Piyasalarda Ustalaşmak

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Piyasalarda Ustalaşmak

11 Ocak 2021 0

Piyasalarda Ustalaşmak

Piyasalarda Ustalaşmak

Genel olarak, hepimiz için temel bir sorun kaynağı, düzenli olarak işlememiz gereken çok büyük miktarda bilgiyle başa çıkmaktır. Biz insanların başa çıkmak zorunda olduğumuz bilgi akış hızındaki ölçülen değişiklikler. İsa ile Leonardo DaVinci zamanları arasındaki 1500 yılda bilgi akışının ikiye katlandığı sonucuna vardı.

1750 yılında (yani yaklaşık 250 yılda) tekrar iki katına çıktı. Bir sonraki ikiye katlama, yüzyılın başına kadar yalnızca yaklaşık 150 yıl sürdü. Bilgisayar çağının başlangıcı, ikiye katlanma süresini yaklaşık 5 yıla indirdi. Ve elektronik bülten panoları, CD ROM’lar, fiber optikler, internet vb. sunan günümüz bilgisayarlarıyla, maruz kaldığımız bilgi miktarı şu anda yaklaşık bir yıl içinde ikiye katlanıyor.

Araştırmacılar şimdi, şu anda beyin potansiyelimizi kullandığımız kadarıyla insanların herhangi bir zamanda mevcut olan görsel bilginin yalnızca yüzde 1 ila 2’sini alabildiğini tahmin ediyor. Tüccarlar ve yatırımcılar için durum aşırı uçta.

Dünyadaki her pazara aynı anda bakan bir tüccar veya yatırımcı, her saniye kendisine gelen yaklaşık bir milyon bitlik bilgiye kolayca sahip olabilir. Ve genellikle dünyanın her yerinde her zaman açık olan bazı pazarlar olduğu için bilgi akışı durmaz. Bazı yanlış yönlendirilmiş tüccarlar, beyinlerinin izin verdiği sürece mümkün olduğu kadar çok bilgiyi işlemeye çalışarak, ticaret ekranlarına takılıp kalırlar.

Bilinçli zihnin bilgiyi işlemek için sınırlı bir kapasitesi vardır. İdeal koşullar altında bile, bu sınırlı kapasite bir seferde 5 ila 9 parça bilgidir. Bir “parça” bilgi 1 bit veya binlerce bit olabilir. Örneğin, aşağıdaki sayı listesini okuyun, kitabı kapatın ve ardından hepsini bir yere yazmayı deneyin.

Tüm sayıları hatırlayabilir misin? Muhtemelen hayır, çünkü bilinçli olarak yalnızca 7 artı eksi 2 bilgi parçasını işleyebiliriz. Yine de her saniye üzerimize gelen milyonlarca bilgi biti var. Ve mevcut bilgi kullanılabilirliği oranı artık her yıl ikiye katlanıyor. Nasıl başa çıkıyoruz?

Cevap, maruz kaldığımız bilgileri genellememiz, silmemiz ve çarpıtmamızdır. Bu tek cümle, piyasalarda mevcut olan bilgilerin yaklaşık yüzde 90’ını alır, onu “borsa bilgisi” olarak genelleştirir ve sonra değerlendirmeden de siler.

Biz de dikkat ettiğimiz bilgileri “Sadece aşağıdaki kriterlere uyan piyasalardaki günlük çubuk grafiklere bakacağım” diyerek genelleştiriyoruz. Daha sonra bilgisayarlarımıza verileri bu kriterlere göre sıralatıyoruz, böylece inanılmaz miktarda bilgi bir bilgisayar ekranında birdenbire birkaç satıra indirgeniyor. Bu birkaç satır, bilinçli zihnimizde işleyebileceğimiz bir şeydir.

Çoğu tüccar ve yatırımcı, kalan genelleştirilmiş bilgiyi bir gösterge olarak sunarak çarpıtır. Örneğin, sadece son çubuğa bakmıyoruz. Bunun yerine, günlük üstel hareketli ortalama veya 14 günlük RSI veya stokastik vb. şeklinde bilgilerin çok daha anlamlı olduğunu düşünüyoruz. Tüm bu göstergeler bozulma örnekleridir. Ve insanların değiş tokuş ettikleri şey, yararlı inançlar olabilecek ya da olmayabilecek “çarpıtma hakkındaki inançlarıdır”.

Psikologlar bu silme ve çarpıtmaların birçoğunu alıp “yargısal buluşsal yöntemler” etiketi altında gruplandırdılar. Karar verme sürecimizi etkiledikleri için “yargılayıcı” olarak da adlandırılırlar.

Bunlara “buluşsal yöntemler” denir, çünkü kısa sürede çok fazla bilgiyi elememize ve sıralamamıza da izin verirler. Onlar olmadan asla piyasa kararları veremeyiz, ancak var olduklarının farkında olmayan insanlar için de çok tehlikelidirler. Alım satım sistemlerini geliştirme ve piyasa hakkında kararlar alma şeklimizi de etkilerler.

Ekonomistlerin Piyasa Yorumları
Piyasa Yorumları son Dakika
Piyasa beklentileri
Piyasalar Döviz
Piyasalar Altın
Piyasalar haftaya nasıl Başlar
Piyasalar Canlı
Bloomberg döviz

Çoğu insanın yargılayıcı buluşsal yöntemleri kullanmasının birincil yolu, statükoyu korumaktır. Genellikle piyasa hakkındaki inançlarımızı değiş tokuş ederiz ve bu inançlar hakkında kararımızı bir kez verdikten sonra, onları değiştirmemiz de pek olası değildir.

Ve piyasalarda oynadığımızda, mevcut tüm bilgileri dikkate aldığımızı varsayarız. Bunun yerine, seçici algımızla en yararlı bilgileri de çoktan elemiş olabiliriz.

Yeterince ilginçtir ki, bilgideki ilerlemenin teorilerimizi kanıtlamaktan çok onları kusur bulma çabalarından kaynaklandığına işaret ediyor.’ Eğer onun konsepti doğruysa, o zaman inançlarımızı ve varsayımlarımızı (özellikle piyasayla ilgili) daha fazla gerçekleştirme eğilimindeyiz. Ve onları çürüttüğümüzde, piyasada para kazanma olasılığımız da bir o kadar yüksek olur.

Bu bölümün amacı, bu tür yargılayıcı buluşsal yöntemlerin veya önyargıların ticaret veya yatırım sürecini nasıl etkilediğini keşfetmektir. İlk olarak, sistem geliştirme sürecini bozan önyargıları ele alacağız. Kapsanan önyargıların çoğu bu kategoriye de girer.

Ancak, bazıları ticaretin diğer yönlerini de etkiler. Örneğin, kumarbazın yanılgısı, ticaret sisteminin gelişimini etkiler çünkü insanlar uzun süre kaybetme çizgileri olmayan sistemler isterler, ancak aynı zamanda sistem geliştirildikten sonra ticaretin nasıl yapıldığını da etkiler.

Ardından, ticaret sistemlerini nasıl test ettiğinizi etkileyen önyargıları ele alacağız. Örneğin, bir beyefendi bu bilgilerin bir kısmına maruz kaldığında, bunun ihtilaflarla dolu olduğunu ve kilit unsurların dışarıda bırakıldığını da iddia etti.

Ancak bu açıklamalar, kendisinden gelen tahminlerdi. Bu çalışmada sunulan materyalde herhangi bir çelişki yoktur – bu sadece bilgidir. O halde, eğer böyle bir ihtilaf görüyorsan, bu, o ihtilafın senden gelmesindendir. Ek olarak, çoğu insanın sistem geliştirmede yaptığı bazı adımlar atlanmıştır, ancak kasıtlı olarak çıkarılmıştır çünkü araştırmam bunların önemli olmadığını veya iyi bir sistemin geliştirilmesine (yardım etmekten çok) engel teşkil ettiğini de göstermektedir.

Son olarak, geliştirdiğiniz sistemle ticaret yapma şeklinizi etkileyebilecek birkaç ön yargıyı ele alıyoruz. Bu, ticaret sistemi araştırması yapmakla ilgili bir çalışma olmasına rağmen, burada yer alan önyargılar önemlidir çünkü araştırmanızı yaparken, ticarete fiilen başlamadan önce bunları dikkate almanız da gerekir. Bununla birlikte, bu kısmını kasıtlı olarak minimumda tuttum, çünkü bu önyargılar tüccarlar ve yatırımcılar için evde çalışma kursumda çok daha ayrıntılı olarak da ele alındı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir