Reklamcılık – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Reklamcılık – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

8 Ocak 2023 Reklam ve PAZARLAMA STRATEJİLERİ Reklamcılık ve pazarlama Taban Puanları 0
TİCARET SİSTEMLERİNİ TEST ETME

Reklamcılık

Reklamcılığın yaygın olarak kullanıldığına şüphe yok. Birey olarak ortalama olarak günde en az 600 reklama maruz kalıyoruz. Bu, sürekli genişleyen medya çeşitliliğinin bir sonucu olarak hızla artan bir rakamdır.

Televizyon, radyo ve yazılı basın, günümüzde hala yaygın olarak reklamcılıkta kullanılmaktadır, ancak artık tartışıldığı gibi internet aracılığıyla ortaya çıkan heyecan verici fırsatlarla rekabet etmektedir. Sonuç olarak, reklamın pahalı olması gerekmez.

Televizyon gibi bazı medya sınıfları ve ulusal basılı medya gibi bazı geniş erişimli araçlar etkinlik bütçelerini aşabilirken, daha iyi hedeflendikleri için sadece daha uygun fiyatlı değil, aynı zamanda daha etkili olabilecek alternatifler olabilir.

Ulaşım, basılı materyaller, reklam panoları, telefon ve internet gibi medyanın kullanımı, etkinlik yöneticilerine entegre pazarlama iletişimi (IMC) kararları için çok sayıda reklam seçeneği sunar. Ticari ortakların getirdiği değer ve ortak reklam programları fırsatları da bu sürece yardımcı olmaktadır.

Buna ek olarak, medyanın parçalanmış olması, televizyon reklamcılığının oldukça uzmanlaşmış ve hedeflenmiş dijital kanallarla daha geniş çapta karşılanabilir olduğu anlamına gelir. Sunulan bu kadar çeşitli ve geniş bir reklam medyası yelpazesiyle, en küçük etkinliğin etkinlik yöneticileri için bile artık çok pahalı bir seçenek olmadığı açık olmalıdır.

Bu bölüm, bir iletişim aracı olarak reklamcılığın değerini göstermek için sekiz bölüme ayrılmıştır. İlk olarak, etkinlik iletişimindeki rolü tartışılır ve bunu, neler başarabileceğinin değerlendirilmesi ve reklamcılık hedeflerinin belirlenmesi izler.

Sonraki iki bölüm daha sonra el ele gider. İlk olarak, yönetimin karar vermesini etkileyen faktörler ve özellikle kurum içinde veya kurum dışında kampanyalar uygulama kararı belirlenir. Ardından, kampanyaları yönetme süreci ele alınır.

Sonraki bölümler, reklamların tasarımı ve üretimi ile medya planlama ve satın alma konularına dönüyor. Bunu etkinlik organizasyonları için mevcut olan çeşitli ortamların bir incelemesi takip eder ve son olarak değerlendirme tartışılır.

Bu bölümdeki vaka çalışması, Tour de France ile ilgili bir reklam kampanyasını ele alarak reklam sürecini incelemektedir. Baştan sona odak noktası, kişisel olmayan medyayı kullanan reklamcılıktır.

Reklamın Rolü

Belirtilmesi gereken ilk nokta, reklamın bir etkinliğin bütünleşik pazarlama iletişiminin yalnızca bir bileşeni olduğudur. Bu, yalnızca mevcut tanıtım araçlarından biridir. Ne yazık ki, reklamcılık, tüm tanıtım faaliyetlerini temsil etmek için kullanıldığı için sıklıkla yanlış anlaşılan bir kelimedir ve bir iletişim seçimi olarak rolünü anlamak için bu, öğrenilmesi gereken önemli bir ayrımdır.

Örneğin, reklam ve tanıtım arasında bir karışıklık olabilir. Tanıtımın nasıl editoryal değişikliğe tabi olduğu ve bu nedenle hiç veya değiştirilmemiş bir biçimde teslim edilmesinin garanti edilmediği konusunda ayrımlar yapılmıştır.

Bir yandan tanıtım, karşılığı ödenmeyen yer veya zaman işgal ederken, diğer yandan reklamın değiştirilmemiş bir mesajla, kullanılan yer veya zaman aralığı için kararlaştırılan bir oranda iletilmesi garanti edilir. Reklamın da bu şekilde açıkça tanımlanabilir olması gerekir. Örneğin tanıtım gibi görünmek için kasıtlı olarak tasarlanan reklamların, reklam yaptıklarını kabul eden ifadeler taşıması gerekir.

Zaman zaman reklam ve satış promosyonları arasında da ayrım yapılması gerekir. Her ikisinin de etkili entegre iletişim oluşturmak için kullanılmasına rağmen, ayrım hala gereklidir. Para indirimi teklifi, yarışma veya birinci sınıf ürünler için kupon taşıyan bir reklam, satış promosyonu tekniği kullanıyor.

Bu disiplinleri akademik anlamda tartışırken bu ayrımları yapmak önemlidir, ancak endüstride de bu ayrım önemlidir. Örneğin, iletişim cihazlarının kombinasyonlarından bahsederken veya reklam veya halkla ilişkiler için ayrı kampanyalar gibi planlar hazırlarken, ayrımı yapabilmek, herhangi bir karışıklığın ortaya çıkmamasını sağlayacaktır.


Reklamcılık ve pazarlama Taban Puanları
REKLAMCILIK ve PAZARLAMA Bölümü
Reklamcılık Bölümü
Reklamcılık Nedir
REKLAMCILIK Taban Puanları
REKLAMCILIK Bölümü Dersleri
Reklam ve PAZARLAMA STRATEJİLERİ
Pazarlama ve reklamcılık Ne is Yapar


Bu ayrımları yaptıktan sonra, birçok etkinlik organizasyonunun bir IMC programının sadece bir iletişim ve reklam stratejileri koleksiyonundan daha fazlası olduğunu anlaması belki daha kolay olacaktır. Personel, tedarikçiler ve müşteriler arasında hem dahili hem de harici olarak net mesajlar içerir.

Bunun nedeni, bu tür kuruluşların çoğunun küçük olması ve iletişimin farklı yönleri için ayrı departmanların olmaması ve bireysel etkinlik pazarlamacılarının birçok pazarlama rolü üstlenmek zorunda kalması olabilir.

Geçmişte özellikle televizyon, radyo ve ulusal basın seçimlerinin genellikle çok pahalı olması nedeniyle, reklamcılık da pek çok etkinlik için nadiren bir seçenek olmuştur. Diğer endüstrilerde reklamlar genellikle promosyon harcamalarının çoğunu oluştururken, etkinlik endüstrisi için diğer iletişim biçimlerini araştırmak çoğu zaman bir gereklilik olmuştur.

Günümüzün artan ve çeşitli reklam seçenekleri bu ikilemi hafifletiyor. Bazı etkinlikler için reklam, bu reklam mesajlarını desteklemek için diğer iletişim bağlantı noktalarının kullanıldığı merkezi odak noktasıdır.

Örneğin, reklamların bir etkinlik mesajı iletmek ve bilet alıcılarını web sitesi adreslerine yönlendirmek için tasarlandığı ve bilet tekliflerinin ticari ortaklar aracılığıyla paket halinde ve tanıtım yoluyla yarışmalarda sunulduğu tüketici odaklı bir IMC planındadır.

Reklam, örneğin ticari reklamın etkinlik sponsorlarının işe alınmasını desteklemek için tasarlandığı ve kişisel takip araması gibi doğrudan pazarlama yöntemlerinin önceliği olduğu işletmeler arası odaklı planlarda bir destek mekanizması olarak da kullanılabilir. Bir IMC yaklaşımının değerli bir parçası olarak reklamın rolü, açıkça hem tüketici hem de ticari pazarlara ulaşmak için kullanılabilecek bir roldür.

Reklamcılığın temel faydalarının, artık giderek artan bir şekilde seçici bir hedef temelinde kitlesel izleyicilere ulaşabilmesi ve bunu nispeten düşük maliyetlerle gerçekleştirebilmesi olduğunu önerin. Dolayısıyla doğru hedeflere ulaşmada hem verimli hem de etkili olduğunu savunuyorlar.

Farkındalık için yüksek sayılara ulaşabilmesi ve marka farklılaşması gösterebilmesi açısından markanın devamlılığı ve muhtemelen marka gelişimi için etkili olduğunu da savunuyorlar. Reklamın, yeni markaların başarılı bir şekilde tanıtılması ve yerleşik markaların savunulması için kritik öneme sahip olduğunu kabul eder ve savunur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir