Satış Büyüme Aşaması – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Satış Büyüme Aşaması – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

10 Ağustos 2022 Ürün yaşam döngüsü aşamaları Ürün yaşam döngüsü örneği ürün yaşam eğrisi 0
Pazarın Doğası

Satış Büyüme Aşaması

Bu aşamada müşteri ve satış sayısı artar. Şirket, birim maliyetlerini düşüren ve araştırma ve geliştirme maliyetlerini geri kazanmasını sağlayan deneyim etkisinden yararlanmaktadır. Fiyatlar oldukça hızlı bir şekilde düşme eğilimindedir, bu da talebi artırırken, bu düşük fiyattan uzun vadede kar gösteremeyecek olan rakipler için giriş engellerini yükseltir.

Genellikle, yüksek teknoloji ürünleri, dik satış büyüme aşamaları yaşar. Örneğin, 1989’dan 1995’e kadar pil bileşenleri pazarı, gelirlerin %11’inden fazla arttı. Benzer şekilde, 1990’dan 1995’e kadar, bileşik yıllık pazar büyüme oranı yarı iletkenler için %15, PC’ler için %18 ve düz panel ekranlar için %32 idi.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bilgisayar yaşam döngüsünü gösterir ve 1991’den 1999’a kadar dik bir büyüme evresini gösterir. Ayrıca, kısmen sabit diskler ve iletişim hızları gibi şeylerdeki teknoloji sınırlamaları nedeniyle ABD pazarının 2000’den sonra nasıl olgunlaşmaya başladığını vurgular. 

Büyüme aşamasını sürdürmek için pazarlamacılar, kurulu müşteri tabanını genellikle ana müşterilere doğru genişleterek ve yeni pazar segmentleri arayarak artan getirileri teşvik etmelidir.

Standardizasyon, birlikte çalışabilirlik, baskın tasarım, baskın görüntü veya daha fazla müşteri elde etmek için güçlendirici bir geri bildirim döngüsü oluşturmalarına yardımcı olacak her şey gibi temel sürücüleri anlamaları gerekir. Şekil 6.7, 2002’den beri önemli bir büyüme aşamasında olan tipik Linux örneğini göstermektedir.

Bugün müşterilerin büyük çoğunluğu Linux üzerinde çalışan uygulama programları nedeniyle satın alıyor. Bu programların kalitesi ve miktarı sürekli artıyor çünkü yazılım geliştiriciler her zaman Linux üzerinde çalışan yeni programlar tasarlıyorlar; kurulu tabanı, milyonlarca potansiyel müşteriyi hedeflemelerini sağlar. Benzer şekilde, yeni uygulamaların mevcudiyeti ve mevcut Linux kullanıcılarının sayısı, yeni müşterileri satın almaya motive ederek kurulu tabanı daha da genişletiyor.

Böyle bir büyüme döngüsünü sürdürmek, iş ortakları ve nihai müşteriler için rakiplere yüksek gerçek veya algılanan değiştirme maliyetlerinin oluşturulmasını gerektirir. Bu nedenle, ürün büyüme aşamasında bir şirketin iletişiminin yanı sıra dağıtım kanallarını da artırması gerekecektir.

Ancak bu eylemlerin maliyetleri yüksektir ve firma, teknolojik imkanlar dahilinde pazar payı ile karlılık arasında karar vermek zorundadır.

Düşüş Aşamaları

Bir ürünün düz satışlarıyla karşı karşıya kalındığında, ürün yöneticisi bu durgunluğun nedenlerini analiz etmelidir. Sebep, fiyat indirimleri, satış promosyonları, satış gücünün yeniden motive edilmesi veya dağıtımın yeniden yapılandırılması ile ilgili basit bir satış sorununu içeriyorsa, büyümeyi artırmak için bir ayarlama yeterli olacaktır. Kısa vadeli planlama amaçları için, olgunluk aşamasında, ürün yöneticisi ayrıca belirli ürün özelliklerini (fiziksel özellikler veya ürünün tamamı) değiştirmeye çalışıp çalışamayacağını veya yeni pazar bölümlerine girip giremeyeceğini araştırmalıdır.

Genellikle satışlardaki bu düzleşme, satışlarda bir düşüşe dönüşür, bu da yalnızca piyasaya yayılması biraz zaman alan daha iyi performans gösteren bir ürün veya teknolojinin piyasaya sürülmesiyle sonuçlanır. Örneğin, çağrı cihazları 1990’ların sonunda, cep telefonlarının büyük çoğunluğunda kullanıma sunulan SMS işlevi tarafından öldürüldü ve onları işe yaramaz hale getirdi.

Diğer bir sebep ise müşteri ihtiyaçlarının değişmesidir. 1990’ların sonunda yüksek düzeyde teknik ürünleriyle cep telefonu pazarında Avrupa lideri olan Ericsson, yeni müşteri beklentilerine uyum sağlayamadı ve Nokia veya Motorola kadar basit, gösterişli veya kullanışlı ürünler sunamadı.

2001’in ilk çeyreğinde telefon bölümü %52’lik bir düşüş yaşadıktan sonra, Ericsson 2001’de üretimden çekildi ve yeni ürün geliştirme için Sony ile birlikte çalıştı. Son neden, bir fiyat savaşında rakipleri takip etmenin imkansızlığıdır. Örneğin 2001 yılında Idaho merkezli Micron Electronics, Dell tarafından başlatılan fiyat savaşının brüt kar marjlarını düşürmesi ve nakit rezervlerini tüketmesi nedeniyle PC işinden ayrıldı.

Bu üç durumdan herhangi birinde, şirket bu değişiklikleri önceden tahmin ederse ve yeni nesil ürünler piyasaya sürme konumundaysa daha iyi durumda olur.


Ürün yaşam döngüsü aşamaları
tohumun büyüme aşamaları 2. sınıf
Ürün yaşam döngüsü örneği
Bitkilerin büyüme evreleri
Samsung ürün yaşam eğrisi
bitkilerin büyüme aşamaları 2. sınıf
Nokia ürün yaşam eğrisi
coca-cola ürün yaşam eğrisi


Yüksek teknoloji dünyası, yeterince hızlı adapte olamayan veya nasıl uyum sağlayacağını bilmeyen başarısız şirketlerle dolu. Satışlardaki bu düşüş, daha sonra üretim fazlasına ve kârların düşmesine neden olur. Bir ürünü iptal etmek asla kolay olmasa da bir karar verilmelidir. Bir şirketin bir ürünle olan duygusal ilişkisinin yanı sıra, bazı müşteriler, ihtiyaçlarına tam olarak cevap verdiği ve düzenli olarak kullandıkları için ürünün devam ettirilmesini isteyebilir.

Örneğin, anabilgisayar bilgisayarları 50 yılı aşkın bir süredir piyasada ve “anabilgisayar benzeri” yeteneklere sahip HP üst uç modelleri ve anabilgisayarların birçok işlevini yerine getirebilen 64-bit Sun Microsystems sunucularıyla rekabetle karşı karşıya. maliyetin çok altında. Yine de birçok müşteri buzdolabı boyutundaki makinelerin güvenilirliğini, güvenliğini ve uyarlanabilirliğini övüyor.

2002’de IBM, ana bilgisayarlarından para kazandı, ancak bir önceki yıla göre %16’lık bir gelir düşüşüyle ​​Big Blue, ürün yelpazesini yenilemeye karar verdi.

Doğrudan rakipleri Amdahl ve HDS tarafından yapılmayan bir hamle olan yeni zSeries için 64K teknolojisini tanıttılar. 2002’de, kurulu anabilgisayar tabanının en üst %5-10’unu oluşturan büyük veri merkezlerini işleten 1.500 üst düzey müşteriyi hedefleyen IBM, büyük telefon şirketleri ve finansal hizmet firmaları da dahil olmak üzere T-Rex’i piyasaya sürdü. ortalama fiyatı 1 milyon dolar.

Düşen bir ürünü satmak her zaman maliyetlidir, çünkü şirketin özel seriler üretmesi, parça envanteri tutması ve teknik ve satış uzmanları tutması gerekir. İlginç bir çözüm, Thomson’ın tıbbi elektronik faaliyetlerini General Electric’e satması veya DEC’in veritabanını Oracle’a satması gibi, bu ürünleri belirli bir pazar için sürdürmek isteyen bir şirkete bir dizi azalan (ancak kârlı) ürün satmaktır.

Ancak bazen topal ördek ürünlerine ara verilmesi gerekir. Örneğin, donanım konsolu oyunu Dreamcast’i öldüren Sega’nın durumu buydu, çünkü Sony ve Microsoft’un rakip ürünlerine kıyasla artık yeterince başarılı ve karlı değildi.

Bir ürünü aşamalı olarak kullanımdan kaldırma kararı verildikten sonra, ilgili diğer hizmetlerle yakın işbirliği içinde, bir ürünün son satışı için kesin tarihi planlamak pazarlama departmanının sorumluluğundadır. Amaç, kararlarını kolaylaştırmak için cazip satış koşulları kullanarak müşterileri mevcut ürünlerini yeni, daha yüksek performanslı bir ürünle değiştirmeye ikna etmek için yeterli zaman tanımaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir