Şirketler ve Pazarlama Stratejileri  – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Şirketler ve Pazarlama Stratejileri  – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

19 Mayıs 2023 Markalar ve pazarlama stratejileri Satış stratejisi örnek 0
Pazar Araştırması

Şirketler ve Pazarlama Stratejileri

Şirketler, bir ev vermeden önce sosyal medya programından kimin sorumlu olduğu konusunda genellikle iç tartışmalar yaşarlar. Şirketiniz bir sosyal işletmeye dönüşürken, sosyal medya programının gerçekten sahibi olan bir departman yoktur.

Muhtemelen, nihai sosyal medya lideri, bu sosyal medya çabalarının çoğu için bütçeyi kontrol eden bir departmanda oturacaktır. Sosyal medyanın benzersizliğini anlamak ve iç politikaları denklemden çıkarmak, şirketinizin tamamını sosyal medyayı kucaklamak için serbest bırakacaktır. Sosyal medya ile ilgili kapsayıcı bir iç kültür yaratma yolunda ilerliyor olacaksınız ve bu, sosyal medya stratejinizi uygulama başarısına katkıda bulunacaktır.

Önde gelen sosyal medya danışmanlık firması Altimeter tarafından yapılan bir anket, çoğu işletmenin sosyal medyayı iki departmandan birine yerleştirdiğini gösteriyor.

Sosyal medya programlarını bu iki departmana yerleştiren şirketlerin yüzde 66’sı ile, sosyal medya programınızı başlattığınızda (şu anda bunun için belirli bir sosyal medya bölümü yoksa) bu alanlardan başlamayı düşünün.

Ancak bunun yalnızca bir başlangıç noktası olduğunu unutmayın: işletme genelinde sosyal bir ihtiyaç olacaktır. Kendinize ve şirket içi departman yöneticilerinize, danışmanlık müşterilerime onlarla ilk tanıştığımda sorduğum aynı soruyu sorun: “Şirket içinde sosyal medyayı etkilenebilecek, şu anda kullanıyor olabilecek veya kullanıyor olabilecek tüm potansiyel iç paydaşlar kimlerdir? 

Bu sorunun cevabı çoğu zaman birçok farklı departmanı içeren bir liste ile sonuçlanacaktır. Bunun nedeni, sosyal medyanın muhtemelen ya pazarlama, kurumsal iletişim ya da halkla ilişkilerin liderliğini almasıyla başlaması, ancak yolun bir yerinde insan kaynakları departmanındaki bir işe alma görevlisi ya da bir satış görevlisinin de onu kullanmak istediğine karar vermesidir.

Tüm bu ihtiyaçları web sitesine entegre etmek için bilgi teknolojileri (IT) rol üstlendi. Şirket içinde sosyal medyaya dahil olan tüm bu kişilerle hukuk departmanı devreye girdi ve bir sosyal medya politikasına ihtiyaç olduğuna karar verdi. Zaman geçtikçe, müşteri hizmetleri ve ürün geliştirme de dahil olmak üzere daha da fazla departman sosyal medyada aktif rol alacaktır.

Sosyal medyanın doğası bu, her şeye dokunuyor. Şirketiniz bir sosyal medya stratejisini entegre etmenin ilk aşamalarında olsa ve yalnızca halkla ilişkiler veya pazarlama departmanları dahil olsa bile, şimdi daha eksiksiz bir sosyal medya stratejisi oluşturmak için diğer departmanlara danışma zamanı. Bunu yaparak, özellikle gelecekte ihtiyaç duyacağınız kurum içi ekiplerin oluşturulmasında, personel rolleri ve sorumluluklarında yardım bulacaksınız.

Şirket İçi Sosyal Medya Ekiplerini Düzenlemek

Sonuç olarak şirketinizin, sosyal medya programının işleyişine, yönetimine, optimizasyonuna ve şirket içi raporlamasına yardımcı olabilecek kurum çapında çok işlevli ekipler oluşturması gerekir. Bu sosyal medya ekiplerini üç farklı işlevle görevlendirin. Bu takımlara isim vereceğim, ancak onların dahili ihtiyaçlarınıza en uygun terminolojiyi kullandıklarından emin olmak isteyeceksiniz.

1. Strateji ekibi: Strateji ekibi, adından da anlaşılacağı gibi, sosyal medya planının ve yatırım getirisinin arkasındaki genel stratejiden sorumludur. Sosyal medya planının ROI’sinden sorumlu kişi sosyal medya yöneticisi, pazarlama müdürü veya pazarlama başkan yardımcısıysa, bu kişinin strateji ekibini yönetmesi gerekir.

Strateji ekibi, şirketin departmanlarındaki diğer etkili paydaşlardan da oluşmalıdır, ancak bunlar, sosyal ekibinizin günlük operasyonlarından çok uzakta olacak kadar emir komuta zincirinin yukarılarında olmamalıdır.

İdeal olarak, strateji ekibindekiler, müşteri hizmetleri, pazarlama ve halkla ilişkiler gibi sosyal medya ile en fazla ilgili olan departmanlarda departman başkanı veya stratejik rollere sahip kişilerdir. Ancak, stratejiyi taktik düzeyde uygulayan kişiler onlar olmamalıdır. Stratejiyi yönlendirmeli ve günlük süreçlere dahil olanlardan raporlar almalıdırlar.

2. Operasyon ekibi: Bu, sosyal medya işini fiilen yapan kişilerden oluşur. PDCA sosyal medya stratejinizin D bölümünü uygulayan veya ilk uygulayan sosyal medya lideri veya paylaşılan rolüne ek olarak, şirket içinde farklı departmanlarda benzer rolleri yürüten başka kişiler de vardır.

Bu kişiler, sosyal medya müşteri hizmetleri sorgulamaları yapmak, sosyal işe alım yapmak, halkla ilişkiler için sosyalden yararlanmak ve çeşitli platformlarda sosyal medya satış fırsatları aramakla görevlidir. Müşterilerle sosyal medya aracılığıyla doğrudan iletişim kuran kişilerin operasyon ekibinin bir parçası olduğundan emin olun.


PAZARLAMA stratejileri Çeşitleri
PAZARLAMA stratejileri PDF
Pazarlama stratejileri örnek
Satış stratejisi örnekleri
En iyi PAZARLAMA stratejileri
Markaların pazarlama stratejileri
PAZARLAMA stratejileri Ders Notları
B2B pazarlama Stratejileri


Bu, operasyon ekibinin diğer ekip üyelerinin hangi günlük sorunları ele aldığını anlamasına ve gelecekte benzer potansiyel sorunları nasıl ele alacakları konusunda daha kolay strateji belirlemelerine olanak tanır. Operasyon ekibindeki kişiler düzenli olarak toplanmalı ve en iyi uygulamaları paylaşmalıdır, böylece hepsi işlerinde gelişebilir ve paylaşılan deneyimlere dayalı olarak strateji ekibine paha biçilmez geri bildirimler sunabilir.

3. Yürütme konseyi: Yürütme konseyi, strateji ekibinin rapor verdiği tüm yöneticileri kapsar. Bu aynı zamanda, bu konseyin bir parçası olması gereken ROI’den sorumlu kişiyi de içerir.

Burası raporlamanın sunulduğu ve yöneticilerin şirketin sosyal medya stratejisinin sahipliğini paylaştığı yerdir. Yönetici desteğini alacağınız yer bu konseydir. Yöneticilerin sosyal medyanın neler yapabileceğine yatırım yapması gerekir ve bir yürütme kuruluna sahip olmak bu fırsatı sağlar, böylece dahili ekiplerin yaptıkları işte daha iyi olmalarına olanak tanır.

Yürütme konseyi, operasyon ekibiyle sık sık doğrudan konuşmayabilir, ancak strateji yönlendirme ekibiyle düzenli olarak görüşmelidir.

Sosyal medya ekiplerini bu üç segmentte organize etmek ve ekipler arasında düzenli iletişimin yanı sıra bir ekipten diğerine sık sık raporlama yapılmasını sağlamak, bir sosyal medya stratejisinin doğru bir şekilde oluşturulmasını ve uygulanmasını ve mülkiyetin şirket genelinde paylaşılmasını sağlamaya yardımcı olmalıdır.  İşletme ne kadar büyük olursa, bu ekipler de o kadar büyük ve önemli olacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir