Sosyal Medya Stratejisi

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Sosyal Medya Stratejisi

25 Mayıs 2023 Sosyal medya Kampanya stratejisi Örnekler Sosyal medya stratejisi örnekler 0
Yakın Ağ Oluşturma

Sosyal Medya Stratejisi

Sosyal alanı en üst düzeye çıkarmanın açıkça iki bileşeni vardır: alınan getiri ve ortaya konulan yatırım. Oluşturulan sosyal medya stratejisi ve metriklerine dayanarak, hesaplanacak ilk şey, olumlu veya olumsuz bir yatırım getirisi olup olmadığıdır. Ayrıca, tartışıldığı gibi, fiili sonucunuzu öngörülen sonuçla karşılaştırmanız gerekir.

Pozitif yatırım getirisi elde edersek, yapabileceğiniz yalnızca iki şey vardır: (1) daha büyük sosyal medya kaynaklarına yatırım yapın ve benimsemiş olabileceğiniz aşamalı bir yaklaşımı hızlandırın veya (2) sıklığı artırın ve /veya sosyal medya uyguladığınız içerik.

Olumlu bir sosyal medya varsa, sosyal medya kapsamını da genişletebilirsiniz. İçerik, sıklık ve katılımdaki artışa ek olarak, belki de daha fazla marka savunucusuna ve etkileyiciye ulaşmayı düşünebilirsiniz.

Belki de başlangıçta sosyal medya stratejisine dahil olmayan bir platformda lansman yapmanın zamanı gelmiştir. Sosyal medyada bu olumlu yatırım getirisini elde ettiğinizde, şirketinizin daha fazla neler yapabileceğini sormayı içeren benimseme sürecinin son aşamasındasınız demektir. Ve bu kitapta gösterildiği gibi, şirketinizin yapabileceği daha birçok şey var. Umarız, bu çalışmadaki tavsiyeler, yatırım getirinizi olabildiğince artırmanıza ve ölçeklendirmenize yardımcı olur.

Negatif bir yatırım getirisi yaşarsanız ne olur? Olumsuz yatırım getirisi, beklentileriniz çok yüksek olduğunda veya herhangi bir nedenle işler plana göre gitmediğinde ortaya çıkar.

Bu her zaman olur. Fişini çekmeden veya sosyal medya stratejinizi bozmadan (veya bu kitabın yazarına şikayette bulunmadan) önce, bu negatif ROI metriğini pozitife dönüştürmek için neyin optimize edilebileceğini görmek için kendinize bu dört soruyu sorun.

• Faaliyetleriniz sosyal stratejinizle uyumlu mu? Sosyal medya programınızın uygulanmasında gayretli değilseniz, sosyal stratejiden vazgeçmek çok kolaydır. Belki de sosyal medya programınızı yürüten kişi, tüm platformlarda yeterince eğitimli değildi veya stratejiyi en iyi şekilde nasıl uygulayacağı konusunda yeterli bilgiye sahip değildi. Plana göre uygulama yapıp yapmadığınızı görmek için bir denetim yapmak için zaman ayırın.

• Sosyal stratejiniz doğru bir şekilde uygulandı mı? Belki de ne yapmak istediğinizi biliyordunuz, ancak strateji doğru bir şekilde uygulanmadı. Taktik yaklaşımınız uygun muydu? Facebook’ta hangi gönderilerin en popüler olduğunu, hangi gönderi zamanlarının en çok etkileşim aldığını veya EdgeRank’e göre nelerin paylaşılması gerektiğini araştırdınız mı? Bunlar, stratejinizi elinizden gelenin en iyisini yapmak için nasıl uygulayabileceğinize ve yine de düzgün bir şekilde uygulamadığınıza dair bazı örneklerdir.

• Çok fazla kaynak mı yatırıyorsunuz? Yürütmek için x kişi sayısına veya x bütçeye ihtiyacınız olduğunu varsaydınız. Program üzerinde çalışan insanlar gerçekten düşündüğünüz kadar zaman harcadı mı? Fazla mı yatırım yaptın? Bir kez daha, bu, herhangi bir sosyal medya faydası sağlamadan hangi faaliyetlerin zaman aldığını anlamak için iç araştırma ve denetim gerektirir.

• Sosyal medya stratejinizdeki varsayımlar doğru muydu? Strateji, hedefler ve varsayımlarla başlar, ancak sosyal medyanın her zaman akış halinde olduğu göz önüne alındığında işler değişir. Belki hedef kitlenizin bir platformda olacağını varsaydınız, ancak son altı ayda başka bir platforma geçtiler. Varsayımları yeniden inceleyin ve maksimum ROI’ye ulaşılmadıysa daha sık aralıklarla yeniden değerlendirin.

Sosyal YG’yi en üst düzeye çıkarmak, iş hedefinize ulaşıp ulaşmadığınızı belirlemek için doğru ölçümlere sahip olmak, günlük iş akışını değiştirmek (PDCA’daki D), pozitif veya negatif YG’ye sahip olup olmadığınızı belirlemek (PDCA’da C) gibi bir dizi faktöre dayanır. 

Sosyal Medyanın Gelecekteki Evrimi ve Sosyal Medya Stratejiniz

Bu çalışma, size sosyal medya çabalarınızı kataloglamak için bir çerçeve ve sosyal medya stratejinizi, sosyal medya varlığınızı en iyi şekilde optimize edebileceğiniz şekilde belgelemek, planlamak ve uygulamak için bir strateji sağlamayı amaçlıyordu.

Aynı zamanda, şirketinizin bu belirli platformlardaki sosyal medya varlığını en üst düzeye çıkarabilmesi için, büyük sosyal medya platformlarındaki tüm kafa karışıklığı ve gürültünün nasıl ortadan kaldırılacağı konusunda hedefe yönelik tavsiyeler sunmayı amaçlıyordu.

Son bölümlerde, sosyal medyayı uygulayan şirketlerden kaynaklanan yaygın sorunları ve şirketinizin bu sorunları aşmasına nasıl yardımcı olabileceğimizi inceledik. Ayrıca, personel rolleri ve sorumlulukları gibi konular dahil olmak üzere uygulanamayan bir sosyal medya stratejisi oluşturma ile ilgili sorunları ve sizinkini sağlamak için neler yapabileceğinizi ele aldık.

Bu çalışmanın sonuna geldiğimizde, ileriye bakmanızı ve önümüzdeki yıllarda işlerin nasıl değişeceğine ve sosyal medya stratejinizi buna göre nasıl ayarlayabileceğinize dair bazı tavsiyelerle ayrılmanızı tavsiye ediyoruz.


Sosyal medya stratejisi örnek
Sosyal medya Stratejisi Nasıl oluşturulur
Sosyal medya Kampanya stratejisi Örnekleri
Sosyal medya stratejisi pdf
Sosyal medya strateji Sunumu
Sosyal medya stratejisi adımları
Sosyal medya strateji planı
Sosyal medya kampanya Stratejisi


SOSYAL MEDYANIN GELECEĞİ

Bu yazıda sosyal medyanın sürekli değişen yelpazesini bu platformları kimlerin kullandığını, neden kullandığımızı ve bu platformların işlevselliğinin nasıl sürekli değiştiğini tartıştım. Geçmişteki popüler platformlara baktığınızda, tahmin edebileceğiniz tek şey, sosyal medyanın çoğunlukla tahmin edilemez olmasıdır.

Sosyal medyanın çok yönlülüğüne rağmen, mevcut trendlerden çıkarabileceğimiz birkaç sonuç var:

1. Bu platformlar sürekli değişiyor. Google, arama sonuçları algoritmasını değiştirdiği gibi, Facebook da EdgeRank algoritmasını düzenli olarak değiştiriyor. Twitter, LinkedIn ve Google+’daki haber akışı güncellemelerinde görünenlerde de benzer algoritmalar var gibi görünüyor. Bu beslemeler, ilgi çekici içerik ve platformda kalma nedenlerini sağlamak için size popüler gönderileri ve ayrıca gelir elde etmeye yardımcı olacak sponsorlu gönderileri göstermek istiyor.

2. Bu platformlar, ücretli sosyal medya üzerinden hizmetlerinden para kazanmaya çalışmaya devam edecek. Bu çalışma boyunca ücretli sosyal hizmetin mutlaka kötü bir şey olmadığını fark ettim; aslında mesajlarımızı güçlendirmede ve gönderilerimizin keşfedilmesine izin vermede daha etkili olmamızı sağlıyor. Bir şirketi temsil ederken, bu fırsatlardan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizi düşünmelisiniz.

Ancak, büyük siteler para kazanmayı doğru şekilde yönetemezse bu, reklamlarınızın performansının yanı sıra bu platformları da etkileyebilir. Metriklere bakarak kendi platformlarımızda nasıl performans gösterdiğimizi optimize etmekle her zaman ilgilendiğimiz gibi, bu platformlarda sunulan tekliflerle maliyetin etkinliğini de her zaman dikkate almalıyız.

3. İşlevsellikleri ve ağ hızları yalnızca artacağından, akıllı telefonların yanı sıra tabletler de dahil olmak üzere mobil cihazlara artan bir geçiş olacaktır. Şu anda düşünmeniz gereken şey, şirketinizin web sitesinin mobil pazar için optimize edilip edilmediğidir.

İnsanlar web sitenize bir mobil cihaz aracılığıyla erişiyorsa, onunla etkili ve verimli bir şekilde etkileşim kurabiliyorlar mı? Bu soruyu cevaplamak için iPhone’lar, tabletler ve Android telefonlar dahil olmak üzere çeşitli cihazlardan web sitenizi kontrol edin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir