliğine mal olabilir. Webvan, Boo.com ve diğer birçok dot-com şirketinin çökmesinin nedenlerinden biri, önceden çok abarttıkları hizmetleri zamanında ve kaliteli bir şekilde teslim edememeleriydi.

Ön duyurunun diğer bir dezavantajı, mevcut ürün hattının beklenen yeni ürün tarafından anında yamyamlaştırılmasıdır. Müşteriler, duyurulan ürünün zaten mevcut olduğuna inanabilir ve satın alma kararlarını fiili bulunabilirlik tarihine erteleyebilir.

Son olarak, bir ön duyuru, rakibi tarafından ilk kez duyurulan ürünle pazara ilk giren olmaya çalışan veya daha da kötüsü, ilk olmaya çalışan bir rakibe değerli bilgiler verebilir.

Ünlü bir örnek, 1992 yılında yeni bir disk depolama teknolojisini 1 yıllık teslim süresiyle duyuran ancak çeşitli teknik sorunlar nedeniyle ürün 1994 yılının ortalarına kadar gönderilmeyen Depolama Teknolojisi örneğidir. Bu arada müşteriler, Depolama Teknolojisi ile OEM anlaşmasını bırakan ve Shark adlı kendi depolama ürün ailesini piyasaya süren lider EMC ve rakip IBM’e dönmüştü. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir