SOSYAL MEDYANIN ENDÜSTRİYE ETKİSİ – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

SOSYAL MEDYANIN ENDÜSTRİYE ETKİSİ – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

12 Mayıs 2023 Sosyal medya ile ilgili makaleler pdf Sosyal medyanın iş hayatına Etkisi 0
Güvenilirlik Önyargısı

SOSYAL MEDYANIN ENDÜSTRİYE ETKİSİ

Onlarca kuruluşta sosyal medya danışmanı, konuşmacı, eğitmen ve koçluk yaptım. Bu kuruluşlar, işletmeden tüketiciye şirketlerden, yalnızca diğer işletmelere satış yapan niş endüstrilerdeki şirketlere kadar uzanır. Ayrıca kar amacı gütmeyen kuruluşlar, eğitim kurumları ve düşünce kuruluşları ile çalıştım. Bu deneyimin verdiği mesaj açık: Sosyal medyanın sunduğu potansiyeli maksimize edemeyen ve etmemesi gereken hiçbir sektör yoktur.

Konuşma etkinliklerimin katılımcılarına, sosyal medyanın hiçbir ilgisinin olmadığı bir sektöre isim vermeleri için sık sık meydan okurum. 2010’daki bir konuşma etkinliğinde, bir kamu hizmetini temsil eden bir kadın, şirketinin sosyal medyayı nasıl kullanabileceğini anlayamadığını ifade etti.

İlginç bir şekilde, geçtiğimiz birkaç yılda birçok kamu kuruluşu sosyal medyayı benimsedi, bazıları tepkisel olarak bir krizle sarsıldıktan sonra, halkın güvenini geri kazanmak ve zarar görmüş itibarını onarmak için sosyal medyada çok aktif olmaya zorladı.

Bu sektörde sosyal medya kullanımının başka bir örneği, yakın zamandaki danışmanlık müşterilerimden birinden geliyor. Bu müşteri, gelecekte karşılaşabileceği herhangi bir potansiyel sosyal medya krizini dengelemeye yardımcı olacak iyi niyet oluşturmak için sosyal medyadaki varlığını proaktif olarak artırmaya karar verdi.

Aynı kamu hizmeti müşterisi, sosyal medyanın saf bir pazarlama aracı olmaktan şirketinizde kullanılabilecek ve kullanılması gereken bir araç haline geldiğini de gösterir.

Projemin sponsoru pazarlama iletişimi departmanından olmasına rağmen, şirketin sosyal medya yaklaşımında payı olan tüm departmanların, şirketin sosyal medya kullanımıyla ilgili bir iç duruşma olan ilk toplantımız için masaya getirilmesini istedim. medya. Söylemeye gerek yok, oda neredeyse her departmandan temsilcilerle doluydu.

Twitter gibi bir platformun bir şirket genelinde nasıl kullanılabileceğine bir bakış, sosyal medyanın, akla gelebilecek hemen hemen her sektörde departmanların sosyal medya kullanımına nasıl nüfuz etmeye başladığının anlaşılması kolay bir örneğini sunar. Şirketler genellikle halkla ilişkiler, kurumsal iletişim veya pazarlama departmanlarının Twitter hesaplarını yönetir.

Zamanla şirketler, sosyal medya politikalarının (hukuk departmanları tarafından yönetilen) kurumsal yönetiminin yanı sıra (insan kaynakları tarafından yönetilen) sosyal medya yönergelerinin oluşturulması ve uygulanması gerektiğini fark eder.

Satış görevlileri, müşterileriyle daha iyi etkileşim kurmak için sosyal medyayı kullanmak isterse, kullanılacak en iyi araçlara karar vermesi ve sosyal medya işlevselliğini potansiyel olarak kurumsal web sitesine entegre etmesi için bilgi teknolojisinden (BT) biri çağrılır.

Tabii ki, bir ürün veya hizmetle ilgili yalnızca bir şikayet müşteri hizmetlerini dahil etmeye yetecek ve bu amaçlar için özel bir Twitter hesabı gerektirebilir. Şirket içi işe alım yöneticileri, Twitter’ın potansiyel bir sosyal işe alım platformu olarak ortaya çıktığını da görebilir.

Bu şekilde, sosyal medya, içten dışa bir tanıtım ortamından, halkla gerçekleşen ve sosyal medyada gerçekleşen konuşmaların bazı şirketlerin iş yapma şeklini etkilediği, dışarıdan içeriye bir sohbete dönüşmüştür.

Sosyal medyadan sosyal iş olarak adlandıracağım bir şeye, bugünlerde sosyal medya çevrelerinde sık sık duyduğumuz bir terime doğru evrimi en iyi bu şekilde tanımlayabilirim. Bu evrimi anlamanız, tüm şirketinizi göz önünde bulundurarak uzun vadede işletmeniz için faydalı olacak bir sosyal medya stratejisi oluşturmanıza yardımcı olacaktır.


Sosyal medyanın iş hayatına Etkisi
Geçmişten Günümüze sosyal medya
Sosyal medyanın tarihçesi pdf
Sosyal medya ile ilgili makaleler pdf
türkiye’de sosyal medya tarihi
Sosyal medyanın insanlar üzerindeki etkisi
Sosyal medyanın kültüre olumsuz etkileri
Sosyal medya günümüzde insanların zamanlarının


BÜYÜK SOSYAL VERİ VE KAMU BİLGİLERİNE ERİŞİLEBİLİRLİK

Bilişim dünyasında büyük veri hakkında çok fazla konuşma var. Bu büyük verinin giderek artan bir miktarı, yüklenen videolar, fotoğraflar, podcast’ler, blog yazıları, durum güncellemeleri, tartışmalar ve mesajlar şeklinde sosyal medya dünyasından geliyor.

Büyük sosyal verilerin çoğu, halkın bunlara erişimini sınırlayan gizlilik ayarlarının arkasına gizlenmiş olsa da, işletmelerin analiz etmesi ve öğrenmesi için kamuya açık, giderek artan miktarda veri var. Dünyanın dört bir yanında müşteriler, rakipler ve potansiyel müşteriler arasındaki görüşmeleri görme ve değerlendirme yeteneğine sahip olduğunuzu ve bu verileri gelecekteki tüketim eğilimlerini tahmin etmek için kullandığınızı hayal edin. O dünya çoktan başladı.

Facebook veya LinkedIn’deki pek çok kişi sohbetlerini kendi arkadaşları veya ağlarının ötesinde halka açık hale getiremese de, Twitter gibi bir platform, konuşmaların ezici çoğunluğunun halkın tüketimine açık olduğu bir sosyal ağ örneğidir.

Aslında, ABD Kongre Kütüphanesi bir süredir Tweetlerimizi arşivliyor. Aynı şekilde, Google+, kullanıcıların çevreler içinde özel olarak bilgi paylaşmasına izin verse de, ekranda pek çok genel görüşme var.

Tüm bu bilgileri kullanmak kolay bir iş değil ve onu analiz edenler, veri madenciliği yapmak, bir araya getirmek ve anlamlandırmak için Radian6 veya Sysomos gibi dinleme platformlarını kullanıyor. Bir içecek şirketinin sosyal medyasından sorumlu olan bir arkadaşım, şirketin hangi yeni kahve veya çay tatlarının geliştirileceğine dair ipuçları aramak için kamuya açık bilgileri nasıl analiz edebileceğinden bahsetti.

Şirket ayrıca halihazırda hizmet verdikleri bölgelerde kahve ve çay ile ilgili hangi konuların tartışıldığını görebilir ve ses payına bağlı olarak bölgesel distribütörlerinin ne kadar iyi performans gösterdiğini belirleyebilir.

Şirketler her zaman ürünlerini geliştirmek için müşterilerinin seslerinin gücünü kullanma becerisine sahip olmuştur. Windows 7, Vista kullanıcıları tarafından sağlanan hata raporları ve geri bildirimler tarafından yönlendirilen bir ürün örneğidir. Artık büyük ve küçük işletmeler, yeni ürün araştırması, rekabet analizi ve hatta gelecekteki ihtiyaçların tahmini için kullanılabilecek içgörü toplamak için gerçekten çok daha büyük bir veri seti kullanabilir.

Bu bölümde bahsedilen üç trend işletmeniz için fütüristik görünse de, potansiyellerini anlamanız, sosyal medya stratejinizin hem oluşturulmasında hem de uygulanmasında size büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Şimdi, işletmenizin sürekli değişen ve gelişen sosyal medya dünyasına nasıl yaklaşması gerektiği konusunda çalışmaya başlamanın zamanı geldi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir