Reklam Zamanları

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Reklam Zamanları

12 Haziran 2023 Reklam ve pazarlama Nedir Yaratıcı reklam Stratejileri 0
Ticaret Sisteminin Oluşması

Reklam Zamanları

Televizyonun ilk yıllarında reklamlar, her bir saatlik programın 10 dakikadan azını oluşturuyordu. Reklamlara ayrılan zaman o zamandan bu yana iki kattan fazla arttı ve artık yarım saatlik programların çoğu eşit miktarda program içeriği ve reklam gösteriyor.

Kendi başına “içerik” haline gelen şeye bu kadar zaman ayrılmışken, reklamların ayrı bir eğlence biçimi olduğu fikrinin kanıtı olarak reklamlardan başka bir yere bakmayın, bir “geri itme”nin başlaması şaşırtıcı değildir. Geri itme, büyük ölçüde iki ana faktörün birleşmesi tarafından yönlendirildi.

Elektroniğe yaptığı harcamalar ve kişisel bilgisayarın çoğalmasıyla teşvik edilen internet web sitelerinin sayısı doksanlı yılların ortalarında 6.000’den 1 milyonun üzerine çıktı ve bu daha başlangıçtı. Hâlâ en eski “öldürücü uygulamalardan” biri olarak kabul edilen e-posta da yükselişe geçti.

Aynı zamanda gelişmekte olan bir dünyaydı: İnanılmaz görünse de, doksanların ortalarında dünyanın dört bir yanındaki e-posta sunucuları açık ve korumasız bir şekilde oturdu; bu, sosyal ağın ortaya çıkışında çok önemli olacak bir gözetimdi. O zamanlar, sunucunun IP adresini veya adını biliyorsanız, soru sorulmadan posta göndermek için kullanabilirsiniz. Alıcıların gerçekten alıp okuyabilecekleri postalardan bahsediyoruz. Ticari posta henüz gerçekleşmemişti.

Bununla birlikte, NSFNET’in İnternet’i ticari amaçlarla kullanma yasağını kaldırması ve posta sunucularının görece korumasız doğası, daha sonra olanları kaçınılmaz hale getirdi. Bu yeni mecranın reklamcılık için ne zaman kullanılıp kullanılmayacağına ve bunun büyük ölçekte kabul edilip edilmeyeceğine dair büyük soru birkaç kişiden fazlasının aklındaydı. Sadece cevaplanmayı bekleyen bir soruydu.

Alıcılar ve onların İnternet servis sağlayıcıları (İSS’ler) kısa sürede bu yeni uygulamanın temelde sakıncalı olduğunu anladılar ve karşı önlemler üzerinde çalışmaya başladılar. İstenmeyen e-posta gönderdiğinden şüphelenilen kişilerin çevrimiçi hesaplarını otomatik olarak iptal etmek için geliştirilen ilk anti-spam aracı, tüm bir anti-spam araç hareketini başlattı.

Bu Neden Önemli?

Spam’in alıcıların kontrolünde olduğu bir iletişim kanalına gelmesi, 30 yıldır yürürlükte olan barışçıl bir arada yaşamayı paramparça etti. İzleyiciler, kesintileri az ya da çok şikayet etmeden ücretsiz TV’nin bedeli olarak kabul ettiler (ve şaşırtıcı bir şekilde, daha az ölçüde de olsa, ücretli kabloda).

İtiraz etseler bile kanal değiştirmeden yapabilecekleri çok az şey vardı. Reklamlar anlaşmanın bir parçasıydı. İnternet ve özellikle bir e-posta gelen kutusu farklıydı. İlk olarak, “benim” gelen kutumdu ve “ben”, en azından parasını ödediğim için, içine neyin geldiğine karar verme hakkı varsayılır. İkincisi, TV reklamlarından farklı olarak spam, aslında gelen kutumu tıkayabilir, İnterneti yavaşlatabilir ve genellikle “benim” deneyimimi bozabilir.

İnsanlar toplu ölçekte buna gücendi. Spam bir devi uyandırmıştı ve o dev o zamandan beri araya giren reklamları geri püskürtüyor. Sosyal ağda kesintiler, sürdürülebilir bir konuşmayla sonuçlanmaz. En saf haliyle, tüm konuşmalar katılımcıdır.
tif ve seçimle meşgul. Bu basit öncül, sosyal ağdaki kesinti ve aldatmanın neden bu kadar şiddetle reddedildiğini açıklamakta uzun bir yol kat ediyor.


Pazarlama reklam örnekleri
Yaratıcı reklam Stratejileri
En iyi reklam stratejileri
türkiye’de ilk basılı reklam örneği
Reklam ve pazarlama Nedir
Reklam ve pazarlama Taban Puanları
Reklam STRATEJİLERİ PDF
Reklam PAZARLAMA Ne iş Yapar


Bu belirli olayların ve sosyal medyanın evrimini yönlendirmede takip edenlerin önemi abartılamaz. Bir anlamda, bir alıcıya son derece kesintiye uğratan, genellikle hedeflenmeyen bir mesaj gönderme uygulaması olan spam tarafından gündeme getirilen sorunlar, elektronik çağda reklamcılığın nasıl olabileceği ve daha da önemlisi, çalışması gerektiği hakkında bir tartışmayı tetikledi.

Aynı zamanda, ilk günlerde mesajlar o kadar kötü, e-postalar o kadar önemsiz ve içerik o kadar yırtıcı değildi. İlk günlerde, teknisyenler için bir sıkıntı ve pazarlamacılar için algılanan (ve yanlış anlaşılan) bir fırsatla ilgiliydi.

Sorular, başka herhangi bir şey kadar nasıl para kazanılacağıyla ilgiliydi ve alıcı deneyimine yeterince öngörülmedi. Ne olursa olsun, bu tartışmalar, alıcıların kendi yollarına gönderilenler üzerinde kontrol sahibi olması gerektiği fikrini doğurdu.

Reklam yöneticilerinin uzun süredir bildiği kişisel ilgilerinin paraya değer olduğu gerçeği, ortaya çıkan kanalları suistimal edenlere karşı çok daha fazla baskı yapan düşünce liderlerinin tartışmalarının birdenbire merkezi haline geldi.

Özellikle istenmeyen e-postaların rahatsız edici doğası, bir bütün olarak reklam endüstrisine tali zarar verdi. İronik bir şekilde ve kendi zararına da olsa, reklam endüstrisi onu durdurmak için çok az şey yaptı.

İstenmeyen e-posta, insanları reklam izinsiz girişine karşı topladı ve bunun dışında pek çok iyi iş çapraz ateşe tutuldu. Örneğin, TV reklamlarının aksine, istenmeyen e-posta kendi yolunu bulamaz, eğlendiremez ve genellikle aldatıcı mesajlar içerir. Bunlar, reklamcılığın üzerine inşa edildiği standartlar değildir.

Uzun yıllar geçirdiğim ajans Idea City’de, ajansın kurucu ortağı Tim McClure, temel olarak bir reklamın bir kesinti olduğunu savunan “Davetsiz Misafir” atasözünü icat etti. Bu nedenle, örneğin gerçekten eğlendiren bir kahkaha veya şefkat anı yaratarak izleyiciye “karşılık vermek” toplu olarak pazarlamacının ve reklamverenin görevidir.

Spam gönderenlerin öncülünü ihlal ederek tüketiciler arasında ikinci ve çok daha güçlü bir kavramı ön plana çıkardı: Spam gönderenler, alıcı düzeyinde reklam üzerindeki kontrolün değeri konusunda farkındalık yarattı. İstenmeyen e-posta gönderenler, tüm bir izleyici kitlesini (kendilerine karşı) harekete geçirdi ve reklamlar üzerinde kişisel düzeyde kontrol talebi yarattı.

TV, radyo, dergiler ve hatta doğrudan postayla (Birleşik Devletler Posta Servisi, uzun süredir pazarlamacıların hizmetlerini ödemeleri koşuluyla kullanma haklarını uygulamıştır), bir alıcının pek çok şeyi seçebileceği veya yönetebileceği geçerli bir yol yoktu. cihazı kapatmadan ticari mesajları daha az bloke edin.

Dijital iletişim ile kontrol öğeleri artık yerleşiktir; bizi birbirimize bağlayan dokunun beklenen bir parçası. Reklamverenler ve ağ yöneticileri, çağdaş tüketici odaklı “reklamdan kaçınma” konusunda endişe yaşıyorlarsa, diğerlerinin yanı sıra Laurence Canter ve Martha Siegel’e teşekkür etmeleri gerekiyor.

İstenmeyen mesajları, alıcıların sahipliğini ve kontrolünü kolayca alabilecekleri bir ortama sokarak, ilk kişisel kazanç amaçlı ticari spam göndericilerin eylemleri, tüketicilerde hem harekete geçme ihtiyacının farkındalığını hem de kişisel kontrol uygulamasını yarattı. Basit kara listelerden gelişmiş spam filtrelerine kadar uzanan antispam araçları artık norm haline geldi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir