Sistem Algoritması

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Sistem Algoritması

20 Haziran 2023 5 tane algoritma örneği Algoritma Nedir Örnekleri 0
Güvenilirlik Önyargısı

Sistem Algoritması

P2P sisteminde yönlendirme, P2P hizmet ağında kaynak URL’sini aramak anlamına gelir. BRiR’de, bir KeyID verildiğinde, hedef düğüm bir yönlendirmede halefidir (KeyID); bu hedef düğümü kısaca pEnd olarak adlandırabiliriz. Yönlendirmeyi başlatan düğümün pStart olduğunu varsayalım. K-BRiR’de, pEnd hedef düğümünü aramak için beş adım atıyoruz.

pStart düğümü yönlendirmeyi başlattığında, önce önbellek listesinde keyID’yi arar; ve önbelleği pEnd geri bildirimi vermediğinde küme merkezinde (pStart.center) aramaya devam eder. Ayrıca, yönlendirme diğer k-1 küme merkezlerine (CCN) gönderilerek beklemeye alınabilirken pStart.center beklemeye alınmaz.

Doğru hedef bulunamazsa, pStart aramayı süper düğümde veya tüm BRiR’deki ardılında başlatır. Süper düğüm, tüm düğümlerin tanımlayıcılarını kaydeder ve süper düğüm canlı olduğunda pStart’a somut bir sonuç (pEnd veya null) geri bildirimi yapabilir. Aksi takdirde, pStart yönlendirme mesajını ardılına (pStart.ScN) gönderir ve ardılı, yönlendirme pEnd’i alana veya pStart’a dönene kadar hedef düğümü birer birer arar.

Bakım Algoritmaları

Düğümler, herhangi bir zamanda P2P sistemine katılabilir veya sistemden ayrılabilir. Bazı düğümler herhangi bir nedenle iletişim sırasında geçersiz olabilir. Bu arada, P2P hizmet ağları, belirli bir düğüm sisteme katıldığında veya sistemden ayrıldığında çalkalanacaktır.

Belirli bir eş düğüm, P2P sistemine katılmak istediğinde, P2P sistemindeki başka bir düğümün yerini bilmelidir. Aslında, hizmet sağlayıcılar her zaman genel için bazı iyi bilinen eş düğümleri sağlar veya yapılandırır.

(1) Hizmet sağlayıcı veya sponsor kullanıcı, P2P sisteminde ilk düğümü oluşturduğunda, bu süper düğüm olur ve onun halefi ve önceki düğüm kendisidir.

(2) Kullanıcılar P2P sistemine katılmak istediklerinde ve iyi bilinen bir akran konumu bildiklerinde. İyi bilinen eşin wNode olduğunu ve yeni eşin newNode olduğunu varsayalım. wNode, newNode’un yeniNode’un önceki ve halefini bulmasına yardımcı olabilir, böylece newNode uygun konuma katılabilir.

Herhangi bir yeni düğüm, süper düğüme kaydolmalıdır, bu nedenle, yeni Düğüm, ilgili bilgilerini süper düğüme göndermelidir. Elbette, süper düğüm, önbellek Düğümleri öğelerini yeni düğümün tanımlayıcısıyla günceller.

P2P sisteminde, bazı düğümler sistemden ayrıldığında herhangi bir bildirim olmadığı için düğümlerin çıkışını incelememiz gerekir. Böylece, herhangi bir eş sistemden aktif olarak veya rasgele pasif olarak ayrılabilir. P düğümü, süper düğüme (p.SpN) ve küme merkezi düğümüne (p.CCN), halefinin mesaj göndererek ayrıldığını bildirir ve ardından süper düğüm, rota tablosunun önbellek düğümlerindeki ilgili öğeyi kaldırır. Ardından p düğümü, DHT aracılığıyla tanımlayıcı alanda yeni bir ardıl düğüm alır.

 Eş Düğümü Seçme

Genel olarak, birinci düğüm, hizmet sağlayıcı tarafından genel için yapılandırılır, nispeten sağlamdır. Ancak, süper düğüm sistemden ayrılırken veya süresi dolmuşken (ağ nedeniyle veya başka bir nedenle) yeni bir süper düğüm seçmek için bir tür algoritmaya ihtiyacımız var. Bu makale, yapılan dağıtık işlemler için seçim algoritmasını geliştirerek bir seçim algoritması sunmaktadır.

Herhangi bir düğüm, benzersiz süper düğümü BRiR’de geçersiz bulur bulmaz tanımlayıcı alanındaki seçim işlemine sponsor olur. Son olarak tanımlayıcısı en küçük olan düğümü süper düğüm olarak seçiyoruz ve diğer tüm düğümler kayıt için bilgilerini bu düğüme gönderiyor.

Adım 1: Seçimde yer alan düğümlerin tanımlayıcılarını saklamak için kullanılan mesaj düğüm listesini bildirin. Ve mesajda mevcut seçili süper düğümün tanımlayıcısını saklamak için bir selected-node-id değişkeni kullanırız. İlk başta, seçim işlemini destekleyen p düğümü seçilen düğüm olacaktır.


Algoritma Nedir
Algoritma Nedir Örnekleri
Algoritma cesitleri
5 tane algoritma örneği
algoritma
Algoritma Örnekleri
Algoritma akış şeması
Algoritma Nasıl yapılır


p düğümü, mesaj düğüm listesini ve Seçilen düğüm kimliğini ardıl düğümüne gönderir.

Adım 2: Pi düğümü mesajı alır almaz, Selected-node-id’yi kendi tanıtıcısı ile karşılaştırır ve daha küçük olan tanımlayıcı, geçerli Selected-node-id’nin yerini alır. Ardından pi düğümü, SpN’yi Selected-node-id ile değiştirerek rota tablosunu günceller.

Adım 3: Selected-node-id, pi tanımlayıcısına eşit olduğunda seçim işlemi tamamlanır. Bu, pi düğümünün son seçilen süper düğüm olduğu anlamına gelir. Ardından pi, yönlendirme tablosunun önbellek düğümlerini alınan mesaj düğüm listesiyle günceller. Yani, bu süper düğüm pi artık tüm düğüm bilgisine sahip. O zaman seçmeyi bırakın.

Elbette, Selected-node-id, pi’nin tanımlayıcısına eşit değilse, o zaman pi düğümü, ardıl düğümüne mesaj node-list ve Selected-node-id gönderir. 2. adıma gidin.

K-aracı ile optimize edilmiştir. BRiR’nin performansını, rota tablosu boyutunun algoritma karmaşıklığı, rota sekmelerinin karmaşıklığı, hata toleransı ve ağ çalkalama sayısı açısından akor, pasta ve duvar halısı arasında karşılaştırdık.

Gördüğümüz gibi, düğüm sayısı arttıkça, süper düğüm seçilirken çok yüksek ağ çalkalama sayısı ve bant genişliği maliyeti olacaktır, ancak aynı zamanda verimsiz yönlendirme performansı olacaktır; ve BRiR’deki süper düğüm, sisteme daha fazla düğüm katıldığında büyük bir baskıya sahip olacaktır.

Bu sorunları çözmek için, düğümlerin iletişim geçmişini K-BRiR’de K-ortalamalarına göre kümeleyerek BRiR yönlendirme algoritmasını geliştirdik. K-BRiR, düğümün stabilitesini hesaplamak için BRiR’ye dayalı olarak düğümün iletişim geçmişini sakladı, ardından K-BRiR, K-ortalamalarına dayalı olarak düğümün kararlılığını kümeledi. Sonuç olarak, BRiR bindirme ağı, K alt-BRiR’ye bölünebilir.

K-ortalamalarına Dayalı α-listesi için Küme Algoritması

K-aracına göre, küme sonucunda K seti olacaktır. K-BRiR’de, bu K kümesine K mantıksal alt ağı denilebilir ve her alt ağın en az bir kullanılabilir düğümü ve ayrıca en kararlı olan bir çekirdek düğümü olmalıdır. Kümelenmeden önce, K-means küme etkinliğini bitirmek için bir standart tanımlarız.

  • Süper düğüm, K kullanılabilir düğümü, küme merkezi Kn olarak rastgele seçer. Bu k merkezi düğüm, yerel α listesini süper düğüme gönderir.
  • Süper düğüm, kα listesinin tamamını BRiR’deki diğer tüm düğümlere gönderir. Her p düğümü, formül 1 aracılığıyla mesafeyi hesaplar
  • Süper düğüm, ortalama kararlılığı yeniden hesaplar ve verilen C[i] merkezi için küme merkezini ayarlar.
  • Süper düğüm kanatçığı (ε) yargılar ve kanatçık (ε) doğru olduğunda küme durdurulur. Veya 2. adıma geçin.
  • Her düğüm kendi kimlik bilgisini ilgili merkezi düğüme kaydeder: p kimlik bilgisini p.center’a gönderir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir