SOSYAL MEDYA İŞLEVSELLİĞİ – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

SOSYAL MEDYA İŞLEVSELLİĞİ – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

16 Mayıs 2023 Sosyal medya günümüzde insanların zamanlarının önemli bir Sosyal medya ile ilgili makaleler pdfSosyal medya ile ilgili makaleler 0
BİR TİCARETÇİNİN GELİŞİMİ

SOSYAL MEDYA İŞLEVSELLİĞİ

Twitter web sitesinin sınırlı işlevselliği nedeniyle Twitter’daki sohbete katılmak karmaşık olabilir. Twitter.com’un çok basit bir arayüzü var ve biraz daha zenginleşmiş olsa da hala Facebook, Google+ veya LinkedIn kadar karmaşık değil. Güncellemeleriniz, sizinle etkileşime geçenlerle ilgili bildirimlerin bir listesi ve takip ettiğiniz herkesin filtrelenmemiş güncellemeleri dışında pek bir şey yok. İnanılmaz derecede bunaltıcı olabilir.

Twitter’ın sahip olduğu bir avantaj, uygulama programlama arayüzleridir (API’ler). API’ler, üçüncü taraf geliştiricilerin Twitter’ın işlevselliğini artırmak için uygulamalar oluşturmasına izin verir ve bu uygulamalardan binlerce olmasa da yüzlerce vardır. Tweet atan çoğu kişinin bunu aslında Twitter.com’da yapmadığını göreceksiniz.

Diğer sosyal platformların aksine, Twitter kullanıcıları siteye üçüncü taraf uygulamaları aracılığıyla giriyor. Yaptığım bir anket, sosyal medya etkileyicileri tarafından oluşturulan tweetlerin çoğunun bir sosyal medya panosu olan HootSuite’te yapıldığını gösterdi. Twitter.com ikinci oldu, başka bir Twitter uygulaması olan TweetDeck (Twitter’ın da satın aldı) ile üçüncü oldu.

Twitter’ın sınırlı işlevselliği göz önüne alındığında, bireylerin ve şirketlerin tweet’lerinden daha fazla yararlanmalarına yardımcı olmak için etrafında bir ekosistem oluşturuldu, bu nedenle bu uygulamalar oluşturuldu. Bu uygulamaların çoğu, HootSuite gibi sosyal medya panoları kategorisine giriyor.

Bu araçlar başlangıçta Twitter için oluşturulmuş olsa da, diğer platformları da içerecek şekilde genişlediler. Twitter varlığınızı en üst düzeye çıkarmak için, kesinlikle sizin için doğru sosyal medya kontrol panelini bulmak ve sosyal varlığınızı verimli bir şekilde yönetmenize yardımcı olacak tek noktadan bir alan oluşturmak için mümkün olduğunca çok sayıda diğer sosyal platformda döngü yapmak istiyorsunuz.

Birkaç seçenek var, ancak işte en iyilerinden birkaçı:

• Tweet Deck (Twitter bu platformu satın aldığından, gelecekte Twitter ile daha sıkı entegre olmasını bekleyebilirsiniz.)
• Hoot Suite
• Market Me Suite

Küçük işletme pazarı için bunlar, ayda 99 dolardan daha düşük bir fiyata çok sayıda sosyal medya yönetimi gerçekleştirebileceğiniz lider platformlardır. Daha zengin özellik kümelerine, daha derin analizlere ve daha yüksek fiyat etiketlerine sahip başka platformlar da mevcuttur, ancak çabalarınızın yatırım getirisini görene kadar küçük adımlarla başlamanız önerilir.


Sosyal medya günümüzde insanların zamanlarının önemli bir
Geçmişten Günümüze sosyal medya
Sosyal medya Nedir
türkiye’de sosyal medya tarihi
Afetlerde sosyal medya Kullanımı
Sosyal medya ile ilgili makaleler pdf
Deprem ve sosyal medya
Sosyal medya kullanımı PDF


Şirketiniz için en uygun sosyal medya panosunu seçmek, Twitter varlığınızı çeşitli şekillerde en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olmanın kolay bir yoludur. Panoları karşılaştırırken analiz etmeniz gereken özellikler şunlardır:

• Birden çok hesap: Çoğu şirketin birden çok Twitter hesabı vardır ve Twitter.com’u kullanıyorsanız, aynı anda yalnızca bir tanesine erişebilirsiniz. Aynı mesajı aynı anda birkaç hesaba veya yalnızca bir hesaba gönderebilirsiniz.
• Facebook ve LinkedIn ile entegrasyon: Twitter.com diğer sosyal platformlarla entegrasyon sunmaz, ancak bu panolar sunar. TweetDeck, Facebook’ta yapılan gönderilerin yönetilmesine de yardımcı olabilir, ancak HootSuite, kullanıcıları Facebook, LinkedIn ve Google+ sayfalarına bağlayarak daha da ileri gider. Sprout Social ve MarketMeSuite, LinkedIn ve Facebook’un yanı sıra Foursquare ve diğer birkaç sosyal kanala gönderi göndermek için de kullanılabilir. Bu entegrasyonlar, genel sosyal medya pazarlama çabalarınızda zaman kazanmanıza yardımcı olur.
• Tweet planlama: Tutarlı bir Twitter varlığının anahtarı, akışınızı sürdürmektir, ancak gün boyunca güncellemeler göndermek için oturum açmaya devam etmeniz gereken Twitter.com’u kullanıyorsanız bu zordur. Bir sosyal medya panosuyla, tweet’leri önceden belirlenmiş zamanlarda görünecek şekilde planlayabilirsiniz. Pek çok pano, kullanıcılara tarayıcınızın araç çubuğuna eklenen ve çevrimiçi gezindiğiniz her yerden güncellemeler eklemenize izin veren yer imleri sağlar.
• Otomatik Tweetleme: HootSuite, Sprout Social ve MarketMeSuite, bir RSS beslemesinden otomatik tweet atmanıza olanak tanır. Bu, yeni blog gönderilerinizin yayına girdiklerinde otomatik olarak Twitter hesabınıza eklenmesini sağlar.
• Tweet’leri arşivleme: Twitter pazarlaması ve platformda artan etkinlik üzerinde çalışmaya başladığınızda, her gün daha fazla @user-name yanıtı ve etkileşimi almaya başlayacaksınız. Birçok yönden, biraz sosyal medya gelen kutusu gibi olur. Twitter.com’da, yanıtladığınız tweet’leri kolayca deşifre edemezsiniz ve daha aktif hale geldikçe bu kafa karıştırıcı hale gelebilir. Sprout Social ve MarketMeSuite ile harekete geçtikten sonra bir tweet’i arşivleyebilirsiniz. Bu, tweet’i silmez, ancak kontrol panelinizin dağınık görünmesini önlemek için onu görünümünüzden gizler. Bu, Twitter varlığınızı en üst düzeye çıkarmanıza gerçekten yardımcı olan bir işlevdir.

İÇERİK KÜRASYONU

Diğer sosyal platformlarla bir sıklık stratejisini zaten tartışmıştık; örneğin, haftada en az bir kez bir blog gönderisi yayınlamak isteyeceksiniz ve Facebook ile günde bir veya iki kez gönderi paylaşmayı deneyin. Ancak dikkatli olun: Facebook’ta çok sık gönderi paylaşın ve bazıları tarafından onları spam ediyormuş gibi algılanabilirsiniz.

Twitter ile işler biraz farklı. O kadar gürültülü bir platform ki, sık sık tweet atmak, spam gibi görünmek zorunda değil. Günde yalnızca bir veya iki kez tweet atıyorsanız, kaybolacaksınız. Twitter’da diğer platformlardan daha aktif kalmalısınız (belki Google+ hariç, ama buna sonra geleceğiz).

Bu artan sıklık ile sorun, sosyal medya editoryal takviminizdeki bu yayın noktalarını nasıl dolduracağınız haline gelir. Önemli ölçüde daha az yayın gerektiren platformlarda, bir izleyici kitlesi için içerik bulmak daha kolaydır, ancak aynı haftalık blog gönderisine günde beş veya altı tweet gönderemezsiniz. İçerik küratörlüğünün devreye girdiği yer burasıdır.

Sosyal medya strateji sürecini tartışırken, hakkında blog yazacağımız ve paylaşacağımız içerik türlerini not ettik. Oluşturduğunuz harika içerik, mevcut müşterilerinizin ve potansiyel müşterilerinizin duymak istediklerine odaklanmalıdır.

Aynı şey, potansiyel kitlenizle markanızın akıl payını koruyacak diğer kişilerin içeriklerini paylaşmayı gerektiren küratörlük için de geçerlidir. Hangi sektörde olursanız olun, sektörünüzden ilgili ve ilginç içeriği tweetleyerek, sanki kendi şirketinizden geliyormuş gibi aynı fikir paylaşımını elde edeceksiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir