Satın Alma Sürecini Kolaylaştırma – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Satın Alma Sürecini Kolaylaştırma – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

22 Kasım 2022 Satın Alma firmaları Sosyal medyanın PAZARLAMASININ TÜKETİCİ SATIN ALMA davranışları üzerindeki etkisi Tüketici satın alma karar süreç 0
BİR TİCARETÇİNİN GELİŞİMİ

Satın Alma Sürecini Kolaylaştırma

Satın alma sürecini kolaylaştırmanın en iyi bilinen örneği, Amazon’un 1-Tıklama sürecidir. Müşterileri, daha sonra kullanılmak üzere saklanan alıcı ve ödeme yöntemi hakkında bilgi girebilir.

Aynı zamanda en tartışmalı örnektir çünkü Amazon, diğer İnternet perakendecileri tarafından tartışılan temel yazılım için başvuruda bulundu ve patent aldı. Bununla birlikte, diğer siteler, satın almayı kolaylaştıran ve müşterilerin gelecekteki satın alma işlemleri için bu sitelere geri dönme olasılığını artıran süreçler uygulamıştır.

Önerilen yürütme. Gerekli e-ticaret formlarını doldurmak, özellikle o anda düzgün çalışmıyorsa can sıkıcı bir iş olabilir. Sonuç olarak, satın alma sürecini kolaylaştırma mümkün olan her yerde kullanılmalıdır.

Ancak, müşteri kredi kartı numaralarını içeren verilerin kaydedilmesi, pazarlamacının üzerine ağır bir güvenlik yükü bindirir. Pazarlamacılar, güvenli bir satın alma ortamı yaratarak ve bunu müşterilere güveni besleyecek şekilde ileterek bunu kendi avantajlarına kullanabilirler.

Self Servis

Şirketler müşterilere hizmet maliyetlerini düşürürken aynı zamanda daha fazla hizmet alternatifi sunmaya çalıştıkça, İnternet veya diğer elektronik teknolojiler aracılığıyla self servis büyüyen bir güçtür. Yanıtlayanların %56’sının tatmin edici self-servis karşılaşmaları tanımladığını ve %44’ünün geniş bir teknoloji yelpazesi üzerinden tatmin edici olmayan karşılaşmaları bildirdiğini buldu.

Self servisi tatmin edici hale getirmek için şirketlerin seçenek yelpazesini sınırlaması ve self servis sürecini düzene sokması önerildi. Teknoloji kaygısının self servis seçeneklerinin kullanımı üzerindeki etkisine ilişkin bir çalışmada, self servisin beş faydası belirlendi: etkililik, keyif/bağımsızlık, daha yüksek kalite, maliyet tasarrufu ve diğer seçeneklerin olmamasıdır.

Firmaların, tüketicilerin benimsemesini teşvik etmek için öncelikle maliyet ve zaman tasarrufu olarak tanımladıkları self-servis faydalarını aktif olarak teşvik etmeleri gerektiğini ekleyin. Genel olarak, tüketicilerin zor bir sorunu çözdüklerinde self servis seçeneklerini kullanmaya istekli oldukları, alternatiflerden daha iyi oldukları ve düzgün çalıştıkları görülmektedir.

Önerilen yürütme. İnternet müşterilerinin çağrı merkezleri gibi daha pahalı hizmet seçeneklerinden self servise geçiş yapması, pazarlamacıların ekonomik çıkarlarına en iyi şekilde hizmet eder. Ancak, self servis müşterinin sorununu çözemezse, hizmet seçeneklerinin sağlam olduğundan ve insan etkileşimini içerdiğinden emin olmaları gerekir.

Zengin Medya

Zengin medyanın evrensel olarak kabul edilmiş bir tanımı olmasa da, IAB bunu “animasyon, ses, video ve/veya etkileşim içeren bir iletişim yöntemi” olarak tanımlar.

Reklam sunan şirket, zengin medyanın 2002’nin ilk çeyreğinde sunulan reklamların %17,3’ünden 2003’ün üçüncü çeyreğinde %36,6’ya yükseldiğini bildirdi. Ayrıca, tıklama metriğini kullanan firmalar için tıklamaların daha yüksek olduğunu bildirdiler. Geleneksel banner reklamlardan daha zengin medya reklamları vardır. 

Pazarlama araştırma firması Dynamic Logic, zengin medya reklamlarının, mesaj ilişkilendirme metriğini (belirli bir markayı belirli bir mesajla ilişkilendirme yeteneği) yükseltmede geleneksel reklamlardan iki kat daha etkili olduğunu bulmuştur.

Önerilen yürütme. Ampirik veriler, zengin medyanın hem doğrudan yanıt hem de markalaşma için güçlü bir pazarlama aracı olabileceğini gösteriyor. İzinsiz giriyorsa, örneğin pop-up’lar, tüketicileri de rahatsız edebilir. Bu nedenle pazarlamacıların zengin medyayı uygun teklifler için test etmesi ve pazarlama çabalarında sağladığı artışın yanı sıra müşteriler arasında yarattığı her türlü tepkiyi dikkatli bir şekilde ölçmesi gerekir.

Marka Topluluğu

“Bir markanın hayranları arasında yapılandırılmış bir dizi sosyal ilişki” olarak tanımlanan marka topluluğu, internete özgü bir olgu değildir. Domuz. motosiklet tutkunları derneği kapsamlı bir şekilde belgelenmiştir.

Jeep kullanıcı grubunu inceledi. Grup faaliyetlerinde ürünle ilgili Web sitelerinin önemine dikkat çekerek Saab ve MacIntosh kullanıcı gruplarını inceledi. Pek çok Web sitesinin, marka sadakatini teşvik ettikleri inancıyla sanal toplulukların gelişimini teşvik ettiğini unutmayın.

Tüketicilerin, her iki boyutta da memnuniyet elde etmeyi umarak, hem kişisel hem de grup amaçlarıyla sanal topluluklara katılmaya motive olduklarını ekleyin.


Satın Alma süreci
Tüketici satın alma karar süreci
Satın alma Süreci Aşamaları
Satın alma süreci, özellikle kurumsal müşterilerde oldukça karmaşıktır
Satın Alma firmaları
Satınalma sitesi
Sosyal medyanın PAZARLAMASININ TÜKETİCİ SATIN ALMA davranışları üzerindeki etkisi


Önerilen yürütme. Pazarlamacılar, kullanıcıları daha uzun ziyaretler için sitelerine daha sık çekecek özellikler arıyor ve marka toplulukları bu sorunun yanıtlarından biri olabilir. Aslında, içeriğin bir tür birlikte oluşturulmasıdır ve hem müşteriyi memnun eden bir özellik hem de pazarlamayla ilgili bir veri kaynağı olarak ele alınmalıdır.

İnternet marka geliştirme araçlarına ilişkin bu genel bakış, birçoğunun aslında İnternet’e özgü olmadığını açıkça ortaya koymuştur. Doğrudan kişisel veya dolaylı medya temasıyla çevrim dışı dünyada da uygulanırlar. Ancak bunların tümü, İnternet’in etkileşimli ortamına çok uygundur ve bu nedenle özellikle değerli bir pazarlamacı seçenekleri kümesini temsil eder.

Pazarlama Zorluğu

Bu bölümün başından itibaren, İnternet marka geliştirme tekniklerinin geleneksel çevrimdışı metodolojilerden ayrı olarak mevcut olmadığı vurgulanmıştır. Pazarlamacı için zorluk iki yönlüdür. Birincisi, uygun teknikleri ve bunları sunmak için en uygun ortamı belirlemektir. İkincisi, tüm temas noktalarında sorunsuz bir şekilde yürütmektir.

Bu temas noktaları (ticaret literatüründe genellikle temas noktaları olarak adlandırılır) insani, kişisel olmayan ve teknolojik kanalları içerir. İnternet, diğer elektronik ortamlar, perakende mağazalar ve etkinlikler, etkileşimleri ve yakınlıkları nedeniyle doğrudan marka deneyimi üretiyor olarak nitelendirilir.

Aynı kriterleri kullanan satış promosyonları, kitle iletişim araçları ve halkla ilişkiler dolaylı marka deneyimi üretir. İnteraktif olan ancak yakınlıktan yoksun olan geleneksel doğrudan pazarlama, dolaylı marka deneyimi üretmek olarak düşünülebilir.

Bugün pazarlamacıların çoğu olmasa da çoğu, birden çok iletişim kanalının yanı sıra birden çok dağıtım kanalı kullanıyor. Perakende satış mağazaları, kataloglar ve bir Web sitesi tipik bir kanal grubunu temsil eder. Her özel pazarlama girişimi için uygun iletişim kanalları seçilmelidir.

Etkileşimli kullanıcı odaklı deneyimler Web için uygunken, etkinlikler perakende veya İnternet kanallarında kullanılabilir. Kataloglar geleneksel bir doğrudan pazarlama tekniğidir. Ve böylece, kullanım için mevcut kapsamlı bir kombinasyon seti ile gider.

Pazarlamacılar için zorluk, iletişim sürecinde kullanılabilecek çeşitli teknolojilerle daha da karmaşık hale geliyor. Bir perakende banka, müşterilerine perakende şubeler, telefon çağrı merkezleri, ATM’ler veya İnternet üzerinden etkileşim kurma olanağı sunabilir. Birçoğu artık mevcut teknolojik altyapıya kablosuz İnternet bankacılığını eklemeyi düşünüyor.

O halde pazarlamacılar, dağıtım kanallarını seçmeli ve en etkili teknolojileri kullanarak uygun yollarla bu kanallar aracılığıyla iletişim kurmalıdır. Olası kombinasyonların sayısı çok fazladır. Hepsinde mükemmelliği aynı anda yürütmenin zorluğu, pazarlamanın en büyük çağdaş zorluğudur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir