Stratejik Farklılıklar – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Stratejik Farklılıklar – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

24 Ocak 2023 Stratejik yönetim Nedir Taktik ve strateji arasındaki fark 0
Güvenilirlik Önyargısı

Stratejik Farklılıklar

Büyük işletmelerde, iş planlarının ciltli nüshaları mobilyaların bir parçası olarak kabul edilirken, birçok küçük işletmede, pazarlama planının kendisi bir suçluluk duygusu uyandırır.

Gerçek şu ki, bir pazarlama planı oluşturmak oldukça basit ve makul bir şekilde yönetilebilir. Bu, şimdi biraz öde ya da çok sonra çok daha fazla öde tekliflerinden biridir. Yıllık pazarlama programınızı planlamak için önceden biraz zaman ayırırsanız, planın uygulanması kolay kısım haline gelir.

Ancak bir planınız olmadan, iş gereksinimlerinize uyan veya uymayan rekabetçi eylemlere, pazar koşullarına ve medya fırsatlarına yanıt olarak yılı yarışarak geçireceksiniz.

Küçük İşletme Pazarlama Avantajı

Küçük bir işletme sahibi olarak, büyük işletme muadillerinizin dolarlarına, insanlarına ve kuruluşlarına gıpta edebilirsiniz, ancak onların da kıskandıkları bazı avantajlarınız vardır.

Fortune 500 firmalarının yöneticileri, müşterilerini tanımak ve anlamak için gerekli araştırmaları finanse etmek için küçük ülkelerin gayri safi milli hasılalarına eşit bütçeler ayırıyor. Bu arada, neredeyse hiçbir ek ücret ödemeden müşterilerinizle her gün yüz yüze görüşebilirsiniz.

Pazarlamanın tüm amacı müşteri ilişkileri kurmak ve sürdürmek olduğundan, hiçbir işletme pazarlama görevinde küçük işletmelerden daha iyi yapılandırılamaz.

Dahası, günümüzün müşterileri sadece satın aldıkları işletmelerle etkileşimli iletişime can atmıyor, bunu talep ediyorlar. Büyük işletmelerin en büyüğünde, tek yönlü iletişimden iki yönlü iletişime geçiş yapan etkileşimli iletişim, iş pazarlarının nasıl olduğu konusunda muazzam değişimler içerir.

Bu arada, küçük işletmeniz için etkileşimli pazarlamaya geçiş, yalnızca çevrimiçi olma, sosyalleşme, konuşma ve işletmenize pazarlama avantajı sağlayan iki yönlü iletişimlere dahil olma seçimini yapma meselesidir.

Pazarlamayı Başarma

Müşteriler olmadan bir işletmenin iflas ettiği basit bir gerçektir. Pazarlama, müşteri ilgisini çekmenin, müşteri satın almalarını kazanmanın, müşteri memnuniyeti ve sadakati kazanmanın ve küçük işletmenizi iş dünyasında tutmanın anahtarıdır.

Bu şekilde ifade edersek, pazarlama sizinki de dahil olmak üzere herhangi bir işteki en önemli faaliyettir. Bu yazımızı elinizde tutuyor olmanız, bir taahhütte bulunduğunuz anlamına gelir ve bu size birçok rakibinize karşı avantaj sağlar.


Taktik ve strateji arasındaki fark
Stratejik yönetim Nedir
Strateji Nedir
Yönetim ve stratejik yönetim arasındaki farklar
Stratejik Yönetim Ders Notları PDF
Strateji ve taktik nedir
Stratejik yönetim yaklaşımı Nedir
Stratejik Ne Demek


Müşterilerinizi Tanımlamak

Her pazarlamacı aynı soruyu düşünür: Müşterilerim kimler? Beni nasıl duydular? Neden benden satın alıyorlar? Onlar gibi daha fazla kişiye nasıl ulaşabilirim?

Başarılı işletmeler, aldıkları her ürün tasarımı, fiyatlandırma, dağıtım ve iletişim kararını etkilemek için bu soruların yanıtlarını kullanır. Bu bölüm, işte gerçekten önemli olan tek patrona odaklanır: Ürün veya hizmetinizle ilgilenen ve açık bir faturası olan kişi.

İşletmeniz ister yeni başlıyor, ister tüm hızıyla devam ediyor veya bir geri dönüşe ihtiyaç duyuyor olsun, bu bölümdeki bilgileri, kârınızı artıracak veya bozacak müşterilerle uyum sağlamak için kullanabilirsiniz.

» İşiniz iyi gidiyorsa, onlar gibi daha fazlasını çekebilmek için en iyi müşterilerinizin profilini oluşturmak için bu bölümü kullanın.
» İşiniz meşgul görünüyorsa ancak satışlarınız ve kârınız zayıfsa, bu bölüm size zaman ve para kaybettiren müşteriler ile size para kazandıranlar arasında ayrım yapmanıza yardımcı olabilir ve böylece pazarlama çabalarınızı para kazananlara yönlendirebilirsiniz.
» Satışlarınız sinir bozucu bir platoya ulaştıysa – veya daha kötüsü, yokuş aşağı gidiyorsa – daha fazla müşteri edinmeniz ve elinizde tutmanız gerekir, nokta. Bu, sattığınız ürün veya hizmetleri kimlerin satın aldığı ve bu insanların sizden satın almasını sağlamak için ne yapmanız gerektiği hakkında her şeyi bilmeniz anlamına gelir.

En iyi ürünler satılmaz, satın alınır. Bir müşterinin ikinci el araba pazarından limon aldığını söylediğini asla duymazsınız. Hayır, biri ona o limonu sattı ama umarım sen ya da senin işin satmaz. İyi bir pazarlamacıysanız, kimseye bir şey satmıyorsunuz demektir.

Bunun yerine, müşterilerin sorunlarını çözmeleri, ihtiyaçlarını karşılamaları veya arzularını yerine getirmeleri için doğru ürünleri seçmelerine yardımcı oluyorsunuz. Satın almalarına yardımcı oluyorsunuz.

Sonuç olarak, pazarlama çabalarınızın çoğunu, para el değiştirmeden çok önce ve sonra gerçekleşen adımlara ayırabilirsiniz. Bu çabalar, müşterileri hedeflemeyi, doğru ürün hattını tasarlamayı, tekliflerinizi müşterilerin istek ve ihtiyaçlarını karşılayan terimlerle iletmeyi ve satış sonrası sadakat oluşturacak ve işi tekrar edecek şekilde etkileşim kurmayı içerir.

Bu bölüm, ürünleriniz hakkında bilmeniz gereken her şeyi ve müşterilerinizin bu ürünleri sizden satın almak isteme nedenlerini vurgulamaktadır. İş dünyası liderleri kendileri için çalışmazlar; müşterileri için çalışıyorlar.

Müşterileriniz arasında kimin kim olduğunu anlamak, müşterilerinizi belirgin benzerlikleri paylaşan segmentlere ayırma işlemine pazar bölümlendirme denir.

İşte bazı yaygın pazar bölümleme terimleri ve bunların ne anlama geldiği:

» Coğrafya: Mevcut ve dolayısıyla olası potansiyel müşterilerin yaşadığı bölgeleri, ilçeleri, eyaletleri, ülkeleri, posta kodlarını ve nüfus sayım yollarını belirlemek için müşterileri fiziksel konumlarına göre bölümlere ayırma.
» Demografi: Müşterileri yaş, cinsiyet, ırk, din, eğitim, medeni durum, gelir ve hanehalkı büyüklüğü gibi faktörlere göre gruplara ayırmak.
» Psikografik: Müşterileri yaşam tarzı özelliklerine, davranış ve satın alma modellerine, inançlarına, değerlerine ve kendileri, aileleri ve toplum hakkındaki tutumlarına göre bölümlere ayırma.
» Jeodemografi: Coğrafya, demografi ve psikografik bilgilerin bir kombinasyonu. Küme pazarlaması veya yaşam tarzı pazarlaması olarak da adlandırılan jeodemografi, aynı bölgede yaşayan insanların benzer geçmişlere ve tüketim kalıplarına sahip olma eğiliminde olduğu, kuş tüyünün birlikte akın ettiği asırlık fikre dayanmaktadır.

Jeodemografi, mukimlerin potansiyel müşterilerinizin yaşını, gelirini, yaşam tarzı özelliklerini ve satın alma modellerini paylaştığı mahalleleri veya coğrafi bölgeleri belirleyerek pazarlama çabalarınızı hedeflemenize yardımcı olur. Bu segmentasyonlarla daha derin arama yapmak istiyorsanız, Google Anahtar Kelime Planlayıcı ve Facebook Reklamlarına göz atın. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir