Sanayi ve Pazar – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Sanayi ve Pazar – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

24 Ocak 2023 Sanayi Pazarı türkiye'de sanayi coğrafya türkiye'de sanayi sektörü 0
Ticaret Sisteminin Oluşması

Sanayi ve Pazar

Pazar ve endüstri hakkında bir değerlendirme geliştirirken, pazarın makro görünümünü almak ve tüketicilerin yapması gereken işi belirlemek önemlidir. Bu, bir şirketin stratejik pazarlama çabalarına odaklanmayı planladığı sektör ve pazar hakkında ihtiyaç duyulan bilgilere odaklanmaktadır.

Pazarlama miyopisi üzerine ufuk açıcı bir çalışma,  demiryollarının başının dertte olmadığını, çünkü insanları ve ürünleri hareket ettirme ihtiyacının azaldığını belirtiyordu. Demiryollarının başı dertteydi çünkü kendilerini ulaşım işinde değil de demiryolu işinde görüyorlardı.

Yıkıcı yenilik teorilerini kullanarak, insanları ve ürünleri taşımanın yeni biçimleri, demiryolunun en az kârlı müşterilerine “yeterince iyi” bir ürün sunmaya odaklanan yıkıcı bir yenilik değildi. Aksine, bu yeni ulaşım biçimleri, demiryolu endüstrisi liderlerinin en kârlı müşterilerine daha iyi hizmet vermelerine olanak tanıyan, sürdürülebilir bir teknolojiydi.

Bu durumda, demiryollarının ulaşım işinde olduğunu ve demiryolu teslimatını artırmak için ulaşım hizmetleri sağlama yeteneğinin bir strateji geliştirirken dikkate alınması gereken bir seçenek olabileceğini öne sürüyoruz. Açıkçası, endüstri odağı çok darsa, bazı seçenekler dikkate alınmayacaktır.

Aynısı, potansiyel pazarı belirlemek için de geçerlidir. Bir pazarlama stratejisti pazarı çok dar tanımlarsa, potansiyel müşteriler gözden kaçacaktır. Tutarlı bir şekilde kar gösteren birkaç havayolundan birini düşünün. Açıkça nakliye sektöründeler ama pazarları nedir? Birçoğu, pazarın havayolu taşımacılığına ihtiyaç duyan bireylerden oluştuğunu söyleyebilir.

Southwest, pazarın havayolu müşterilerini kapsadığını, ancak odak noktasının orta menzilli mesafeler için ulaşıma ihtiyaç duyan bireyler olduğunu öne sürdü. Bu, pazarlarının otomobille seyahat edebilen bireyleri kapsadığı anlamına geliyordu. Bu, pazarın boyutunu önemli ölçüde artırdı ve bir pazarlama stratejisinin potansiyel parametrelerini yeniden tanımladı.

Rekabet Avantajı Yaratmak İçin Bilgiyi Kullanmak

Stratejist, endüstrinin tanımı konusunda rahat olduğunda, piyasayı ve potansiyel rakipleri incelemeye başlamak gerekir.

Nereye bakacağınızı biliyorsanız, pazar ve rekabetle ilgili bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz. Pazarla ilgili bilgiler, nüfus sayımı verileri, endüstri verileri ve tüketici araştırmaları yoluyla elde edilebilir. Bunların çoğu internette kolayca bulunabilir.

Rekabet ile ilgili veriler de kolayca mevcuttur. Rakip halka açık bir şirketse, bilgilerin bir kısmı mali raporlardan alınabilir. Bu raporlar genellikle önemli istatistikleri, kilit yöneticilerin profillerini ve temel finansal verileri verir.

Rakipler hakkındaki bilgiler müşterilerden, satıcılardan ve kamu kayıtlarından da toplanabilir. Bir rakibin işinin mali profillerini geliştirmek de değerli bilgiler sağlayabilir.

Bu bilgi, rakiplerin bazı güçlü ve zayıf yönlerine, pazar yerindeki, çevredeki ve müşteri profillerindeki fırsatlara ve tehditlere işaret edebilir.

Aşağıda, belirli bilgilerin nasıl toplanabileceğinin altını çizen ve rekabet avantajı geliştirmeye yardımcı olabilecek birkaç örnek verilmiştir.


türkiye’nin başlıca sanayi şehirleri
Sanayi Pazarı
Dünyanın en büyük sanayi şehirleri
türkiye’de sanayi sektörü
türkiye’de sanayi sektörünün gelişimi
türkiye’de sanayi coğrafya
Sanayi ürünleri nelerdir
En büyük sanayi şehirleri


 Teknolojik Değişiklikler

Bu, bir organizasyonun üzerinde çok az kontrole sahip olduğu veya hiç kontrol sahibi olmadığı ancak yeni paradigmadan yararlanabilecek bir strateji geliştirebileceği çevresel koşullara odaklanmaktadır. Yasal ve teknolojik değişiklikler, stratejik pazarlama çabalarını etkileyebilecek en yaygın çevresel etkilerden ikisidir.

Bir durum analizi, kuruluşun üzerinde kontrol sahibi olmadığı meydana gelebilecek değişiklikleri dikkate almalıdır. Teknolojideki gelişmeler ve yasal ortamdaki değişiklikler önemli olabilir.

Örneğin, Uygun Fiyatlı Bakım Yasası sağlık hizmetleri ve sigorta sektörleri üzerinde önemli bir etkiye sahiptir ve sahip olacaktır. Bu endüstrilerin yasanın nasıl tasarlanacağı üzerinde bir miktar etkisi oldu, ancak günün sonunda sağlık ve sigorta sektörlerinin yeni mevzuatın kendi kuruluşları üzerindeki etkisi üzerinde çok az kontrolü var.

Yeni mevzuattan veya düzenleyici ortamdaki değişikliklerden etkilenen kuruluşlar için, pazarlama stratejilerini yeni işletme gerekliliklerini karşılayacak şekilde ayarlamak önemli olacaktır.

Teknolojik değişikliklerin benzer etkileri olabilir. Kişisel bilgisayarlar, medya şirketleri, perakendeciler, sağlık hizmeti sağlayıcıları, eğitimciler ve çok daha fazlası için ortamı değiştirdi.

Stratejiler geliştirirken, pazar yeniliklerini anlamak ve olası pazar aksaklıklarını belirlemek kritik olabilir. Kuruluşunuzun yasal, düzenleyici veya yıkıcı yeniliklerden etkilenebilecek veya etkilenecek bir sektörde olup olmadığını bilmek, başarılı bir pazarlama stratejisi geliştirmek için kritik öneme sahip olabilir.

Şirketinizin yıkıcı bir teknolojiden saldırı riski altında olup olmadığını nasıl belirleyebilirsiniz? Bir sonraki iş fırsatları dalgasından nasıl yararlanabilirsiniz?

Açıkçası, bu soruları cevaplayabilirseniz, bir sonraki milyarder olma yolundasınız demektir. Yanıtları bulmak zor olacağından, sektörleri ve işletmeleri gözden geçirmek ve fırsatları belirleyebilecek göstergeleri keşfetmek için bir süreç belirlemek önemlidir.

Yıkıcı yeniliklere ilişkin teoriler bazı içgörüler sağlayabilir. Teorileri, yıkıcı yeniliklerin genellikle bir endüstri liderinin ürünü, pazardaki müşterilerin önemli bir bölümünün ürünün tüm özelliklerini istemeyeceği veya ihtiyaç duymadığı bir noktaya kadar geliştirildiğinde yaratıldığını gösteriyor.

Bu, pazara yeni giren bir kişinin, endüstri liderinin ürününün tüm özelliklerine sahip olmayan, daha düşük maliyetli, yeterince iyi bir ürün sunmasına olanak tanır.

Bu yeni katılımcı, sektör liderinin en az kârlı müşterisini çekecek ve bir şekilde korunacaktır çünkü sektör liderinin en kârlı müşterisine (tüm çan ve ıslıkları istiyor) ve en az kârlı müşterisine odaklanan stratejiler oluşturması zor olacaktır. aynı zamanda.

Sonuç olarak, pazara yeni giren, yeterince iyi bir üründen memnun olan daha fazla müşteri çekerek müşteri tabanını büyütmesine izin verilir. Zamanla, yeni giren, tekliflerini geliştirir ve pazar liderinden daha fazla müşteri çeker.

Ortaya çıkan fırsatları tespit etmek için bu prensibi kullanmak, biraz araştırma ve potansiyel piyasa aksaklıklarını belirleme becerisi gerektirir. 

Yıkım için olgunlaşmış bir pazar, kârların çok yüksek olduğu ve orta-düşük kâr aralığındaki müşteri tabanı büyümesinin, durgunlaştığı veya muhtemelen küçüldüğü bir noktada olduğu pazardır. Bu, sağlanan ürünlerin, müşterilerin sunulan tüm özellikleri istemeyebilecekleri veya ihtiyaç duymayabilecekleri bir noktaya gelmiş olabileceğinin veya fiyatın kabul edilemez veya sürdürülemez bir düzeye ulaştığının bir göstergesidir. Sağlık sektörü buna bir örnek olabilir.

Burada tıbbi bakımın maliyeti, sigortasız sağlık bakımının karşılanmasının zor olduğu bir noktaya ulaştı. Ayrıca maliyetler, sigorta maliyetlerini sigortanın karşılanmasının zor olduğu bir noktaya kadar artırıyor. Sağlık hizmetleri için toplam pazar büyük olmaya ve talep yüksek olmaya devam ederken, daha düşük kar segmenti durgunlaşıyor ve bazıları kritik sağlık hizmetleri dışında her şeyden vazgeçiyor.

Sigorta maliyetlerini azaltabilir ve sağlık hizmetlerini nüfusun daha geniş bir kesimi için kullanılabilir hale getirebilir. Bu muhtemelen sağlık hizmetleri için teknolojik çözümleri teşvik edecek ve bir klinik asistanın belirli kritik olmayan hastalıklar için teşhis ve tedavi sağlamasına olanak tanıyan bir cep telefonu uygulaması gibi etkili yeterince iyi ürünler için pazar fırsatları sağlayacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir