Sosyal Medyayı Pazarlamaya Entegre Etme

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Sosyal Medyayı Pazarlamaya Entegre Etme

25 Mayıs 2023 Sosyal Medya pazarlama Bölümü Sosyal medya pazarlaması NedirSosyal medya pazarlaması Nedir 0
Ticaret Sisteminin Oluşması

Sosyal Medya Stratejini Entegre Etme

Bu kitabın başlarında, sosyal medya stratejinize entegre etmek amacıyla tüm dijital pazarlama özelliklerinize bakmak için bir sosyal medya denetimi gerçekleştirdiniz. Şimdi bu entegrasyonu sosyal medya stratejisinin tutarlı bir parçası haline getirmenin zamanı geldi.

Sosyal medyayı diğer dijital pazarlama özellikleriyle entegre etmek, bir sosyal medya programının pazarlama organizasyonunuz içinde bir silo olarak var olmamasını sağlamaktan daha fazlasını gerektirir.

SOSYAL ALANIN DİĞER DİJİTAL PAZARLAMA ÖZELLİKLERİYLE ENTEGRASYONU

Sosyal medyayı diğer dijital pazarlama özellikleriyle entegre etmek birçok nedenden ötürü kritik öneme sahiptir; bunlardan ilki, tüketicilerin giderek daha sosyal hale gelmesidir.

Tüketiciler sosyaldir.
• Tüketiciler teknoloji ve internetten güç alıyor: 2013’te dünya çapında 1,7 milyar insan internete bir mobil cihaz kullanarak erişecek. 2016’da bu sayının 2,5 milyara çıkması bekleniyor.

Tüketiciler mobildir.
• Mobil arama son iki yılda yüzde 500 büyüdü.
• Mobil arama her zaman açıktır. Mobil aramaların yüzde yetmiş yedisi evde veya ofiste yapılıyor.
• Mobil arama neredeyse iki takip eylemi oluşturur.

Tüketiciler yereldir.
• Toplam Google aramalarının yüzde kırk üçü yereldir. Tüketiciler giderek artan bir şekilde birden fazla kanal kullanmaktadır.
• Mobil arama, çok kanallı görüşmeleri yönlendirir.
• Mobil aramanın yüzde yetmiş üçü ek işlem sağlıyor ve
paylaşma, yerleri ziyaret etme, sürekli araştırma yapma ve satın alma yapma gibi davranışlar.

Sosyal tüketicilere ulaşmak, kusursuz bir müşteri deneyimi sunan entegre bir pazarlama yaklaşımı gerektirir. Bu yaklaşım, bu tüketicilere ulaşmanın işbirliği ve dahili ve harici açık iletişim gerektirdiğini kabul eden farklı bir zihniyet gerektirir. Pazarlama varlıkları, bu yeni tüketici türünü çekmek ve elde tutmak için uyumlu hale getirilmelidir.

Sosyal Medyayı Pazarlamaya Entegre Etmenin Faydaları

• Sosyal, söz sahibi olmak ve dinlemek için bir fırsattır. Kuruluşların dinleyerek, sorarak, gözlemleyerek ve uyum sağlayarak müşteriler ve ortaklarla aktif bir şekilde etkileşim kurmasına olanak tanır.

• Sosyal, kuruluşunuzun kişiliğinin parlamasına izin veren bir mekandır. İnsanlar reklama boğulmak değil, insanlarla iş yapmak istiyor.

• Sosyal, kuruluşların sorunları belirleyip çözmesini ve yanıt vermesini sağlar. Sosyal işletmeler ayrıca, bileşenlerin iletişim tercihlerine uyum sağlayabilir ve konuşmalar devam ederken geri bildirimde bulunabilir. Bir sosyal organizasyon, iç ve dış tüm paydaşlardan haber alma yeteneğine sahiptir.

• Sağlıklı bir sosyal kültüre sahip bir organizasyonda sosyal etki büyük ölçüde genişler. Müşteriler deneyimlerini başkalarıyla paylaşır ve ağızdan ağza fırsatlar yaratır. Çalışan Programı, şirketin kurum kültürünün iş arkadaşlarına şirket ürünleri ve hizmetleri hakkında haber ve bilgi paylaşma fırsatları sunduğuna harika bir örnektir. Doğal olarak memnuniyetlerini sosyal olarak artırmak isteyecekleri kadar mutlu çalışanlara sahip bir şirket olmaya çalışın.

• Sosyal bağlantıdır. Çoğu kuruluş işleve göre hizalanır ve bu genellikle gerekli olsa da bağlantı engelleri veya silolar oluşturabilir. Silolar, çalışanların kendi özel görevlerine veya operasyonlarına odaklanma eğiliminde olmaları ve daha geniş müşteri deneyimi hedeflerini görememeleri nedeniyle oluşur. Geleneksel olarak, pazarlama çabaları, çok az dahili iletişim ile harici olarak odaklanır.

Pazarlama karmasına sosyal ekleyen kuruluşlar, farklılaşan bir müşteri deneyiminin değerlerin iç uyumlaştırılmasını gerektirdiğini kabul ederek farklı bir zihniyet geliştirir. Liderler, tüm temas noktalarında işbirliği ve katılımın, tüm meslektaşların kolektif deneyimlerinden yararlanarak verimli konuşmalarla sonuçlanmasını sağlamak için çalışır.

• Sosyal, müşterilerin ve potansiyel müşterilerin markayla daha kişisel yollarla etkileşim kurmasını sağlar. Tüketiciler başarıları paylaşmak ve anlaşılmak istiyor. Örneğin, Facebook sayfaları olan sosyal şirketler, bir markanın yüz yüze görüşme veya resmi bir bildirim olmaksızın doğrudan tüketiciden haber alabileceği bir mekan sunar.


Sosyal medya pazarlaması Nedir
Sosyal Medya pazarlama Bölümü
Sosyal medya pazarlama nasıl Yapılır
Sosyal medya PAZARLAMA Türleri
Sosyal medya pazarlama ajansı
Sosyal medya PAZARLAMASI PDF
Sosyal medya ve pazarlama makale
Sosyal medya pazarlama araçları


Bir işletmeye sosyal medyayı aşılamak, bir şirketin denenmiş ve doğrulanmış pazarlama taktiklerini terk etmesi gerektiği anlamına gelmez. Sosyal işletme olmak farklı bir zihniyet gerektirir; uygun harekete geçirici mesajları ve web sitesi referanslarını en üst düzeye çıkararak etkili geleneksel pazarlama uygulamalarını günceller ve pazarlama karmasında geri bildirim fırsatlarını dikkatli ve düşünceli bir şekilde konumlandırır.

İki yönlü iletişim, sosyal medya alanında bir zorunluluktur; tüketicinin sesi duyulmalıdır ve aksi takdirde, potansiyel tüketicileri hızla yanıt veren bir tüccara doğru ilerlemeye teşvik edebilir.

Alıcılar, markaların tüketici taleplerini karşılamak için özel teklifler ve çözümler sunmasını bekliyor. Ayrıca tutarlı bir deneyim bekliyorlar.

Ekonomist, başarılı bir sosyal medya stratejisi oluşturmak için neye ihtiyaç duydukları konusunda perakendeciler arasında yapılan Ekonomik İstihbarat Birimi (EIU) anketine dayanarak, başarının müşteri başarısı için aşağıdaki dört C’yi gerektirdiğini bildiriyor:

1. Tutarlılık: Marka vaadi, sosyal medya dahil tüm kanallarda tutarlı kalmalıdır.
2. Topluluk: Perakendecinin her zaman mesajı kontrol etmesi gerektiği fikrinin aksine, sosyal medya, bir marka veya ürüne ilgi duyan bireylerin oluşturduğu topluluktur.
3. İşbirliği: Yalnızca içgörüler departmanlar arasında etkili bir şekilde paylaşıldığında sosyal medya en uygun değeri sunacaktır.
4. Bağlılık: Bir organizasyonun tüm seviyelerinde, faydaları gerçekleştirmek için sosyal medyayı satın almanın geliştirilmesi, desteklenmesi ve karşılıklı olarak sürdürülmesi gerekir.

Sosyal başarıya ulaşmak, kontrolü bırakan ve aşağıdaki ilkeleri benimseyen farklı bir yönetim tarzı gerektirir:

• Açık diyalog sağlamak için katılım.
• Amaç, genel amaç ve hedeflere yönelik ilerlemeyi belirleme yeteneğidir.
• Topluluk temelli fikirleri kurumsal olarak savunan performans.

Sosyal Müşteriler

Sosyal ağ, mevcut pazarlamanıza ilişkisel güç katar. Pazarlamacılara tüketicilerin yaşamlarını gerçekten iyileştirme yeteneği sağlayarak, tüketiciyle benzersiz bir bağlantı sağlar. Sosyal ağ, pazarlamacıların pazarlamayı unutulmaz kılmasına olanak tanır.

Hem pazarlamacılar hem de tüketiciler için heyecan verici hale getirmek için sosyal medyayı kampanyalara yaratıcı bir şekilde entegre etmenin sınırsız sayıda yolu vardır. İnsanlar etkileşimlidir ve seslerini paylaşmayı ve heyecan yaratan oyunlara ve promosyonlara katılmayı severler.

Müşterilerin kişisel ağları aracılığıyla bilgiyle güçlendirilmeleri gibi, sosyal işletmeler de aşağıdakileri yaparak meslektaşlarını bilgilendirir ve çalışanlarla açık bir şekilde iletişim kurar:

• Şirket girişimlerinin iletilmesi.
• Geri bildirim ve girdileri dinleme.
• Tüketici temas noktalarının haritalanması (e-posta yoluyla, mağazalarda, sosyal bir platformda veya bir müşteri hizmetleri merkezinde).
• Özellikle müşteriler/potansiyel müşterilerle sürekli iletişim halinde olanlar olmak üzere, işlevler arasında paylaşımı ve işbirliğini teşvik etmek.

Sağlıklı bir sosyal işletme, yetkilendirilmiş çalışanlar aracılığıyla mevcut pazarlama çabalarına doğal olarak enerji verecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir