Tedarik Noktaları – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Tedarik Noktaları – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

3 Ekim 2022 Kusurlu ürünü tedarik edemiyoruz ne demek Tedarik etmek Ne Demek Tedarik zinciri Örnekleri 0
BİR TİCARETÇİNİN GELİŞİMİ

Tedarik Noktaları

Tesco’nun ağında en fazla tedarik noktasına sahip olduğu görülebilir. Bu nedenle, Tesco’nun, Rover-Tesco ağı için modellenmiş kayıtlarla birlikte, toplam satış hacminde %9.65’lik bir değişiklikle 5.680 birim artacağını öngörerek, Rover tescillerinde en büyük ulusal artışı sağladığını görmek şaşırtıcı değildir. Bu, her bir vekil çıkış başına ek 13 kayda eşittir.

Bu, Rover’ın ulusal pazar payını bir yüzde puanının neredeyse dörtte üçü oranında artırarak %8,20’ye çıkaracaktır. Bununla birlikte, Tesco–Rover ağının mevcut ağdan en fazla sapmayı ürettiğini ve tüm yeni satışların %5,76’sının mevcut ağdan yamyamlaştırılmasının beklendiğini görebiliriz. Yedek bayiler için tahmini satışlar 21 adet olarak modellenmiştir. 

Sainsbury’s ve Rover

Sainsbury’s, modellenen tüm bakkal perakendecileri arasında en kalabalık ikinci ağdır. Rover-Sainsbury’nin ortak ağının, ulusal satışlarda %7.96’lık bir artışı temsil eden 4.683 adet daha perakende satış yapması bekleniyor.

Bu ek satışlar, ekstra tedarik noktası başına 13 birimi temsil eder ve Rover’ın pazar payını yüzde 0,59 oranında artırarak yüzde 8,07’ye yükseltir. Tesco gibi, yeni satışların %5’inden fazlasının mevcut Rover ağından sapacağı tahmin ediliyor. Sainsbury’nin lokasyonları için tahmini otomobil satışları 22 adet olarak modellenmiştir. Model önerisi: Reddet.

Asda ve Rover

Model, Rover ile stratejik bir ittifak kurulursa Asda satış noktalarında fazladan 4.174 araba satılacağını tahmin ediyor. Bu, 227 mağaza aracılığıyla elde edilen satış hacimlerinde %7,10’luk bir ulusal artışı temsil etmekte ve pazar payını %8’in biraz üzerine çıkarmaktadır.

Ancak, bu yeni satışların %4,23’ünün mevcut Rover bayilerinden elden çıkarılacağı tahmin ediliyor, bu da ortaklık ağında önemli bir örtüşme olduğunu gösteriyor. Mevcut Rover ağına aşılanan her ek Asda çıkışı için ek 18 satış yapılacaktı.

Her ek Asda satış noktası için modellenen otomobil satışları, 29 adet olarak modellenen tüm ortaklık konfigürasyonlarının en yükseğidir. Bu, Asda’nın %100 büyük mağaza içeriğini ve 40.000 m2’yi aşan tüm mağazaların en yüksek ortalama taban alanını yansıtarak onları potansiyel tüketiciler için daha çekici kılıyor. Model önerisi: Kabul edin.

Morrison ve Rover

Mağaza portföyünde yalnızca 97 satış noktası olmasına rağmen, model, Morrisons’ın süpermarketlerinde Rover arabaları satması durumunda, Rover’ın pazar payının beşte bir puan artarak %7,68’e çıkacağını öngörüyor. Bu, %2.62’lik bir satış artışını temsil ediyor.

Rover ağına bağlı her bir Morrison prizi için, olası tüm ağ yapılandırmaları için toplamda ikinci en yüksek 16 birim daha satılacaktı. Bununla birlikte, Morrisons mağaza ağının küçük kapsama alanı nedeniyle, Morrisons, bir bölge alt kümesinde en uygun ortağı temsil etmesine rağmen, ulusal bir perakende ortağı için uygun olmayan bir seçimdir. 

Ulusal Rover pazar payında en az maliyetle en büyük iyileştirmelerin, coğrafi olarak en kapsamlı ağlara sahip süpermarketlerle ittifak yoluyla elde edileceğini öne sürüyor. Bununla birlikte, pazara nüfuzu en az maliyetle maksimize etme hedefi, optimal ortaklık konfigürasyonu olarak Asda’yı veya daha az ölçüde Morrisons’ı ortaya koymaktadır.

Bununla birlikte, Morrisons ağının coğrafi yayılımı mekansal olarak sınırlandırılmıştır ve bu nedenle, Rover ve Morrisons arasındaki bir ortaklığın nispeten sınırlı bir ulusal ölçek etkisi olacaktır. Satışların Asda için 97’ye kıyasla sadece 43 ilçede artması bekleniyor.


Tedarik zinciri Örnekleri
Tedarik edemiyoruz Ne Demek
Tedarik etmek Ne Demek
Tedarik etmek ne demek Trendyol
Kusurlu ürünü tedarik edemiyoruz ne demek
Kargoda tedarik ediliyor Ne Demek
Tedarik zinciri Nedir
Tedarik Zinciri Departmanı ne iş yapar


Her bir potansiyel bakkal ortağı, aşağıdakilere ilişkin üç performans (eşit ağırlıklı, 1 = düşük, 9 = yüksek) göstergesine göre sıralandığında, ulusal optimal ortağı ortaya çıkarır:

– bakkal vekilleri tarafından yapılan ortalama satışlar;
– Rover bayileri ve vekilleri tarafından yapılan ortalama satışlar;
– yamyamlaştırma (vekil marketler tarafından ana Rover ağ bayilerinden alınan satış miktarı).

Araştırmanın amacı, Rover için ulusal bir stratejik ittifak ortağı belirlemektir. Asda’nın ortak girişim perakendeciliği için en uygun ortağı temsil ettiği görülebilir. Asda’nın mağaza portföyünde %100 geniş mağaza formatı içeriğine sahip olması, mağazalarının potansiyel Rover tüketicileri için daha çekici olacağını düşündürüyor.

Asda ayrıca 103 ilçenin 97’sinde mağazalarla ulusal bir temsilciliğe sahiptir. 7’lik yamyamlık sıralaması, bakkal ve otomotiv ağları arasında önemli bir örtüşme olduğunu gösteriyor. Bu nedenle, herhangi bir stratejik ittifak anlaşması yapılmadan önce bir örtüşme analizinin yapılması tavsiye edilmektedir.

Stratejik ittifak ağının sağladığı Rover pazar payındaki coğrafi değişimi ortaya çıkarır. Daha önce karşılıklı perakendecilik stratejileri için bir fırsat sunduğu belirlenen bu ülkelerde bariz performans iyileştirmeleri var.

Şimdi yerel coğrafi ölçekte modelleme sürecinin sonuçlarını değerlendirmek için iki kısa piyasa değerlendirmesi yapılacaktır. İlk vaka çalışması İngiltere’nin doğusundaki Norfolk’tur.

Norfolk pazarı, hem coğrafi büyüklük (2.069 mil kare) hem de 9.892 birimlik otomobil pazarı açısından büyük bir pazar olup, Birleşik Krallık’taki en büyük 28. büyük hacimli ilçe pazarı olarak sıralanmıştır; Rover, Norfolk pazarında 462 araç sattı ve %4,67’lik bir pazar payına tekabül ederek, ulusal ortalama %7,48’den %2,81 daha düşüktü. Rover’ın Norfolk’ta üç satış noktası var. Bu tedarik oranı, Rover’ın temsil edildiği toplam 77 ilçeden 68’inde düşük seviyede yer almakta olup, yüksek hacimli bir pazarda daha fazla temsile ihtiyaç olduğunu göstermektedir.

Bu nedenle ilçe, ek vekil temsil yoluyla pazar performansını artırmanın bir yolu olarak ortaklık perakendeciliği için bir fırsat alanını açıkça temsil etmektedir.

Norfolk’taki iki Asda mağazası için modellenen araba satışlarını göstermektedir. Model, satışların 462’den 487’ye yükseleceğini ve bu da pazar payında %0.25’lik bir artışı temsil edeceğini tahmin ediyor.

En büyük etki, satış hacimlerinin en az yüzde 10 artacak şekilde modellendiği, ilçenin doğu kıyısındaki Great Yarmouth’ta bulunan Asda mağazasında görülebilir. Hingham, Attlebridge ve Saxthorpe gibi yerlerde iki Asda mağazasının arasında ve yakınında bulunan posta bölgelerinde satış hacimlerinin %5 ila %10 arasında artması bekleniyor.

Vekil tedarik noktalarından uzaktaki çevre bölgelerde çok az hacim değişikliği var, ilçenin güneyindeki Banham ve ilçenin batısındaki West Newton ve Downham Market gibi yerlerde Rover’ın satış tahmininde çok az değişiklik var. mesafe azalmasının satış yoğunlukları üzerinde bir etkisi olduğu görülebilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir