ŞİRKETLER BLOGLARI NASIL KULLANABİLİR?  – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

ŞİRKETLER BLOGLARI NASIL KULLANABİLİR?  – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

6 Şubat 2023 Günlük blog yazıları Kurumsal blog Nedir 0
Ticaret Sisteminin Oluşması

ŞİRKETLER BLOGLARI NASIL KULLANABİLİR?

Artık blog yazmanın temellerini öğrendiğinize göre, şirketinizin blogları tam olarak nasıl kullanabileceğini ve bu kullanımların işletmeniz için ne anlama geleceğini anlamanın zamanı geldi. Kitabın bu kısmı, uygulamalı, kauçuğun yolla buluştuğu, tavuğun tavaya çarptığı türden bilgiler sağlıyor, eminim bilmek için biraz şampiyonsunuzdur.

Daha önce de belirttiğim gibi, bir blog gerçekten bir amaca ulaşmak için tasarlanmış bir araçtır ve bu nedenle sizi, işinizi ve işinizin hedeflerini ve varlıklarını desteklemek içindir. Hedefsiz bir bloga sahip olmak, Central Park’ta bir pengueni gezdirmeye çok benzer, elbette ilginç, ama muhtemelen kimseye yardımcı olmuyor.

Ve herhangi bir yepyeni araçta olduğu gibi, bir blogu nasıl kullanacağınızı bulmanız gerekir. Sonraki birkaç bölümde, hem büyük hem de küçük şirketler tarafından kendi stratejik refahları için bloglardan yararlanmak üzere kullanılan bazı yaratıcı ve yenilikçi taktikleri dahil ederek blog yazmayı nasıl kullanabileceğinizi göreceksiniz. Blog kullanımınızı sınırlayan tek şey, onları kullanmanın yeni yollarını hayal etme becerinizdir.

YÖNETİCİ BLOGÇULUK

2005’in başlarında, GM’nin blog oluşturma çabalarının yanı sıra büyüme ve bloglardan öğrenilen dersler hakkında bilgiler içeren bir vaka çalışması yazdı. Blogundan “şüphesiz yönetici blogları için mevcut poster çocuğu” olarak söz ediyor.

FastLane’in piyasaya sürülmesinden bu yana, birkaç başka GM yöneticisi GM bloguna dahil oldu ve “blogda gelişen etkileşimin genişliği ve derinliği, tamamen blogun GM’nin ürünleri ve hizmetleri hakkında diyalog geliştirme ana hedefine odaklanmaya devam etti.”

Yürümeyi öğrenirken koşmaya devam ettiği için GM’nin blog yazarlığına girişi zorlu olmuştur. Blog geri izlemeleri dahil etti, bir podcast başlattı ve dünya çapındaki blog yazarlarıyla başarılı bir şekilde etkileşim kurdu.

Blog tutkunları topluluğuna ulaşmada atılan her yeni adım, müşteriler için yeni ve olumlu deneyimler yarattı. Bundan da öte, GM blogları, müşterilerin tutkularını ve olumlu deneyimlerini paylaşabilecekleri bir yer haline geldi ve böylece GM için kendi kendini idame ettiren bir ürün müjdecileri topluluğu yarattı.

GM, müşterilerinin şirkette söz sahibi olmasını sağladı, ancak müşterilerinin de o kadar güvenini kazandı ki, pazar ile doğrudan ve filtresiz bir iletişim hattına sahip oldu ve bu da vazgeçilmez hale geldi. Özellikle, bloglama, podcasting ve müşterilerle doğrudan iletişim kurmanın diğer gelişmekte olan yollarını kullanma açısından alana öncülük etmiştir.

GM bloglarını yöneten ekipten ve ekipten öğrenilebilecek dersler arasında şunlar yer alır:

• Dürüst olmaktan korkmayın. GM blogu başladığından beri birkaç kez GM, olumsuz bir yorumun veya sorunun basitçe ortadan kaybolacağını veya unutulacağını umarak aptalı oynayabilir ve sessiz kalabilirdi.

Bunun yerine, diğer GM blog yazarları söylentileri, işten çıkarmaları, kurumsal yeniden yapılanmayı ve ürün hattı tartışmalarını kafa kafaya ele aldılar. Açık ve dürüst davrandılar ve bunu yaparak sadece GM’de olup bitenler hakkındaki gerçeği öğrenmekle kalmadılar, aynı zamanda okuyucularda bir güven duygusu yarattılar.

• Blogroll’ları kullanın. Blogroll’lar, okuduğunuz ve saygı duyduğunuz diğer blogları gösterir. GM’nin blog lansmanının ilk gününden itibaren, yalnızca görünürlüklerini artırmak için değil (bağlantı kurdukları tüm blog yazarları, blog izleme hizmetleri sayesinde bağlantılardan hızlı bir şekilde haberdar oldular), aynı zamanda GM blog yazarlarının ne hakkında konuştuklarını biliyordu: GM blogu dünyadaki her otomobil bloguna bağlantı vermiyordu; yalnızca tutkularına ve ilgi alanlarına uyanlara.

• İnsanlara ne düşündüklerini sorun. Soru sormazsanız, cevap alamazsınız. GM başından beri açıkça müşteri geri bildirimi talep ediyor ve sonuç olarak, yalnızca büyük miktarda ücretsiz müşteri geri bildirimi almakla kalmadı, aynı zamanda okuyucular ve araba tutkunları arasında insanların ne düşündüğünü önemsediği için bir itibar kazandı.

• Hırslı ol. Şirketiniz adına konuşurken, bazen hiçbir şey söylemeden çok fazla kelime kullanan yasal-PR konuşma karmaşasına düşmek kolaydır. Çoğu basın bülteni bu tonu kullanır. GM, özellikle Lutz aracılığıyla, tutkunun korkulacak bir şey olmadığını gösterdi. Bu blog, doğru şey hakkında tutkulu olmanın her şey hakkında tarafsız olmaktan çok daha iyi olduğunu gösterdi.

• Rakiplere karşı adil olun. Şirketinizin işinde en iyisi olduğunu düşünmek ya da en azından bunu okuyuculara aktarmaya çalışmak çok kolaydır. GM, blogunda rakiplerini övmekten çekinmedi. Sonuç olarak GM okuyucuları arasında büyük bir güven oluşturmuştur, öyle ki GM bir konuda en iyisi olduğunu söylediğinde okuyucular buna inanma eğilimindedir.

• Gerçek bir sese sahip olun. Blogunuzu gerçek insanlar yazmak zorunda, öyleyse neden gerçek insanlar gibi konuşmalarına izin vermiyorsunuz? GM, çeşitli bloglar yazan kişilerin PR jargonu kullanmadan normal davranmasına, ses çıkarmasına ve yanıt vermesine sürekli olarak izin verdi. Kurulan ilişkiler ve bunun sonucunda ortaya çıkan vızıltı olağanüstüydü.


Kurumsal blog Nedir
Blog açmak ücretsiz
Kurumsal blog Örnekleri
Kişisel blog açmak istiyorum
En iyi blog siteleri
Blog açmak ekşi
Günlük blog yazıları
Blog açmak Nedir


Bu öğrenilen dersler listesi, blog yazarken başarılı olmanız için bir gereklilik değildir. Ancak, bu ilkeleri benimseyerek, GM gibi, profilinizi yalnızca blog yazarları ve blog okuyucuları arasında yükseltmekle kalmaz, aynı zamanda büyük bir güven, iyi niyet ve tutku duygusu da geliştirirsiniz. Herhangi bir şirket, ürünü hakkında tutkulu olduğunu söyleyen bir reklam üretebilir, ancak GM bunu her gün bloglarında gösteriyor.

İlk çözüm şirket içinde geliştirilen temel bir veri tabanıydı. Özellik seti minimum düzeydeydi (arama veya düzenleme yeteneği yoktu), ancak kesinlikle kağıt sisteminden daha kötü değildi ve bir depoda saklanan arşivlenmiş dosya yığınlarının sonu anlamına geliyordu. Veritabanına dayalı bir sisteme dönmek, Disney’in daha sağlam ve kullanışlı bir şey için düdüğünü gerçekten ıslattı.

Mühendislikten sorumlu başkan yardımcısı Michael Pusateri’nin söylediği gibi, bir noktada birinin vardiya günlüğü için blog yazılımı kullanma gibi parlak bir fikri var.

Yazılımı mevcut Linux sunucularına yüklediler, önceki 9000’den fazla girdiyi aktardılar ve yazılımı kurcalamaya başladılar. İlk ayarlamaları, kullanıcıların birden fazla parolayı hatırlamalarına gerek kalmaması için mevcut kullanıcı adlarını ve parolalarını dahil etmekti.

Yeni vardiya günlüğü sistemi, kullanıcıların hazır olduklarında kullanmayı seçmelerine izin verilerek kademeli olarak tanıtıldı. İki hafta içinde 100’den fazla teknisyen yeni sistemi kullanmaya başladı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir