Sosyal Ağa Pazarlama – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Sosyal Ağa Pazarlama – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

4 Mayıs 2023 Kurumsal sosyal pazarlama Nedir Sosyal pazarlama Kitap 0
Piyasalar ve Ticaret

Sosyal Ağa Pazarlama

Sosyal ağa pazarlamayı öğrenmek, dijital ortamda bir izleyici kitlesiyle iletişim kurmanın yeni bir yolunu öğrenmeyi gerektirir. Yöneticilerin pazarlama hakkında bildikleri her şeyi unutmalarını gerektirmez. Bu, zihinlerini yeni olasılıklara, sosyal değişime ve geçmiş uygulamaları yeniden düşünmeye açmaları gerektiği anlamına gelir. İlerleyen sayfalarda, bu yeni olasılıklar hakkında neler öğrenebileceğimize ve sosyal ağın neyle ilgili olduğuna bakıyorum.

Pazarlamacılar, yayıncı olarak devam etmek yerine müşteri topluluklarının toplayıcıları haline gelmeli ve olacaktır. Pazarlamacılar, ortalama bir Amerikalının her gün maruz kaldığı bildirilen 2.000’den fazla mesajdan bıkmış, giderek daha kayıtsız, hatta küskün bir kitleye yayınlamak yerine, insanların ait olmak istedikleri sosyal ağlara katılmalı, bunları organize etmeli ve teşvik etmelidir. 

Pazarlamacılar müşterilerle konuşmak yerine onlarla konuşmalıdır. Ve sosyal ağ, bunu büyük ölçekte yapmanın dünya tarihindeki en etkili yoludur.

Sosyal web, ortak ilgi alanlarına sahip kişilerin düşüncelerini, yorumlarını ve fikirlerini paylaşmak için bir araya gelebildikleri çevrimiçi yerdir. MySpace, Gather, Facebook, BlackPlanet, Eons, LinkedIn gibi sosyal ağları ve daha yüzlercesini (aslında göreceğimiz gibi yüz binlerce) içerir.

Amazon, Netflix ve eBay gibi markalı web hedeflerini içerir. Sosyal web, bireyler veya şirketler tarafından web üzerinde oluşturulan yeni bir ücretsiz medya dünyasıdır.

Gazeteler, dergiler, radyo ve televizyon gibi yayıncıların veya şirketlerin kontrolündeki geleneksel medyada, iletişim ezici bir çoğunlukla tek yönlüdür. Profesyonel gazeteciler, düzenlenen ve halka yayılan hikayeler araştırır ve yazar.

Bununla birlikte, bloglar gibi sosyal medya, herkesin çevrimiçi olarak çok kanallı konuşmalar yayınlamasına ve bunlara katılmasına izin verir. Bazen “vatandaş gazeteciler” veya hatta “vatandaş pazarlamacılar” olarak anılan blog yazarlarının içerik kısıtlamaları olmadığından ve Web’in tamamına erişimleri olduğundan, gönderileri kişisel, ürün veya kurumsal itibarları artırabilir veya bozabilir.

Çevrimiçi topluluklar, İnternet’in ilk günlerinde başladı ve yazılım şirketleri, “kullanıcı gruplarını” yeni programları test etmeye ve denemeye teşvik etti. Bu fikir üzerine inşa edildi ve bir topluluğu olmayan veya grupların yeni insanlarla tanışıp bağ kurmanın bir yolu olduğu yeni sosyal düzenin sınırında hisseden insanları internete çekmeye başladı.

Reid Hoffman, LinkedIn’in kurucusu olarak. com, “Neredeyse sınır gibiydi. Başlangıçta Batı’ya giden insanlar kimdi? Bu topluma gerçekten uymadıklarını hissettiler; biraz yabancılaşmıştı; ve büyük bir risk almak istedi.

Böylece vagonlarına bindiler ve bir şeyler olması için Batı’ya yöneldiler. Sohbet odaları ve mesaj panoları gibi şeylere bu kadar ilgi duyulmasının nedeni buydu. Vay canına, tanımadığın bu insanlarla birliktesin. Anonimlik bunun büyük bir parçasıydı çünkü bu Vahşi Batı tarzı bir topluluk gibiydi.


Sosyal PAZARLAMA örnek
Kurumsal sosyal pazarlama Nedir
Sosyal PAZARLAMA PDF
Sosyal PAZARLAMA anlayışı
Sosyal pazarlama Kitap
Amaca yönelik PAZARLAMA Nedir
Sosyal PAZARLAMA Karması
Sosyal pazarlama kampanya Örnekleri


Bugün, kimliğinizi yönetmek ve sunmak, insanlarla iletişim kurmak, kendinizi çevrimiçi duruma getirmek ve sesinizi duyurmak için çevrimiçi araçlar var.

Bugün bireyler ve kuruluşlar, akıllara durgunluk veren bir hızla Web tabanlı topluluklar kuruyor. İnsanlar Web’i benzer ilgi alanlarına sahip başkalarını bulmak, daha verimli alışveriş yapmak, ürünler ve hizmetler hakkında bilgi edinmek, kalitesiz ürünler ve kötü hizmet hakkında hava atmak ve dünyanın diğer ucundaki uzak akraba ve arkadaşlarla iletişim halinde kalmak için kullanıyor. 

Microsoft CEO’su olarak “Bence yaygın bir değişiklik, topluluğun artan önemidir. Bu, farklı yaş gruplarında farklı biçimlerde gelecek ve teknoloji geliştikçe değişecek. Ancak, sonsuza kadar devam edecek şeyler üzerinde etkileşimde bulunan birden fazla insan kavramı.

Bugün bu farklı ve bu farklılıkların oluştuğunu göreceğiz. Bunu artık çeşitli şekillerde görüyorsunuz, sosyal ağ sitelerinde, insanların iş yerinde işbirliği yapma biçiminde ve İnternet üzerinden geçici işbirliğinde. Bunu, insanların bir araya gelmesine ve topluluk eğlencesi deneyimleri yaşamasına izin verme şeklimiz olan şeylerde görebilirsiniz. Ve bunu televizyonda ve videoda göreceksiniz. Eğlencenin geleceği belirlenmiş gibi değildir.

İşte işte sosyal medyaya bir örnek. BMW, 2002’de Mini Cooper’ı yeniden piyasaya sürdüğünde, yaygın tanıtım ve alışılmadık promosyonlar (çevrimiçi ve çevrimdışı) çok sayıda test sürüşü sağladı ve araba satışlarını hızlandırdı. Kısa bir süre önce, Mini’nin pazarlamacıları, markadan hiç bahsetmeden araba kovalamacalarını içeren altı web bölümünden oluşan, arabadan mutlu 1970’lerin TV dizisini taklit ettiler.

Web bölümlerini desteklemek için ilginç film fragmanları yayınladılar, Mini’leri reklam panolarından sarkıttılar ve Mini’yi erkek dergilerinde modanın yıldızı olarak gösterdiler.

Mini, en başından beri tavrıyla web meraklısı bir marka olmuştur. Sitesini her zaman sürekli değişen bir dizi özellik ile doldurmuştur: kendi arabanı yap yapılandırma sayfası; sanal fabrika turu; çeşitli oyunlar ve ekran koruyucular; ve yalnızca sahiplere özel e-bültenler ve topluluk sayfaları. Yine de, ilgi azalmaya başladığında Mini’nin pazarlama müdürü, onu yeniden canlandırmak için yapışkan bir web sitesinden ve ilgi çekici reklamlardan daha fazlasına ihtiyacı olduğunu biliyordu.

Mini, Yahoo Autos gibi özel sitelerin yanı sıra bloglar ve sosyal ağlardaki gönderileri izleyerek marka ve rakipleri hakkındaki çevrimiçi konuşmaları analiz etmesi için MotiveQuest’i işe aldı.

Yalnızca performans ve kullanım gibi şeylerden değil, aynı zamanda resim paylaşımı, etkinliklerde bir araya gelme ve kişisel görgü kuralları, Mini yolu gibi topluluk türü şeylerden de bahsettiklerini” keşfetti. Pek çok gönderide Mini sahibi olmayanların Mini sahiplerine deneyimlerini sorması şaşırtıcı değildir.

Bu analiz, Mini’yi en hevesli destekçilerinden ortalığı yeniden canlandırmak için yardım istemeye sevk etti. Şimdi şirket, blog yazarlarını yeni modelleri test etmeye davet ediyor ve binlerce marka hayranını mitingler, müzik ve daha fazlası için bir araya getiren ülkeler arası festivalleri gibi özel etkinliklerden podcast yayınlayan bir blog yazarına sahip. Web sitesi, Mini hayranlarının sohbeti kendi yöntemleriyle sürdürmelerine olanak tanıyan “Mini Mail” sanal kartpostalları ve diğer viral etkinlikleri içerir.

Daha fazla çevrimiçi sohbet Mini’leri satar mı? Mini’nin pazarlama müdürü, Çevrimiçi etkinlik ile bunun teşhir salonu trafiğini nasıl etkilediği arasında kesinlikle bir ilişki görüyoruz. Konuşmalarda devam eden ani artışlara bakıyoruz ve bunun, sonuçta bayilerimize gönderdiğimiz potansiyel müşteri miktarının artmasına yol açan sitemize gelen artan trafik miktarına karşı önlem alıp almadığına bakıyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir