Riskin Kaynağı – Deniz Hukuku – Hukuk Alanı – Hukuk Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Hukuk Ödevi – Hukuk Alanında Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Süreli, online, quiz türü sınavlarda yardımcı olmuyoruz. Teklif etmeyin. - Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Riskin Kaynağı – Deniz Hukuku – Hukuk Alanı – Hukuk Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Hukuk Ödevi – Hukuk Alanında Ödev Yaptırma

29 Haziran 2022 Deniz kirliliğinin nedenleri Risk toplumu kuramı Risk toplumu Nedir 0
KASİT SUİSTİMALLER – Deniz Hukuku – Hukuk Alanı – Hukuk Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Hukuk Ödevi – Hukuk Alanında Ödev Yaptırma

Riskler

2017’deki iki olay, bu riskin ne kadar gerçek olduğunu gösteriyor. İlk olarak, 22 Haziran 2017’de ABD Denizcilik İdaresi, Karadeniz’de meydana gelen bir olayla ilgili bir rapor yayınladı. Bir geminin mürettebatının, GPS sisteminin artık düzgün çalışmadığını ve gemiyi yerine koymak yerine, GPS sisteminin artık düzgün çalışmadığını nasıl keşfettiğini anlattı. Novorossiysk limanının dışındaki gerçek konumu, Gelendzhik Havalimanı’nda içeride 32 kilometreden fazla olduğunu gösteriyordu. Geminin kaptanı, yakınlardaki diğer 20 gemiyle temasa geçti ve AIS imzalarının hepsini aynı iç bölgeye yerleştirdiğini keşfetti.

Onaylanırsa, bu deniz GPS sistemlerinin ilk başarılı sahtekarlığı olacak. Bu nitelikteki bir saldırı, daha önce daha olası bir tehlike olarak düşünülen GPS’in basit bir sıkışmasından çok daha fazla endişe vericidir. Bunun nedeni, bir teknenin bir GPS sistemi ile teması kaybettiğinde, normalde bir alarm sesi vererek mürettebatı sorun konusunda uyarmasıdır.

Bununla birlikte, sistemin çalışmaya devam etmesi için yanıltıcı bilgi vermesi için sahte olduğu durumlarda, böyle bir uyarı sağlanmaz. Bu sahtekarlığın kaynağı bilinmemekle birlikte, Rus Hükümeti tarafından siber savaş yeteneklerini test etmese bile, yetkilendirildiği söyleniyor.

Bu başlı başına bir endişe kaynağı olabilir, ancak açıkçası, gerekli teknoloji teröristlerin veya suçluların eline geçerse, ortaya çıkabilecek kaosu hayal etmek mümkündür. Bu sorunun kapsamı, Kore Yarımadası’nın açıklarında Karadeniz’den yüzlerce mil uzakta meydana gelen bir dizi olayla vurgulandı. Güney Koreli balıkçı teknelerinin filoları, GPS sistemlerinin sıkışması nedeniyle limana geri dönmek zorunda kaldı. Yine, sıkışmanın kaynağı bilinmiyor ama neredeyse kesinlikle Kuzey Kore’den geliyor.

• Yasal cezalar

Siber güvenlik standardını yükseltmek amacıyla dünya çapında düzenleyiciler ve hükümetler tarafından getirilen çok çeşitli yeni siber düzenlemelere uymama riskinin mal sahipleri ve operatörler için göz ardı edilmemesi önemlidir. Bu düzenlemelere uyulmaması, denizcileri yalnızca artan bir siber olay riskine maruz bırakmakla kalmayacak, aynı zamanda onları ağır para cezaları ve cezalara, gemilerin olası klasmanlarının kaldırılmasına ve sigorta kapsamının kaybına maruz bırakacaktır. Yine, buna birazdan daha detaylı bakacağız.

• Klas ve denize elverişlilik

Son olarak, yetersiz siber güvenliğin hem bir gemiyi klas içinde tutma kabiliyetini hem de denize elverişliliğini sorgulatabileceği ihtimalini gözden kaçırmamak önemlidir.

Saldırı Araçları

Saldırılar, bir dizi farklı hedeflenmiş veya hedeflenmemiş cihaz kullanılarak gerçekleştirilebilir. Doğrudan hackleme bir yöntemdir ve GPS gibi harici yardımlar bozulursa neler olabileceğini tartıştık. Bununla birlikte, daha az dramatik ama eşit derecede zarar verici saldırı araçları da vardır. Daha iyi bilinenlerden bazıları şunlardır:

• Sosyal mühendislik

Bu teknik daha çok “geleneksel” bir dolandırıcılığa benzer, ancak sosyal medya aracılığıyla gerçekleştirilir. Amacı, kötü amaçlı yazılımın eklenmesine veya gizli bilgilerin serbest bırakılmasına izin vermek için kurbanı siber güvenlik protokollerini ihlal etmeye ikna etmektir. Denizcilik bağlamında, bu saldırıların bireysel denizcileri veya kıyıdaki operasyonları hedef alması muhtemeldir ve aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi farklı biçimde olabilir:

° Kimlik avı – parolalar gibi gizli bilgileri arayan çok sayıda potansiyel hedefe e-posta göndermeyi içerir. Bu aynı zamanda kurbanın, e-postadaki verilerin çalınmasına veya kötü amaçlı yazılımların yüklenmesine izin veren bir köprü aracılığıyla bir web sitesini ziyaret etmesini gerektirebilir.

° Hedef odaklı kimlik avı – bu, kimlik avına benzer ancak belirli bireyleri veya birey gruplarını hedef alır. Bu tür bir saldırının dramatik bir örneği, 2013 yılında bir yakıt tedarik şirketi olan WFS’nin, sahte bir yakıt tedarik ihalesine yanıt olarak Fildişi Sahili açıklarında bir tankere 18 milyon ABD Doları değerinde yakıt tedarik etmesiyle meydana geldi.

Malezya, bu tehdide ilişkin daha yeni bir hatırlatma sağlıyor. Oradaki bir sığınak şirketinin, işten 1 milyon ABD dolarından fazla para çalan siber suçluların kurbanı olduğu bildirildi.


Risk toplumu PDF
Risk toplumu kuramı
Risk toplumu makale
Risk toplumu Nedir
Giddens risk toplumu
Deniz KİRLİLİĞİ ile ilgili makaleler
Ulrich Beck risk toplumu
Deniz kirliliğinin nedenleri


Saldırganların hedefin bilgisayarına casus yazılım yükleyebildiği ve şirket ile tedarikçisi arasındaki e-posta alışverişlerini okuyabildiği görülüyor. Ardından, tedarikçiden ABD’deki bir bankaya para ödenmesini talep ettiği iddia edilen sahte bir e-posta oluşturdular. Kurban, saldırıdan ancak gerçek tedarikçi ödeme için kendisiyle iletişime geçtiğinde haberdar oldu.

° Su hortumu – sahte bir web sitesi kurmak veya mağdurların kullandığı ve güvendiği bilinen mevcut bir web sitesini bozmak. Seçilen ziyaretçiler, sistemlerine kötü amaçlı yazılım yüklemeleri için kandırılır.

• Dağıtılmış hizmet reddi saldırıları (veya DDoS)

Bu saldırılarda saldırgan, bir sunucuyu veya başka bir ağ kaynağını hedef alarak, çökmesine veya çalışmamasına neden olarak hedefin bilgisayar sistemlerini bozar. Bu saldırılar genellikle sahipleri tamamen masum olan ve cihazlarının ne amaçla kullanıldığının farkında olmayan bir “botnet” veya bozuk bilgisayar ağı kullanılarak gerçekleştirilir.

Bilgisayarlar yerli makineler veya hatta büyüyen “nesnelerin interneti”nin bir parçası olabilir. Botnet’ler dark web’de birkaç yüz dolara (bitcoin cinsinden) satın alınabilir veya “hizmet olarak suç” kuruluşları, bu saldırıların vasıfsız saldırganlar için bile nispeten kolay gerçekleştirilmesini sağlayan teknik bilgi birikimini sağlamak ve uygulamak için kiralanabilir. . Bu saldırıların arkasındaki motifler ticari sabotajdan şantaj, aktivizm ve intikama kadar uzanıyor.

Belirtildiği gibi, bu tekniklerin çoğu, kötü amaçlı yazılımı geminin veya kıyı tesisinin sistemlerine yüklemek için denizde veya karada bir bireyin farkında olmadan işbirliğini gerektirir. Bu, siber riskle ilgili herhangi bir tartışmada yinelenen bir temadır ve şüphesiz en önemli (ve maliyet etkin) önleyici tedbirlerden birinin, personelin ve mürettebatın farkında olmaları için uygun eğitimi ve bu tür saldırılardan kaçının.

Riskin Kaynağı

Siber riski bu kadar yaygın yapan faktörlerden biri, tek bir kaynaktan kaynaklanmamasıdır. Bunun yerine saldırılar, organize suçlular, siyasi aktivistler, teröristler, rakipler, amatör bilgisayar korsanları ve hatta Ulus Devletler dahil olmak üzere çok çeşitli faillerden gelebilir.

İnternetin doğası gereği, dünyanın herhangi bir yerindeki bir hedefe yönelik saldırılar dünyanın herhangi bir yerinden başlatılabilir. Bu nedenle, örneğin, Doğu Avrupa’daki organize suç örgütleri, Dubai’deki armatörlere ve Pasifik’teki gemilere saldırabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir