Satışları Artırma – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Satışları Artırma – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

12 Mayıs 2023 Müşteri sayısını arttırma yöntemleri Perakende satış arttırma yöntemleri 0
BİR TİCARETÇİNİN GELİŞİMİ

SOSYAL MEDYA STRATEJİSİNDEKİ TEMEL BİLEŞENLER

Bu çalışma, sosyal medya stratejinizin bir parçası olarak dahil edilecek ayrıntılı bölümleri ele alıyor, ancak artık PDCA’dan bahsettiğime göre, herhangi bir sosyal medya stratejisinin bu temel bileşenlerini ve şirketinizin P’sinin neye ihtiyaç duyacağını düşünmeye başlamanızı istiyoruz. 

• Amaç: Sosyal medya stratejinizin varoluş sebebi budur. Açıkça tanımlanmış bir hedef olmadan, YG’nizi ölçmenizi sağlayacak açıkça tanımlanmış KPI’ları asla oluşturamazsınız. İdeal olarak, bu hedef kurumsal stratejinizle uyumlu olmalıdır çünkü sosyal medya programınız işinizin ayrılmaz bir parçası olmalıdır.

• Müşteri: Hedef müşteriniz kim? Etkileşim kurmak istediğiniz insan türleri hakkında ne kadar ayrıntılı demografik ayrıntılar bilirseniz, sosyal medya faaliyetlerinizi onlarla o kadar uyumlu hale getirebilirsiniz. Hedef kitlenizi neyin harekete geçirdiğini ve neden sosyal medyayı kullandıklarını anlamak, sosyal medya stratejinizin başarılı bir şekilde uygulanması için çok önemli olacaktır.

• Paylaşın: Sosyal medya, iletişim ve bilginin yakınsaması ile ilgiliyse, işletmeniz sosyal medya kullanıcılarıyla ne paylaşacak? İşletmeler arası (B2B) bir şirkette çalışıyorsanız, bu genellikle mevcut ve olası müşterilerinizle satış görüşmelerinde, haber bültenlerinde veya bilgilendirici web seminerleri sırasında paylaşıyor olabileceğiniz içeriğe iner.

Doğrudan tüketicilere satış yapan bir şirkette çalışıyorsanız, bu, ürününüzü kimlerin kullandığına veya ürünün kullanılabileceği birçok yola ilişkin daha fazla fotoğraf ve video, markanız hakkında daha önce hiç konuşulmamış hikayeler veya kaynaklar paylaşmak anlamına gelebilir. – insanları ürününüze ihtiyaç duyduklarını fark etmeye teşvik edecek eksiksiz bilgiler.

• Kim: Bir sosyal medya stratejisi yazmak bir şeydir, ancak stratejiyi sizin adınıza kimin uygulayacağına karar vermek daha da önemlidir: Dahili bir çalışan mı olacak yoksa iş bir ajansa mı verilecek?

Kendi sosyal medya stratejinizi oluşturmanın faydalarından biri, bir ajansın neleri uygulaması gerektiğine ilişkin taktikler stratejik planda iyi tanımlandığı için dışarıdan temin etmenin kolay olmasıdır. Bununla birlikte, her şey eşit olduğunda, şirketinizin sosyal medyadaki varlığı markanızın bir yansımasıdır; bu nedenle sosyal medya stratejisini kurum içinde uygulayacak kaynaklara sahip her şirketin mevcut çalışanlarını kullanmasını tavsiye ederiz.

• Marka: Çoğu işletmenin zaten marka yönergeleri vardır ve bunlar sosyal medya mülklerinize de uygulanmalıdır. Ne de olsa, markalaşma tamamen tutarlılıkla ilgilidir, değil mi?

Bununla birlikte, zorluk, çoğu marka yönergesinin, markanızın sosyal medya konuşmalarındaki en önemli kısmı olan sesiniz için herhangi bir rehberlik içermemesidir. Marka yönergeleriniz web kopyasında kullanılacak üslup ve sözcüklerden söz ediyor olsa da, ortalama bir insanla konuşmanız gerektiğinde sosyal medya bu yönergelere meydan okuyacaktır.

Artık sosyal medya stratejinizin arka planını düşünmeye başladığınıza göre, başlangıç noktanızı belirleyerek stratejinizi oluşturmaya başlama zamanı gerekir.

Sosyal Medya Programınızın Hedeflerini ve Arka Planını Belirleme

Herhangi bir sosyal medya stratejisinin oluşturulması, hedefinizi veya sosyal medya programınız aracılığıyla neyi başarmak istediğinizi belirlemekle ilgili olarak ruhunuzu araştırmakla başlar. Hedefe karar verildikten sonra ilk adım, hedef demografik grubunuz, pazar odağınız ve markalama yönergelerinizle ilgili diğer alanları detaylandırmaktır, çünkü stratejinizin geri kalanı bunlardan yararlanacaktır.

Bu, stratejiniz için kapsamlı bir temel hazırlamak üzere her bölümün nasıl oluşturulacağını açıklayacaktır. Bu bölümde yer alan ana noktalar, ideal olarak bu arka plan bilgisinden önce gelecek olan bir yönetici özetinde yer almalıdır.

Sosyal medya stratejinizin temelini belirlerken bütüncül bir yaklaşım benimsenmelidir. İdeal olarak, sosyal medya stratejinizi oluşturma ve uygulama misyonu, sosyal medyanın, sosyal medyadan bağımsız olarak var olan belirli stratejik hedeflere ulaşmak için kurumlar arası rollerin yanı sıra eski pazarlama ve iletişim faaliyetleriyle birleşmesi potansiyelini vurgulamalıdır.


Market satış artırma teknikleri
Ciro arttırıcı çalışmalar
Market sektöründe ciro arttırma yöntemleri
Perakende satış arttırma yöntemleri
Mağazada satış arttırma Teknikleri
Müşteri sayısını arttırma yöntemleri
Satış arttırma yöntemleri
e-ticaret satış arttırma yöntemleri


İŞ HEDEFLERİ 

İş hedefleri ve öngörülen sonuçlar, sosyal medyada neyi başarmaya çalıştığınız ve başarılı olursanız sonucun nasıl görüneceği konusunda tam bir netlik gerektirir. Hedefinizin belirlenmesi fazla vurgulanamaz; sosyal medya stratejinizin başarısını bu şekilde belirleyeceksiniz ve dolayısıyla sosyal medya programınızın yatırım getirisini (ROI) nasıl değerlendireceksiniz.

Sizi teşvik edeceğim gibi müşterilerimi de mevcut kurumsal stratejinizle başlamaya teşvik ediyorum. Belki yıllık bir stratejiniz, üç ila beş yıllık bir stratejiniz veya her ikisi de vardır. Stratejinizdeki kilit noktaların her birine bakın ve bir sosyal medya varlığının, belirli kurumsal hedeflere ulaşmanıza veya bu hedeflere ulaşmayı hızlandırmanıza nerede yardımcı olabileceğini görün.

Her bir sosyal medya kanalı, sektörünüz veya şirketinizdeki belirli bir departman için sosyal medyada neyin başarılabileceği konusunda net değilseniz, adresindeki bloguma göz gezdirdiğinizden emin olun ve Sosyal medya stratejinizi oluşturmaya başlar.

Başlayacak bir yeriniz yoksa ve sosyal medya strateji hedeflerinizi açıkça tanımlanmış yatırım getirisi metrikleriyle uyumlu hale getirmek istiyorsanız, bu hedefleri belirli alt satır sayılarına bağlı olarak düşünebilirsiniz:

Satışları Artırma

• Yeni müşteriler veya yeni ürünler için yeni işler geliştirin.
• Müşteri tutma oranınızı iyileştirin ve mevcut müşterilere yapılan satışları artırın.
• Pazardaki marka bilinirliğinizi artırın.

Giderleri Azaltın

• Yeni çalışanları işe almak veya yetenek hattınıza eklemek için sosyal medyayı kullanın.
• Müşterileriniz sosyal medyayı kullanıyor ve size tweet’leri aracılığıyla sorular soruyor veya destek talep ediyorsa, müşteri desteğiyle ilgili bir sosyal medya kanalını yönetmek için müşteri desteği kaynaklarınızın bir kısmını kaydırmayı düşünün. Bu, potansiyel olarak bu yeni platform aracılığıyla daha verimli destek sağlayarak müşteri giderlerini azaltacaktır.
• Pazarlama bütçenizin bir kısmını sosyal medyaya aktarın ve sosyal medya ile geleneksel pazarlama faaliyetlerine kıyasla daha fazlasını başarıp başaramayacağınıza bakın. Sosyal medyaya yer açmak için azaltılan ortak alanlar arasında geleneksel medya reklamcılığı, arama motoru optimizasyonu ve tıklama başına ödeme (PPC) reklam bütçeleri yer alır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir