Blog İçerikleri

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Blog İçerikleri

12 Mayıs 2023 0

Blog İçerikleri

Blog İçerikleri

Bloglar, SEO, içerik pazarlama ve sosyal medya optimizasyonunun en iyi özelliklerini birleştiren en güçlü yayın platformlarından biridir. Yorumlar, sosyal paylaşımlar ve tesis dışı sosyal web siteleriyle entegrasyon, okuyucuların ilgisini çekmek ve bir topluluk oluşturmak için çekici fırsatlar yaratır.

WordPress gibi blog yazılımları, içeriği arama ve sosyal medya dostu bir şekilde düzenlemeyi inanılmaz derecede kolaylaştırır. Okuyuculara ve arama motorlarına içeriğinizin neyle ilgili olduğuna dair net sinyaller sağlamak için blog adı ve kısa açıklamalardan kategorilere, gönderi başlıklarına ve etiketlere kadar pek çok fırsat vardır.

Etkili iş blogları, bir taahhüt ve bir plan gerektirir. Sekiz yılı aşkın bir süredir kişisel olarak blog yazdıktan sonra, faydaları zaman ve çaba maliyetlerinden çok daha ağır bastığı için hem zorlayıcı hem de ödüllendirici olduğunu söyleyebiliriz.

Ajans blogumuzun blog oluşturma ve arama görünürlüğü, çok sayıda danışmanlık sözleşmesi, konuşma gösterisi, medyada yer alma ve yeni çalışanlarla sonuçlanmakla kalmadı, aynı zamanda beni bu kitabı yazmaya yöneltti. Arama ve sosyal medya aracılığıyla blog içeriğinizi keşfetmeyi kolaylaştırmak, tıpkı benimkinde olduğu gibi sizin işletmeniz üzerinde inanılmaz bir etkiye sahip olabilir.

Anahtar kelimeler, çözümlerimizle ilgili hikayeler aracılığıyla müşteri çıkarlarıyla empati kurma girişimimizi temsil ettiğinden, işte bloglama ile anahtar kelime yerleşimi için bir isabet listesi. Bu bölümde daha önce tartıştığımız bazı optimizasyon ilkeleriyle bazı benzerlikler göreceksiniz.

• Blog adı: Akılda kalıcı bir blog adına sahip olmak, anahtar kelime açısından zengin bir blog adına sahip olmaktan daha önemlidir. İkisini de yapabiliyorsanız, bu bir avantajdır.

• Blog sloganı: Bu metin, meta açıklama etiketinize çok benzer olabilir ve genel blog’unuzla ilgili en önemli anahtar kelimeyi kullanmak için iyi bir fırsat sunar.

• Logo alternatif metni: Blogunuzun adı veya en önemli tek anahtar kelime öbeği burada uygundur.

• Yazı Başlıkları: Blog yazısı başlık etiketleri, arama motorları için öncelikle en önemli anahtar kelime kullanılarak yazılmalıdır. Sayfa başlığı, okuyucular için ve sosyal paylaşımlara ilham verecek şekilde yazılmalıdır.

• Kategoriler: İçerik planınızdaki en üst düzey konulara ve hedef anahtar kelimelere göre, uygun şekilde adlandırılmış kategoriler oluşturun.

• Gövde metni: İçerik planınıza uygun olarak, belirli konulara odaklanmak için özel olarak tasarlanmış blog yazıları yazın. Düşünce treni gönderileri için daha serbest biçimli bir stil kullanmak isteyebilirsiniz, ancak hedef kitlenizin ilgi alanına giren konuları düşünün.

Blog yazmak için anahtar sözcükleri bir zorunluluk değil, bir kılavuz olarak kullanın. Sonunda, blog gönderileriniz “optimize edilmiş” görünmemeli, sadece net ve anlaşılması kolay olmalıdır. Unutmayın, önce müşteriler, ardından arama motorları için yazıyor ve optimize ediyorsunuz.

• Listeler: Diğer blogların, popüler yayınların, popüler yorumların ve benzer bilgilerin kenar çubuğu listeleri, şablonunuza anahtar kelime temsili eklemek için yardımcı olabilir.

• Bağlantı metin bağlantıları: Bir blog gönderisinden diğerine bağlantı kurarken anahtar sözcükler kullanın. Yazdığınız gönderi başka bir web sayfasına veya önceki bir blog gönderisine bağlantı veriyorsa, o bağlantıda kullanılan metin hedefin konusunu yansıtmalıdır.

Örneğin, kırmızı aletlerle ilgili başka bir gönderiye bağlantı veren aletlerle ilgili bir blog yazısı, bağlantı metni olarak “kırmızı aletler” kullanmalıdır. Kırmızı widget’larla ilgili sayfa uygun şekilde optimize edilmişse, başlık etiketinde, sayfa başlığında, resim alt metninde ve gövde kopyasında “kırmızı widget’lar” kullanacaktır.

En çok tıklanan blog konuları
Blog örneği
Blog örnekleri oku
En çok Okunan blog yazıları
Yaratıcı blog konuları
Blog konu önerileri
En iyi kişisel blog siteleri
Blog yazısı örnekleri

• Etiketler: Tüm bloglar etiket kullanmaz. Bazıları etiketler yerine kategorileri, bazıları ise kategorilere ek olarak etiketleri kullanır. Etiketler, geçmiş blog gönderilerini bulmak için bir içerik organizasyonu folkonomisini temsil eder. Etiketlerin kullanışlılığı temelde anahtar kelimelere eşittir. “Widget incelemeleri” kategorisi seçilirse, daha spesifik “kumaş widget’ları”, “deri widget’ları” ve “plastik widget’ları” kullanmak için uygun etiketler olabilir.

• Resim alternatif metni: Bir blog gönderisine resim eklemek neredeyse her zaman iyi bir fikirdir. Görüntüler, metin içeriğinin güçlü metaforları veya tamamlayıcılarıdır ve ayrıca optimize etme fırsatı da sağlayabilir. Bir görüntünün alternatif metni, görüntüye veya blog gönderisi için en önemli anahtar kelime öbeğine özgü olmalıdır. Ayrıntılara odaklanın ve birden fazla cümleyi “doldurmayın”, aksi takdirde etkiyi azaltmış olursunuz.

Blogların sosyal medya optimizasyonu yönü, blog şablonuna, okuyucuların içeriğinizi hedef kitlenizle ve onları etkileyen topluluklarla alakalı sosyal ağlarla paylaşmasını kolaylaştıran paylaşım widget’ları eklemeyi içerir. Çoğu blog, Facebook, LinkedIn, Google ve Twitter’dan paylaşım widget’ları kullanır.

Bazıları StumbleUpon’u da içerebilir. Blogların kullandığı sosyal paylaşım widget’larının çoğu sayaçları içerir. Bir gönderinin çok sayıda “beğeni” veya paylaşımının sosyal kanıtı, kararsız okuyucuların blog gönderinizi okumaya karar vermesine yardımcı olabilir ve hatta paylaşım motivasyonlarına katkıda bulunabilir.

Hedef kitlenizin ilgi alanına giren sosyal medya kanallarında başarılı olma eğiliminde olan konulara ve blog yazısı biçimlerine dikkat edin. Önemli sosyal paylaşımları, yorumları ve bağlantıları çekenlerden öğrenin. Bağlantı kurmaya çalıştığınız kişilerin içerik tüketim tercihlerini daha iyi karşılamak için formatlarınızı ayarlamaya istekli olun. Örneğin, görsel açısından zengin içerikle başlayabilir ve okuyucularınızın daha uzun biçimli metin içeriği istediğini keşfedebilirsiniz.

Blog içerik planınız için, içeriği en az üç ila altı ay önceden, joker karakter veya spontane konular için esneklikle planlamanıza yardımcı olacak bir anahtar kelime matrisi oluşturun. Pazartesi Düşünce Liderliği, Çarşamba Pratik İpuçları ve Cuma Haftalık Endüstri Haberleri gibi her hafta bir program izleyin.

Bu programla anahtar kelimeleri ve müşteri kişiliklerinizi göz önünde bulundurun ve ayrıca yanıt vermek için güncel olaylardan ve konulardan yararlanın. Blog içeriğinizi arama motorlarında kolay bulunur ve sosyal ağlarda popüler bir konu haline getirirken, okuyucuların başka hiçbir yerde bulamayacağı değerli bir şey sağlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir