Risk Gidericiler – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Risk Gidericiler – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

17 Kasım 2022 Risk Analizi Genel Müdürlüğü Risk analizi Yöntemleri Risk analizini kim yapar 0
TİCARET SİSTEMİ GELİŞİMİ

Teknoloji

Teknolojik sorunlar, yalnızca Web sitesinin içeriği ve düzeniyle değil, aynı zamanda müşterileri çekme ve elde tutma etkinliğiyle de yakından ilgilidir. Yöneticiler, bazı kullanıcıların teknoloji kaygısını en aza indirmek için gerekli olmayan teknolojik karmaşıklığın kullanımından kaçınmalıdır.

Muhtemel bir taktik, tarayıcıların farklı yeterlilik seviyelerini karşılamak için farklı karmaşıklık seviyelerine sahip bir Web sitesi oluşturmak olabilir. Web’e aşina olmayanlara, standartlaştırılmış bir teklifin satın alınması için hızlı bir kolay adım seçeneği sunulabilirken, uzman alışverişçilere, ödemeye giden daha karmaşık bir yoldan satın alımlarını özelleştirme fırsatı verilebilir.

Örneğin, Nike.com müşterileri, çevrimiçi satın aldıkları ayakkabıların modelini, stilini ve rengini, ancak bunu yapmak isterlerse, kişiselleştirebilirler.

Web sayfalarının tipik bir basılı katalog biçimini izlememesi gerektiğini, ancak Web’in etkileşimli özelliklerinden tam olarak yararlanılması gerektiğini savunun. Örneğin, tüm Web siteleri tüketicilere şirketin bir temsilcisiyle iletişim kurma olanağı sağlamalı ve sorularına e-posta veya telefon yoluyla hızlı bir şekilde yanıt verilmelidir.

Başarılı bir şekilde çevrimiçi faaliyet gösteren şirketler tarafından sağlanana benzer bir takip sistemi, özellikle bir ürün stokta yoksa veya ürün tükendiyse, siparişin durumu hakkında alıcıyı güncel tutmak için (e-posta ile) kullanılmalıdır. teslimatta herhangi bir gecikme var.

Bu aynı zamanda olası risk algılarının aşılmasına da yardımcı olacaktır. Gerçekten de, lojistik problemler ve teslimat gecikmeleri veya başarısızlıkları, özellikle ilk kez alıcılar için İnternet alışverişi için ciddi bir caydırıcı unsur olarak sıklıkla dile getirilir.

İnternetin sanal özellikleri, müşterilere ürüne dokunma ve onu hissetme ya da bir hizmet sağlayıcıyla yüz yüze etkileşim kurma ihtiyacının üstesinden gelebilecek somut ipuçları sağlamada temel bir rol oynamalıdır.

Malın sanal deneyimi, landend.com’da bulunan sanal model özelliği gibi teknoloji ile sağlanabilir. Nadiren satın alınan mallar veya yeni ürünler için, ürünü çalışır durumda göstermek, işlevlerini, özelliklerini ve kullanımını göstermek için video akışı kullanılabilir.

Hizmetler için video akışları, yüz yüze sanal bir karşılaşma deneyimi sağlayabilir ve teslimat sürecini gösterebilir. Hizmet ürününün özelliğinin açıklanması (örneğin, bir tatil yeri veya ev içerik sigortası), tek başına metin veya durağan resimler yerine, video görüntüleri ve metin kombinasyonu ile daha etkili bir şekilde gösterilebilir. Ek olarak, video akışları ve müzik de sitenin algılanan hedonik değerini artırabilir.

Son olarak, ürünleri ve hizmetleri bireysel tüketicilerin gereksinimlerine göre özelleştirmek için İnternet’in etkileşim ve istihbarat özelliklerinden tam olarak yararlanılmalıdır. Çerezlerin yanı sıra, müşterilerin siteye nasıl geldiklerini, eriştikleri içeriği ve ne kadar süreyle eriştiklerini ve özel tekliflere nasıl yanıt verdiklerini analiz etmek için Web günlükleri kullanılmalıdır.

Örneğin, Birleşik Krallık e-perakendecisi Jungle.com, müşteriler yanıt vermiyorsa ana sayfasındaki teklifleri değiştirmek için bu tekniği kullanır. Teknoloji, müşterilerin ne istediğini tahmin etmek için de kullanılmalıdır.

Örneğin, Amazon.com ve diğer e-perakendeciler, bireysel bir müşterinin tercihlerini tüm kullanıcı tabanınınkilerle karşılaştıran işbirliğine dayalı filtreleme sistemleri kullanır.

Bu, Amazon’un benzer tercihlere sahip diğer kullanıcılar tarafından satın alınan ürünlere göre her müşteriye yeni seçenekler önermesini sağlar. E-marketler ayrıca bu tekniği çapraz ürün satışı yapmak ve her zamanki alışveriş sepetlerine göre bireysel müşterilere özel teklifler sunmak için kullanabilir.


Risk Analizi Genel Müdürlüğü
Risk Analizi PDF
Risk analizi
Risk analizini kim yapar
Risk Analizi Formu
Risk Analizi Raporu
Risk analizi örneği
Risk analizi Yöntemleri


Risk Gidericiler

Yukarıda tartışıldığı gibi, risk algıları İnternet alışverişi için güçlü bir caydırıcıdır. Yöneticiler, aşağıdaki risk gidericilerin tümünü veya bir kombinasyonunu dikkate almalıdır.

Marka itibarı, birçok araştırmacı tarafından özellikle ürün performansı, finansal ve psikolojik açıdan en önemli risk giderici olarak savunulmaktadır. Yerleşik çevrimdışı ve katalog perakendecileri, yeni gelenlere göre bariz bir avantaja sahip olacak ve reklamlarında itibarlarından tam olarak yararlanmalıdırlar.

Öte yandan, yerleşik bir itibara sahip olmayan elektronik perakendeciliğe yeni başlayanlar, tanınmış markaları taşıyarak tüketicilerin algılanan riski azaltabilir. E-ticarete yeni başlayanlar için bir alternatif, mevcut bir geleneksel perakendeci ile bir tür ortaklık kurmak olabilir.

Örneğin, Birleşik Krallık’ta e-market işine yeni başlayan Ocado.com, tanınmış süpermarket zinciri Waitrose ile ortaklaşa çalışıyor. Üçüncü taraf incelemeleri ve onaylarının yanı sıra para iade garantileri, güven işaretleri, ücretsiz denemeler, iade politikalarının net açıklamaları, ücretsiz şikayet hatları ve muhtemelen fiyat indirimleri de sunulmalıdır.

Teşvikler

Daha önce bahsedildiği gibi, Web kullanımı ve çevrimiçi satın alma deneyimi, Web’in bir alışveriş aracı olarak gelecekteki kullanımı üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Bu nedenle yöneticiler, ilk kez alıcıları çekmek ve müşterilerin siteye sadakatini teşvik etmek için teşvikler sağlamayı düşünmelidir.

Kuponlar, indirimler, ücretsiz hediyeler ve özel teklifler (ör. ücretsiz teslimat ve iadeler), hem ilk kez satın alanlar hem de mevcut müşteriler için, özellikle bir süredir satın almamışlarsa, olası teşviklerdir. Örneğin, Birleşik Krallık’taki e-market Ocado.com, belirli gün ve saatlerde alışveriş yapmaları ve bir teslimat yeri ayırtmaları için düzenli müşterilere bir teşvik olarak para indirimi sunuyor.

Son olarak, e-perakendeciler, memnun olmayan müşterileri siteye geri çekmek için uygun hizmet kurtarma eylemlerini kullanmalıdır. Örneğin, The Great Little Trading Company kısa bir süre önce tüm çevrimiçi müşterilerine bir e-posta göndererek özür diledi ve önceki sezon teslimatlarda meydana gelen gecikmelerin ve hataların nedenlerini açıkladı ve sorunu düzeltmek için attıkları adımlar konusunda onlara güvence verdi.

Bu, tüketicilerin çevrimiçi yaptıkları satın alma oranlarını artırmalarının önündeki engelleri azaltmanın ve hatta bunları aşmanın birçok olası yoluna ilişkin öneriler sunmaktadır.

Tersine, firmalar satış yapmaya çalışmak yerine İnternet üzerinden daha fazla bilgi ve daha iyi hizmet sağlamaya odaklanmaya karar verebilirler. Örneğin, çevrimiçi sigorta satışları ABD’deki 240 milyar dolarlık sigorta pazarının yalnızca yaklaşık %1’ini oluşturuyor ve sigortacılar çevrimiçi satış yapmak yerine ek hizmet ve bilgi sağlamaya yatırım yapıyor.

Hedeflerin netliği (örneğin, bilgi satmak veya sağlamak ve çevrimiçi ve çevrimdışı tedarik arasındaki denge), herhangi bir başarılı çevrimiçi strateji için çok önemlidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir