Reklamları Hedefleme – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Reklamları Hedefleme – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

22 Kasım 2022 Marka imajı reklam örnekleri Reklam PAZARLAMA Reklamcılık pazarlamanın neresindedir 0
Piyasalar ve Ticaret

Bireylerin Medya Hedefleri

Bireylerin amaçlarına genellikle, bir kişinin belirli bir durumda peşinden koştuğu şeye ilişkin bilişi olarak atıfta bulunulur ve içsel bir uyarılma durumuyla ilişkilendirilir.

Bu nedenle, bir bireyin medya hedefi, bu durumda m-reklamlar için ortam olan mobil cihazla ilgilenirken bireyin izlediği işlem hedefinin bilişidir. Alıcıların bir mobil cihaz kullanarak ulaşmaya çalıştıkları hedef türü de reklamı işlemelerini etkiler.

Kullanıcıların medya hedefleri bilgi ise, müşteri kendilerine alakalı bilgiler sağlayan reklamlarla daha fazla ilgilenecektir.

Öte yandan, müşterilerin hedefleri daha çok eğlenceye yönelikse, ki bu en azından genç tüketiciler arasında oldukça olasıdır, eğlenceli ve estetik zevk, duygusal uyarım veya sosyal deneyim yoluyla deneyimsel tatmin sağlayan reklamlardan keyif alacaklardır.

Bununla birlikte, bir tüketici aynı anda her iki amaca da ulaşmak isteyebilir ve bu türlerin göreceli önemi, kişinin o andaki durumuna göre değişebilir.

Şimdi m-reklamı benzersiz bir reklam biçimi yapan özellikleri, yani onun kişisel ve etkileşimli doğasını ve bağlam farkındalığını tartıştık. Ayrıca, kullanıcıların mobil cihazlarını kullanma biçimleri de aldıkları reklamları algılama biçimlerini etkiler.

M-reklam çok kişisel olduğu için, reklam planlaması yapılırken yeni türden talepler ortaya koyar. Sonraki bölümde, m-reklamcılığın nasıl planlanacağını ele alacağız. Herhangi bir reklam kampanyasını planlarken alınması gereken iki ana karar vardır: kiminle konuşmak istiyoruz (yani reklamı hedefliyoruz) ve onlara ne söylemek istiyoruz (yani reklam içeriği).

Reklamları Hedefleme

Perakendeci, m-reklam hizmet sistemine eklenen kullanıcıya özel bilgileri kullanabilirse, m-reklamın hedeflenmesi mümkündür. Bu, iki farklı ama tamamlayıcı yolla yapılabilir.

İlk olarak, her kullanıcı, reklam gönderme izni verirken ayrıca bir kullanıcı profili doldurur. Bu, demografik ayrıntıları, kullanıcının o anki ruh halini (ör. kullanıcı aç mı, eğlence mi arıyor, alışveriş mi arıyor vb.) ve kişisel ilgi alanlarını (ör. moda, filmler, yemek, avlanma, okuma vb.) içerebilir.

Kullanıcılar ayrıca, tüketicinin boşta olup olmadığını veya reklam almaya istekli olup olmadığını söyleyen iletişim durumunu da girer. Bütün bunlar doğrudan kullanıcının mobil cihazından yapılabilir. İkincisi, perakendeci, şirketin Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) veri tabanındaki mevcut verileri kullanabilir.

Ayrıca içerik farkındalığı, perakendecilerin reklamları yerel hava koşullarına göre hedeflemesine olanak tanır. Sistem, internet aracılığıyla yerel bir hava durumu istasyonundan güncel hava durumu bilgilerini alabilir. Böylece m-reklam, perakendecilerin yalnızca güneş parlarken bir güneş gözlüğü reklamı göndererek değişen hava koşullarından yararlanmalarına olanak tanır.

Ayrıca hedeflemede zaman kullanılabilir. Günün saatine bağlı olarak perakendeciler, belirli bir zamanda müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayan m-reklamlar gönderebilir. Restoranlar sabahları özel kahvaltı teklifleri gönderebilir, akşamları ise boş koltuk olması durumunda akşam yemeği için indirim kuponları gönderebilirler.

Bar ve restoran sahipleri için, hava durumu ve konum bilgileriyle birlikte kullanılan zaman aralığı, mobil kullanıcıların bilgi ihtiyaçlarını gerçekten karşılayan m-reklamlar sağlamada bir dizi olasılık sağlar.


En iyi reklam
Reklam PAZARLAMA
Marka imajı reklam örnekleri
Reklam mesajı nedir
Reklamcılık pazarlamanın neresindedir
Temel mesaj stratejisi
Reklam kampanyaları PDF
Reklam değerlendirme örnekleri


Potansiyel alıcıların sayısı önemli ölçüde daha az olsa da, iyi planlanmış bir m-reklam uygulaması, örneğin doğrudan postadan (genellikle açılmadan bırakılır) veya televizyon reklamcılığından (zaplama ile kısıtlanır) daha etkili olabilir.

Perakendeci, kişisel bilgilere, hava durumuna, günün veya haftanın saatine ve tüketicinin konumuna bağlı olarak, mobil kullanıcının kişisel ilgi alanları ve ruh hali ile eşleşen reklamlar gönderebilir. Bu sayede müşteriler sadece almak istedikleri reklamları alacak ve tatsız sürprizlerden kaçınılmış olacaktır.

İstenmeyen mesajlar alıcıyı rahatsız ettiğinden, izin tabanlı m-reklamcılıkta bu son derece önemlidir. Bu nedenle reklamveren, reklamı başarılı bir şekilde hedefleyerek yüksek izlenme oranlarına ulaşabilir.

SMS m-reklamcılığı üzerine yapılan araştırma, deneme görevlilerinin %81’inin tüm mesajları silmeden önce incelediğini ve %77’sinin reklamı alır almaz bunu yaptığını bildiriyor.

Aynı zamanda bu, aynı reklamın bir kampanya süresince her müşteriye yalnızca bir kez gönderilmesi gerektiği anlamına gelir. Kampanya tekrar içeriyorsa, m-reklamların aynı tüketicilere gönderildiği her seferde farklı olması gerekir, aksi takdirde müşteri sıkıntısı söz konusu olabilir.

Reklam İçeriği

Reklamların içeriğine gelince, her türlü reklamda reklam veren, neyin söyleneceğine ve nasıl söyleneceğine karar vermek zorundadır. Bu kararların her ikisi de m-reklamcılığın başarısını etkiler. M-reklamların, müşterilerin perakende uyarıları, kuponlar, özel teklifler ve m-biletler gibi somut faydalar elde etmeleri, başka bir deyişle eyleme geçebilecekleri şeyler almaları halinde en iyi şekilde çalıştığını önerin.

Ancak, izne dayalı mobil reklamcılık için uygun olan, uzun vadeli etkileri, başka bir deyişle marka oluşturmayı amaçlayan mesajlardan, alıcıyı reklamverenle anında etkileşime sokmaya çalışan mesajlara kadar altı tür reklam öne sürün; yarışmalar, anketler ve oylama vb.

Tüketici tarafından verilen bilgileri ve/veya CRM veritabanlarından alınan bilgileri uygulayarak, reklamverenin ayrıca hızlı ve zamanında bilgi (yani alıcıyı ilgilendiren haberler) sağlayabileceğini öneriyoruz. Şimdiye kadar, mevcut araştırmaların çok az olması nedeniyle, m-reklamcılık kanalının en uygun içerik türünü söylemek için henüz çok erkendir.

Reklamın tarzı da dikkate alınması gereken önemli bir konudur. Mobil cihazlardan okumanın masaüstü bilgisayardan okumaya göre daha fazla zaman ve çaba gerektirebileceğini önerin.

Bu nedenle ve ayrıca yer sınırlamaları nedeniyle kopya kısa tutulmalı ve grafik veya fotoğraf kullanımı teşvik edilmelidir. Reklamın tasarımındaki mizah ve sürprizler, reklama karşı olumlu duygular uyandırır ve özellikle genç alıcılar arasında viral pazarlamaya yol açabilir.

Ayrıca, mobil cihazların kişisel doğasının yanı sıra m-reklamcılığın bağlama özgüllüğü ve yeniliğinin tüketicileri yüksek katılıma yönlendireceğini varsayıyoruz. Bu gibi durumlarda, kontrast etkisi tüketicileri reklamı daha fazla işlemeye teşvik ediyor gibi görünmektedir. Şimdi durumu incelemeye ve m-reklam kullanan perakendeciler için ampirik temelli bazı öneriler sunmaya devam edeceğiz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir