Sponsorluk Başarısı – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Sponsorluk Başarısı – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

18 Ocak 2023 En iyi sponsorluk örnekleri Markaların sponsorluk örnekleri 0
Pazarın Doğası

Sponsorluk Süreci

Tüm bu bilgi edinimini kapsayan, sponsorluk kararı verme için eksiksiz bir süreç sunulmaktadır.

Süreç üç ana aşamaya ayrılabilir: a) pazarlama planlamasının kurumsal hedeflerle uyumlu olduğu kurumsal pazarlama kararları; b) sürecin, sponsorluğun etkili ve verimli pazarlama çözümleri sunup sunmadığını belirlemek için araştırma, hedefleme ve değerlendirmeye dayandığı sponsorluk seçim kararları; ve c) gelecekteki kararların alınmasına ve bir sponsorluk ilişkisinin geliştirilmesine yardımcı olacak geri bildirim için planlama, yürütme ve değerlendirmeyi içeren sponsorluk uygulaması.

Öneri, iletişim karışımını belirlerken sponsorluğun her zaman dikkate alınması gerektiğidir.

Sponsorluk Başarısı İçin Temel Faktörler

Sponsorların göz önünde bulundurması gereken üç faktör daha vardır. Sponsorluğun başarılı olabilmesi için öncelikle hakların kullanılması gerekmektedir. Bu, satın alınan haklardan yararlanan ancak bu haklar için ödenen herhangi bir ücretin üzerinde bir maliyeti olan iletişimlerin geliştirilmesi yoluyla elde edilir.

İkinci olarak, bu iletişimlerin ilgili ürün veya hizmet için planlanan genel pazarlama iletişimlerine entegre edilmesi gerekir. Bu iki faktör açıkça bağlantılıdır. Üçüncüsü, tüm sponsorluklar değerlendirilmelidir.

Bir sponsor, sponsorluğun uygulanmasında ayırt edici bir yeterlilik geliştirdiğinde başarılı bir sponsorluğun sağlandığını sürdürün. Bu nedenle, sponsorluk karar süreci, bu yetkinliği elde etmek için gerekli olacak tüm zamanlama ve bilgi unsurlarının göstergesi olmalıdır.

Ancak, daha sonra iyileştirmek için sisteme geri bildirimde bulunmak için kullanılan deneyim ve analizin yerini hiçbir şey tutamaz. Sponsorluğun hem etkinlik hem de sponsor tarafından kendisi için belirlenen hedeflere göre sürekli ve etkinlik sonrası değerlendirmesi, gelecekteki performansın iyileştirilmesi için geri bildirim sağlar. Bu faktörlerin her biri şimdi sırayla tartışılmaktadır.

Hakların kullanılması yoluyla bir sponsorluğun kullanılmasının önemi tanıtılmıştır ve buradaki kilit noktalar, bu bölümü desteklemek için ilgili okumaları yapar. Orada, bir sponsor tarafından bir sponsorluğun kullanılmasının etkinlik için nasıl olumlu sonuçlar doğurabileceğine odaklanıldı; etkinliğin kendisi için yaptıklarının ötesinde ve masrafları sponsora ait olan etkinlik promosyonları şeklinde.

Burada karşılıklı bir yararın olduğunu ve istismar olmadan sponsorlukların başarılı olma ihtimalinin düşük olduğunu telkin etmek önemlidir. Bir sponsorluğun etkinliği, haklardan yararlanan destek reklamlarına ve promosyonlara bağlıdır.

Bulgular da bunu desteklemektedir. Sponsorluğun etkinliğinin, sponsorların haklarını kullanmaya ne derece istekli olduklarıyla doğrudan ilişkili olduğunu belirtmektedirler. Ancak, sömürünün ne ölçüde gerekli olduğunu gösteren çok az ampirik kanıt olduğunu iddia ediyorlar.

Optimum bir seviye olmadığını iddia ediyorlar ve aslında, gerekli kullanım miktarı yalnızca her bir sponsorun benzersiz koşullarına göre belirlenebilirken, bir iletişim faaliyeti seviyesi için nasıl jenerik yönergeler olabilir?


En iyi sponsorluk örnekleri
Markaların sponsorluk örnekleri
Sponsorluk örnekleri
Sponsorluk Türleri
Turkcell sponsorluk örnekleri
Sponsorluk Nedir
Ülker sponsorluk örnekleri
Sosyal sponsorluk örnekleri


Vaka çalışması, kurucu ve baş sponsor statüsünden yararlanırken uyguladığı bazı kaldıraçları ele alıyor. Sömürüyü örneklemek için seçilen örnekler, etkinliklerin faydalarını vurgulamak için tartışılmaktadır ve bu nedenle burada, etkinlik sponsorlarının haklarından nasıl ve neden yararlandığına dair çok farklı üç örnek verilmiştir.

UEFA Euro 2004’teki sponsorlar, etkinlikteki durumlarını desteklemek için ana akım kitle iletişiminde çok aktifti. Daha önce kullanılan bir örnek olan T-Mobile’a ek olarak, Motorola, Coca-Cola, Adidas, Canon ve Mastercard’ın tümü pan-Avrupa bazında televizyon ve basılı reklam uyguladı. İkincisi, yalnızca çevrimiçi olarak erişilebilen bir yarışma sunarak tüketicileri etkinlik bileti yarışmaları için web sitesine çekmek için reklamlarını kullandı.

Merkezi Birleşik Krallık’ta Devon’da bulunan indirimli havayolu Flybe, yerel futbol kulübü Exeter City FC’nin sponsorudur. Flybe, Brezilya milli takımının Exeter’e karşı oynadığı ilk rekabetçi futbol fikstürünün 90. yıldönümünü kutlamak için Brezilya Festivali’ni yarattı.

Etkinlik öncesinde medyada yer almak için eski Brezilya takımlarının efsaneleri oynadı, okuyucuların etkinliğe Flybe havayolları ile bir seyahat kazanabilmeleri için basılı haber medyasına bilet promosyonları dağıtıldı. Etkinlik, bir alt lig futbol kulübünün nispeten daha az profilli sponsorluğundan ulusal düzeyde tanınmak için yeni tasarlanmış bir katalizördü.

Üçüncü örnek, bir sponsorluğun nasıl karşılıklı yarar sağlayacak şekilde tasarlanabileceğini, ancak alışılmadık ve yenilikçi iletişim biçimlerini gösteriyor. Jaguar arabaları, “Oceans 11″in çok da farklı olmayan bir devam filmi olan “Oceans 12” filmi için ürünler sağladı.

Buna karşılık, film yapımcıları Formula 1 aracına ve yarış takımına sponsorluk yaparak benzeri görülmemiş bir adım attı. Pek çok yönden olağandışıydı, en azından tek yarış için tek seferlik bir sponsorluk olduğu için.

Hakların kötüye kullanılması, filmin yıldızlarının yarış eleme gününde televizyonda yapılan gezintilerde kullanılmasını ve Avrupa çapında kapsamlı basılı ve fotoğraf medyası etkinliğini içeriyordu. Televizyonda yayınlanan unsurlar, hepsinde filmin adını ve logosunu taşıyan yarış takımı kıyafetleri, pit garaj tabelaları ve arabaların kendileri kullanılarak artırıldı.

Sömürünün önemi endüstriye yansımıştır. IEG/Sponsorluk Araştırması yıllık anketi, sponsorların yüzde 77’sinin sponsorluk haklarından yararlanmak için ek para harcadığını ortaya koydu.

Endişe verici bir şekilde, bu rakam yüzde 87 ile daha yüksekti. Ankete katılan sponsorluk karar alıcıları, kurumsal konukseverlik, iç iletişim, reklam, halkla ilişkiler, internet bağlantıları ve satış promosyonunu sponsorluk avantajının ilk altı biçimi olarak sıraladılar. 

Entegrasyon

Sponsorluk karar verme süreci, sponsorluk seçeneklerinin tam olarak geliştirilmesini ve daha sonra en etkili ve verimli mesaj kanalları setini belirlemek için diğer iletişim biçimleriyle birlikte değerlendirilmesini sağlayarak sponsorluğun entegre bir iletişim karışımında oynaması gereken önemli rolü kabul eder.

Sponsorluk her zaman değerlendirmeye değer bir seçenek olsa da, her zaman bir çözüm olması gerekmez. Ancak, eğer öyleyse ve ne zaman olursa olsun, bütünleşik bir pazarlama iletişimi çabasının yalnızca bir parçası olması önemlidir. Bu, özellikle sömürü harcamalarının arttığı durumlarda geçerlidir.

Sponsorluk haklarından yararlanmak için uygulanan iletişimlerin, sponsorluk ürün/hizmeti için diğer tüm iletişim faaliyetleriyle entegre edilmesi gerekir. Bunun yapılmaması, mesajların işlevsiz hale gelmesi ve ardından farklı şekillerde hareket ettiklerinde ve farklı amaçlarda olmaları nedeniyle seyreltikleri için elde edilebilecek başarıyı sınırlar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir