Tedarik Zinciri Stratejileri – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Tedarik Zinciri Stratejileri – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

21 Eylül 2022 Çevik tedarik zinciri Nedir Tedarik zinciri stratejileri Tersine tedarik ZİNCİRİ yönetim stratejisi nedir 0
Ticaret Sisteminin Oluşması

Pazar Yeri

Pazar yerinizle ilgili aşağıdakiler gibi belirli faaliyetlere odaklanmalıdır:

1. Mevcut dağıtım kanallarındaki güçlü ve zayıf yönlerin yanı sıra tedarik zincirindeki genel konumunuzu değerlendirin.
2. Yeterli piyasa kapsamını sağlamanın kolaylığını veya zorluğunu değerlendirin.
3. Rakiplerin konumlarındaki değişiklikleri, özellikle de pazarınıza girmiş olabilecekleri nişleri araştırın.
4. Zamanında yedekleme hizmeti sağlamak için müşterilere yakınlığınızı belirtin.
5. Değişen satın alma uygulamalarına ilişkin ipuçları gibi çeşitli müşteri grupları hakkındaki bilginizi artırın.
6. Sektörünüzde, malzeme akışını etkileme eğiliminde olan ve karşılığında fiyatların kontrolüne yol açabilecek az sayıdaki tedarikçiyi belirleyin.

Ayrıca, çeşitli segmentlerden gelen siparişlerin hacmi, sıklığı, siparişlerin ne kadar yeni olduğu ve satın almalar üzerindeki mevsimsel etkiler gibi alanlara da dikkat etmelisiniz. Genel olarak, üstlendiğiniz herhangi bir izleme, müşteri memnuniyeti derecelendirmeleriyle ölçüldüğü üzere, şirketinizin pazar talebini karşılama ve müşterilerin beklentilerini karşılama yeteneğini yansıtmalıdır.

Sonuç olarak, pazarlama stratejinizin başarısı, ürününüzü hedeflenen pazara taşımanıza bağlıdır. Buna göre, tedarik zinciri stratejilerinin geniş kapsamlı etkisini göz önünde bulundurduğunuzdan dağıtım kararları verirken çok dikkatli olun.

Bu tür kararlar (1) dağıtım kanalına uzun vadeli taahhüt; (2) rekabet avantajını sürdürmek için gereken coğrafi kapsamın miktarı; ve (3) rekabetçi yolların olasılığıdır.

Tedarik Zinciri Stratejileri

Tedarik zincirinin firmanız için önem sıralamasında ve özellikle nasıl bir strateji geliştirdiğinize ilişkin olarak üst sıralarda yer almasının en az üç nedeni vardır:

1. Tedarik zinciri, diğer firmalara uzun vadeli taahhütler içerir.
Bir kez seçildiğinde, dağıtım kanalları tipik olarak değişime karşı büyük bir direnç geliştirir. Kanal seçiminiz, belirli bir mağaza veya outlet türü ile tüketicinin zihninde markanızı tanımlar, böylece değiştirilmesi zor ve maliyetli bir imaj yaratır.

Bireysel toptancılara veya perakendecilere kaydolmak genellikle önemli miktarda ön harcama gerektirir. Bu para, satış ve servis personelinin eğitimi, sipariş ve envanter kontrol sistemlerinin kurulması, reklam ve promosyon desteği ve yeterli satış desteğinin sağlanması için gereklidir. Bu kanal ortaklarından vazgeçmeye karar verirseniz, bunlar ve diğer birçok yatırım ve taahhüt boşa gidecektir.

Taahhütlerinizden uzaklaşırsanız, ticaretle pek iyi oturmayacağını da unutmayın. Aynı marka için çok kanallı bir strateji benimserseniz, kanal ortaklarınız da imtiyazlarının ihlaline içerleyecek ve direnecektir.

2. Tedarik zinciri, pazarın ulaşabileceğiniz bölümünü tanımlar. Kanal üyeleri seçiminiz, onlar aracılığıyla ulaşılabilecek nihai alıcıların türlerini ve sayılarını kısıtlar. Aslında, pazarın bu satış noktalarını himaye etmeyen kısmından kopmuş olabilirsiniz. Tabii ki, satış noktaları seçiminiz hedef pazarınızla örtüşebilir, bu durumda pazarın geri kalanını ihmal etmek kasıtlıdır.

Peki ya ulaşmak istediğiniz tüketici grubuna hitap eden mağaza veya satış noktası türlerini cezbedemezseniz? O zaman alabileceğin şeyle yetinmek zorundasın. Bu tuzağa düşmemek için ürününüz, fiyatınız ve desteğiniz, kazanmak istediğiniz aracıları tatmin etmelidir.

3. Tedarik zinciri diğer tüm pazarlama kararlarını etkiler.
Pazarlama karması kararlarının birbirine bağımlılığı, en çok dağıtım kanallarını seçerken belirgindir.


Tedarik zinciri stratejileri
Tedarik zinciri Nedir
Tersine tedarik ZİNCİRİ yönetim stratejisi nedir
Çevik tedarik zinciri Nedir
Yalın tedarik zinciri
Tedarik zinciri ağ tasarımı
Stratejik uyum nedir


Bir özel dağıtım modeli seçerseniz, ürününüz genellikle yüksek fiyatlar ve yüksek bayi marjları gerektiren lüks bir ürün haline gelir. Öte yandan, yoğun pazar kapsamına girerseniz, ürününüzü toplu mal olarak nitelendirirsiniz ve bu da çoğu zaman düşük fiyat politikasını gerektirir.

Reklam yaklaşımları, temalar, mesajlar ve medya seçimi, ürününüzün dağıtım kanallarına göre değişecektir. Ayrıca ürün ve ambalaj tasarımı seçtiğiniz kanalların özelliklerini yansıtmalıdır. Yani, self-servis satış noktalarına uygun mallar, bilgili satış personelinin tavsiyesini ve açıklamasını gerektiren mallardan farklı şekilde sunulmalıdır.

Açıktır ki, tedarik zinciri kararları, verdiğiniz diğer tüm pazarlama kararlarında yansımaları olduğundan ve bu nedenle tüm pazarlama çabanızı etkilediğinden, bir boşlukta alınamaz.

Bu tartışma, bir şirketin rekabet silahı olarak bir dağıtım kanalını seçtiği ve bu kararın uzun vadeli taahhütlerini, pazar erişimini ve dahili operasyonlarını nasıl etkilediğini gösteren aşağıdaki örnekle bakıldığında canlanır.

Vaka Örneği

Dell Computer Corp., stratejisinin arkasındaki ana itici güç olarak dağıtımı kullanarak rekor gelirler ve karlar elde eden yüksek uçan bir şirkettir. Dell, kanalını, geniş bilgisayar pazarına girmek için doğrudan yanıt pazarlamasının kullanılması olarak tanımlar.

Dell vakası, büyük ölçüde Dell’in büyümesinin ilk aşamalarında endüstri analistlerinin kasvetli ama hatalı tahminleri nedeniyle öğreticidir.

Daha önceleri endüstri uzmanları, Apple, IBM ve diğerleri, alıcıların donanım sipariş etmek için ücretsiz telefon numaralarına ve İnternet’e akın ettiğini keşfettiklerinde, Dell’e atlayacaklarını ve onu satış kanalının dışına iteceklerini tahmin ettiler. Liderler ayrıca engin kaynaklarının ve güçlü marka adlarının müşterileri Dell’den uzaklaştıracağını düşünüyorlardı. Bu hiç olmadı.

1990’ların ortalarında, Dell’in satışları 4 milyar doları aştı. Ve Dell’in ve diğer büyük doğrudan pazarlamacı Gateway 2000 Inc.’in pazar payını hesaplarsanız, toplam toplam doğrudan yanıt işinin önemli bir yüzde 47’sine eşittir.

Dell’in başarısına katkıda bulunan başlıca faktörlere bakalım:

HEDEF PİYASA

Başlangıçta Dell, sektör liderlerinin pazarlama çabalarının çoğunu amaçladığı tüketicilere vurgu yaparken, öncelikle kurumsal müşterilere odaklanmak gibi stratejik bir seçim yaptı.

HEDEF MÜŞTERİLER

Dell’in tipik müşteri profili, alıcılarının bilgisayarlar hakkında bilgili, yeni sistemler konusunda güncel ve istedikleri ürünler konusunda spesifik olduklarını ortaya koydu. Ayrıca bu müşteriler, perakende satış noktalarında sağlanan el tutma yardımına ihtiyaç duymadı veya istemedi.

İÇ OPERASYONLAR

Dell, müşteri profiline uyum sağlamak için esnek üretim teknikleri geliştirdi. Bu teknikler, şirketin bir müşterinin bilgisayarını sanal olarak sipariş etmesi için oluşturmasını sağladı. Dell, çağrılan her sipariş için farklı bileşenler kullanarak bilgisayarları alındığı gibi özel olarak yapılandırabilir.

MALİYET KONTROLÜ

Dell, rakiplerinin 110 gününe kıyasla 35 gün değerinde daha az envanter taşıdığı için maliyetler aynı hizada tutulur. Bu esneklik, Dell’in doğrudan yanıt uzmanlığını, yeni (ve daha pahalı) modelleri, üreticiden dağıtımcıya, perakendeciden son kullanıcıya daha uzun zincir aracılığıyla yapabileceğinden daha hızlı tanıtmak için kullanmasına olanak tanır.

Bu nedenle, Dell’in işletme maliyetleri, sektör ortalaması olarak yüzde 13’e karşılık gelirlerin yüzde 5,4’ünde ve aracıların kâr marjını ortadan kaldırmasıyla, Dell, diğer strateji seçeneklerine dokunduktan sonra büyük markaların altını oymak için daha büyük fırsatlardan yararlanıyor.

TEDARİK ZİNCİRİ İNOVASYONU

Dell pazarlamacıları, özellikle Kuzey Amerika’nın gelişmiş iletişim ve dağıtım sistemlerinden yoksun küresel pazarlarda, mevcut doğrudan kanal yaklaşımlarıyla rahat olmanın genişlemeyi sınırlayabileceğinin farkındadır. Hala girişimci yetenek sergileyen yöneticiler, interaktif kiosklara ve internet üzerinden pazarlamaya geçti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir