Satış İletişim Materyali – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Satış İletişim Materyali – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

23 Ağustos 2022 Kurumsal iletişim araçları Kurumsal iletişim modelleri Satışta İletişim TEKNİKLERİ 0
Piyasalar ve Ticaret

Satış İletişim Materyali

Satış iletişim malzemeleri için bütçelerin ve çabaların en büyük kısmı kataloglara ve ürün literatürüne ayrılmıştır. Ürün literatürü, bir resmin binlerce kelime söyleyebileceği fikrini vurgulayarak her bir çözümün teknik özelliklerini sunar.

Ayrıca, yüksek teknoloji ürünü bir ürünün satın alınmasında performans faktörünün önemi, kesin değerlendirmelere izin vermek için büyük miktarda teknik verinin mevcudiyetini gerektirir.

Bilgisayar endüstrisi, havacılık veya nükleer teknoloji gibi belirli sektörlerde, tek bir ürünü açıklayan broşürler 10 sayfayı geçebilir. Son olarak, deneyimler, erken çoğunluktaki alıcıların büyük bir bölümünün, yeni bir ürün satın alma isteklerini teşvik eden teknik katalogları incelemekte başarılı olduklarını göstermektedir.

Video kasetler ve CD’ler de ek iletişim araçları olma eğilimindedir. Formatları nedeniyle, broşürlerden daha az ayrıntıya yer verirler ve bu nedenle genellikle kurumsal iletişim amaçları için kullanılırlar.

Satış iletişim materyalleri, bazen “chachka” olarak adlandırılan promosyon ürünlerini de içerir. Bunlar, şirketin adını müşterinin önünde tutan, şirketin logosunu ve ürün kimliğini taşıyan ucuz hediyelerdir.

Bazen, 1970’lerde Hughes Aircraft Company tarafından verilen erken dijital saatlerde olduğu gibi geri tepebilir. Bunlar hediye olmasına rağmen, arıza ve bitmiş piller yaşayan müşteriler onları harekete geçirmek için iade ediyorlardı. Hughes’un bununla başa çıkmak için bir süreci yoktu, bu yüzden her şey bir PR başarısızlığıyla sonuçlandı.

Doğrudan pazarlama, çevrimiçi pazarlama ve SMS pazarlaması

Posta, telefonla pazarlama, İnternet veya SMS’e (küçük mesaj hizmetleri) ve ücretsiz numaralara dayalı doğrudan pazarlama, daha çok birim maliyeti düşük ürünler için kullanılır ve daha düşük maliyetiyle bir satış gücünün yerini alabilir. Ayrıca, doğrudan pazarlama, daha karmaşık veri tabanı işleme tekniklerine dayanır. Doğrudan pazarlama, tüketici ile olan ilişkiyi kişiselleştirerek belirli pazar bölümlerine yönelik mesajları daha iyi hedefler.

Dell Computer, bilgisayarları yalnızca posta yoluyla satan ilk şirketti. Bugün, IBM, HP veya Cisco Systems gibi büyük bilgisayar ve telekomünikasyon üreticileri için, doğrudan siparişle elde edilen gelir, toplam satış gelirinin %20’sini temsil ediyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nde, 2003 için çevrimiçi reklam satışlarının, 2002’deki ortalama 5,7 milyar dolardan artarak, 6,2 milyar ile 6,7 milyar dolar arasında olduğu tahmin ediliyor.

Double Click ve Nielsen/Net Ratings’in Ad Relevance’a göre, 2003 yılında insan kaynaklarının yanı sıra bilgisayar ve ofis ekipmanları, yayıncılık ve perakende, reklam gelirlerinin en büyük payını internete aktaran sektörler oldu. 2001 yılında, teknoloji pazarındaki durgunluk sırasında liderlik konumunu geliştirmek için IBM, kampanyasının bütçesinin %15’ini çevrimiçi olarak harcadı; bu oran 1999’da %10’du.

2002’de Dell, toplam reklam bütçesinin yaklaşık %7’sini çevrimiçi olarak ve reklam ve pazarlama bütçesinin yaklaşık %20’sini tüketici ürünleri için harcadı. Dell’in kıdemli e-ticaret müdürü David Toner’a göre, arama yoluyla bir müşteri edinmenin maliyeti, diğer reklamcılık yoluyla bir müşteri edinme maliyetinin üçte biri ve dönüşüm, diğer herhangi bir reklam kanalının iki katıdır.

Dell portallarından yapılan satışların yaklaşık %70’i afişler veya geleneksel reklamlar tarafından değil, arama yoluyla sağlanmaktadır. 2002’de Dell, müşterileri çekmek için aramayı bir pazarlama aracı olarak kullanmaya başladı. İlk çeyrekte arama yoluyla 2.300 kişisel bilgisayar sattı; dördüncü çeyrekte satışlar 26.000 adede yükseldi.

Samsung, interneti en büyük avantajına çeviren bir başka yüksek teknoloji şirketidir. 2002’de şirket, reklam bütçesinin 2001’deki yaklaşık %1’den %10’unu çevrimiçi olarak harcadı. Perakende satış yapmak için tüketicileri 7/24 marka mesajları ve gerçek zamanlı promosyonlarla doldurmak için 50’den fazla Web sitesini kullandı. 


Satışta İletişim TEKNİKLERİ
Satışta İletişim TEKNİKLERİ Kitabı
Satışta iletişim TEKNİKLERİ pdf
Satışta iletişim TEKNİKLERİ eba
Kurumsal iletişim modelleri
Kurumsal iletişim çalışmaları
ISBN başvuru
Kurumsal iletişim araçları


Her reklam, ticari müşterilerin yanı sıra tüketicileri de Samsung’un 800 numaralı Web sitesine ve özel bir extranet aracılığıyla doğrudan kendi sitesine bağlı seçkin perakendecilere yönlendirdi. Samsung Group’un stratejik pazarlamadan sorumlu başkan yardımcısı Peter Weedfald, çevrimiçi olarak 1.000 kişiye ulaşmanın TV’de yapmaktan yaklaşık 50 kat daha ucuz olduğunu tahmin ediyor.

İnternet reklamları arasında, “zengin medya” olarak adlandırılan reklamlar, şirketlerin Net üzerinde iletişim kurmanın en gözde yollarından biri haline geldiğinden hızla büyümektedir. “Zengin medya” reklamcılığı, bir kullanıcı tarafından istenen Web sayfasını araya sokan kayan, kapaklı ve tam sayfa reklamlar biçiminde grafik animasyonlar, ses ve video getirir. Jupiter Research’e göre, zengin medya reklamcılığı 2003’te reklam bütçesinin %8’ini temsil ediyordu ve 2007’de %22’ye ulaşabiliyordu.

Diğer bir büyüme alanı, Google, Overture, Yahoo, AOL araması, MSN araması veya LookSmart gibi ana İnternet arama motorlarına dahil edilmesidir. Araştırmalar, trafiğin %98’inin en iyi 5-15 arama motorundan geldiğini gösteriyor.

SMS Pazarlama, özellikle cep telefonlarının en sevilen elektronik tüketim malları olarak PC’leri geride bıraktığı Avrupa ve Asya’da giderek daha popüler hale geliyor. Yalnızca Batı Avrupa’da, 2003 yılında SMS kullanabilen 250 milyon mobil kullanıcının %60’ı tarafından 160 milyardan fazla SMS gönderilmiştir. Elektronik de dahil olmak üzere tüm büyük tüketici markaları, iletişim karmalarında SMS kullanıyor.

Sony Computer, Aralık 2002’de Playstation2’yi Noel hediyesi olarak tanıtmak için bir SMS pazarlama kampanyası kullandı ve etkili bir şekilde çalıştı. Vodafone, Orange ve Telefónica gibi tüm telekomünikasyon operatörleri yeni pazarlama tekliflerini düzenli olarak SMS yoluyla tanıtmaktadır. Bununla birlikte, müşteriler, e-postalarına veya e-postalarına (mobil posta) sızan istenmeyen ticari talepler veya istenmeyen e-postalardan giderek daha fazla rahatsız olduklarından, İnternet ve SMS kampanyaları daha az verimli hale gelmektedir.

Nisan 2003’te Microsoft, AOL ve Yahoo, spam’in kullanıcılara ulaşmasını zorlaştırmak için yeni teknik e-posta standartları geliştirmek için birlikte çalışmayı kabul etti. Amerika Birleşik Devletleri’nde, spam hacmi 2000’den beri her yıl ikiye katlanıyor ve 2003’te işletmelere, özellikle ISS’lere 10 milyar dolara mal olduğu tahmin ediliyor. Uzun vadede, kullanıcılar e-posta hakkında artan olumsuz duygulara sahip olacağından, İnternet pazarlamasını tehdit edebilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir