Sosyal Medyanın Eksileri – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Sosyal Medyanın Eksileri – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

31 Ocak 2023 Sosyal medyanın Avantajları ve Dezavantajlar Sosyal medyanın avantajları ve dezavantajları İngilizce Sosyal medyanın zararları maddeler halinde 0
TİCARET SİSTEMİ GELİŞİMİ

Reklamdan Tasarruf Etmek

Vakit nakit olsa da sihirli kelime bedava. Yeni kurulmuş bir şirketseniz, paranızın yettiği tek reklam muhtemelen ücretsiz sosyal medyadır. Sosyal medyaya bu amaçla yaklaşmaya karar verirseniz, ana kampanyanızı ücretli bir kampanya kadar dikkatli oluşturun:

» Farklı reklam kampanyaları için hedef pazarları, reklam tekliflerini, yayın yerlerini ve programları özetleyen bir plan oluşturun.
» Gerekirse mesajların, grafiklerin ve tekliflerin karşılaştırmalı testlerini yapın.
» Sonuçları izleyin ve dönüşüm sağlayan nitelikli ziyaretleri yönlendirmede en iyi sonucu veren satış noktalarına odaklanın.
» Ücretsiz reklamlarınızı arama motoru optimizasyonu, basın bültenleri ve diğer ücretsiz tanıtım biçimleriyle tamamlayın.

Reklam, pazarlamanın yalnızca bir parçasıdır. Sosyal medya pazarlama kampanyalarınızdan gelen trafiği ve dönüşümleri gördüğünüzde, mevcut ücretli reklam kampanyalarını azaltmak isteyebilirsiniz. Sosyal medyadan eşit derecede karlı bir müşteri akışına sahip olduğunuzdan emin olana kadar ücretli reklamcılığınızı durdurmayın. Elbette, reklam kampanyanız çalışmıyorsa devam etmenin bir anlamı yok.

Sosyal Medyanın Eksilerini Anlamak

Tüm avantajlarına rağmen, sosyal medyanın dezavantajları da vardır. Sosyal medya popülerlik kazandıkça, yüz milyonlarca kullanıcısı arasında görünürlük kazanmak da giderek zorlaşıyor.

Aslında, bazen yalnızca belirli bir sosyal medya sitesinde hedef kitle oluşturmak için bir kampanya hazırlamanız gerekir. Sitenizin doğal arama sonuçlarında bulunması için optimizasyon ve gelen bağlantı kampanyaları yürütmeye oldukça benzer.

Sosyal medyaya sadece kendi iyiliği için veya sadece herkes öyle olduğu için katılmayın. Şimdiye kadar, sosyal medyadaki en büyük dezavantaj, sonuçları görmek için yatırım yapmanız gereken zamandır. Yorumları gözden geçirip yanıtlamak ve sürekli yeni malzeme akışı sağlamak için sürekli bir taahhütte bulunmanız gerekir. Bir profil oluşturmaya yönelik ilk taahhüt, buzdağının sadece görünen kısmıdır.

Sosyal medyanın bağımlılık yapmasına dikkat etmeniz gerektiğini unutmayın. Bireysel ve toplu olarak, sosyal medya şimdiye kadarki en büyük zaman kaybıdır. Bundan şüpheniz varsa, kendinize 2012 başkanlık kampanyası sırasında haber uyarılarına bağımlı olup olmadığınızı veya ESA’nın kuyruklu yıldız inişinin canlı yayınından gözlerinizi alamadığınızı sorun.

Ya da diğer video oyunlarını tutkuyla oynuyor, sürekli anlık mesajlaşma çalıştırıyor, her on saniyede bir e-postanızı kontrol ediyorsunuz. Öz disiplin ve güçlü bir zaman çizelgesi olmadan, diğer görevlerin yapılmamasına neden olacak kadar sosyal olarak kolayca aşırıya kaçabilirsiniz.

Bu kitaptaki sosyal medya seçeneklerinin her birini değerlendirirken, ihtiyaç duyulan insan kaynaklarının düzeyini de göz önünde bulundurun. Kendinize zamanınız ve yetenekleriniz var mı? Değilse, kuruluşunuzdaki diğer kişilerin zamanı ve yeteneği var mı? Sosyal medyaya yer açarken başka hangi uğraşlardan vazgeçmeniz gerekecek? Bu sözde “özgür” medya için yüksek maliyetlere yol açacak şekilde yeni çalışanlar işe almak veya hizmetleri devretmek zorunda kalacak mısınız?


Sosyal medyanın Avantajları ve Dezavantajları
Sosyal medyanın zararları
Sosyal medyanın zararları maddeler halinde
Sosyal medya Avantajları
Sosyal medyanın zararları makale
Sosyal medyanın avantajları ve dezavantajları İngilizce
Sosyal medyanın Yararları makale
Sosyal medyanın dezavantajları ingilizce


Sosyal Medyayı Genel Pazarlama Çabalarınıza Entegre Etmek

Sosyal medya, çevrimiçi pazarlamanızın yalnızca bir parçasıdır. Çevrimiçi pazarlama, genel pazarlamanızın yalnızca bir parçasıdır. Parçayı bütünle karıştırmayın.

Sosyal pazarlamaya yönelik her adımı, aşağıdakileri içerebilecek diğer çevrimiçi pazarlama faaliyetlerinizi tamamlamak için stratejik bir seçim olarak düşünün:

» Pazarlama açısından etkili bir web sitesi oluşturma ve yönetme: İçerik güncellemelerini, arama motoru optimizasyonunu (SEO), gelen bağlantı kampanyalarını ve etkinlik takvimi ilanlarını kendi avantajınıza kullanın.
» Ürün veya hizmetinizin değerini gösterme: Çevrimiçi basın bültenleri ve e-posta bültenleri oluşturun. Kullanıcılarınızla referanslar ve incelemeler paylaşın ve ortaklık veya sadakat programları, çevrimiçi etkinlikler veya promosyonlar sunun.
» Reklamcılık: Tıklama başına ödemeli reklamlardan, afişlerden ve sponsorluklardan yararlanın.

Sosyal medya, tüm çevrimiçi pazarlama ihtiyaçlarınızı karşılamak için ne gerekli ne de yeterlidir.

Sosyal medyayı stratejik olarak kullanın

» Karşılanmamış bir pazarlama ihtiyacını karşılayın.
» Hedef pazarınıza erişimi artırın.
» Yeni bir niş pazarın kapısını açın.
» Potansiyel müşterileri dönüşüm hunisinden geçirin. » Mevcut müşteriler için deneyimi iyileştirin.

Örneğin, web sitesi, hedef kitlesini çekmek için Facebook, Twitter ve LinkedIn profil sitelerine ve bloguna bağlantı verir. Sosyal medyadan maksimum faydayı elde etmek için bir hubsite yani web trafiğinin yönlendirileceği site şekilde gösterildiği gibi olmalıdır. Çevrimiçi 1 milyardan fazla web sitesiyle, bir trafik kaynağı olarak sosyal medyaya ihtiyacınız var.

Hub siteniz, sitenin kendi alan adına sahip olduğu sürece tam bir web sitesi veya bir blog olabilir. Sitenin nerede barındırıldığı önemli değildir, yalnızca görünen adının sahibi sizsiniz.

Bağlanabilmenize rağmen, bunun gibi bir WordPress adresini etkili bir şekilde optimize edemez veya reklamını yapamazsınız. Ayrıca üçüncü bir şahıstan alan adı kullanmak profesyonelce bir görüntü oluşturmaz.

Kendi kampanyanız için biraz eskiz yapmayı düşünün: Bileşenler arasındaki ilişkiyi, satış noktaları arasındaki içerik akışını ve hatta belki de başarı ölçütlerini ve bu ölçütleri nasıl ölçeceğinizi gösteren bir blok diyagram oluşturun.

Stratejik Sosyal Medya Pazarlama Planı Geliştirmek

İş planınızı en son güncellediğinizde genel bir pazarlama planı ve web sitenizi ilk oluşturduğunuzda bir çevrimiçi pazarlama planı yazmış olabilirsiniz. Değilse, asla çok geç değildir. İş planlama kaynakları için İşe Başlama sayfasına bakın iş/işe başlama.

Sosyal medya pazarlama amaçları için bir pazarlama planını daha da hassaslaştırabilirsiniz. Diğer tüm pazarlama planlarında olduğu gibi, stratejiyle başlarsınız. Bir Sosyal Medya Pazarlama Hedefleri beyanı, stratejik hedefler, hedefler, hedef pazarlar, yöntemler, maliyetler ve yatırım getirisi (ROI) ile ilgili bölümleri içerecektir.

Stratejik pazarlamaya genel bakışınızı bir araya getirirken aklınızda bulundurmanız gereken bazı noktalar şunlardır:

» Formun en önemli işlevi, onu körü körüne takip etmeniz değil, çok fazla çaba veya para yatırmadan önce sizi sosyal medya pazarlamasının çeşitli yönlerini düşünmeye zorlamasıdır.
» Form ayrıca, sosyal medyaya dahil olmak için iş gerekçesi oluşturmanız gerektiğinde, kararları danışma kurulunuza veya patronunuza iletmenize yardımcı olur.
» Form, sosyal medya çabalarınıza dahil olan herkese, çalışanlara, gönüllülere veya yüklenicilere, gerçekleştirmeye çalıştığınız görevi ve nedenini açıklamak için tutarlı bir çerçeve sağlar.

Belirli sosyal medya hizmetleri, siteleri ve araçları için zaman çizelgeleri dahil olmak üzere ayrıntılı bir taktiksel yaklaşım geliştirmenize yardımcı olan Sosyal Medya Pazarlama Planıdır. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir