Seri Üretim Zorlukları – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Seri Üretim Zorlukları – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

27 Ağustos 2022 Seri üretim örnekleri Sürekli üretim örnekleri Sürekli üretim sistemi 0
Piyasalar ve Ticaret

Seri Üretim Zorlukları

Operasyonel karmaşıklık, açıkçası, üretim departmanının (satın alma dahil) ve müşteri hizmetleri departmanının temelden uyarlanmasını gerektirir. Bir şirketteki tüm departmanlar, sürece dahil olma dereceleri değişse bile, başlangıçtan itibaren birlikte çalışmalıdır.

Seri üretimdeki olası zorlukları belirlemek ve ürün tasarımında iyileştirmeler önermek için üretim departmanı prototipleme aşamasının başlangıcından itibaren dahil edilmelidir. Bu işbirliği, üretim sorunlarını ancak bir ürün lansmanı gerçekleştirildikten sonra keşfeden rakiplerle karşılaştırıldığında değerli zaman tasarrufu sağlayabilir. Her durumda, aynı zamanda daha iyi bir üretim kalitesinin garantisidir.

Ayrıca, ürün yaşam döngülerinin kısa olduğu ve talebin öngörülemez olduğu birçok yüksek teknoloji işletmesinde teslimat performansı kritik öneme sahiptir. Teslimat süreci yavaş olduğunda, bunun nedeni genellikle satış tahminlerini bozan uzun bir teslim süresidir.

Üretim departmanı yeterince hızlı yanıt vermediğinde, satış departmanı bir güvenlik marjı oluşturmak için müşterinin taahhüdünü veya siparişlerinin boyutunu abartıyor. Sonuç olarak, üretim programları ve envanterler gerçek taleple eşleşmez ve fabrikadaki siparişlerde geç değişiklikler yapılması gerekir, bu da sürece daha fazla teslim süresi ekler.

Çözümler yalnızca satış tahmininin iyileştirilmesi, planlama toplantıları veya bilgisayarla tümleşik üretim planlamasının kullanılması değildir. Verimli yüksek teknoloji şirketleri, üretim bakış açısını da ürün geliştirme politikalarına ve stratejik planlarına dahil etmişlerdir.

Ayrıca, siparişten ödemeye kadar olan süreci etkin bir şekilde yönetmek için müşteri ve ürün segmentleri tarafından organize edilen görev güçleri veya kalıcı çok işlevli ekipleri görevlendirdiler. Nihai adım, ürünlerinin çoğunu müşteri siparişinin alınması üzerine oluşturan Dell’in kullandığı gibi tam zamanında üretim sistemine sahip olmaktır.

Bu üretimin değişen müşteri gereksinimlerine hızlı yanıt verme yeteneği “Çevik üretim” olarak adlandırılmıştır. Çok çeşitli ürünleri etkin bir şekilde üretebilen ve ürün tasarımındaki herhangi bir değişiklikle başa çıkmak için hızla yeniden yapılandırılabilen bir sistem gerektirir.

Yalnızca teknolojiye değil, vizyon, strateji ve organizasyon yoluyla pazar değişimini hesaba katacak stratejik kapasiteye dayanmaktadır.

Sonuç olarak, üretim organizasyonu ve pazarlama yapısı arasındaki iletişim, pazar talebi ile firma arzı arasındaki ayarlamayı sürekli olarak dengelemek için iki departman arasında daha iyi ilişkiler geliştirmek için birincil öneme sahiptir. İletişim aynı zamanda departmanların genellikle departmanlar arası çatışmalar yaratan hedef algıları arasındaki farklılıkları azaltmaya yardımcı olur.

Ayrıca, araştırma mühendisleri genellikle teknik ürün performansıyla meşguldür ve pazarlama yöneticileri genellikle bir ürünün arızalanma eğiliminde olduğunun ve onarım için gerekli zamanın miktarının farkında değildir, ancak bunlar yüksek teknoloji ürünü kullanıcılarının başlıca nedenleridir. memnun değiller.


Seri üretim örnekleri
Sürekli üretim örnekleri
Sürekli üretim sistemi
Seri üretim İngilizce
Seri üretimin Avantajları
Atölye tipi üretim örnekleri
Seri üretim özellikleri
Parti üretimi Nedir


Bu nedenle, kurulum ve bakım departmanları, bir ürünün geliştirilmesinin ilk adımlarında faydalı tavsiyeler de sağlayabilir. Bu departmanlar, müşteri temaslarının miktarı nedeniyle problemler hakkında iyi bilgiye sahip olduklarından, prototip geliştirme sırasında basitliği ve tutarlılığı destekleyeceklerdir.

En popüler video oyunlarının Japon üreticisi Nintendo için müşteri hizmetleri gerçek bir pazarlama kaynağıdır. “Oyun danışmanları” olarak adlandırılan 120’den fazla genç, “Donkey Kong” veya “Ninja Turtles” oynamanın en iyi yolu hakkında tavsiyeler vermeye hazır.

Haftalık telefon görüşmeleri sayısı 50.000; bu çağrılar, çok yönlü bir genç müşteri grubunun beklentilerini incelemek için analiz edilir. Nintendo, bu stratejiyi kullanarak 250’den fazla farklı oyunun bulunduğu bir sektörde en çeşitli ve en beğenilen ürün yelpazesini ortaya çıkardı.

Son olarak, ürünler sadece çok hızlı piyasaya sürülmekle kalmamalı, aynı zamanda çok yüksek kalitede olmalıdır. Buna göre, pazarlama departmanı ile diğer departmanlar (Ar-Ge, üretim ve müşteri hizmetleri gibi) arasında daha iyi bir işbirliği için yeni bir itici güç, ISO 9000 sertifikasıdır.

Bu standart, müşterilere bir firmanın ürünleri nasıl test ettiğini, kayıtları tuttuğunu, kusurları nasıl düzelttiğini ve çalışanları nasıl eğittiğini anlatmak için bir çerçeve sağlar. Uluslararası Standardizasyon Örgütü’ne göre, ISO’yu yöneten organ, Aralık 2001’e kadar dünya çapında 510.616 ISO 9000 sertifikası yayınlamıştı.

ISO standartları belirlerken, uygunluk belgelerini kendisi vermez. Her ülkedeki farklı belgelendirme kuruluşları, bir şirketin kabul edilen standartlara uygun olup olmadığını bağımsız olarak kontrol eder.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ANSI, Fransa’daki AFNOR veya Japonya’daki JISC gibi kuruluşlar, akreditasyon yapmadan önce denetimler yapan, standartlara uygunsuzlukları belirleyen ve düzeltici eylemleri onaylayan değerlendiriciler kullanıyor.

ISO belgelendirme süreci, iş performansını iyileştirmenin etkili bir yoludur. ISO sertifikalı şirketlerin %62’si satışları artırdı, %54’ü pazar payını artırdı, %57’si kalite maliyetini düşürdü, %37’si ihracat artışını ve %20’si çalışanların elde tutulmasını artırdı.

ISO 9000, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Japonya ve Avrupa Birliği’nin tüm üyeleri dahil olmak üzere 120’den fazla ülke tarafından benimsenen bir Avrupa kalite yönetimi standardıdır. Philips Electronics, General Electric, British Telecom ve diğer tüm büyük yüksek teknoloji firmaları sertifikalıdır ve tedarikçilerden ISO 9000’i benimsemelerini talep etmektedir.

ISO 9000, satıcılar ve müşteriler için anlaşılabilir, uluslararası kabul görmüş bir sistem haline geldi (Amerikan Malcolm Baldridge ödülünden çok daha fazlası). ISO 9000, kaliteye vurgu yaparak ve şirketleri sertifika sınavını geçmeye zorlayarak, birçok firmayı yeni ürünlerin tasarımı, üretimi ve pazarlamasıyla ilgili çeşitli departmanlar arasındaki tüm iletişim sürecini ciddi şekilde yeniden düşünmeye sevk etmiştir.

İlginç bir örnek, seyahat ve turizm endüstrisi için önde gelen bir küresel dağıtım sistemi (GDS) ve teknoloji sağlayıcısı olan Amadeus örneğidir.

Amadeus çoğunlukla Sabre ve Galileo ile rekabet eder. Amadeus 1997’de Kalite Yönetim departmanını kurdu ve 1998’de Amadeus, ürün ve hizmet kalitesi sunumunda en iyi uygulamaları kapsayan ISO 9002 sertifikasını alan ilk GDS oldu. Müşteri memnuniyeti anketlerinde müşteri puanlarında %15 ila %20’lik bir iyileşmeye yansıdığı gibi, faydalar müşterileri hızla etkiledi.

2001 yılında Amadeus, ISO 9001:2000 standardını alan ilk GDS ve dünyadaki ilk şirketlerden biriydi. ISO 9001:2000, kalite için başarılı bir şekilde yönetimin yönetim uygulaması ve organizasyonel gereklilikleri ile ilgilendiğinden, Amadeus, ISO 9001:2000’i, her bölümü ve departmanı kapsayan, şirket çapında bir kalite girişiminin temeli olarak kullandı.

ISO 9001:2000 tanınırlığının elde edilmesinin amacı, şirketin ürünlerini (yani, GDS ürünleri, BT hizmetleri ve ayrıca e-ticaret ve e-iş çözümleri) daha iyi, daha hızlı ve daha fazlasını geliştirme ve sunma yeteneğini daha da geliştirmekti. verimli, müşteri gereksinimlerine uygun olarak.

Günümüzde kalite artık pazarlama farklılaşmasının bir unsuru değil, çünkü artık müşteriler için verilen bir şey. Şu anda hiçbir müşteri, yüksek teknolojili markalı bir üründen kaynaklanan büyük bir kalite sorununu kabul etmeyecektir. Ancak, küçük ve orta ölçekli yüksek teknoloji firmaları için kalite sorunu hala önemlidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir