Sosyal Medya Optimizasyonu ve Pazarlaması – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Sosyal Medya Optimizasyonu ve Pazarlaması – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

9 Mayıs 2023 Sosyal medya pazarlama Stratejileri Sosyal medya pazarlaması Nedir? 0
Ticari Düşünceler

Sosyal Medya Optimizasyonu ve Pazarlaması

Sosyal Medyanızda aktif olun ve ziyaretçilerinizi meşgul edin. İnsanlar içeriğinizi etkileşime girmeye, paylaşmaya ve beğenmeye başladıkça, web sitenizin büyük bir hayran ve takipçi tabanı olacaktır. Bu, web sitenizi tanıtmak için kullanmanız gereken harika bir marka bilinci oluşturma aracıdır. Birçok kişinin marka içeriğinizi Sosyal Medyada paylaşmaya ve takip etmeye başlaması, web sitenizin Sosyal medya aracılığıyla sıralaması için ek bir avantaj olacaktır.

Web sitenizi Sosyal Medya Platformlarınıza bağlamak gibi Sosyal Medyadaki belirli Teknik Unsurları da bilmeniz gerekir. Öncelikle, işletme sayfalarınızın Facebook gibi tüm Sosyal Medyada oluşturulması gerekir. 

İşletmeler için Facebook

Facebook’ta zaten kişisel bir hesabınız olduğunu varsayıyorum. Profiliniz yoksa, lütfen www.facebook.com adresine gidin ve devam etmeden önce kişisel bir profil için kaydolun.

İşletme sayfamı nasıl oluşturabilirim?

Burada işletmem için “E-Ticaret ve Dijital Pazarlama Okulu” için bir Facebook işletme sayfası oluşturacağız.
Facebook’ta kişisel profilinize giriş yapın. Profilinizin sağ üst köşesindeki ters üçgene tıklayın.

Sayfanızı Facebook’ta tanıtmak için bir Reklam oluşturma seçeneği sunar. Sayfanızı Facebook Reklamları aracılığıyla pazarlamakla ilgileniyorsanız, hedef müşterilerinizin “Konum”, İlgi Alanları, yaş ve cinsiyet alanlarını doldurmaya başlamalısınız. Günlük bütçeyi belirleyin ve Sayfanızı tanıtın’a tıklayın. Şimdi bir Reklam oluşturmak istemiyorsanız Atla’yı tıklayın.

Sizi yeni İşletme Sayfanıza -> Sayfa Sekmesi -> Zaman Çizelgesi Sekmesine götürür. İş güncellemelerinizi, tekliflerinizi, fotoğraflarınızı, videolarınızı, etkinlik ayrıntılarınızı, ziyaretçi/müşteri etkileşiminizi burada yayınlayabilir ve bu Zaman Çizelgesi Sekmesinden daha fazlasını burada yapabilirsiniz.

Siz gönderi paylaştıkça, insanlar gönderinizi ve sayfanızı etkileşime girmeye, beğenmeye, paylaşmaya başlar. Sayfanızı beğendiklerinde, gönderiniz orada Zaman Tünellerinde olacak ve arkadaşları tarafından görüntülenebilir. Bazen gönderiniz viral olur. Bunu resmi Facebook Sayfanız olarak görmelisiniz.

İşletme sayfanızı oluşturduktan sonra aktif olma zamanı. Önce aşağıda gösterildiği gibi “Kitle Oluştur” açılır menüsüne -> “Arkadaş Davet Et” seçeneğine tıklayarak arkadaşlarınızı davet edin. Kitlenizi oluşturmak için Sayfanızı Beğenmeleri için Müşterilerinize İşletme Sayfası URL’nizi de gönderebilirsiniz. Resmi Facebook İşletme Sayfası URL’nizi talep etmelisiniz. 

Sizi Mobil Doğrulama işlemine götürecektir. Devam -> Doğrulama kodunu almak için cep telefonu numaranızı girin -> Doğrulama kodunu girin -> Kaydet’e tıklayın. Artık hesabınız mobil olarak doğrulandı ve Facebook İşletme Sayfası URL’nizi talep etmenize izin verecek. Gösterilen açılır listeye tıklayın ve işletme sayfanızı seçin.


Sosyal medya pazarlaması Nedir
Sosyal medya PAZARLAMA Türleri
Sosyal medya ve dijital PAZARLAMA PDF
Sosyal medya PAZARLAMASI PDF
Sosyal medya pazarlama Stratejileri
Sosyal medya pazarlama ajansı
Sosyal medya Pazarlama Avantajları
Sosyal medya ve dijital pazarlama Nedir


İşletmenizin adını veya işletmenize uygun herhangi bir adı yazmaya başlayın. Resmi Facebook İşletme Sayfası URL’nizi alacaksınız. Özenle seçin. “www.facebook.com/digitalmarketing” şeklinde olsun istedim ama başkası aldığı için alamamıştım.

İşletme URL’nizin kullanılabilirliğini kontrol edin. Denemeye devam et. Sonunda işim için bir “dijital pazarlamayönetici eğitimi” buldum. Onayla’ya tıklayın.

İşletme Sayfama ulaşmak için bunu tarayıcıma yazmam yeterli. Bunu web sitenizde de belirtebilirsiniz. İşletme Sayfanızı beğenmeleri için bu URL’yi Arkadaşlarınıza, Akrabalarınıza ve Müşterilerinize göndermeye başlayın. İşletme Sayfası URL’sinin Edinilmesi, Sosyal Platformda Marka Oluşturmaya Yardımcı Olur.

Bir sonraki adım, Facebook İşletme Sayfanıza daha fazla işletme ayrıntısı eklemek olmalıdır. Hakkında Sekmesi -> Sayfa Bilgisi’ne tıklayın.

Tuş Sekmeleri

Sayfanın üst kısmında Sayfa, Mesajlar, Bildirimler, İçgörüler ve Ayarlar gibi birkaç önemli sekmemiz var.

Sayfa Sekmesi

Sayfa Sekmesinde Zaman Çizelgesi, Hakkında, Fotoğraflar, Beğeniler ve daha birçok başka Sekme bulunur. Odaklanılacak anahtar sekme Zaman Çizelgesi’dir. Ziyaretçilerinizi meşgul etmek için ilgi çekici gönderiler oluşturmalısınız. Gönderinizin daha fazla erişime sahip olması gerekir. Yaratıcı gönderiler (resimlerle) oluşturmaya başlayın ve daha iyi erişim için #tagging tekniği ile trend olan konuları hedefleyin.

Bunu yayınladık ve trend olan #AppleOnARoll’u hedefledik. Ayrıca gönderide bu “Apple” teriminden bahsetmiştik. Ulaşmaya bak. Trend olan konulara Facebook Kişisel profil ana sayfanızdan ulaşılabilir. Yeni bir Tarayıcı penceresi açın ve Facebook.com’unuzu açın. Trend Olan Konulara Bakın.

Arkadaşlarınızı etiketlemek istediğiniz görsele tıklayın. Fotoğrafı Etiketle’ye tıklayın ve görüntüyü seçin. Arkadaşlarınızın veya müşterilerinizin adını yazın ve etiketleyin. Onlara bir Bildirim gönderecektir.

Gönderiler

Gönderilerimizi ileri bir tarih ve saate planlayabiliriz. Planlanan gönderiler ve taslak gönderilerle ilgili veriler de etkinlik sekmesinde bulunur.

Analizler Sekmesi

Analizler, size sayfanın performansıyla ilgili kesin verileri sağlar.
İçgörüler, beğeniler, erişim, ziyaretler, gönderiler ve kişilere göre kategorize edilebilir ve analiz edilebilir.

  • Beğeniler: Gönderiye veya sayfamıza hayranlarımız tarafından beğeniler verilir.
  • Erişim: Erişim, gönderimizi beğenip beğenmediğine bakılmaksızın gönderilerimizi kaç kişinin görüntülediğini gösterir.
  • Hayranlarımız gönderilerimizi beğenir ve paylaşırsa erişim artar. İnsanlar gönderilerimizi beğendiklerinde, arkadaşları bu bilgiyi haber akışlarında alacak ve bu nedenle gönderimizi tıklayıp görüntüleyebilirler. Böylece gönderilerimizin erişimi artar.
  • Ziyaretler: Ziyaretler, sayfa ziyaretlerinin sayısıdır.
  • Gönderiler: Gönderi, daha önce yayınlanmış olan gönderiler, etkileşim ve erişim ayrıntıları gibi gönderi ayrıntılarını içerir.
  • Kişiler: Kişiler, yaş ve cinsiyet gibi demografik verileri içerir.

Ayarlar Sekmesi

Ayarlar Sekmesi Genel Sayfa ile ilgili ayarlara sahiptir. Not edilecek önemli bir ayar, Sayfa Rolleridir.

İşletme Sayfanızı yönetmesi için çalışanınızın dediği diğer kullanıcıları buradan ekleyebilirsiniz. Google, işle ilgili anahtar kelimeler için Arama Sonuçlarında Facebook İşletme Sayfası URL’lerini gösterir. Facebook İşletme Sayfası Gönderileri Etkileşim faaliyetlerinizde çok aktif olmanızın zamanı geldi ve bu, ilgili işle ilgili sorgularınız için Facebook İşletme Sayfası URL’nizi Google arama sonuçlarında getirmelidir.

İşletmeler için Twitter

Twitter’a buradan kaydolun www.twitter.com. Kaydolduğunuzda, twitter URL’niz olarak www.twitter.com/businessname oluşturması için kullanıcı adı olarak işletmenizin adını girin. İş tanımınızı, web sitesi ayrıntılarını sağlayın ve gerekirse diğer sosyal medyayla bağlantı kurun.

LocSea’mizin twitter sayfasını açmama izin verin www.twitter.com/locsea. Bu sayfadaki Tweetler, Takipçiler, Takipçiler, “Profili Düzenle” düğmesi, “Trendler” bölümü, “Kimleri takip etmeli” bölümü, “Profil” bölümü vb. gibi çeşitli bileşenleri not edin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir