SUÇ TARAFLARI – Hukuk Alanı – Hukuk Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Hukuk Ödevi – Hukuk Alanında Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

SUÇ TARAFLARI – Hukuk Alanı – Hukuk Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Hukuk Ödevi – Hukuk Alanında Ödev Yaptırma

3 Temmuz 2021 Çok failli suçlar Uluslararası Adalet Divanı ve Uluslararası Ceza Mahkemesi farkı Uluslararası suçlar hangileridir Uluslararası suçlar TCK 0
YASAL KISITLAMALAR – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

GÖREV 15.1

Aşağıdaki durumlardan her biri için, durumun suç teşkil edip etmediğini belirtin.

1. Hız sınırının üzerinde saatte on mil sürmek.
2. Üniversitede bir sınavda kopya çekmek.
3. Vergi beyannamesine geliri dahil etmemek
nakit olarak ödenen ve işveren tarafından IRS’ye bildirilmeyen çeşitli işlerden. Tüm gelirlerin toplam tutarı (vergiye tabi
ve vergiye tabi olmayan), federal vergi beyannamesi verme gereksinimini karşılamak için yeterlidir.
4. Suça iştirak etmemek, ancak bir yakınının suç işlediğine tanık olmak ve polis tarafından sorgulandığında bilgisi olmadığını ileri sürmek.
5. On sekiz yaşında bir bara girip kimlik istenmeden alkollü içki satın almak.
6. Bir barda çalışmak ve yirmi bir yaşından büyük olduğuna inanılan birine kimlik kontrolü yapmadan alkol servisi yapmak.
7. Daha sonra sarhoş araba kullanan ve bir hendeğe giren, arabasını harap eden ama başka kimseyi yaralamayan yirmi üç yaşındaki birine alkol servisi yapmak.
8. 7 numaralı sürücü.
9. Bir arkadaşından 1000$ borç almak
krediyi mümkün olan en kısa sürede geri ödemeye söz vermek, ancak daha sonra geri ödememek.
10. Bir telefon görüşmesi yapmak ve bir yıl boyunca ayda 25$ bağışta bulunmaya söz vermek. Bağışçının adı, bağış taahhüdüyle birlikte televizyon ekranında yanıp sönüyor, ancak gerçekte hiç para gönderilmiyor.

SUÇ TARAFLARI

Genellikle bir suçlu, yaralanmaya veya hasara neden olan suç fiilini fiilen işleyen kişi olarak düşünülür. Ancak çoğu zaman kişiler suç işlemek için birlikte hareket ederler. Bu, suç eyleminde işbirliği veya suçtan önce veya sonra yardım içerebilir. Ceza hukukunda, bir suça yardım eden kişi aynı zamanda suç davranışından da suçlanabilir ve hüküm giyebilir.

Örf ve adet hukuku ilkeleri ile Model Ceza Kanunu bu noktada biraz farklı olduğu için ayrı ayrı ele alınmaktadır. Genellikle komplo olarak adlandırılan ortak bir girişimde işbirliği konusu daha sonra tartışılacaktır.

Ortak hukuka göre, suç davranışına katılanların dört temel kategorisi vardır. Özel terimler, sorumluların (aslinda suça karışan kişiler ve suç ortakları), suçtan önce veya sonra sorumlulara yardım eden kişiler tarafından çeşitli türde katılımlarını tanımlar. Ortak hukuk, iki tür ilke ve iki tür aksesuar tanımlar.

Uluslararası suçlar TCK
Uluslararası suçlar nelerdir
Uluslararası suç nedir
Uluslararası suçlar pdf
Uluslararası suçlar hangileridir
Roma Statüsü’ne taraf Devletler
Uluslararası Adalet Divanı ve Uluslararası Ceza Mahkemesi farkı
Çok failli suçlar

Birinci Derecede Müdür

Birinci derecede müdürler, fiilen suça karışan taraflardır. Actus reus’u yapmaları ve suçlarını işledikleri anda yeterli mens rea’ya sahip olmaları gerekir. Tanımın bir varyasyonu altında, birinci derecede müdür olarak suçlanabilecek kişiler, mens rea’ya sahip olan ancak bir başkasını fiili fiziksel davranışı gerçekleştirmeye ikna edenleri içerir. Bu, zorlama, tehdit ve hile durumlarını veya eğitimli hayvanları içeren durumları içerir.

İkinci Derecede Müdür

İkinci derecedeki müdürler, bir suçun fiziksel olarak işlenmesine fiilen yardımcı olan kişiler veya davranışları birinci derecedeki müdürün suçu işlemesine olanak tanıyan kişilerdir. Suçun işlendiği anda veya hemen öncesinde veya sonrasında suçu başarılı bir şekilde tamamlamak için bir tarafın davranışı gerekiyorsa, o kişi ikinci derecede asil sayılır – örneğin bir bayiye teslimat yapan biri yasadışı uyuşturuculardan. Kişi uyuşturucuyu elde etmez, satmaz, hatta belki de kullanmaz ama uyuşturucunun teslimine yardım ederek suçun tamamlanmasını sağlar.

Gerçeğinden Önce Konular

Gerçeğin önündeki aksesuarlar, müdürün bir suça hazırlanmasını sağlayan veya yardımcı olan kişilerdir. Davranışları, müvekkile suçun fiili olarak işlenmesi için zaman gelene kadar planlamak veya beklemek için bir yer sağlamaktan oluşabilir.

En ünlü örneklerden biri, Başkan Abraham Lincoln’ün suikastının planlandığını iddia eden Washington DC’deki bir pansiyonun sahiplerini içeriyordu. Bu kişiler mahkum edildi ve ardından suikasta katıldıkları için asıldı.

Gerçekten Sonra Konular

Suç faaliyetinin başarılı bir şekilde kaçmasına veya gizlenmesine yardımcı olan kişiler, olayın ardından aksesuardır. Bu kategori, suç faaliyetinin farkında olan ve müdüre kovuşturmadan başarılı bir şekilde kaçınmada yardımcı olan herkesi içerir.

Bu tür davranışlar, müvekkile saklanacak bir yer vermekten tıbbi bakım sağlamaya veya müvekkil veya suçun gerçekleri hakkında yetkilileri yanıltmaya kadar uzanır. Müvekkil ile yakından ilişkili kişiler bu kuralın istisnasıdır.

Ortak hukuka göre, birinin eşine veya çocuklarına yardım ettiği için kovuşturma yapılmasının aile birliğine zarar verdiği düşünülüyordu. Bu nedenle, bu kişiler aksesuar olarak suçlanamaz. Bu istisna hala çoğu eyalette tanınmaktadır. Ayrıca asil olarak suçlanan bir kimse, kefil olarak da suçlanamaz.

Genellikle, prensipler ve aksesuarlara bölünme, suçlar için geçerlidir. Kabahatlerin işlenmesinde, dahil olan herkes eşit derecede suçlu kabul edilir.

Ortak hukuk ayrıca, müvekkil mahkum edilmedikçe aksesuarların kovuşturulamayacağını, mahkum edilemeyeceğini ve mahkum edilemeyeceğine karar verdi. Bugün, Model Ceza Kanunu yerine örf ve adet hukuku uygulayan yargı alanlarının çoğu, artık müvekkilin mahkumiyetinden önce mahkumiyetini gerektirmemektedir.

Bu yetki alanlarındaki bir diğer modern değişiklik, birinci ve ikinci derecedeki müdürler ile fiilden önceki yardımcıların genellikle asıl olarak kabul edilmesidir. Suçun hazırlanmasına yardımcı olan veya suçun işlenmesini sağlayan davranışlar, suçun fiilen işlenmesi kadar ciddi sayılır.

Modern yasalar, verilecek cezanın ağırlığını belirlemenin bir yolu olarak, müdürlerin ve yardımcıların katılımını derecelendirme eğilimindedir. Bu nedenle, suçu fiilen işleyen kişi, bir yardımcıdan daha ciddi bir şekilde derecelendirilebilir.

GÖREV 15.2

“Suçun Tarafları”

Aşağıdaki durumda, (1) bahsi geçen tarafların her birinin suç işleyip işlemediğini; eğer öyleyse, (2) o tarafın niyetinin genel hukuk standartlarına göre genel mi yoksa özel mi olduğu; ve (3) Niyetin, Model Ceza Kanunu kapsamında amaç, bilgi, pervasızlık veya ihmal olarak değerlendirilip değerlendirilmeyeceği.

Cameron, Connelly, Rheatta ve Shanda üniversite yıllarında bir apartman dairesini paylaştılar. Bir gece kulüplere gitmeye karar verdiler. Shanda’nın arabasını sürdüler. Eve gittiklerinde hepsi birkaç saattir çok içiyordu. Cameron, kaldırımda hiç sevmediği genç bir adam gördü.

Cameron’ın bir testte kopya çekerken yakalanmasından genç adamın sorumlu olduğundan şüpheleniyordu. Yakalanmanın bir sonucu olarak Cameron dersi tekrarlamak zorunda kaldı ve zamanında mezun olamadı. Connelly genç adamı gördü ve kaldırıma çıkarak onu korkutmayı önerdi. Rheatta ve Shanda hiçbir şey söylemediler.

Cameron arabayı hızlandırdı ve doğrudan sırtı arabaya dönük olan genç adama yöneldi. Cameron, genç adamı saatte 40 milden fazla bir hızla vurdu. Rheatta geri dönmeleri gerektiğini söyledi, ancak Shanda Cameron’ı devam etmeye çağırdı.

Connelly, Cameron’a kenara çekmesini söyledi. Cameron yaptı ve Connelly sürücü koltuğuna geçti ve arabayı eve sürdü. Gruptaki hiç kimse durmadı veya yardım çağırmadı. Genç adam sokakta yatarken kan kaybından öldü; bulunmadan önce birkaç saat geçmişti.

Shanda, arabayı birkaç aylığına kiralık bir depolama garajına park etti ve ardından eyalet dışına, bir geyiğe çarptığını iddia ederek bir sigorta talebinde bulunduğu Shanda’nın evine sürdü.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir