SOSYAL AĞ İÇERİKELERİ

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

SOSYAL AĞ İÇERİKELERİ

9 Temmuz 2023 En popüler sosyal ağlar türkiye'de kullanılan sosyal ağlar 0
Güvenilirlik Önyargısı

SOSYAL AĞ İÇERİKELERİ

2011’den 2016’ya Dijital Pazarlama tahmini, sosyal ağ yatırımının önümüzdeki beş yılda yüzde 300 artacağını öngörüyor.

Sosyal içerik, medya paylaşımı ve ağ oluşturmanın arama, e-posta ve hatta çevrimiçi reklamcılıkla kesişmesi, onu herhangi bir etkili çevrimiçi pazarlama stratejisinin vazgeçilmez bir parçası haline getirdi. Sosyal ağlar oluşturmaya yatırım yapan, marka savunucuları toplulukları geliştiren ve sosyal medya dostu içerik sunan şirketler, bu ağları geliştirmeye başlamadan önce bu ağlara gerçekten ihtiyaç duyacakları günü bekleyen rakiplere göre önemli avantajlara sahip olacaktır.

İlişkiler ve anlamlı bağlantılar kurmak zaman alır. Bir şirket hem pazarlama hem de dahili işbirliği için sosyal araçlarla ne kadar rahat olabilirse, kuruluş arama ve sosyal ağda başarılı olma konusunda o kadar güçlü olacaktır.

AKSİYON NESNELERİ

1. Hedef müşteri hedeflerinize en uygun sosyal ağları belirleyin.
2. Halihazırda hangi sosyal ağlarda varlığınız var? Hangisinden başlayacaksın?
3. İçeriği çapraz tanıtmak ve yeniden kullanmak için hangi sosyal ağları kullanabileceğinizi belirleyin.
4. Katılacağınız her bir sosyal kanaldaki kilit etkileyicileri belirleyin ve onlarla nasıl etkileşim kurmayı planladığınıza karar verin.

Promosyon ve Bağlantı Oluşturma

İçerik pazarlamasına “optimize et ve sosyalleştir” yaklaşımının arkasındaki yol gösterici ilkelerden biri, içerik keşfinin etkisidir: Eğer aranabiliyorsa, optimize edilebilir. Bulunursa paylaşılabilir.

Müşteriler hakkındaki anlayışımızın bir kısmı, onları ilgilendiren konulardan gelir ve bunları sosyal konulara ve anahtar kelimelere göre sentezleriz. İçerik planları, bu konuları ve anahtar kelimeleri, potansiyel müşterileri satış hunisi aracılığıyla satın alma, paylaşma ve yönlendirme konusunda yönlendirecek bilgi ve medyaya dahil eder.

Harika içeriğe sahip eksik bağlantı, insanlar onu bulamadıkça harika olmamasıdır. İçerik tanıtımı, sosyal yardım ve bağlantı kurmanın devreye girdiği yer burasıdır.

Arama motoru optimizasyonu dünyasında, alakalı web sitelerinden içeriğinize verilen bağlantılar, web sayfalarının arama sonuçlarında nasıl sıralandığı konusunda geleneksel olarak en önemli dış etkilerden biri olmuştur. Sosyal kanallarda paylaşılan içerik ve bağlantılar gibi sosyal sinyallerin dahil edilmesi, web sayfasından web sayfasına olan bağlantıları önemli ölçüde artırdı.

Örneğin, Google, sosyal arama girişimleri aracılığıyla Google’ın arama sonuçlarına daha sıkı bir şekilde entegre edilmesi ve yeni Kişisel Arama seçeneğinin eklenmesi de dahil olmak üzere bir dizi değişiklik yaptı. Google’daki ağınızın yanı sıra genel olarak web’deki içerik. İçeriği Google’da ağınıza tanıtmak, içeriğinizde daha fazla “artı” sağlayabilir ve bu, herhangi bir Google hizmetinde oturum açmış kullanıcılar için söz konusu içeriğin sıralamasını etkileyebilir.

Google kullanıcılarının sosyal ağ içeriği ile arama motoru deneyimi arasındaki daha sıkı entegrasyon, Google’da içerik yayınlama, tanıtım ve ağ oluşturmanın, Google aramada bulunmayı bekleyen şirketler için çok önemli olduğu anlamına gelir.

Bağlam için, Google ile daha önce tartıştığımız merkez ve merkez içerik yayınlama modelini bir konuşmacı olarak hayal edin. Merkezde yayınlanan içerik, son tüketicilere, içeriği ağlarına daha fazla tanıtabilecek etkileyicilere ve paylaşmaya ve bağlantı kurmaya eğilimli olanlara görünürlüğü artırmak için çeşitli konuşmacılarda veya dağıtım kanallarında tanıtılabilir.


En popüler sosyal ağlar
Sosyal paylaşım ağları ne demek
türkiye’de kullanılan sosyal ağlar
Sosyal ağ örnekleri
Sosyal ağ sitelerinin genel Özellikleri
Sosyal paylaşım ağları ne demek kısaca
Dünyanın kara tahtası olarak adlandırılan sosyal ağ


Örneğin, içerik pazarlama stratejimizin bir parçası olarak günlük olarak blog gönderileri yayınlıyoruz. Konuya odaklanan her blog gönderisi, blog yazılımımız WordPress tarafından oluşturulan bir RSS beslemesi aracılığıyla otomatik olarak yayınlanır. Bu besleme, çeşitli sendikasyon servislerinin yanı sıra beslemeye abone olan 46.000’den fazla kişiyle paylaşılıyor.

Aynı zamanda, her blog gönderisi, TwitterFeed kullanılarak Twitter hesabını takip eden 16.000 kişiye otomatik olarak tanıtılır. Blog için başka bir otomatik tanıtım kanalı, 4.000’den fazla ek aboneye ulaşan FeedBlitz adlı bir hizmet aracılığıyla e-postaya RSS göndermeyi içerir.

İçeriğin sosyal kanallar aracılığıyla otomatik tanıtımı dikkat edilmesi gereken bir konudur. Çok fazla kullanırsanız, okuyucular etkinliğinizi aşırı agresif olarak görecektir. Çok az tanıtım yaparsanız veya hiç tanıtım yapmazsanız, sosyal ağda her saniye paylaşılan içerik yığınında içeriğiniz gözden kaçabilir.

İçeriğin otomatik tanıtımının yanı sıra, manuel tanıtım ve erişim de vardır. Konuşarak konuşabilen bir çevrimiçi pazarlama ajansı olarak kendi en iyi uygulamalarımızla devam eden blog, toprankblog’da yayınlanmaktadır. com, Facebook, kişisel Twitter hesapları, LinkedIn ve Google gibi katıldığımız sosyal ağlardan yararlanır.

Hedef kitlemiz için etkili ve önemli olduğunu bildiklerimize göre, tanıtımların başlıkları, açıklamaları ve zamanlaması sosyal kanala göre değişecektir. Twitter tanıtımları, Twitter ağınızın retweet yapma eğilimini analiz eden ve tweet’lerinizin yayınlanmasını paylaşım olasılığını en üst düzeye çıkaracak şekilde planlayan Timely veya Buffer gibi araçları kullanabilir. Bu taktik, blog gönderilerini, herkese açık Google ve Facebook gönderilerini, YouTube videolarını veya diğer türden herkese açık sosyal medya içeriğini tanıtabilir.

Blog içeriğinin diğer manuel tanıtımları medya türüne bağlıdır. Bir YouTube videosu, bir infografik veya SlideShare sunumu bir blog gönderisine gömülüyse, o zaman herhangi bir üçüncü taraf sendikasyonu veya bu medyanın yeniden yayımlanması, doğrudan orijinale geri bağlantı verebilir. Flickr, Picasa ve Pinterest dahil olmak üzere bir dizi resim barındırma hizmeti, resim tanıtımı için ek kanallar sağlar.

Aynı şey, video içeriğinizi yeni kitlelere tanıtmanıza yardımcı olabilecek Vimeo veya Viddler gibi YouTube dışındaki video barındırma hizmetleri için de geçerlidir. Promosyon kanallarının karışımı içeriğe, amacınıza ve içerik paylaşacağınız toplulukların doğasına bağlıdır.

İçerik tanıtımı ve sosyal paylaşım ile, içeriğinizle etkileşimde bulunabilmeleri ve paylaşabilmeleri için üyeler topluluğu arasında güven ve güvenilirlik oluşturmak önemlidir. İçerik tanıtım yaklaşımınız yalnızca kendi materyalinize odaklanırsa, o zaman kısa sürede sosyal narsist ve pervasızca kendi reklamını yapan biri olarak tanımlanabilirsiniz. Yüzdeler değişebilir, ancak üçüncü taraf içeriğinin yüzde 70’lik bir karışımı, sizinkinin yüzde 30’u ile birleştiğinde iyi bir orandır. Açıkçası, bu sosyal kanala ve katılım nedeninize göre değişebilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir